Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

16.06.2010 – Przymusowe badania c.d.

Posted by zagrypiona w dniu 16 czerwca 2010


Przepraszam szanownych Czytelników i Komentatorów, za to że znowu podejmuję ten nudny babski temat. Uznałam jednak, że mój emocjonalny poprzedni wpis wymaga uzupełnienia teraz w bardziej merytoryczne, spokojne argumenty. A także w trakcie dyskusji pod poprzednim wpisem wypłynęło kilka ważnych kwestii, które uważam że są warte zachowania na blogu w postaci wpisu.

Zapraszam też na grype666. Nowy artykuł jest. O sprawach politycznych itd.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Linki do forum i strony internetowej poświęcone walce z przymusowymi badaniami:

forum: powiedz-nie

skarga do RPO

Zacznę od przypomnienia, że nie jestem PRZECIW BADANIOM, jestem przeciw PRZYMUSOWI ich wykonywania, jako jednej z pozycji badań okresowych dla kobiet pracujących (nie tylko tych, które pracują biustem czy macicą – ale wszystkich, swoja drogą, co z reszta pań, które są samozatrudnione lub nie pracują? ich zdrowie nie jest ważne?)  i uzależnianiu zatrudnienia od wyżej wymienionych badań. I nie dlatego, że mam jakieś widzimisię, czy że mi się nudzi. Uważam, że aby odnieść sukces w profilaktyce, należałoby poczynić wiele więcej starań: wciągnąć mężczyzn w edukacje na temat zagrożeń i współodpowiedzialności za raka szyjki macicy, poprawić jakość wykonywanych usług żeby kobiety nie były odstraszane archaicznymi gabinetami i gburowatymi lekarzami (w końcu tu chodzi o okazanie intymnych części ciała zupełnie obcej osobie), wreszcie: zacząć pracować nad skuteczniejszymi metodami diagnozowania, które nie budzą tak wielkich kontrowersji na temat zagrożeń ich stosowania czy wreszcie dokładności diagnozy. Nie jesteśmy zwierzętami. Jeśli istnieje ryzyko, że ileś (choćby jedna) kobiet zostanie okaleczonych niepotrzebnie spośród iluś uratowanych, to barbarzyństwem jest uważać, że to się przecież i tak opłaca.  Każde życie jest jednakowo ważne i jednakowo wartościowe. Mało który mężczyzna chciałby się poświęcić w podobny sposób dla innych mężczyzn ryzykując utratę jader itd, dla dobra ogółu.

Medycyna powinna podchodzić do pacjenta indywidualnie, a nie masowo. Nie jesteśmy bydłem!

———

Zacznę od linku do projektu ustawy o której mowa: PROJEKT USTAWY o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy – Kodeks pracy

Drugi link przedstawia problem od strony prawnej: Przymusowe badania kobiet pracujących – prawo czy obowiązek ochrony życia i zdrowia?

Teraz o tym co to właściwie jest ten rak szyjki macicy i skąd się głównie bierze. Jako źródło informacji, podaję Wikipedię (może niedowiarkom łatwiej będzie uwierzyć źródłu głównego nurtu). Zresztą artykuł w Wikipedii ma odnośniki do stron naukowych itd. (jak ktoś ma ochotę to proszę sobie tam zajrzeć, ja nie zamieszczam linków i treści z uwagi na ilość materiału; hasło: rak szyjki macicy) tak więc nie jest to jakiś farmazon wymyślony przez kobiety mające widzimisię. To jest elementarna wiedza, od której trzeba zacząć w rozmowie z ludem, który jak pelikan łyka co mu rząd podrzuca.

Zakażenie ludzkim wirusem brodawczaka (HPV) jest koniecznie do rozwinięcia się raka szyjki macicy prawie we wszystkich przypadkach. Dwa typy wirusa: 16 i 18 są odpowiedzialne za około 70% przypadków raka szyjki macicy.

Na rozwój raka szyjki macicy wpływa wiele różnych czynników. Istnieje wyraźny związek między aktywnością seksualną kobiety a ryzykiem powstania stanu przedrakowego lub raka szyjki macicy. Wcześnie rozpoczęte współżycie seksualne i zmiany partnerów ułatwiają infekcje wirusem karcinogennym, przenoszonym drogą płciową. W wielu przypadkach jest on właśnie odpowiedzialny za raka szyjki macicy. Niekontrolowany i wielopartnerski seks zwiększa zagrożenie tą chorobą. Częściej występuje ona u prostytutek niż u mężatek. U dziewic w ogóle się jej nie stwierdza. Z reguły ujawnia się w odległym czasie od stosunku seksualnego, podczas którego kobieta została zarażona.

A więc zakażenie przychodzi nie z powietrza, nie z ręcznika, nie ze szklanki, nie z toalety. Kobieta HPV nie nabawia się współżyjąc sama ze sobą, ale… z mężczyzną który jest nosicielem i o tym nie wie, albo jeśli wie to ukrywa. Pomyślcie jak pięknie można by było (i tanio! – dla tych co wszystko przeliczają na pieniążki, taniej by było ogólnie eksterminować chorych, starych, którzy nic państwu nie mogą zaoferować, z wyjątkiem oczywiscie meneli którzy piją wino za 3.50 dokładajac sie zaiste w szalonym stopniu do budżetu państwa, ciekawe czy jak macie chorego w rodzinie na raka, który swoim życiem w pewnym sensie sprowokował chorobę to prawicie mu kazania, że nadwyręża budżet NFZ i że sam sobie winien, czy też jakąkolwiek inną chorobę np krążenia, na które też się nieraz pracuje całe życie) zapobiegać rakowi szyjki macicy, gdyby mężczyźni badali się na obecność wirusa. Gdyby mieli taki oto nawyk brania odpowiedzialności za to co robią. A nie tylko z kwiatka na kwiatek, niech kobieta się martwi konsekwencjami a dalej idąc społeczeństwo, które za tą niefrasobliwość MUSI PŁACIĆ. No ale wiadomo, że lepiej się za sprawę zabrać od przysłowiowej ‚d*** strony’ (jak ze wszystkim zresztą w tym kraju), po co zwalczać przyczyny, jak można leczyć skutki i jeszcze robić kokosy na tym. A wiadomo, baby uległe są – bo ciężko robotę dostać, rodzinę trza wyżywić, na emeryturę której nie będzie pracować, to się je zaszantażuje i w końcu pójdą jak kobyłki się przymusowo badać. Gdyby narzucić mężczyznom obowiązek badania się na obecność wirusa (nie tylko HPV ale i innych) wynikłyby dla nich różnego rodzaju niedogodności, trzeba by być ostrożnym podczas zbliżeń seksualnych, jeszcze by się sumienie odezwało, no kto dzisiaj potrzebuje tak sobie życie komplikować. 😛

Zidentyfikowano następujące czynniki ryzyka raka szyjki macicy:

* Zakażenie wirusami HPV, głównie typami 16, 18, 31, 33, 35
* Palenie papierosów
* Przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych
* Zakażenie pochwy wirusem HSV-2
* Zakażenie chlamydiami, HIV, CMV, EBV, przewlekłe bakteryjne zakażenia pochwy
* Immunosupresja
* Częsta zmiana partnerów seksualnych (promiskuityzm) lub utrzymywanie stosunków seksualnych z partnerem, który miał (ma) wielu partnerów seksualnych[4][5]
* Liczne ciąże i porody, zwłaszcza w młodym wieku[6]
* Nieobrzezani partnerzy seksualni

* Przebyta radioterapia na okolicę miednicy małej
* Prostaglandyny w spermie[7][8]
* Wczesne rozpoczęcie współżycia płciowego[6]
* Niski status socjoekonomiczny[6]
* Niedobór prowitaminy A, karotenoidów i witaminy C[6]
* Ekspozycja na dietylstilbestrol
* Rak szyjki macicy w rodzinie[4].
[od admina: zakładam, że chodzi o ten mniejszościowy przypadek nie spowodowany przez HPV, czy inna z przyczyn związanych z takim a nie innym stylem życia seksualnego]

10 na 16 przyczyn stanowią te związane z życiem seksualnym. Reszta przyczyn powiedziałabym jest o zasięgu marginalnym i bardzo indywidualnym. I dotyczy osób, które już kiedyś się leczyły na inne choroby okolic intymnych itd. Zamiast masowo pchać kobiety do gabinetów, należałoby najpierw edukować o chorobie, o jej przyczynach – czego w życiu unikać itd. i zawęzić ‚populacje potencjalnych pacjentek’ do odpowiednich rozmiarów. Byłoby taniej.

———

Poniżej na temat mammografii, czym jest i jakie niesie ryzyko. I czy istnieją inne sposoby wykrywania zmian rakowych w tkance biustu (wiadomo, że istnieją, niestety są nieco droższe i zupełnie nieszkodliwe, więc nie można kokosów na nich robić, nie opłaca się najzwyczajniej).

Przykładowe linki prasowe dotyczące problemu:
Mammografia – cała prawda czy półprawdy?
Link do głosu na forum:
Mammografia, samonakrecajacy się biznes

Znowuż posłużę się Wikipedią (hasło: mammography), zainteresowani mogą się udać na jej strony  także pogrzebać w odnośnikach do wyników badań naukowych.

Czym jest mammografia: ta o której mowa, jest niczym innym jak prześwietleniem tkanki za pomocą promieni X. (do mammografii zaliczamy też badania dotykowe przeprowadzane przez kobietę oraz lekarza, a także USG – które to są nieszkodliwe, jednak badanie USG jest droższe itd. więc bardziej popularne jest stosowanie promieni X – i tu tkwi cała kontrowersja).

Za Wikipedią o ryzyku, niestety Wikipedia na ten temat jest tylko po angielsku (no bo po co kobiety w Polsce miałyby wiedzieć o ryzyku. Jeszcze by zaczęły mieć jakieś wątpliwości i zaczęły myśleć na ten temat. Kto potrzebuje takich problemów? Dodatkowo wersja angielska tyczy się sytuacji w USA i WB, a tu trzeba by pisać o Polskich warunkach, jeszcze by się wydało, że nie ma za bardzo się czym chwalić). Mimo to jednak zapraszam do zapoznania się z hasłem które też zawiera odnośniki do wyników badań na których artykuł jest oparty.

Krytyka mammografii jako metody badań przesiewowych

Wykorzystanie mammografii jako narzędzia badań przesiewowych służących wykrywaniu wczesnych stadiów raka piersi ciągle jest dyskutowane.  Krytycy wskazują, że aby wykryć raka, badaniu trzeba poddać [od admina: na chybił trafił] ogromną liczbę kobiet. Kopans przypomina, że od roku 1990, współczynnik śmiertelności na raka piersi zmniejszył się o prawie 30% i wskazuje na wyniki badań ze Szwecji i Holandii, które pokazują że 2/3 tego zmniejszenia zaszło dzięki badaniom przesiewowym. Keen and Keen wykazali, że regularne dokonywanie mammografii, zaczynając od wieku 50 lat ratuje życie około 1.8 kobiety w ciągu 15 lat badań przypadające na każde 1000 przebadanych kobiet. Ten wynik jednak musi być jednak widziany w przeciwstawieniu go liczbie negatywnych pomyłek w diagnozie rezultujacych niepotrzebnym leczeniem i wystawieniu na promieniowanie. Zwolennicy mammografii twierdzą, ze korzyści są większe. Analiza badań przesiewowych Cochrane wykazuje, że „nie jest jasne czy badania przesiewowe czynią więcej dobrego, czy bardziej szkodzą”. Zgodnie z ich analizą 1 na 2000 kobiet będzie miała życie przedłużone w ciągu 10 lat badań przesiewowych, jednakże, następne 10 zdrowych kobiet będzie poddanych niepotrzebnemu leczeniu raka piersi. Newman wskazuje, ze mammografia przesiewowa nie redukuje współczynnika śmiertelności, ale czyni  znaczące szkody pobudzając psychozę przeciw rakowi i niepotrzebne interwencje chirurgiczne. Wreszcie znaczący z ostatnich artykułów wskazuje, że udany program badań przesiewowych powinien ukazywać zwiększenie wykrywalności wczesnych stadiów raka piersi, a zmniejszenie liczby wykrytych późnych stadiów raka. Jednakże to się nie dzieje przy obecnych badaniach przesiewowych mammograficznych.

Podsumowując ten cytat, powiem tylko, że jeśli są wątpliwości i świat nauki nie jest jednogłośny co do danej metody, to dlaczego nie zawiesi się jej stosowania do czasu naprawy i wyjaśnienia. Dlaczego nie uczyni się badania dotykowego i USG metodą wiodącą? I wreszcie, dlaczego w Polsce ktoś wpada na pomysł PRZYMUSU traktowania kobiet metodą niepewna i ryzykowną, bo nie wierzę że będą miały wybór USG czy RTG. Podobnie jak nie wykonuje się prześwietleń jąder u mężczyzn (gdyż są wrażliwe na promieniowanie) tak samo powinno się czynić z kobietami – robić USG. Lub popracować nad innymi nieszkodliwymi w 100% metodami.

——

Na koniec mojego przydługawego wywodu powiem jeszcze jedno, w razie gdyby ktoś powiedział: spoko to tylko 1 badanie 1 prześwietlenie na 2 lata. Tak to jest tylko 1 prześwietlenie biustu. Niektórzy jednak jeszcze potrzebują prześwietlać sobie inne części ciała. O narażeniu na inne źródła promieniowania nie wspomnę choćby takie: na dworcach i na lotniskach. I kto wie o innych o których dziś nie mamy pojęcia. Nie wspominając o innych rakotwórczych substancjach, zjawiskach na jakie jesteśmy narażeni. Bo  ‚chodzi o twoje zdrowie, o Twoje bezpieczeństwo’, i niektóre jednostki z ludu kupują to bez zadawania zbędnych pytań.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Z ostatniej chwili, w trosce o nasze dobro, prócz zaglądania nam do tyłków prześwietla także nasze życie, w następnej kolejności pozostaje już tylko prześwietlenie umysłów. W końcu wszyscy jesteśmy t e r r o r y s t a m i i p a s o ż y t a m i społecznymi które maja czelność domagać się od państwa leczenia, bezpieczeństwa, poszanowania godności itd. Jakby to wszystko kurcze było za darmo, złaski dane przez rząd, ale to jest z podatków, z NASZEJ ciężko zapracowanej GOTÓWKI.

Platforma Obywatelska, nie respektując wyroku Trybunału Konstytucyjnego, przyznaje nowe uprawnienia funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Biuro ma teraz zbierać bez kontroli dane o chorobach, przekonaniach politycznych i religijnych oraz preferencjach seksualnych obywateli. CBA będzie mogło teraz ścigać wszystkich i wszystkie rodzaje przestępstw.

Dziennik dotarł do projektu zmian ustawy o CBA.Nowela jest sprzeczna z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego oraz europejskimi standardami wolności obywatelskiej. Zdaniem ekspertów, to zamach na wolności obywatelskie. Nowa ustawa pozwala CBA ścigać wszystkie przestępstwa związane z korupcją lub godzące w interesy ekonomiczne państwa. Zapis ten jest tak nieprecyzyjny, że biuro będzie mogło ścigać niemal wszystkie rodzaje przestępstw. Co więcej, z noweli zniknęła definicja korupcji a pojawiła się możliwość gromadzenia bez zgody sądu tzw. danych wrażliwych. Funkcjonariusze będą mogli gromadzić dane nawet o tych przedsiębiorcach, którzy nie wykonują zleceń na rzecz podmiotów państwowych.

Eksperci biją na alarm. Zdaniem prof. Antoniego Kamińskiego, eksperta od walki z korupcją i założyciela Transparenty International, takie rozszerzanie kompetencji jest zrozumiałe w państwie totalitarnym, ale jest nie do przyjęcia w kraju demokratyczny.

– Każda służba gromadzi dane wrażliwe. Ale to musi się dziać pod kontrolą, a obywatele muszą mieć gwarancję, że informacje zostaną zniszczone, jeśli nie będą potrzebne do prowadzenia śledztwa – dodaje profesor.

//

Reklamy

Komentarzy 47 to “16.06.2010 – Przymusowe badania c.d.”

 1. heros2010 said

  Przepraszam,że nie na temat,ale jak widać temat chemitrials przebił już się do mainstreamu i to jak zwykle w typowo operacyjny wsiokowabw sposób.Niby mimochodem po tym jak trzeba było o.paulina z Jasnej Góry od czci i wiary wyzwać podajemy w psiarni najnowsze osiągniecie usraelskich naukowców,kontrola pogody bez środków chemicznych.Prawie spadłem z krzesła,jak to czytałem.
  Śpijcie sobie owieczki wasz pasterz nawet nie piśnie ,że coś gmera przy pogodzie ,ale nawet jakby to robił to przecież w sposób niegroźny dla zdrowia.

  http://www.sfora.pl/To-samoloty-%20%20wywoluja-powodzie-i-sniezyce-a21193

  Samoloty mogą nie tylko tworzyć dziwne otwory w chmurach, ale również wywoływać opady deszczu lub śniegu. I to bez żadnych środków chemicznych – informuje serwis
  canada.com

  • heros2010 said

   Taki mały dodatek apropo wiarygodności o2.pl:
   http://oczy-szeroko-otwarte.pardon.pl/dyskusja/2265744/pardon_jest_zarejestrowany_w_izraelu_-_beer_sheva

   i skoro już ktoś niepotrzebnie dociekliwy to odkrył:
   http://www.wolframalpha.com/input/?i=o2.pl.

   ach merdia merdia..

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Ja się wczoraj cieszyłem,że od klku dni niebo nade mną błękitne i tylko naturalne śliczne pierzaste chmurki, ale dziś juz trują na cacy. Była to więc pewnie jakaś przerwa techniczna, świętowali urodziny Lucyfera lub jakiś znaczący mason miał jubileusz 50 lecia tajnej pracy na rzecz humanizmu. Zgadzam się z Wami,że sprawa się przebija do mainstreamu. Zmienilił się front walki z prawdą o chemtrials. Juz niedługo będzie można o tym mówić. Naukowe sprzedajne prostytutki już piszą dla mas artykułu takie jak ten z Kanady. Istotnie jest coś takiego,ale jest to absolotnie niegroźne dla zdrowia będzie głosić oficjalna wersja. Ja mam jednak dziwne przeczucie, że prawda o chemtrials jakoś jednak do ludzi dotrze, a po ściemie z globalnym ociepleniem widzimy, że pomimo olbrzymuej indoktrynacji ze strony unych wcale nie idzie im tak łatwo. A skąd ta wyczuwalna już choć delikatna zmiana fronu w mainstremie? Myslę,że możemy sobie wszyscy pogratulować. A jednak te nasze wydawałoby się czasem beznadziejne rozmowy zze znajomymi mają sens. Kropla drązy skałę. Zobaczycie i wspomnicie moje słowa. Prawda o chemtrials jak się już rozleje po ludzkości będzie momentem przełomowym. To rozwali NWO

  • ANDREJ said

   Chembuster w akcji (PL)

   • Zapsa said

    Yyy…. no fajnie, nawet jeśli założymy że to działa, to nie wyobrażam sobie co się stanie, jak ludzie zaczną sobie to budować w ogródkach, Każdy odgoni chmury…i co dalej??

    • zagrypiona said

     no wlasnie ja tez sie tego obawiam, bedzie susza, albo powodz. ja nie wiem skad ten owczy ped do budowania tego. raczej powinna sie organizacja tego zajac jakas jedna osoba na skale krajowa ktora kontrolowalaby ilosc tych urzadzen i lokalizacje. ja nie chce by jakis psychopata mial cloudbuster. jak znajde linka to zamieszcze – kiedys czytalam wlasnie strone o dzialkach i tam bylo wołami wielkimi napisane ze to moze byc niebezpieczne. (zakladajac ze dziala)

 2. Greg said

  Poszperałem trochę w Googlach i trafiłem tu –
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11384

  Z chwilą ujawnienia tej informacji serwer nagle zmienił lokalizacje i obecnie jest zarejestrowany w warszawie, ale widać wyraźnie na screenie wpis starej lokalizacji – http://e.pardon.pl/pa924/93a0bd94002773114b48b348

  • zagrypiona said

   dzieki. skoro tak, to jest to kolejny dowod na to ze nie ma w Polsce polskich mediow. mamy jedynie wordpressa. ciekawe kiedy i jemu sie do zadu dobiora, o ile jeszcze tego nie zrobili.

   • heros2010 said

    Hmm wydaje mi się ,ze radosne czasy mówienia prawdy o syjonistycznej diasporze zmierzają ku końcowi wielkimi krokami..

    „W Polsce brakuje niezależnej instytucji do zwalczania dyskryminacji – uważa instytucja związana z Radą Europy. Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) opublikowała czwarty raport o postawach dyskryminacyjnych w Polsce.

    Komisja, wzywając do zaostrzenia prawa karnego za zachowania rasistowskie, wytyka liberalizm polskich sądów. Ale posługuje się przykładem z 2007 r., gdy Sąd Najwyższy uznał, że trzymanie plakatu „Powinniśmy wyzwolić Polskę od (między innymi) Żydów”, to nie przestępstwo.

    ECRI zaleca też powołanie w Polsce wyspecjalizowanej instytucji do zwalczania rasizmu i dyskryminacji rasowej.

    Niezależny od rządu organ mógłby diagnozować różne aspekty dyskryminacji, popierać skargi antydyskryminacyjne przed sądami, przedstawiałby projekty odpowiednich aktów prawnych. Dziś w Polsce nie ma takiego urzędu – zaznacza dr Hanna Machińska, dyrektor Biura Informacji Rady Europy.

    Dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przypomina, że jest już projekt ustawy o równym traktowaniu, który trafił do konsultacji społecznych. Jest on zgodny i przepisami unijnymi. – Dziś sytuacja w Polsce jest kuriozalna, bo nawet Albania ma już ustawę antydyskryminacyjną – ocenia.

    ECRI opublikowała wczoraj także raporty na temat Francji (krytykuje ją m.in. za stosowanie rasowego klucza przez policję) i Gruzji (zarzuca jej niedostateczną integrację mniejszości np. Turków i Romów).”

    Źródło: Rzeczpospolita

    Portale społecznościowe są teraz najlepszych lokalizacjach dla rozprzestrzeniania się poglądów rasistowskich i ksenofobicznych, zwłaszcza wśród ludzi młodych. We must challenge such views, while being careful not to undermine freedom of expression. Musimy wyzwanie takie poglądy, a jednocześnie uważać, aby nie naruszyć wolność słowa.

    Zagrożenia płynące z nienawiści rozprzestrzeniać się za pośrednictwem internetu od dawna uznawany przez społeczność międzynarodową i naszymi organizacjami poświęcenia szczególnej uwagi na ten problem.
    Znaczącymi przykładami ECRI obejmują ogólne wytyczne polityczne nr 6 w sprawie zwalczania rozpowszechniania treści rasistowskich, ksenofobicznych i antysemickich materiałów za pośrednictwem Internetu oraz zbliżającej się 22 marca spotkanie ekspertów ODIHR w sprawie wyzwań zwalczania przestępstw motywowane nienawiścią w Internecie.

    My, sygnatariusze niniejszego oświadczenia, że:

    rządy powinny dochodzenia i ścigania karnego groźby przemocy względu na pochodzenie rasowe, etniczne, religijne lub inne nastawienie i pełnego wykorzystania istniejących krajowych i międzynarodowych instrumentów prawnych i kanałów współpracy w tym zakresie;
    Rządy powinny zapewnić szkolenia dla funkcjonariuszy organów ścigania i prokuratorów w sprawie rozwiązania przestępstw motywowanych nienawiścią rasistowskich, ksenofobicznych, antysemickich i innych błędów związanych w Internecie;
    Rządy powinny rozważyć, czy przepisy krajowe stanowi odpowiednią podstawę do reagowania na przestępstwa motywowane rasistowskich, ksenofobicznych, antysemickich i innych błędów związanych w Internecie;
    Rządy powinny ustanowić lub rozwinąć programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat wyrażeń motywowane rasistowskich, ksenofobicznych, antysemickich i innych błędów związanych, jakie można napotkać w Internecie i obejmować szkolenia umiejętności korzystania z mediów w programach szkolnych;
    skuteczne działania związane nienawiści w Internecie, które nie zagrażają wolności słowa i wypowiedzi, które należy określić i rozpowszechniane;
    społeczeństwa obywatelskiego, powinny przeanalizować możliwości wykorzystania popularności serwisów społecznościowych w celu zwalczania rasizmu;
    społeczeństwa obywatelskiego starań, aby monitorować Internet dla przejawów nienawiści, i wysiłki w celu dzielenia się i upowszechnia wyniki powinny być zachęcane i wspierane;
    * branży internetowej powinny odgrywać aktywną rolę w rozwiązywaniu problemu nienawiści w Internecie oraz opracowanie i wdrożenie skutecznych mechanizmów składania skarg odpowiedzi, przy jednoczesnym poszanowaniu wolności słowa.

    Ambasador Janez Lenarčič Dyrektor OBWE Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR)

    Morten Kjaeruma
    Dyrektor Agencji Unii Europejskiej ds. Praw Podstawowych (FRA)
    Nils Muiznieks
    Katedra Europejska Komisja przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI)

    ps.EU hasbra i adl czuwają ,normalnie jeszcze trochę i policje myśli wymyśli;)
    Chyba się za mocno w polinie nie czują skoro eurokomuchów o pomoc musieli prosić i błogosławieństwo.
    ps2.W zasadzie to powinni wprowadzić zaraz po tej chorej ustawie o rodzinie.
    Von Tusku plis ,yes you can.Yes Yes Yes.

    http://www.jewish.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3334%3Araport-o-rasizmie-i-nietolerancji&catid=41%3Aantysemityzm&Itemid=72&lang=pl

    http://www.euronewsweek.com/?p=140

    • heros2010 said

     Mam nadzieje ,że niebawem wrócą brakujące artykuły na grype666,nie ukrywam,że były rewelacyjne.Żałuje,że nie zapisałem:(((Chyba trzeba będzie zacząć drukować na drukarce arty na wszelki wypadek..
     Kolejny mały postulacik dot. ruchu grypaNWO ,sieciowo backupować programowe bardzo istotne teksty i składować na swoich kompach.W przypadku zbliżających się ograniczeń w internecie będzie można nowe stronki postawić błyskawicznie.Tylko czemu jest tak mało czasu na wszystko..

    • zagrypiona said

     no pewnie wypadek przy pracy sie zdarzyl. szkoda artykułów 😦 ale sluszny pomysl zeby zapisywac wszystko. trza bedzie tak robic. chociaz to kupa roboty. :/ kopiowac wszystko co ciekawe.

     co do tej antydyskryminacyjnej instytucji, coz… zamiast tego slowa na ‚ż’ bedziemy uzywac innego. np ‚kosmici’ ‚krasnoludki’ 😉 kodem bedziemy gadac. moze zawczasu zaczac wymyslac jakis. wiem ze to nie czas na zarty, ale ja po prostu juz nie wyrabiam jak to wszystko widze. 😦 az dolina czlowieka bierze.

    • heros2010 said

     Czyli prawie jak u konkurencji;)

 3. Greg said

  Heros2010, otóż te artykuły są w kopi Google, tylko trzeba znać jakieś zdanie z tekstu lub tytuł takiego artykułu i wyszukać. Napisz o jakie artykuły chodzi, albo podaj tytuły może odszukamy kopie.

  • heros2010 said

   Wielkie dzięki Greg,już się znalazły na grypie666,chodziło mi ten art.z Ronem Paulem i oczywiście ten wyborczy która patologia.Ale bardzo się ciesze,że mimo wszystko da się takie rzeczy odzyskać bez względu na viry, backdoory albo jakieś maleware.
   Jakby co to na pewno się zgłoszę:)
   A tak z innej beczki rewelacyjnie astromaria obśmiewa ostatnią incjatywę merdialną wsioków dotyczącą chemitrials.Kto ma zły humor,można się nieźle pośmiać.Choć trochę przez zęby.Forum też nie zostawia suchej nitki..
   Chyba trzeba będzie wprowadzić jakiś nowy słodzik i zakazać cukru na dobre,choć wcale nie jest najzdrowszy..

   ps.A tu blog gościa co pewnie cola zero wypija zaraz po obudzeniu do porannej wybiórczej.. W zasadzie to szkoda czasu na typa,chyba ,że ktoś lubi obserwować agentów wpływu w akcji.
   http://www.gfspl.rootnode.net/BLOG/?p=818
   http://www.gfspl.rootnode.net/BLOG/?p=180&cpage=1#comment-1865

   • zagrypiona said

    co do chemtrailsow…

    dzis rano budze sie (wielkopolska) at tam… jakies chemtrailsowe kikuty dluuuugie pierzate juz rozlazle chmury z koncowkami scietymi rowniusienko, z widocznymi 2 pasmami, i tak na calym niebie tu i owdzie, pociete biale kreski, nawet nie na calej dlugosci nieba. skonczylo sie niepryskanie.

    co do linkow dzieki 😛 ale od wczoraj mam alergie na glupich ludzi, na owce 9po tym artykule o p. Ratajczaku)… wiec dal dobra ludu nie czytam, i nie lubie takich pseudointeligentnych pseudonaukowych madrali co 12 lat jeszcze nie skonczyli (a takie wrazenie odnioslam po 3 sekundach patrzenia na zawartosc bloga).

 4. Greg said

  Darmowy program do kopiowanie całych witryn, bardzo zaawansowany –
  HTTrack Website Copier, w wyborze języków jest PL, jeżeli nie chcecie aby wasze ipek był widoczny przy pobieraniu, to używajcie proxy albo Tora w ustawieniach programu – http://www.httrack.com/
  Można za pomocą tego programu również aktualizować po pojawieniu się nowych wiadomosci.

  A jeżeli chcecie też szyfrować i nagrywać na DVD to polecam program TrueCrypt, tworzymy w nim zaszyfrowany volumen o rozmiarze nie przekraczajacym objętości płyty DVD i przenosimy na płytę. Można szyfrować całe partycje, dyski, dysk systemowy itd… Musicie pamiętać o jednym, raz zaszyfrowany dysk jest nie do odszyfrowania gdy zapomnimy hasło, gdy szyfrujemy jedna wersją programu, to tylko ta wersja jest wstanie rozszyfrować volumen dysk lub partycję.

  Darmowy TrueCrypt:
  http://www.cdrinfo.pl/artykuly/truecrypt/

 5. heros2010 said

  Dziś smutny art. na grypie o Ratajczaku,tak sobie myślę ,że każdy z nas może zostać Ratajczakiem.A smutne słowa o parchoprawicy są niestety nie od rzeczy.O wiele więcej przynajmniej optycznie i sondażowo wydaje się być zakonservovanych niż zagrypionych.
  Wpisują się prawie idealnie w oficjalne analizy merdialne i twierdza ,ze walczą z nwo.
  Poza tym ludzie o wiele chętniej słuchają dobrze umotywowanego słowa:śpij,śpij..
  Niż smutnej prawdy,że nic nie jest tak jak być powinno.
  Podsumowując ,szydzimy niemiłosiernie z USA ,gdzie 10% rządzi bezwzględnie tym wielkim krajem nie robiąc sobie nic praktycznie z niczego i nikogo.A co mamy w Polsce?Jeżeli ktoś myśli ,że w tym temacie czymkolwiek różnimy się od USA to proszę sobie wnikliwie poczytać naszych neokonów,posiadających zawsze jednego i tego samego wroga ,nie patrząc na uproszczenia, niuanse,koszty a nawet fakty.
  Naszych demokratów liberalnych i lewicowych za bardzo nie czytuje ,ale pewnie jest też,tak jak w USA.Z resztą kim jest belka w oku NBPu?
  ps.Nie idę na jakąś wojnę z konserva,czytuje ich newsy bardzo chętnie ,ale bynajmniej b.często się nie zgadzam i lubię pare osób z forum.

  • zagrypiona said

   racja. dzisiejszy art na grypie troche mnie powalil. nie to zebym nie wiedziala ze jest zle itd. ale jakos tak… uswiadomilam sobie ze my tu wszyscy zebrani (oprocz tych co plota o … a zautocenzurowalam sie, niech se gadaja o a….. itd) jestesmy takimi Ratajczakami. z tym ze ja juz dawno sie pogodzilam z tym, ze mimo jako takiego wyksztalcenia bede zamiatac ulice (a zreszta i o godziwa robote przy zamiataniu nie jest dzis lekko)

   tak wiec grypa666 daje taki niezwykle refleksyjny artykul ktory powinien dac do myslenia, i jakos przechodzi bez echa. awanturnicy nie dyskutuja, nie radza jak tu by sprawy naprawic, moze nie jest jeszcze za pozno, no tak temat niechwytliwy bo co tam jakis Ratajczak. lepiej sobie pomaglowac nt anunakow, intronizacji i innych tego typu, a udawac ze problem ‚j’ nie istnieje i ze nie jestesmy wiezniami we wlasnym kraju. i co wiecej ze tym wszystkim steruje… (znowu sie autocenzuruje bo juz mi sie nawet 100 raz o tym pisac nie chce)

   przez takich ignorantow niebawem narzuca Polsce wine za WWII, zdemonizuja nas i bedzie jeszcze gorzej niz jest. tylko slepiec lub osoba o bardzo zlej woli tego nie widzi. i teraz do tych wszystkich ignorantow – polakow (nie polskojezycznych), macie dzieci, ciekawe co im powiecie jak dorosna i roboty dla nich nie bedzie. juz wam samym jest ciezko i pewnie tak jak wielu moich znajomych macie to gdzies, bo liczy sie dzis, a potem… moze sie poprawi. otoz nie poprawi sie.

   tak sie dzisiaj zastanawiam, czy to jest warto dla takiego narodu poswiecac sie jak Ratajczak? dla tak odmozdzonego i niewdziecznego narodu? (warto jedynie o tyle, ze rowniez od tej szarej masy zalezy nasz los i oni moga pociagnac nas w dol, a ja ze tak powiem nie bardzo bym chciala placic za czyjas ignorancje)

 6. Greg said

  Właśnie przeczytałem ten artykuł, jest bardzo przygnębiający, nie wiem co napisać, myślę, że trzeba mówić o tym gdzie tylko można oraz starać się przybliżyć postać śp. Dr.Dariusza Ratajczaka.
  Obawiam się, że po sekcji uraczą nas jakaś mało wiarygodna bajką. Miał plany z wyjazdem zarobkowym do innego kraju, więc sam sobie chyba życia nie odebrał. Do jego śmierci na pewno przyczynił się Adam Michnik ze swoja Gazetą Wyborczą i antypolską propagandą, to nie ulega wątpliwości, jak również środowisko pseudo-profesorów które go wykluczyło.

  My ze swej strony mamy upowszechniać wiedzę jaka posiadamy, same blogi to za mało, mogą zniknąć tak szybko jak powstały.
  Dlatego powinien powstać dokument na DVD, może nawet kilka, z zebranymi materiałami na temat sytuacji w Polsce. Moje apele na stronach gdzie pisałem o takim wydaniu DVD, spotykały się z milczeniem, albo z żałosnymi wymówkami, co też w jakiś sposób jest odpowiedzią na wasze wpisy o ignorantach… Tylko że ja bym dodał, iż nie są to ignoranci, ale wyrachowane, cyniczne farbowane lisy z patriotycznymi sloganami na ustach.

  http://www.bibula.com/?p=22973

 7. heros2010 said

  Nad tym i nie tylko tym narodem trwa intensywna praca architektów od jakiegoś 1776r albo nawet nieoficjalnie wcześniej.Ciekawe,że tak wiele osób na siłę stara się tego nie dostrzegać.
  Byliśmy wynaradawiani,pozbawiani elit(np.akcja A,Katyń,HAKATA,rugi pruskie,syberia,konfiskaty majątków,wykrwawieni w wojnach {np.kampania wrz.,Lenino,wojny napoleońskie,powstania,przykłady można mnożyć starczyło by na parę innych narodów)
  Oczywiście każdy przykład to osobny temat do dyskusji o + ujemnych i dodatnich.
  Polacy na pewno są ością w gardle NWO.Każdy na co dzień prowadzi swoja walke z systemem okradając go ,oszukując na własna ręke lub po prostu lekceważąc.Skąd w Polakach taka niewiara do własnego kraju,żeby mu tak odpłacać;)
  Staliśmy się diasporą we własnym narodzie dostosowując strategie do przeciwnika.
  niby ostatnie wydarzenia smoleńskie pokazały nam ,że jest możliwy zryw patriotyczny ,ale już praktycznie widać jak maszyna propagandowa na prawicy i powicy stara się zagospodarować ten podmuch wolności.
  Scenka się będzie trzymać ,aż do większego niż Smoleńsk podmuchu historii.
  W końcu neokoni i liberałowie to jeden barak.Parę listków figowych w postaci ideowców ,parę mniej znaczących akcji jacy to jesteśmy dobrzy,a ogólnie to czekamy na instrukcje.
  Wiem,że kupe ludzi wierzy w Jarka,że nie odpuści choćby miał ścigać nawet samego Baraka Obame albo Merkel czy Putina.Wiem ,że są pewne arg. za tą teorią mniejszego zła.
  Ciężko jednak przejść do porządku dziennego ,że Polacy są rozgrywani przez partie stricte syjonistyczne co gwarantuje nam ,że tak na prawdę nic się nie zmieni,aż sobie jasno nie powiemy ,że potrzebujemy partii ,która bez owijania się w polską flagę serio będzie reprezentować polaków a nie jakiś obcy wywiad ,sekte czy diaspore banskterów.

  Trzymam za ciebie kciuki Taka Tam ,nie zwariować w tym bagnie jest ciężko a zrobić coś dobrego jeszcze ciężej.Jesteśmy tu tylko na chwile na tym świecie ,ale na pewno ma znaczenie czy walczyliśmy o prawdę czy szukaliśmy łatwych kompromisów lub tylko zysków i poklasku.W końcu nie jesteśmy zbiorem kwantów który bez jakiegoś sensu akurat w takiej konfiguracji się pojawił.Kropla drąży skałę,Nie dajmy się rozbić (dosłownie ,w przenośni i psychicznie)
  ps.Żeby nam nie było tak smutno coś na temat walki Polaków z systemem.

  ps.Lata propagandy nad antysemityzmem znacząco utrudnia ten zryw,ale skoro ktoś zebrał tyle środków, żeby zmajstrować tak sprytna samonapędzającą się ekonomicznie strategie polityczną jak przedsiębiorstwo holocaust,miał w tym długofalowy cel i łatwo nie odpuści.
  Dodatkowo mamy już drugie przedsiębiorstwo holokaust : Wojna z Terroryzmem 2.0
  O czym merdia i nie tylko zapominają notorycznie .Nie mówiąc o naszych złotoustych wieśniakach popisowych wiecznie na lsd którzy się nie zająkną na ten temat.

 8. ANDREJ said

  Polscy lekarze piją na potęgę. Leczą nas alkoholicy?

  Na odwyk trafiają setki medyków.

  Problem wychodzi na jaw przeważnie wtedy, gdy alkohol wyczują pacjenci i zmuszą przełożonych pijanego medyka do reakcji.

  Wtedy lekarzy na odwyk kierują pełnomocnicy powołani przez Izby Lekarskie – tłumaczy gazeta.pl.

  W Polsce działają 24 izby, każda wysyła na leczenie z nałogu kilkunastu lekarzy rocznie.

  Więc problem jest poważny – zauważa serwis
  .

  Lekarze są jak inni Polacy, a ci coraz częściej piją 2-3 razy w tygodniu. Tylko z lekarzami trudniej, bo udowodnić pijaństwo jest ciężej.

  Lekarze mają bardzo długo poczucie, że kontrolują swój problem alkoholowy – mówi psycholog, dr Małgorzata Sitarczyk.

  Dopiero gdy media nagłośnią sprawę, bo np. pijana lekarka odbierała poród, wtedy na zerwanie z pijaństwem przez lekarza kładzie się większy nacisk, grozi utratą pracy.

  Czasem jednak sprawę się tuszuje.

  Szefowie szpitali czasami problemu nie zauważają, bo mają zbyt mało specjalistów. Wiedzą, że jeśli zaczną działać, to uzależnionego lekarza będą musieli zawiesić czy nawet zwolnić z pracy. I pojawia się pytanie, kto go zastąpi – portal cytuje anonimowego lekarza.
  http://www.sfora.pl/Polscy-lekarze-pija-na-potege-Lecza-nas-alkoholicy-a21237

 9. ANDREJ said

  BARDZO CIEKAWY ARTYKUŁ I POLECAM ZAPOZNAĆ SIĘ WSZYSTKIM
  Trzeba mieć dużo silnej woli, żeby wszystkim stanom populacji i wszystkim krajom jednakowo dokuczać ! – HAARP

  HAARP – Anglosaska tajemnica

  Pragnę Państwa zapoznać i uczulić na tajną, anglosaska broń HAARP, co po polsku znaczy – Aktywna Aureola wysokiej częstotliwości fal – program doświadczalny. HAARP, to nie tylko Alaska. Na Kuli Ziemskiej jest wiele amerykańskich i angielskich baz HAARP-a. Nie znalazłam nigdzie wykazu tych baz, ale z różnych publikacji dowiedziałam sie o sześciu z nich. HAARP jest bronia, która działa w oparciu o wynalazki Nikoli Tesli, który zapoczątkował bezprzewodowe przesyłanie prądu i fal radiowych. Badania nad tą bronią zostały zapoczątkowane już w 1900 roku. Broń ta jest o bardzo wielorakim zastosowaniu. Najbardziej jest znane wykorzystanie tej broni przy zmianach pogodowych, trzęsieniach ziemi i tworzeniu tajfunów. Prawie zupełnie nie jest znane używanie tej broni do wszelkich wybuchów, do możliwości sterowania samolotem czy samochodem, a także każdym komputerem. Wiadomo jest, że ta broń korzystając z bioprądów istot żywych na Ziemi, może dotknąć w każdej chwili każdego człowieka i zwierze. Każdy może zmierzyć swoje bioprądy zwykłym woltomierzem. Działanie broni HAARP jest niewidoczne i niesłyszalne, dlatego ludzie nie zdają sobie sprawy z jej istnienia. To działa tak, jak przesyłanie fali radiowej. Można to też porównać do działania telefonii komórkowej. Tajne publikacje na temat tej broni mówią o działaniu na ludzi tylko w aspekcie badań mózgu ludzkiego i możliwosci sterowania mózgiem ludzkim. W róznych językach można na ten temat znaleźć wiadomości. Mało się mówi o działaniu broni HAARP na całe ciało ludzkie. Broń ta może dotykać człowieka i zwierzę na całym ciele wywołując różne bóle i powodując lub symulując przeróżne choroby. Intensywne działanie broni HAARP na ludzkie organizmy zaczęto stosować na całym swiecie już 1960 roku. W roku 1930 przeprowadzono pierwsze próby zdalnego dotykania ludzi i zwierząt falami Tesli, które mogą być prądowe i radiowe. Ta działalność broni HAARP jest zupełnie nieznana szerszemu ogółowi. Najbardziej powinni znać ją lekarze na całym swiecie, którzy zarabiają pieniądze dzięki dużej ilości pacjentów. Moje hasło brzmi: „Pamiętaj, wielu lekarzy o broni HAARP wie. Szczegolnie chirurdzy. Tylko wtedy lekarz będzie z Tobą inaczej rozmawiał, jak będzie wiedział, że Ty też o niej wiesz”.
  Ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość tej broni. Znajomość jej wielorakiego działania może zmienic tok wielu spraw w sądzie. Proszę pamiętac, że broń HAARP dzięki swoim falom i możliwości obserwowania oraz słyszenia ludzi, może kraść każda technologię i każdą informację. Pomaga jej w tym od lat program ECHELON.
  Pamiętajmy, głos i obraz są przekazywane dzięki falom. To wlaśnie dzięki temu, operator komputera, który wysyła fale do człowieka i z nim się łaczy, może tego człowieka widzieć i słyszeć. Ta technika jest stosowana już od dawna w programach HAARP-a, który jest utrzymywany przez Amerykański Departament Obrony w USA. W Anglii jest prawdopodobnie tak samo.
  Jak dziala ta bron wiedza tylko trzy panstwa na swiecie : USA, W. Brytanie i Rosja. Rosja od 1954 jest zwiazana ukladem z USA o tajnosci najnowszych technologii i kosmosie.
  Tyle ogólnych wiadomości o tej strasznej broni.
  HAARP i MEDYCYNA
  Jeżeli źle się czujesz. Masz jakieś bóle i wyniki laboratoryjne wskazują na jakieś zmiany w organiźmie, to pamiętaj, że może to być spowodowane ingerencją HAARP-a w Twój organizm !!!!
  W dzisiejszych czasach trudno rozdzielić HAARP-a i Medycynę. Jest to prawie niemożliwe z uwagi na możliwość ingrencji HAARP-a na zdrowie i życie ludzkie. Dzięki HAARP-owi stworzono wielki przemysł medyczny ! Już po samym zapotrzebowaniu na personel medyczny na całym świecie, widać wyraźnie, że ludzie częściej chorują. Dla każdego rządu są ważne wysokie podatki od wysokich zarobków lekarzy i firm farmaceutycznych. Wiekszość ludzi nie zdaje sobie sprawy z wpływów HAARP-a na ich zdrowie i życie. HAARP może symulować i wywoływać bóle, które mogą zmieniać miejsce i trwac tylko okresowo, np. tylko w dzień lub tylko w nocy. HAARP może zatruwać organizm, powodować zawały serca, wszelkiego rodzaju choroby rakowe, wylewy krwi do mózgu, różne choroby oczu oraz może powodować różne niegojące się rany. Operatorzy mogą wprowadzać czy symulować wiele chorób, do tej pory znanych i nieznanych. Ludzie się leczą nie zdając sobie często sprawy z tego, że większość lekarstw wyniszcza ich organizm i kieszeń. Czasami czując poprawę zdrowia myslą, że to zasługa lekarstwa. W wększości wypadków jest to tylko symulacja HAARP-a, żeby uwierzyć w zbawienność leku, często bardzo drogiego. Trzeba też wiedzieć, że HAARP każde lekarstwo może zniwelować w naszym organiźmie. Przekonałam się o tym, jak nie zadziałał zastrzyk znieczulający u dentysty. Pamiętajmy, wszelkie niedomagania naszego organizmu zawsze powinny się objawiać gorączką. Nawet miesiączka u kobiety. Jak nie ma gorączki, a coś nam dolega, to niewątpliwie jest to sprawa HAARP-a. Obserwujmy swój organizm przynajmniej przez siedem dni. Wiekszość dolegliwości spowodowanych przez broń HAARP objawia się własnie bezgorączkowo. Stały się modne wszelkie choroby wirusowe, które objawiają się bezgorączkowo. Wszystkie te choroby muszą być wywoływane przez broń HAARP, bo pojęcie wirus zostało wynalezione na użytek komputera. Choroby wirusowe w Polsce w latach 50-tych były jeszcze nieznane.
  Dzisiaj o dziwo, nawet ludzie chorzy na raka czy inne straszne choroby, nie mają gorączki i do śmierci są bardzo aktywni. HAARP prawie nigdy nie działa na jedną osobę bez końca. Ma do obsłużenia miliony ludzi. Lekarze i farmokologia mają się coraz lepiej dzięki działalności HAARP-a. Działalność HAARP-a jest objęta tajemnicą i sam ten fakt juz napawa niepokojem. Wielu ludzi odczuwa dziwne czyjeś działanie na swój organizm, ale nie umie tego nazwać i nie wie komu to przypisać. W tej chwili przed tą bronią nie ma w zasadzie ucieczki.
  CIĄG DALSZY
  http://www.zwiastun2009.republika.pl/HAARP.htm

  • magdalena said

   Nie no, bez przesady. Zeba jej harp wyrwal? Dodawanie trucizn do papierosow poprzez harp?
   Chyba zdziebko imaginacja ta pania poniosla. Nie zaprzeczam dzialalnosci harpa, ale zeby ktos chcial akurat pani powiedzmy „Kowalskiej” wyrwac harpem zdrowego zeba ze zdrowego dziasla?
   Maja ludzie wyobraznie.

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Ta kobieta pisze do wszelkich możliwych blogów. Opisywała nawet, że HAARP strzelił jej w patelnię jak coś smarzyła. To psychicznie chora kobieta. Smutne to. Należy współczuć.

 10. Zapsa said

  Zastanawiam sie jaka jest różnica między ewolucją języka, a jego degradacją. Czy wyrażenie „mainstreamowe” to ewolucja, czy zapożyczenie – ewoluowany makaronizm?

  Zaczynam się zastanwiać, czy nasz język nie umrze. Ostatnio usłyszałam, jak dziennikarka mówi o „ektraordynaryjnych wydarzeniach”.nigdy wcześniej tego słowa nie słyszałam.

  • heros2010 said

   To było raczej tanie szpanerstwo,żeby owce zobaczyły ,że jest mądra i nie siliły się jej zrozumieć.A co do języka, miałem przyjemność posłuchać języka młodzieży nad wodą ,i jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał filmu idiokracja serdecznie polecam.
   Niecenzuralne słowa stanowią główną treść i formę zdań podrzędnie złożonych.
   Tak się zastanawiam czy głupota naszej młodzieży i dzieci(nie wszystkich oczywiście),jej super tępackie wysławianie się jest spowodowane uszkodzeniami mózgu substancjami które wchłaniamy na co dzień,czy zwyczajnie wina leży po stronie pseudo kultury,braku autorytetów,nędznej edukacji i super beznadziejnych merdiów.
   Mimo wszystko trochę obarczyłbym winą monasnto czy nutrasweet.
   Ach dziś na onecie była gwaizdka młodzieżowa co się zarzekała ,że nie pozuje na zdzirę tylko to po prostu lubi się tak ubierać..
   Gwiazdka produkcji Disneya Miley Cyrus twierdzi, że nie próbuje na siłę zmienić wizerunku. Jednak wypowiedzi młodej aktorki i piosenkarki kłócą się z ostatnimi roznegliżowanymi, pełnymi podtekstów seksualnych występami…
   http://film.onet.pl/zwiastuny/0,69259,,,322,fotonews.html
   http://www.sjp.pl/co/ekstraordynaryjny

   • zagrypiona said

    MTV przebija Miley Cyrus. Tak mi się wydaje. Ciekawi mnie jakie tępaki podniecają się dzisiaj MTV. Jeśli są takowi.
    Co do Miley… Sama mam w rodzinie dziewczynke 8 letnia ktora jest fanka tego badziewia. Jesli do glowy ma ladowane takie wzorce od dziecinstwa, to co z tego moze wyrosnac?

    Moze moja wypowiedz brzmi jakbym miala z 80 lat 😛 Ale kurde, za moich czasow takich rzeczy nie bylo. Byl bunt i takie tam, ale nie bylo ku**stwa. A to nie było tak całkiem dawno. Lata 80, 90.

    • heros2010 said

     Mi się też wydaje ,że te czasy nie były tak odległe:),ale jak sobie przypomnę jak oglądałem „dzieciaki” film o skateach,nie spodziewałem się ,że ta moda tak szybko zawojuje Polskę.
     Ciekawe kiedy w Polsce dzięki radzie etyki mediów i ministerstwu meeedukacji coś zaświta zanim 1 polska szkoła zacznie solidarnie chorować na rzeżączkę jak w jukej.A może już się to zdarzyło..
     Najważniejsze są oceny z etyki na świadectwie..
     Kiedyś byliśmy dumni z tego,że nasza emigracja wyraźnie się wyróżnia światopoglądowo na tle bezmyślnego ,roszczeniowego europejskiego bydla.
     Można powiedzieć,że niedopatrzenie elyt w tym temacie szybko zostaje naprawione pod pretekstem lepszego odnalezienia się na rynku pracy(proli;)i szybszego się tam znalezienia(czego to ~rząd nie zrobi ,żeby ludziom żyło się lepiej)
     Tak na koniec na grypie666 był masakryczny cykl o programowym odmóżdżaniu populacji pod nwo.Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie .
     Bracia starsi i oświeceni odwalacie kawał dobrej roboty dla Lucka .Powinniście być z siebie dumni.Oczko wam to wynagrodzi,ten bezimienny trud.Co wam obiecano?Posadę upadłych aniołów w niebie czy wieczne życie w skorupie zwanej ciałem.
     http://www.illuminati-news.com/walt-disney-agenda.htm

     ps.Są ludzie, którzy marzą o nieśmiertelności. Już za 150 tysięcy dolarów można kupić sobie nieśmiertelność – takie usługi oferują firmy krioniczne.Ich klienci , po zejściu z tego świata trafiają do gigantycznych termosów, w których temperatura wynosi minus 200 stopni Celcjusza. W owych zacisznych i bardzo zimnych termosach będą oczekiwać na moment , gdy naukowcy będą potrafili przywrócić im życie. Wyobraźcie sobie,ze na całym świecie, takiemu zabiegowi zamrozenia poddało się już kilkaset osób. W cenie zabiegu jest również zahibernowanie ukochanego psa lub kota oraz kilku ulubionych książek.
     Cały szkopuł w tym, ze nikt nie daje gwarancji , ze zahibernowany tą metodą człowiek w bezpieczny sposób powróci do życia.

     Tak ode mnie to wcale nie tak drogo jak na zblazowane elity,nie wykluczone,że tego typu eksperymenta można wykorzystywać do celów lucyferiańsko/demonicznych w końcu ciało śpi dusza się błąka.
     Już tam okultyści i odp.służby wiedza co z tym zrobić.

     ps2.Ostatnio czytam książkę o DEIR Dimitri Wereszczagina „Wyzwolenie”
     Nie ma nic wspólnego z powyższym za to opisuje stan wiedzy służb specjalnych ZSRR i Rosji na temat okultystyki w służbie nierządu w czasach jak autor jeszcze żył.
     Zapowiada się ciekawie i szkoda ,że autor już nie żyje.

  • mgrabas said

   to tylko snobistyczne makaronizmy zachwaszczające polską mowę…
   a jest całe mnóstwo takich bezmyślnie powtarzanych, „modnych” językowych śmieci – np. dokładnie zamiast tak, czy orginał zamiast oryginał – można nie ulegać tej złej „modzie” i ją po prostu ignorować, a nawet piętnować

   • Zapsa said

    to dokładnie to niby kalka z niemieckiego

    Unikać, unikać, ale ja widzę wszędzie, że ludzie kochają się w takich zwrotach. Język umiera…

  • zagrypiona said

   Moim zdaniem to zapożyczenie wynikające z lenistwa bo po polsku to trzeba by pisać ‚media głównego nurtu’ albo, żeby być w 100% uczciwym wobec języka ‚środki przekazu głównego nurtu’

   Co do degradacji czy ewolucji, inni to nazywają ekonomią języka czy jakoś tak, język dąży do ekonomiczności, więc to nie do końca jest degradacja, nasz dzisiejszy polski wyglądał kiedyś nieco inaczej, było chyba więcej znaków fonetycznych, no i gramatyka była inna – tylko teraz właśnie nie pamiętam czy wtedy już istniała Polska jako kraj… eh (ja liczę nasz język od czasów języka starocerkiewnosłowiańskiego, ogólnie zachodzi w języku zjawisko upraszczania/ekonomii, nigdy jednak nie zastanawiałam się czy to doprowadzi do degradacji, gdyby miało to zajść w naturalnym tempie to to jeszcze wieki i tysiąclecia nam zostały, no chyba że ktoś nam polszczyznę siłą pomoże wykorzenić, to wtedy inna bajka…

   Ja przyznam, że mogło mi się czasem zdarzyć użycie słowa ‚mainstreamowy’ chociaż staram się unikać. Z drugiej strony, już wolę użyć tego słowa zamiast mieć powtórzenie ‚media głównego nurtu’ w sąsiadujących zdaniach.

   A język nie umrze, póki my żyjemy.

   • Zapsa said

    Zagrypiona wiesz,że dzwonią, ale nie w którym kosciele 🙂

    Ekonomiczność języka to skracania i łączenie w zdaniu wiekszej ilości słów – ale słów z danego języka! Jednym z bardzo ekonomicznych języków jest włoski – ponieważ mają zaimki osobowe, w zdaniu łączą je z rzeczownikami jesli się da (zamiast la organizazzione – l’organizazzione), jakoś tak. Z tego co wiem, niemiecki już nie skraca w ten sposób zaimków, a też chyba posiada?

    Ale wszystko to się dzieje na płaszczyźnie danego języka, a nie na zasadzie zamieniania słów narodowych na obce, i nadawania im charakteru gramatycznego danego języka, jak wyraz „mainstreamowe” – słowo obce, ale ugramatycznione na język polski,forma polskiego przymiotnika.

    Zwróćcie uwagę, jak mówi młodziez – nieraz jak się słucha studencików, krew się ścina: „mam dzisiaj ofa”, ” będę twoim shieldem”.

    Masz rację Zagrypiona, póki my żyjemy. Ale ja mam pod 30stkę, więc zejdę za powiedzmy 30 lat, a nasza młodziez i dzieci są chowane na miłośc do wszystkich języków, tylko nie ojczystego. Więc póki my żyjemy, to nie, ale jak odejdziemy – to owszem.

    • zagrypiona said

     No dobrze. Masz rację. Teraz mamy coś w rodzaju nachalnej amerykanizacji. Wykazałam pewną naiwność w moim poprzednim komentarzu. Pewnie podświadomie łudzę się, że nie jest jeszcze tak źle. 😛 W dawnych prasłowiańskich czasach zapożyczenia były wzajemne i wynikały z kontaktów handlowych, sąsiedztwa, konieczności nazywania nowych przedmiotów i zjawisk, itd. A teraz to się dzieje bo moda taka.

     Też jestem pod 30. I też mnie przeraża sposób w jaki mówi młodzież. Ale czemu się dziwić, skoro oni książek (lektur obowiązkowych) nie czytają. Lekcja polskiego wygląda tak, że czyta się fragmenty albo streszczenia. A i o przeczytanie streszczenia czasem ciężko, bo kurcze streszczenie ma aż 10 stron zazwyczaj. 😛 Wiem to z pierwszej reki. Z drugiej też. Tak więc nie ma w moim stwierdzeniu przesady. Współczuję nauczycielom tylko, bo ich praca się w znacznej mierze w coś brzydkiego obraca, a to potwornie demotywuje.

 11. Zapsa said

  Dziś znalazłam w skrzynce rysunek łąwiącego ryby wąsacza w okularach, w tle woda i ludzie na dachach – a pod spotem napis: „cytat z Bronka: miałem przyjemność wizytować tereny powodziowe”.

  :>

 12. mgrabas said

  nie wiem jak Wam, ale mi tylko twarz Morawieckiego wydała się godna mojego zaufania…
  http://www.wybory2010.comlu.com/

 13. […] Original post by zagrypiona […]

 14. heros2010 said

  A ja jeszcze na temat Chemitrials..
  Jak to już zostało stwierdzone u Astromarii co 100 małpa już się (moim zdanie jednak prawie) przebudziła więc coraz poważniejsze opiniotwórcze?meeegazyny zaczynają uspokajać oFfce.
  (Tak na marginesie język gadów daje możliwości do
  dobrej zabawy językowej)
  A więc njusłik zaczyna nas warunkować,(nie pamiętam dobrze już tych chłytów nlp),że jednak geoinżynieria istnieje.

  cyt.”Pogoda na dobre zwariowała.W Europie pojawią się nietypowe dla naszego regionu trąby powietrzne i tornada.Zimy będą bezśnieżne.
  Jest na to rada-geoinżynieria, czyli sterowanie klimatem.

  „Przed nagrzaniem Ziemie mogą uchronić sztuczne chmury i parasol luster na orbicie”

  „..coraz więcej badaczy przygotowuje szczegółowe projekty i prototypy urządzeń do ratowania Ziemi przed katastrofą klimatyczną.

  „NA RAZIE NIKT NIE ZAMIERZA WPROWADZAĆ ICH W ŻYCIE NA WIĘKSZĄ SKALE” (sic!){widziałem je we Francji,Hiszpani,Uk,Polsce i z samolotu nad całą jewropą na tej trasie.A na judetube sa praktycznie wszędzie}
  „Chodzi o to,żeby rozwiązania czekały gotowe,na wypadek,gdy będziemy zmuszenipo nie sięgnąć..”

  Tak sobie myślę ,że artykuł w ogóle nadaje się do obgadania na grypie666,tutaj ,czy u Zenobiusza.

  Pani która ma rządowe zezwolenie na ujawnianie tej dotąd jakże wyśmiewanej TEORII SPISKOWEJ
  oczywiści ostro kombinuje jakby tu wymieszać groch z kapusta i jakoś przemilczeć,że ten program działa już od pewnie 20 lat a od 10 z bardzo dużym natężeniem.
  Kochajmy njusłik za te wymuszone okruchy prawdy, odpowiednio zmiksowane w celu ukrycia prawdy.Zapomniałem jeszcze o farbowanych naukowcach z pensją za mataczenie.

  Jakby ktoś chciał pogadać z p.redaktor co ma licencje na chemitriala w merdiach:
  katarzyna.burda@nwesweek.pl

  ps.Fajnie by było po dyskutować o nowych genialnych pomysłach naukowców co do schładzania klimatu i przyjrzeć się temu ile to ma wspólnego z nwo i klubem rzymskim a ile z faktycznym zagrożeniem i już zacząć nacisk na psymerdialne.

  (tak między wierszami dodam,że njusłik poiera lidera pis w osobie redaktora naczelnego,a więc sporo sobie obiecują po ewentualnym zwycięstwie ,ale to temat na inny post.
  Pisze to,nie,żeby pogrążać Jarosława ,ale pokazać jak prosyjonistyczne lobby będzie się starało powrócić do łask w Pis,to samo lobby ma inne zadania w PO)Z resztą to samo zauważam w RzePie,nie ważne słupki sondażowe zostajemy w Afganistanie bo nasza strategia współpracy z USA jest obliczona na 30 lat i chwilowe odwracanie się USA plecami do Europy wschodniej niczego nie zmienia.
  Taak będziemy dojeni i wykorzystywani dalej,dokładnie niczego nie zmienia.I te sny o Polsce jako jednym z 6 głównych graczy na arenie Jewropejskiej dzięki Usraelowi.
  {Można się porzygać szczególnie w świetle ostatniej tragedii smoleńskiej i tego 1 nędznego patriota na ślepaki.}Takich przykładów można mnożyć..

  20.06.10

  • zagrypiona said

   Pal licho te chemtrailse, a kto mi zagwarantuje ze te lustra nie będą użyte w celu przeprowadzenia na niebie jakiegoś kosmicznego spektaklu w 2012, a potem przyjdzie pomocna dlon, rozda chipy i wtedy sie dopiero zacznie. Ja ogolnie jestem przeciwniczka tego, zeby psychopaci probowali ratowac Ziemie przed czymkolwiek. Wiecej szkod narobia niz pomoga. Poza tym nie wierze w bujdy ze planeta umiera i slonce chce nas zabic wiec dlatego NWO rozpyla mi nad glowa jakies trucizny, ktore tez zabijaja.

   No chyba ze chodzi o to ze planeta umiera z przeludnienia, wtedy wszystko jasne. Ratuja planete przed rakiem jakim jest ludzkosc.

   • heros2010 said

    Nie ma się co oszukiwać oddawanie takich technologi psychopatom spod znaku klubu rzymskiego,cfru,bilderberga,komisji trójstronnej czy po prostu Lubawiczerom to skrajnie samobójcza akcja.
    Cywilna kontrola nie istnieje,a wojskowa zawsze może się rozbić jakąś kasą,lub źle wylądować.A po skrupulatnym śledztwie nawet nikt się nie musi POwiesić w toalecie.Ktoś liczył POwieszonych świadków koronnych w ~polskich aresztach?
    Sam ten artikel jest dowodem jak grupa u władzi uczciwie dzieli się swoimi słodkimi tajemnicami.Niech by spróbowała się rzetelnie podzielić, a już ich bilingi znajdą się w stanie nienaruszonym na ich spuchniętych zwłokach jak paszporty na dymiących ruinach WTC.
    Głosuj na POPISSLD a na pewno kit nie zniknie z twojego menu.Może to i dobrze bo w czasach głodu ponoć ludzie kit obgryzali z okien.Dobra władzia..Teraz kit można obgryźć z gazety lub tifi.

    ps.Tak mnie naszło .Czy już czarne małpy zwane man in black mówią :
    TO kwestia bezpieczeństwa Ziemi i Rządu Światowego?Więc nie zadawajcie pytań ,wszystko co powiecie zostanie nagrane na echelon i wykręcone w mediach i sądach lub skończy się natychmiastową anihilacją(taki fajny eufemizm śmierci w sam raz dla nwo)..[pewnie bez ceregieli ptk.3]

    A tak apropo ratowania planety filmik który mnie rozbawił:
    Nie zajmuje się światopoglądem autora chodzi mi o ten konkretny skecz.

    George Carlin about Saving the Planet (Polish subtitles)

   • eteryczna ziemia said

    T-T piszesz „Ratujmy planete przed rakiem jakim jest ludzkosc”. Dokładnie tak – Ziemia zaczyna się bronic ponieważ jest zywym organizmem.
    W okresie ostatnich 150 lat ludzkość dosłownie atakowała Ziemię.
    Obrazowo mówiac nowoczesna cywilizacja próbuje zamordowac Ziemie, dziurawiac tłamsząc i niszczac jej powłoke, rozrywając jej zyły, dziurawiac jej kosci, wykopujac jej witalne organy, trujac potrzebne jej do oddychania powietrze i szrpiac ja strasznymi wstrzasami wybuchów, które moga złamać jej kregosłup i zniszczyc jej równowage.
    Cierpliwa (zdeptana Ziemia) teraz jest zagniewana i msciwa, nawet Słońce „urodziło” 10 planete – Prozerpine (Xenę) by ratować Ziemię – Matke Ziemie. T-T – podazaj za swoja moca.

    • zagrypiona said

     Podazam podazam. Ja tam nie mam nic przeciwko temu zeby sie Matka Natura bronila. Przyroda zawsze reguluje sie sama i jak jest za duzo czegos to wymysla sposob na przywrocenie rownowagi. Jesli mnie Matka Natura uśmierci, to bedzie sprawiedliwe i zrozumiale. Ona powoluje do zycia, ona je odbiera. (inna wersja mowi ze to Bog – jak dla mnie obie wersje sie nie wykluczaja)

     Tu dodam dla jasności: Jestem kategorycznie przeciw haslom ‚depopulacji’ i uznawania nas ludzi ‚za rak’ przez tych zlych co by chcieli zebysmy np. przestali oddychac bo co2 i inne bzdury tego typu – a sami tymczasem rzna Matke Ziemie jak rzeznicy (katastrofa BP, GMO itd itp). Co my ludzie mozemy zrobic, to jedynie przycisnac tych lekkoduchow z NWO i koncernow roznorakiego rodzaju, zeby sie wreszcie opamietali i przestali gwalcic Matke Ziemie. Bo to oni sa glownym niszczycielem na tej planecie i RAKIEM ja toczacym.

 15. Zapsa said

  Ważne!!

  http://www.test-wyborczy.pl

  Zróbcie test, spójrzcie na wyniki. Zobaczcie zgodność oddających głos z poglądami kandydata: większość głosujących w ogóle(na wszystkich) jest zgodna z tym, czego chce LEpper, bądź farbowany Korwin!

  http://www.test-wyborczy.pl/wyniki.php

  Zgodność głosujących na Leppera niemal pokrywa się ze zgodnością z pogladami na kandydata!

  Głosujmy na Leppera.

  • heros2010 said

   Ja bym zagłosował na Leppera, ale tylko pod warunkiem,że by się dogadał z jakąś pro polską opozycja w rodzaju grypa666, albo hmm nie wiem ,bo tu jestem zaangażowany.
   Zresztą już na ten temat pisałem na grypa666.
   Aczkolwiek poważnie zastanawiam się czy nie zrobić takiego żarciku i zadrwić sobie z partii oświeconych i drugiej owiniętej w polskie flagi.Głos nie ważny na Leppera to poważne ostrzeżenie dla bandy wiejskich głupków ,że czasy udawania Polaków nieodwołalnie się kończą.Belkowcy też odpadają ,kryptoEuentuzjaści a nawet nwo pieFcy.


   zaczęli mi się podobać,choć dobrze wiedzą ,ze mają tylko program negatywny.
   Grupa Operacyjna – III Wojna Światowa

  • zagrypiona said

   Dobre. Tylko nie wiem skąd ten Mikke mi się wziął na 2 miejscu.

   Do Kaczyńskiego jednak daleeeeko… A mam że tak powiem dość konserwatywne poglądy. Widocznie Kaczyński nadrabia lizusostwem względem USA.

   • heros2010 said

    Zgodność Twoich odpowiedzi:
    Andrzej Lepper 79,49%
    Waldemar Pawlak 70,51%
    Kornel Morawiecki 69,23%
    Janusz Korwin-Mikke 61,54%
    Marek Jurek 60,26%
    Bogusław Ziętek 57,69%
    Jarosław Kaczyński 55,13%
    Grzegorz Napieralski 52,56%
    Bronisław Komorowski 51,28%
    Andrzej Olechowski 44,87%

    Pojechałem ,chyba jestem populistą:D:D:D
    Dobra sonda na maksa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: