Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

12.06.2010 – Artystycznie dziś, ale w temacie

Posted by zagrypiona w dniu 12 czerwca 2010


Dzisiaj planuję wpis troszkę na luzie. Cobyśmy zanadto za dużo nie myśleli o złych rzeczach, o psychopatach itd. Dziś będzie bardziej… Artystycznie.

Ale zanim do tego przejdę, zapraszam na grypę666. Dziś zamieszczona jest tam wypowiedź grypowicza Hjk oraz odpowiedź pana Piotra. W pewnym sensie, wpis ten nawiązuje do problemów poruszanych ostatnio u mnie. W wątku o psychopatach, padło pytanie, czy czasem my wszyscy nie jesteśmy psychopatami. Nie wolno mi wypowiadać się za wszystkich. Jednakże tak jak u innych dominuje psychopatia, tak u Polaków dominuje głęboka paranoja, jakiś syndrom pourazowy, spora trauma po tym co nam zaserwowała historia. Tak jak pisze autor na grypie, możliwe ze rezygnacja i brak wiary w to, że coś się może zmienić. Że jesteśmy w stanie coś zdziałać. I tu przyznam szczerze, że mnie też często ogarniają wątpliwości. Widząc jak ciężko jest cokolwiek ruszyć, jak ciężko jest uzyskać pomoc w edukowaniu ludzi. Przyznam, że i ja tu nie jestem bez winy – jestem potwornym tchórzem, o paranoi nie wspomnę. Chociaż staram się z tym walczyć.

Tak więc zapraszam na nowy grypowy artykuł. I pamiętajcie, że pozwolę sobie zacytować: kto czyta, ten więcej wie, kto czyta, ten staje się mądrzejszy. Czy jakoś tak to było. Z tym, że trzeba wiedzieć co czytać. 😉

Do tej myśli dorzucę jeszcze jedną rzecz. Ode mnie. Wielu trąbi tu i tam o ‚intronizacji’ usypiając umysły i zabijając instynkt samozachowawczy. Bóg – TAK. Jak najbardziej, może dodać nam sił. jednakże On nie ma takiej mocy by w cudowny sposób naprawić nasze problemy. Nasz los jest w naszych rękach i od nas zależy. Kto czytuje Pisma ten wie, że wszystko dzieje się za sprawą wolnej woli ludzkiej (wybór dobra i zła, a także walki o dobro). Poza tym, ten kto zna historie ten wie, że Polska przyjmując chrześcijaństwo w pewien sposób intronizowała Jezusa Chrystusa. Przyjęła Jego nauki.

Teraz dla logicznie myślących i znających historie i fakty: jaki naród Jezusa nie przyjął? Może to ten właśnie naród potrzebuje jak najszybszej intronizacji?

Gadanie o tym, że powodzie/katastrofy są karą za jakieś tam uczynki, rzekomo Polski. No ludu, jakby Polska była najbardziej grzeszącym państwem na Ziemi. A może jest tak, że to Zły narzuca na nas te kuszenia, te próby… Pomyślcie. Nasz Bóg przecież nas kocha. Dlaczego zsyłałby na nas te cierpienia i nieszczęścia. (jak mi wiadomo, nowotestamentowy Bóg nie żąda ofiar z napletków itd., nasz Bóg = miłość = dobro). Proszę mnie nie kamienować i nie wieszać na najbliższym drzewie. 😉 Ja tylko wyrażam, dziele się moim punktem widzenia.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Na początek artystycznego wpisu: wierszyk (czy poemat jak gdzieś się doczytałam), zaproponowany przez Eteryczna Ziemię w kontekście a=mojego wpisu nt. Psychopatów. Dzięki za nadesłanie. Mam nadzieję, że prawidłowo posklejałam go w całość.

“NIC TU NIE MOŻNA ZMIENIĆ” – Kazimierz Dąbrowski

Cień błąka się po okolicy górskiej, pełnych szarych ścian skalistych i kamieni. Powoli wchodzi na ścieżkę, prowadzącą jak gdyby – ku przełęczy. Po pewnym czasie napotyka na ścianę nie do przebycia. Próbuje znaleźć inne przejście po raz drugi i trzeci. Spotyka te same przedmioty choć na początku wydaje się wszystko zachęcać do drogi.
Przy dochodzeniu do każdej ze ścian nie do przebycia słyszy dochodzące z dala, ale wyraźny – głos chórów złożonych z istot, które uosabiają: głupców, tchórzy i kliki.
Wędrowiec po licznych próbach – zmęczony i zniechęcony siada na kamieniu i pogrąża się we własnych myślach.

Chór głupców

Jesteśmy głupcy jednorodni,
Bo głupstwo zawsze jest to samo;
Na zewnątrz różni – zawsze zgodni,
Za to w istocie tacy sami;
Każdą mądrości zniszczym bramę,
Na zewnątrz zawsze jednakowi,
Poziom i zakres wciąż te same.
I po cóż zmiany nam istotne?
Przystosowanie – to jest walor!
Jesteśmy głupcy jednorodni,
Wciąż zawalamy każdą sprawę.
My zawsze murem, zawsze stałą,
Zawsze narzędziem dla kariery.
Jesteśmy czułym kitem kliki,
Działamy według jej muzyki,
Według jej rytmu i zachcianek.
Podtrzymujemy liczne sfery,
Wciąż miodem napełniamy dzbanek,
Czekamy na wyraźne sfery
Bez wahań, wzlotów nierealnych;
Inność – to dla nas rzecz fatalna,
Nienawidzimy subtelności
Nienawidzimy sylogizmów.
Wiedza przyprawia nas o mdłości,
Wiedza, a także humanizmy.
Płytkość terenu – nam ojczyzna.
Jesteśmy głupcy jednorodni.
W dziejach ludzkości zawsze zgodni
W dziejach ludzkości wciąż ci sami
Postępu każdą zwalim bramę.

Chór tchórzy

Jesteśmy tchórze, jesteśmy tchórze
A posiadamy wielką siłę
Nie przejedziesz przez nas, nie odtrącisz
Z prawa i z lewa, w dole i w górze
Jesteśmy tchórze – zgodni tchórze
Tak będzie i tak było
Zachować, tylko się zachować
Nic nie utracić z siebie,
Bo każda zmiana, każda twórczość,
Niszczy nas, strąca, grzebie
Ryzyko precz – nic nie próbować
Czcić to co silne – nic nie zawiłe
Kochać co gładkie, a nie złożone
Czuć co realne – nie fantastyczne
Jesteśmy tchórze, jesteśmy tchórze
Z przodu i z tyłu, w dole i w górze
Wcześniej czy później twą drogę zmącim
Zamkniemy przejścia – wszystko utrącim
Lęk nas ogarnia przed dramatycznym
Nienawidzimy to co tragiczne
Zamkniemy duża masą przełęcze
Zakryjem słonce, księżyc i tęcze
Wielkiej podłości my wierni stróże
Stracimy wszystko co heroiczne
Wszystko, co w górze – na doły strącim
Wnet się zwalimy tchórzliwym chórem
Nie do zdobycia, jesteśmy murem.

Chór klik

Klika czuje,
Klika wie,
Wszystko to, co dzieje się.
Wszędzie zwęszy zysk dla siebie,
W narodzinach i pogrzebie,
W rewolucji i reakcji
Zawsze dla się znajdzie racje;
Zawsze pianą jest na wierzchu,
Działa cicho działa w zmierzchu.
Klika czuje
Klika wie,
Co ważnego dzieje się.
Atakować ze wszech stron,
W społeczny uderzyć dzwon;
Niby zbieżność przypadkowa,
I opinia obiektywna;
W gruncie rzeczy – ścisła zmowa.
Pozór prawdy, pozór prawdy
Wpływ magiczny, hipnotyczny
Na tchórzliwych i na głupców
Poza i ton aksamitny.
W głębi cynizm – blask cyniczny.
Wszystko gładkie, wszystko śliczne –
Działa ton, działa gest
Że gdzieś się wysoko jest
Że rozmowa tu i tam
I że się “czynniki” zna
Naginają karki głupcy
Naginają karki tchórze,
Na ich karkach – klika w górze
Płynie przez magiczny krąg
Słowa, słowa, tylko słowa
Nic nie znaczy swąd i błąd.
Głupcy w dzień – tchórze w nocy
Na nich rośnie kliki moc
Zysków prąd, wpływów prąd
U nas czysto i kolisto
Chociaż wokół smród i swąd.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Wizualnie, artystycznie, patriotycznie. Może już to widzieliście, bo kiedyś było w komentach na grypie666. Jak dla mnie jednak przypominania nigdy dość. (ONI rzeźbią swoje kłamstwa i programują non stop, trzeba znaleźć na to antidotum).

Ibidem, pt 1 – war from misiek on Vimeo.

Reklamy

Komentarzy 9 to “12.06.2010 – Artystycznie dziś, ale w temacie”

 1. Zapsa said

  unicer powiedział/a
  Czerwiec 12, 2010 @ 7:33 am 3
  0
  Rate This

  INFO : http://offmedia.comoj.com/
  DoS (ang. Denial of Service > odmowa uslugi) > atak na system komputerowy lub usluge sieciowa w celu uniemozliwienia dzialania.Atak polega zwykle na przeciazeniu aplikacji serwujacej okreslone dane czy obslugujacej danych klientow (np. wyczerpanie limitu wolnych gniazd dla serwerow FTP czy WWW), zapelnienie calego systemu plikow tak, by dogrywanie kolejnych informacji nie bylo mozliwe (w szczegolnosci serwery FTP), czy po prostu wykorzystanie bledu powodujacego zalamanie sie pracy aplikacji.W sieciach komputerowych atak DoS oznacza zwykle zalewanie sieci (ang. flooding) nadmiarowa iloscia danych majacych na celu wysycenie dostepnego pasma, ktorym dysponuje atakowany host. Niemozliwe staje sie wtedy osiagniecie go, mimo ze uslugi pracujace na nim sa gotowe do przyjmowania polaczeń.
  D.o.S. ONET
  Zdecydowany efekt bedzie jeżeli sie spotkamy wszyscy w wyznaczonym czasie (info na dole).Nic to nie da jezeli ON-LINE bedzie np.10 lub 20 aktywistow/internautow.Wiec na strone musi zajrzec i przebywac na niej od 200 do 2000 (2tys.aktywistow on-line) lub wiecej.Ta technologia wykonczyla rzadowe serwery USA a miedzy innymi serwer Pentagonu oraz rzadowe/wojskowe serwery Meksyku.Cel jest szczytny i od was/nas zalezy caly projekt.Przypominam ze serwer na którym maszynaDOS dziala w kazdej chwili możze byc =powieszony=.Poki co zapraszamy >>>

  2010 Wszyscy spotykamy sie tutaj http://teno386.awardspace.info w niedziele czasu warszawskiego.

  To bedzie test naszego projektu. Cel atakowany _> ONET.PL

  START 13 czerwca ,godzina 10.00 rano

  KONIEC 13 czerwca ,godzina 14.00 po poludniu

  ( W TYM SAMYM DNIU-4 godziny zalewania serwera )

  Denial od Service ONET [awardspace] http://teno386.awardspace.info

 2. Zapsa said

  Czasami mam wrażenie, że taka martyrologia czy też usilne wmawienie nam, że musimy cierpieć w imie wolności czy w imię popełnionych grzechów – jest po to, by naród godził się na zadawane mu ciosy. Na jakimś forum ostatnnio przeczytałam podobną myśl – im więcej osób wierzy, że w cierpieniu jest sens i misja, tym bardziej uległy naród. Że jest to manipulacja bibilijna wszechczasów.Co sądzisz o takiej tezie?

  • zagrypiona said

   no wlasnie sadze podobnie, albo nawet bardziej drastycznie. ostatnio odnosze wrazenie ze ktos nam straszliwie przeinaczyl nasza wiare czy religie. i ze to glownie religia czyni nas w tej chwili takimi, no jakby to powiedzic impotentami. nasza religia w sumie, zabrania nam bronic sie, moze jedynie przez edukacje i gledzenie, blaganie, zebranie. kiedys to chociaz bylo rycerstwo ktore bronilo wiary i panstwa. dzisiaj nie ma nic, pozostalo tylko pseudoreligijne cierpietnictwo (wiadomo komu to na reke). ale w chwili dzisiejszej gledzenie juz nie pomaga bo wrog czyha na nasza biologiczna egzystencje. tak wiec obrona powinna byc na poziomie biologicznym/fizycznym. dopoki ludzie tego nie zrozumieja, dotad beda sie dziac absurdalnie zle rzeczy.

   i zeby nie bylo. nauki Jezusa sa swietne. ale tylko wtedy gdy przestrzega ich caly swiat, a nie w sytuacji gdy sa odszczepiency ktorym to nie pasi, i ktorzy chcieliby odwrotnie.

   zyjemy w takiej manipulacji ze glowa mala. od dziecka programowani na biernosc. istny matrix.

 3. zenobiusz said

  Komorowski występuje z NATO,Czy wstąpimy do WNP.

  Czy to już koniec maskarady,czy tylko sygnał do, braci znad Wołgi ???

  “Nadszedł czas, aby zakończyć naszą misję w Afganistanie – powiedział na wiecu w Kielcach Bronisław Komorowski. Dodał, że jako sprawujący funkcję głowy państwa, występuje do rządu z wnioskiem opracowanie strategii zakończenia polskiej obecności w Afganistanie. ”
  Czy gdyby nie tragedia smoleńska poruszyłby ten temat?Gdyby był jedynie zwykłym kandydatem, a nie piastował urząd jak to jest w chwili obecnej? Mi to wygląda na “tonący brzytwy się chwyta” wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ludu(nie podtopionego):/ To co,że tylu ludzi straciło dorobek całego życia w trakcie powodzi…Porozmawiajmy o Afganistanie…Oddajcie na mnie głos bo jestem za zakończeniem naszego udziału w tej wojnie!!”Jest przygotowywana strategia wyjścia z
  NATO.

  http://zenobiusz.wordpress.com/2010/06/12/komorowski-wystepuje-z-nato-czy-wstapimy-do-wnp-czy-potin-wie/

  • zenobiusz said

   To dopiero ,artystyczny majstersztyk!!!!!!!!!!!!

  • Buka said

   Trochę to dziwny zbieg okoliczności wobec manifestacji,która odbyła się w sobotę http://fakty.interia.pl/polska/news/warszawa-demonstracja-przeciw-wojnie-w-afganistanie,1491751,3

  • heros2010 said

   Mi się wydaje ,że Komor naobiecuje o wycofaniu a po wyborach zwyczajnie zapomni co obiecał i się nasmaruje wazeliną w wiadomym miejscu.
   Ale, jeśli to prawda ,że chcą się wycofać,to jednak trzeba to traktować jako objaw zdrowego rozsądku.Osobiście wolałbym trzymać z ruskami niż z nato podczas 3 wojny światowej.Myślę,że tkwimy w podobnym rodzaju złudzenia jak w 39r kiedy wierzyliśmy(lol),że nasi sojusznicy nie zawiodą.
   Szczerze mówiąc bardzo by mnie ucieszył podobny wątek podchwycony przez PIS.Niestety w kwestii naszej scenki politycznej mam podobne zdanie do A.Szuberta.
   Chciałbym od PISu usłyszeć,że koniec serwilizmu w stosunku do Izraela i USA ,jeżeli tego nie usłyszę,ciężko mi będzie ich popierać.Ramieniem zbrojnym NWO zdecydowanie jest armia USA i ich merdający psem ogon na bliskim wschodzie.Stąd zależy mi na jakimś zdrowym antysyjonistycznym,anty masońskim i anty nwo ruchu który mógłby byc naszą prawdziwą prawicą bez tej masońskiej bandy udającej partyjotów..Denerwuje mnie ,że w Polsce jest cała masa patriotów ,którzy zawsze dziwnym trafem popisowo wspierają Izrael.
   Nasze elyty mogły by nam udowodnić w końcu ,że skoro przewaliły nasze emerytury w ruletke ,to może chociaż realnie ograniczą możliwość zaangażowania się Polski w globalny konflikt,i skończyły z finansowaniem imperialistów z długu UEePRLbis.A Balcerowicz son of Soros(nazwisko annagram ciekawe czemu?) zamiast kitować o emeryturze znalazłby te pieniądze w Afganistanie.Nie dość,że jesteśmy słabi,biedni,zinfiltrowani(nasza armia jest w stadium likwidacji jak widać..) to jeszcze możemy się oświecić w iście lucyferiańskim stylu jak jakiś chory z nienawiści architekt da sygnał.
   Historia nas uczy ,że banda tchórzy z zachodu nie zawalczy o Gdańsk choćby nie wiem co.
   Moim zdaniem w tej strategi nikt nie będzie chciał się dać wystawić jako główna strona konfliktu a na pewno nie Rosja.Syjoniści na prawdę będą się musieli postarać ,żeby wszyscy zaczeli lać się naokoło a oni tylko będą odcinać kupony od sprzedanej broni i planów marshallów.
   Ich protokoły mędrców syfonu na pewno dobrze już są znane w Chinach i Rosji.Skoro my laicy zdajemy sobie sprawę jak wiernie są realizowane to stratedzy z Chin czy Rosji na pewno biernie się nie przyglądają.

 4. Buka said

  http://gielda.wp.pl/index.html?a=1&b=1&c=11&POD=3&P%5Bnumer%5D=12362066&P%5Bobr%5D=wp&ticaid=1a562
  „W 2006 r. Buffett zapisał większość swego majątku na rzecz fundacji dobroczynnej Billa i Melindy Gates oraz czterech innych rodzinnych fundacji charytatywnych.” Poraża jego wielkie serce sponsorujące m.in.program depopulacyjnych szczepionek…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: