Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

19.06.2010 – Katastrofa w Zatoce Meksykańskiej – podsumowanie tego co wiemy

Posted by zagrypiona w dniu 19 czerwca 2010


Nadszedł czas bym poruszyła temat BP i wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Uciekałam od tego jak najdalej. Jednak ignorowanie problemu nie sprawi, że problem zniknie. Wydaje się też, że wszyscy którzy mają taką możliwość powinni o tej katastrofie pisać. Jest to sprawa pokroju tzw. ‚świńskiej grypy’, ‚9/11’ czy też bardziej swojskiego ‚smoleńska 10.IV.’, lub nawet i większa bo o możliwym zasięgu globalnym. Z uwagi zaś na to, że wokół sprawy jest wiele tajemniczych okoliczności, a władza milczy, tak więc jak zwykle lud sam będzie musiał doszukiwać się prawdy i prowadzić niezależne śledztwo. Chociaż tym razem będzie owej władzy ciężko tuszować, zatajać itd. Głównie z uwagi na kaliber sprawy.

Poniżej zebrałam różnego rodzaju źródła informacji. Niektóre niestety po angielsku. Może kogoś temat jednak interesuje, a jeszcze nie czytał/oglądał, więc tak czy owak zamieszczam.


1. Sporo bieżących informacji na temat:

birdflu666 (tu hipoteza, że wyciek wywołano celowo, by ewakuować ludzi do obozów FEMA, a tam wiadomo co czeka – zdążyliśmy się dowiedzieć podczas paniki związanej ze świńską grypą)
Sekrety Ameryki
(tu różne bieżące doniesienia)

2. Artykuły:

Powolna śmierć Zatoki Meksykańskiej
Katastrofa w Zatoce Meksykańskiej jest najwiekszym wyciekiem ropy w historii
Zatoka Meksykańska – niebezpieczeństwo zagraża wszystkiemu, co żyje
16 Burning Questions About The Gulf Of Mexico Oil Spill That We Deserve Some Answers To – 16 palących pytań dotyczących wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej, które wymagają odpowiedzi. Niestety po angielsku.
BP Aware Of Cracks In Oil Well Two Months Before Explosion – Czy BP wiedziało o szczelinach przy ujęciu ropy na 2 miesiące przed eksplozją? Niestety po angielsku.
BP chief Tony Hayward sold shares weeks before oil spill – Szef BP Tony Hayward sprzedał aktywa tydzień przed wyciekiem ropy. Po angielsku.
Getting life back? BP CEO on way off spill duty – Powrót do normalnego życia… Szefowie BP zmęczeni sytuacją. Po angielsku.
Szef BP udał się na zawody jachtowe. Nie bacząc na okoliczności.
How the ultimate BP Gulf disaster could kill millions – W jaki sposób katastrofa w Zatoce spowodowana przez BP może zabić miliony? Mimo ostrzeżeń podjęto wydobycie w niezwykle trudnym miejscu. Po angielsku.
BP Oil Spill: Against Gov. Jindal’s Wishes, Crude-Sucking Barges Stopped by Coast Guard – Jak utrudniana jest praca przy usuwaniu ropnej mazi. Po angielsku.
Scientists Warn Gulf Of Mexico Sea Floor Fractured Beyond Repair – Naukowcy ostrzegają, że uszkodzenia dna morskiego w Zatoce są nie do naprawienia.
Zatoka Meksykańska – czarny scenariusz
No joke: Goldman Sachs shorted Gulf of Mexico – Czyżby GS wiedział co czeka BP i TransOcean? Po angielsku.

3. Filmiki na youtube:

BP Blocking Media Access? New Orleans interview – Czy BP blokuje dostęp mediów do miejsca katastrofy?
ROV films oil leak coming from rock cracks on seafloor
– Przecieki ropy w innych miejscach z dna morskiego.
Gulf Oil Spill April 2010 was planned here is the proof
– ‚Zapowiedź’ katastrofy.
B.P. Suppressing Evidence!
Gulf Oil Disaster: Cause For Mass Evacuation? – Czy katastrofa jest powodem do masowej ewakuacji ludności?
BP Death Clouds Already Onshore! Benzene-3400ppb & Hyrdrogen Sulfide-1200ppb TOXIC AIR ALERT – Opary chemikaliów w okolicach katastrofy.

4. Mapki ze zdjęciami i filmikami:

Map: Impact of the oil disaster
Tracking the Oil Spill in the Gulf

If it was my home

5. Zdjęcia z okolic katastrofy:

Aerial images of the oil spill – z lotu ptaka.
More images from the oil spill
Photo gallery: Ripple effects of the BP oil spill

6. Ciekawy filmik, na temat pewnego miejsca na Florydzie, gdzie ulokowane są setki jeśli nie tysiące dziwnych pojazdów. Czy to ma jakiś związek ze sprawą? Z możliwą ewakuacją mieszkańców Zatoki? Możemy tylko snuć domysły, podobnie jak to miało miejsce ze słynnymi plastikowymi trumnami z czasów ‚świńskiej grypy’ czy obozami FEMA (zresztą może wreszcie się przydadzą?). Oil Disaster-Relocation UN Vehicles on Florida Base?

7. Filmik pokazujący jak Rosjanie za pomocą bomby atomowej powstrzymali wyciek gazu, podkreślam GAZU, na lądzie, nie ropy pod wodą – tak apropo tych co się tak straszliwie cieszą na odpalenie atomówki pod wodą głęboko w ziemi (bo nie wystarczy odpalić koło dziurki z której ropka wypływa). A mając na uwadze to jak Zatoka Meksykańska na dnie jest podziurawiona i niestabilna… Odpalanie tam atomówki to samobójstwo. Zwłaszcza jeśli mieliby to wykonać ci partacze z BP, w zdolności USA w tej kwestii też nie bardzo ufam.

A tu jeden z tych ‚myślicieli’ o użyciu bomby atomowej:Energy expert Nuking oil leak ‚only thing we can do’ i następny który jest za atomówką: Bomba zatamuje wyciek ropy u wybrzeży USA?

7. Linki z podwodną relacją niby-na-żywo:
ustream.tv
Oil Spill – CNN
Podwodne zdjęcia wycieku

——————

Co wiemy:

Jest więcej niż 1 wyciek. Mówi się o 6, które zarejestrowano podczas lotu nad zdewastowanym obszarem.

[…]przelot z wtorku 8 czerwca ukazał 6 wycieków w Zatoce Meksykańskiej, z czego 3 są dziełem DeepWater Horizon, a pozostałe 3 – innej firmy wydobywczej. To oznacza, że ilość oleju, która dostaje się do Zatoki jest WIELOKROTNE WIĘKSZA, niż wszystkie dotychczasowe szacunki podają. – za Sekrety Ameryki

Jeśli ten „najgorszy scenariusz” miałby się zrealizować (a są naukowcy, którzy mówią, że i ta ocena jest zaniżona), to do 19 maja do morza dostało się już ponad 280 tys. ton ropy! To siedem razy więcej, niż wyciekło z tankowca „Exxon Valdez” w 1989 r., podczas najgorszej katastrofy ekologicznej w historii USA. – za: ziemianarozdrożu.pl

BP nieudolnie próbuje leczyć dżumę malarią – czy jak to tam jest w przysłowiu – rozpuszczając w wodzie środek chemiczny corexit 9500, który jest trujący, kto wie czy nie bardziej niż sama ropa (skąd my znamy tego typu metody ‚naprawianie tego co się kiedyś zepsuło: majstrowało się przy atmosferze i teraz rzekomo zagraża nam promieniowanie słoneczne, więc mądrale z jasnieoświeconych kręgów wymyśliły żeby pryskać atmosferę i wszystko co pod nią związkami siarki, baru, aluminium i cholerka wie czym jeszcze, byle zatuszować swoje wcześniejsze winy i pokazać się  w ich mniemaniu ciemnemu ludowi w roli wybawcy, któremu należą się co najmniej pokłony). BP kpi sobie z opinii publicznej. Szefowie czują się zmęczeni, tudzież znużeni sytuacją. No przecież nic takiego sie nie stało.

Podobnież rząd USA wydaje się apatyczny w zaradzeniu tej straszliwej katastrofie, odrzuca oferty pomocy itd. (A może katastrofa wcale nie ma tak wielkich rozmiarów, tylko z jakichś niewyjaśnionych przyczyn próbuje się medialnie podsycić atmosferę wokół sprawy, zasiać chaos, by potem pod jej pretekstem ogłosić ewakuacje i stan wyjątkowy. Gdyby przyszła pomoc z zewnątrz mogłoby się okazać, ze nie jest tak źle, i cały plan wziąłby w łeb.)

Dotychczasowe próby zatamowania wycieku (1 czy wszystkich?) spełzły na niczym, ropa przez cały czas wypływa z przeciekających miejsc zabijając tamtejszą florę i faunę.

Blokuje się przepływ informacji z miejsca katastrofy do opinii publicznej. Dziennikarze są przeganiani a naukowcom nie wolno mówić o skali zagrożeń. Chociaż tu i ówdzie przedostają się informacje, że wyciek może mieć konsekwencje globalne w postaci wymarcia życia w oceanach, które to dostarczają planecie tlenu i maja wpływ na klimat planety.

Straty są ogromne, nie dla BP bo ono ma się dobrze, straty ponieśli/poniosą mieszkańcy terenów przyległych do zatoki trudniący się rybołówstwem i zarabiający w przemyśle turystycznym. Pomijając już straty najwyższej kategorii – jak utrata zdrowia, a kto wie czy w przyszłości nie życia. Takie są straty na dzień dzisiejszy. Jeśli sprawdzi się czarny scenariusz na temat bańki metanu zgromadzonej pod dnem Zatoki i po jego uwolnieniu (również katastrofa) opadnięciu owego dna, czego wynikiem ma być tsunami – ludzie Ci stracą bezpowrotnie również domy, o ile wcześniej nie zginą.


ZASTANÓWMY SIE TERAZ, CZY TO DOPRAWDY NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM DLA NASZEJ PLANETY SĄ TERRORYŚCI, OSAMA BIN LADEN, ROSJA, KOSMICI, KRASNOLUDKI, SZATAN… ITD.? NIECH TO PYTANIE POZOSTANIE RETORYCZNE I NIECH KAZDY SOBIE W SERCU ODPOWIE SAM, ZANIM OGARNIE GO TRWOGA PRZED NIEWIDZIALNYMI STRASZAKAMI.

Reklamy

Komentarze 62 to “19.06.2010 – Katastrofa w Zatoce Meksykańskiej – podsumowanie tego co wiemy”

 1. Praworządny Obywatel NWO said

  Nie ma co stawiać szatana w jednym rzędzie z krosnoludkami. On sam pewnie by chciał żeby takie porównania robić. Moim zdaniem to on kręci naszą planetą już od dawna. Kto jest rzeczywistym panem różnych Illuminati najwyższego szczebla? Obejrzyjcie sobie film o Bohemian Club.

  A ta katastrofa jest tylko jednym z elementów układanki. Widziałem ciekawy wpis na jakiejś amerykańskiej stronie. Facet pisał,że Amerykanie chcą namowić Chiny na dalsze finasowanie ich deficytu, na przemian żebrząc i strasząc. Straszą tez podobno tym,że jak Chińczycy ich nie będą finasować to USA po prosstu zbankrutuje, a oni umoczą mnóstwo kasy, która maja w ich obligacjach. Poza tym są juz tak zdesperowani,ze straszą Chińczyków tym,ze jak im nie dadza kasy to oni spowodują kompletną, totalną kastrofę ekologiczną całej planety za sprawą właśnie BP. Cholera wie czy to prawda,ale poziom desperacji może byc już u tych psychopatów rzeczywiście wielki. A psychopata jak już tutaj pisaliście nie mysli o sprawach typu dobro ludzkości bo nie mysli przeciez o dobru nawet jednego człowieka poza nim samym.

  • heros2010 said

   Ja też tu standardowo widzę super brudną grę usraela.Może na początek bojkot BP?
   Tak szczerze mówiąc staram się już firmy z USA i Izraela bojkotować od dawna ,ale dopiero morze kropel coś im pokarze.
   Może jest to cdn planu walki o czystą Ziemie w myśl problem reakcja rozwiązanie.
   Monsanto od dawna większość wynalazków produkuje w celu zatrucia Ziemi i ludzi.Słynne PBCh to koronny dowód.
   Pewnie stwierdzili ,że za mało jeszcze robią w kierunku wywołania dalszego kryzysu i zintensyfikowali środki.
   Pewnie plan jest taki ,żeby wywołać maksymalny chaos,żeby czarny mesjasz mógł nas wybawić jak Stalin.Mógł zabić,dać umrzeć z głodu,od bezprawia i choroby a tak dał pokój,chipa,żarło,klarowne prawo totalitarne i jasną walkę z innymi Ziemianami w imię lepszego jutra okupionego morzem krwi.Co więcej dobrze będzie wiedział jak naprawić zastawiane na ludzkość pułapki, bo sam je stawiał z wiernymi psamasonami i zdradzieckimi służbami pod parasolem merdiakarzy i blagierów.
   Tak szczerze mówiąc te przygotowania są szyte coraz grubszymi nićmi.Każda partia co popiera USA tak na prawdę popiera przyszły zbrodniczy reżim światowy.

   Drobny wycinek kogo można bojkotować :

   auchan, ambipur, hugo boss, calvin klein, carrefour, danone, garnier, lancome, tchibo, l’oreal, marks & spencer, maggi, maybelline, tommy hilfinger, kitkat, vittel, johnson&johnson, dr. pepper, coca cola, fanta, sprite, cnn, nokia, ibm, mc donalds, timberland, kiwi, victoria’s secret, ralph lauren, vichy, giorgio armani, perrier, gap

   AOL
   Time Warner
   Apax Partners & Co Ltd
   Coca-Cola
   Danone
   Delta Galil
   Disney
   Estée Lauder
   IBM
   Johnson & Johnson
   Kimberly-Clark
   Lewis
   Trust Group Ltd
   L’Oreal
   Marks & Spencer
   Nestle
   News Corporation
   Nokia,Revlon
   Sara Lee
   Selfridges
   The Limited Inc
   Home Depot
   Intel
   Starbucks
   Timberland

   Jak rozpoznać produkt z Izraela?

   Zwróć uwagę na kod kreskowy. Pierwsze 3 cyfry oznaczają kraj
   pochodzenia produktu. Izrael to 729.

   • heros2010 said

    Tekst o wielkiej katastrofie ekologicznej / humanitarnej w rejonie zatoki meksykańskiej. To, co zostało tam poczynione może w niedalekiej przyszłości zagrozić życiu biologicznemu na naszej planecie. Rozmiar tragedii jest wprost niewyobrażalny i zagraża nam wszystkim. Oczywiście, jak zawsze, milczą oficjalne media, a rzeczywisty rozmiar katastrofy jest tuszowany, także w internecie, np w wyszukiwarce google. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że gigantyczny wyciek ropy jaki ma tam miejsce został stworzony celowo. Dlaczego nic o tym nie wiemy? Dlaczego nic się o tym nie mówi? Tutaj poruszymy ten problem:
    1. prezydent USA, Barack Obama właśnie autoryzował wysłanie ponad 17.000 żołnierzy gwardii narodowej w rejon kataklizmu. Po co to zrobił i jakie zadania będą mieli żołnierze? Czy nie będzie to przypadkiem zadanie trzymania ‚krótko’ tamtejszej ludności cywilnej? Czy nie są oni wysłani na wypadek ewentualnych zamieszek bądź powstania? Na portalu facebook do stowarzyszenia bojkotu koncernu BP, odpowiedzialnego za kataklizm, wpisało się ponad 400.000 ludzi (dane sprzed 1,5 tygodnia). Bunt wśród społeczeństwa amerykańskiego jest powszechny. Austriacka dziennikarka śledcza podaje, że z rejonu skażenia ma być ewakuowanych około 40 milionów ludzi. Czy po to zostały wysłane tam wojska? strefa Zatoki jest objęta blokadą informacyjną ? dochodzi do aresztowań dziennikarzy, zaś mainstreamowe media wyraźnie przedstawiają tylko wycinek prawdy. Aresztowań dokonują prywatne służby ochroniarskie BP nie mające do tego uprawnień, aczkolwiek w zgodnej opinii obserwatorów i uczestników dramatu w Luizjanie odbywa się to za cichym przyzwoleniem rządu USA.
    2.

    Brytyjska Organizacja Gospodarowania Zasobami Wodnymi zakazala calkowicie uzywania srodka Corexit 9500.Gdyby wyciek nastapil na wodach Morza Polnocnego , BP nie mogloby uzywac tego srodka. Wiec dlaczego w Zatoce Meksykanskiej pozwolono na uzycie tego srodka?
    Różne ‚odmiany’ środka Corexit są bardzo toksyczne dla fauny i flory morskiej, dlatego środek ten jest zabroniony przez ustalenia międzynarodowe (których USA nie ratyfikowały). Podobnie jak w wypadku trującego DDT, stosowanie Corexitu było wielką pomyłką ludzkości. Środek ten oficjalnie stosowany jest jako rozpraszacz ropy wylanej do morza. Kłopot w tym, że Corexit jest skrajnie toksyczny. Jakie działanie będzie on miał na ludzi? Czy wkrótce będziemy notować pierwsze ofiary dziwnych chorób, także w Polsce, gdy cząstki Corexitu dotrą do nas wraz z opadami / frontami atmosferycznymi?
    Według oficjalnych informacji do wód zatoki meksykańskiej zrzucono 1.021.000 galonów Corexitu. To daje niewyobrażalną ilość około 3.600.000 litrów tego toksycznego środka. Co więcej, ostatnio zezwolono na dalszy zrzut 805.000 galonów Corexitu, co daje nam 2.900.000 litrów tej toksyny. Jak wielkie są to liczby? Według raportów 2,61 cząstki na milion Corexitu 9500 (zmieszanego z ropą w stosunku 1 : 10) jest śmiertelnie trujące dla 50% fauny morskiej w ciągu 96 godzin. Oznacza to , że 1 galon mieszanki Corexitu 9500 i ropy jest w stanie zatruć 383.141 galonów wody.
    Oczywiście, oficjalnie wszystko jest w porządku. Zrzucanie Corexitu do wód USA jest legalne, zaś według zapewnień władz jest to robione dla dobra ludzi. Taka sama sytuacja była ze szczepionkami na świńską grypę. Także utwierdzano nas w złudnym przekonaniu, że jest to robione dla naszego dobra. Tymczasem okazało się to gigantycznym kłamstwem na skalę całej planety. Zaś teraz, kilka miesięcy po zdemaskowaniu prawdziwych intencji Światowej Organizacji Zdrowia w kontekście nowej grypy, notuje się dużą liczbę zgonów i przypadków kalectwa po zastosowaniu tych szczepionek. Nikt już o tym nie mówi poza niezależnymi mediami, w których takie przypadki są odnotowywane.
    Jak naprawdę jesteśmy traktowani my, zwykli ludzie, świadczy wypowiedź jednego z szefów koncernu BP, który określił mieszkańców rejonu zatoki meksyańskiej mianem ‚maluczkich’. Link do artykułu to opisującego tutaj
    3.

    Statki monitorujące przebieg wypadków w Zatoce Meksykańskiej, używając GPS i podwodnego radaru dostrzegły niepokojące zjawisko które formuje się wokół odwiertu z którego wycieka ropa naftowa. Tym zjawiskiem jest rosnący w szybkim tempie pęcherz, który tworzy się pod powierzchnią dna morskiego. Pęcherz ten ma już w tej chwil około 30 km średnicy i podniósł dno morskie o conajmniej 4 metry. Bardzo trudno jest na tym etapie oszacować jego dokładne rozmiary, bo nie pozwala na to sprzęt, który używa się na statkach. Najlepszy sprzęt do takich badań posiada marynarka wojenna, ale ta nie dzieli się ani swoimi informacjami ani instrumentami naukowymi z nikim. Nie ma jednak wątpliwości, że bąbel ? który prawdopodobnie wypełniony jest gazem, bo zazwyczaj towarzyszy on ropie naftowej ? jest faktem i co wzbudza niepokój ? nieustannie rośnie.
    Rzeczą wiadomą jest, iż amerykanie posiadają satelity zdolne wykonywać tomografię (prześwietlenia) wnętrza ziemi. Tak więc ci, którzy mają znać szczegółowe informacje na ten temat, już teraz je znają i to w wymiarze większym niż my.
    Mając na uwadze powyższe informacje, tym bardziej groźne wydaja się zapowiedzi tego, co oni chcą zrobić. Zdaniem specjalisty od techniki wojskowej, przy pomocy potężnej konwencjonalnej bomby można zlikwidować wyciek ropy naftowej w Zatoce Meksykańskiej – informuje serwis ‚BBC New/Science’. Wielu fachowcow na swiecie uwaza ze uzycie malego ladunku nuklearnego moze zatrzymac wyciek ropy. Rosja robila to juz z powodzeniem 5 razy.
    I tutaj zastanówmy się nad konsekwencjami użycie tak potężnych ładunków wybuchowych. W jaki sposób wpłyną one na stabilność skorupy ziemskiej i warstw geologicznych w tym rejonie, skoro pod powierzchnia ziemii tworzy się gigantyczny bombel gazu? Czy nie doprowadzi to do dalszego poszerzenia odwiertu i kataklizmu na jeszcze większą skalę? Co planują te chore umysły?

    Nikt dokładnie nie wie przez ile warstw geologicznych przepływa ropa, zanim wydostanie się na powierzchnię morza. Mogą to być warstwy piasków, iłów, wapnia a nawet mniejsze rezerwuary ropy lub gazu. Ciśnienie ropy wykorzystując słabość takich warstw jest w stanie spowodować pękanie dna morskiego, co właśnie obserwuje się w tej chwili. To bardzo niebezpieczne zjawisko, bo oznacza, że jeśli nawet uda się w końcu zaczopować wyciek w odwiercie, potężne ciśnienie ropy z całą furią ruszy w te pęknięcia rozrywając przy okazji dno morskie. Tak gwałtownie uwolniony gaz niechybnie eksploduje na skale nigdy dotąd nie widzianą. Wybuch ten – 50 mil morskich od wybrzeży Luizjany – można porównać do podwodnej erupcji wulkanu Mt. St. Helen. Stworzy on toksyczną chmurę, która podróżując wraz z wiatrem dotrze do wielkich miast położonych na wybrzeżu zatoki (Houston, Nowy Orlean, Sarassota). Reszty zniszczenia dokona olbrzymie tsunami, którego największą ofiarą stanie się Floryda wystająca z wody zaledwie na 10 cm. Zniszczone zostaną także tysiące platform wiertniczych, którymi usiana jest Zatoka Meksykańska, powiększając tylko w sposób wręcz niewyobrażalny rozmiary katastrofy.

    Link tutaj

    4.

    pomimo wielu prób nie udało się zatamować wycieku ropy, wypływa ona codziennie w wielkich ilościach. Mowi sie nawet o 1.7 milionach galonow w ciagu dnia. Zbliza sie okres huraganow i sztormy przyspiesza rozprzestrzenianie sie ropy. Skutki tego beda tragiczne. Wlascicielami BP jest żydomasońska rodzina Rotschildow ktora dostala dzisiaj poparcie od senatora Bloomberga ktory stwierdzil ze przeciez oni tego nie zrobili , ze to tylko wypadek przy pracy. Ale chyba coraz wiecej trzezwo myslacych zaczyna miec watpliwosci. Ropa dotarla juz do wybrzezy Luizjany, Mississipi, Alabamy i Florydy. Warto zobaczyc mape interaktywna.Kliknijcie w czerwone punkty.

    wartość 1.7 miliona galonów ropy daje około 6.12 milionów litrów ropy w ciągu dnia. To już teraz może sprawić, że cała zatoka meksykańska stanie się strefą pozbawioną życia biologicznego. Co więcej, gigantyczna plama ropy połączona z toksycznym Corexitem zaczyna się przemieszczać poza rejon zatoki meksykańskiej, na otwarty ocean. To skażenie, wraż z naturalnie występującymi prądami morskimi, zaczyna płynąć w kierunku Europy. Zagrożone są: Portugalia, Hiszpania, Francja, Anglia, Irlandia, Norwegia, a także zachodnie wybrzeża Afryki. Pośrednio zagrożeni jesteśmy i my, gdyż Corexit wymieszany z ropą naftową będzie wędrował z prądami morskimi do Bałtyku (w mniejszej ilości), jak i z opadami atmosferycznymi nad terytorium całej Europy. Poza tym dalsze continuum życia biologicznego na naszej planecie może stać pod znakiem zapytania, gdyż oceany skażone ropą naftową nie będą produkowały wystarczającej ilości tlenu. Oceany pozbawione życia biologicznego nie produkują tlenu, gdyż nie ma w nich roślinnych mikroorganizmów, które by to robiły.

    Zobaczcie ponizej wideo jest licznik podajacy aktualne dane ile tego swinstwa wycieka .

    Jeśli doszło do pęknięcia skorupy ziemskiej na dnie morskim, to wycieku nie da się żadną miarą zatamować. Grozi olbrzymia globalna katastrofa ekologiczna. W najbliższym czasie ropa i benzyna oraz gaz podrożeją dwa a nawet więcej razy. To tylko kwestia czasu. Obie firmy olejowe BP i Transocean, są na skraju bankructwa, co okaże się w ciągu kilku tygodni. Pozostanie wtedy społeczeństwo amerykańskie, a także ludzkość, samym sobie naprzeciw tej katastrofy.

    5.

    problem podstawowy – otóż nikt nie wie, jak ów wyciek powstrzymać. Jak piszą eksperci,rzecz w tym,że ten nieszczęsny odwiert – 1500m pod powierzchnią Zatoki-i około 10km! pod dnem oceanu był jednym z kontrowersyjnych działań nazwanych poszukiwaniem deep oli-głębokiej ropy. Dlaczego kontrowersyjnych? Albowiem wielu ekspertów przestrzegało przed ruszaniem tego pokładu ropy i gazu,do którego BP postanowiło się za wszelką cenę dokopać. Dlaczego przestrzegało? Albowiem ludzka technologia nie miała dotychczas możliwości zmierzenia się z tak ogromną siłą natury. Ciśnienia, które występują w tego typu pokładach ? gazu,który wypycha ropę – nie są spotykane na powierzchni planety i? nie ma technologii, która jest w stanie sobie z nimi poradzić. Mówiąc w skrócie, wywalono dziurę w dnie oceanu do jednego z największych ze znanych nam pokładów ropy i gazu, który jeszcze nie został zagarnięty przez człowieka i teraz? biologicznie jestesmy w bardzo zlym polozeniu. przez biernosc wzgledem glupoty. to wszystko ludzka reka i wolna wola ? niestety ludzi zlych.

    British Petroleum zdecydowała się na wiercenie dna morskiego w miejscu dzisiejszej katastrofy na początku tego roku. Decyzję taką podjęto wbrew radom kilku poważnych firm geologicznych, które wskazały, że BP nie posiada żadnych zabezpieczeń, na wypadek gdyby doszło do katastrofy ekologicznej. Rad udzielali ludzie, którzy doskonale znali swój fach i rozumieli niuanse wydobycia ropy naftowej. Jedna z tych firm uczestniczyła w gaszeniu szybów naftowych w Kuwejcie, podpalonych jeszcze przez Sadama Husseina. Niezależni geologowie z kolei przestrzegali, że formacja geologiczna tworząca dno Zatoki Meksykańskiej jest niestabilna i nie jest w stanie wytrzymać ciśnienia pompowanej z olbrzymiej głębokości ropy. Już wtedy zdawano sobie sprawę ze skali ciśnienia jakie panuje w złożu, jednak BP postanowiła nakłuć je tak czy inaczej. Ta nonszalancja sprawiła, że katastrofa ekologiczna była tylko kwestią czasu i jak się okazało, nie trzeba było na nią długo czekać.

    jarek_kefirek (10:53)

    http://astral-projection.blog.onet.pl/2,ID408485294,index.html

   • zagrypiona said

    masz racje. z tym ze czytalam na jakims anglojezycznym blogu tu na wordpressie, ze bojkot BP jako tylko i wylacznie BP nic nie da. Bo oni ta rope tam tylko wydobywaja, potem odsprzedaja innym firmom, koncernom, rafineriom itd – cuda wianki. a stacje BP to franczyza, wiec nie kupujac tam np fajek czy czegokolwiek (oprocz paliwa) nie uderzamy w BP tylko w wlasciciela stacji – a on w sumie nie winien.

    tak wiec pozostaja srodki transportu publicznego, rower, wlasne nogi ewentualnie. (ja korzystam z kom. publicznej tramwajowej i wlasnych nog – tak wiec problemu z bojkotem BP nie mam)

    ale nokii to sie chyba nie pozbede :X – to jest ze tak powiem jedyna rzecz jaka posiadam z firm ktore wymieniles. kurcze czasem trzeba gdzies zadzwonic. 😦

    • heros2010 said

     Masz racje z tą franczyzą,jednak powinniśmy znaleźć jakąś bolesną odpowiedź dla psychopatów ze szczytu piramidki.
     Franczyza może zmienić logo na jakiś orlen w razie niewypłacalności Tut mir leid.Ja też ostro zasuwam na rowerze:)szkoda ,że zimą się nie da.
     Hmm może powinniśmy masowo zacząć pędzić alc i domagać się zwiększenia limitów na tego typu paliwo.Tak sobie marze.Jedyna skuteczna broń do głosowania to karta kredytowa.To jest dopiero paradoks.Narzędzie zniewolenia narzędziem głosowania.
     Niektórzy walczą z systemem jeżdżąc na frytkach.A ile co2 przy tym dowalają..Zgrzewka od biedaonki i jazda.

  • zagrypiona said

   prosze nie bierz mojej odpowiedzi jako ataku 😛 ja moze bladze, moze nie, ale mam nieco inny poglad na sprawe

   ja tam nie wiem czego chce szatan. tylko widze co sie dzieje, zli ludzie czynia zlo. prosta rada na to – powstrzymac ich. tylko ze niestety my mamy rece zwiazane milosierdziem i szacunkiem do wszystkiego co zyje, nawet do zlego. (pytanie komu zalezalo na tym zeby nam te rece wiazac, to juz inna bajka)

   a co do szatana, jak to jest ze szatan jedne nacje preferuje bardziej inne mniej? a moze ‚szatana’ mozna ludzi nauczyc warunkujac od dziecka ku zlemu: chciwosci, rasizmowi, szowinizmowi, braku szacunku do innych i do przyrody?

   mi do glowy by nie przyszlo by dla swojego zysku chocby przyczynic sie do spadniecia wlosa z czyjejs glowy – i nie sadze ze ‚szatan’ moglby mnie w jakis sposob do tego naklonic. no nie ma takiej opcji.

   przepraszam jesli brzmie jak heretyczka, ale ja po prostu w szatana jako zrodlo wywyzszania sie jednych ponad drugich nie wierze. podtrzymywanie mitu szatana jest tym ludziom na reke – bo w razie czego mozna go uzyc jako kozla ofiarnego. jesli jakas grupa ludzi wierzy np w ‚szatana’ czy innego lucyfera i w imie jego czyni zlo no to trzeba definitywnie leczyc. najlepiej w jakis drastyczny sposob tak jak sie leczy raka. 😉 bo z tego co wiem psychopatia jest nieuleczalna i spolecznie wysoce szkodliwa.

   • hjk said

    @”no to trzeba definitywnie leczyc.”
    Ale do tego trzeba egzorcystów i zgody zainteresowanych albo wiele modlitw pozostałych. Zabijanie takich ludzi wypełnia tylko wolę diabła, który jest niszczycielem przede wszystkim…

    • zagrypiona said

     niech będą egzorcyści (zakładając ze stan pacjenta nie jest spowodowany indoktrynacja i zwyczajnie choroba psychiczna), a potem solidna resocjalizacja i przystosowanie do życia w normalnym społeczeństwie.

  • hjk said

   @”…bo nie mysli przeciez o dobru nawet jednego człowieka poza nim samym.”
   A i o sobie samym źle myśli…Tj realizuje pseudodobro, wydaje mu się, ze robi dobrze, a rzeczywistości sobie szkodzi…

   @Izrael to 729.
   czyli 9x9x9 – przypadek?

   @”zakazala calkowicie uzywania srodka Corexit 9500″
   wie ktoś coś więciej co to jest i jak działa,jakie skutki uboczne?

   A co do ropy to moi drodzy gdzieś wyczytałem, ze paliwa to tak chyba jedynie 1/3 czy 1/4 jej produktów, reszta to farby, gumy, tw. sztuczne, leki, sporo chemii, bez których niemozliwa jest dzisiejsza cywilizacja. Moze część tych rzeczy dałoby się robić z wegla po przestawieniu technologii

   • zagrypiona said

    http://en.wikipedia.org/wiki/Corexit
    http://lmrk.org/corexit_9500_uscueg.539287.pdf

    wiem ze wiki nie jest najlepszym zrodlem, ale poza tym ciezko o jakies inne, wszystko niestety po angielsku.
    z tego co wiem to ten corexit tylko maskuje problem, bo ropa wciaz istnieje tylko w drobniejszych czastkach a nie w smugach. potem niby opada na dno i tam sie kumuluje stwarzajac pozory ze jej nie ma. poza tym ma jakies toksyczne efekty uboczne, opary czy cos.

    moim zdaniem ta rope po prostu trzeba jakos zbierac. albo podlaczyc do jakiegos weza i lac na tankowce. tylko nikt sie nie kwapi do tego.

    • hjk said

     czyli wygląda na to, ze jest, jak myślę – postanowili z zatoki zrobic sobie zbiornik na ropę, a potem z dna będą sobie pompować, jeśli ten specyfik spowoduje opad na dno…
     Po prostu ciśnienie zoza nie pozwoliło exploatować w normalnych warunkach. A teraz czekają, aż się zmniejszy do poziomu umożliwiajacego exploatacje. No i czy nie dojdzie do nieprzewidywanych zdarzeń typu explozja gazów itd.

   • heros2010 said

    (NaturalNews) Po tygodniach milczenia w tej sprawie, US Environmental Protection Agency (EPA), ostatecznie zdecydował o upublicznieniu wykazu składników wykorzystanych do produkcji Corexit, dyspergator chemiczne stosowane przez BP w Zatoce oleju klęski Meksyku. Są dwie rzeczy o tej zapowiedzi, które zasługują na naszą uwagę: Po pierwsze, składniki, które zostały ujawnione, są bardzo toksyczne, a po drugie, dlaczego EPA ochrony przemysłu naftowego w „tajemnicy handlowej” tak długo, odmawiając ujawnienia tych składników do tej pory ?
    Jak donosi New York Times, Brian Turnbaugh, analityk polityki na OMB Watch „, EPA nie może działać cały czas, swoją decyzję teraz ujawnić składniki demonstruje. Ale trzeba było publiczne oburzenie i tygodni skarg na Agencją w sprawie działania i miejsce interesu publicznego przed korporacyjnych interesów. ”

    W kwestii toksyczności, można raczej nie znajdą bardziej niebezpieczne połączenie trucizny do zrzutu do Zatoki Meksykańskiej, niż to, co zostało objawione w Corexit.Corexit 9527 produkt został wyznaczony „chronicznego i ostrego zagrożenia dla zdrowia” przez EPA. Wykonana jest z 2-butoksyetanol, wysoce toksyczne chemikalia, które od dawna związane z problemami zdrowia załóg porządki, którzy pracowali nad Exxon Valdez do wycieku.

    Nowszy przepis Corexit nazwany „wzór 9500” zawiera sulfobursztynian dioktylo sodu, chemicznych detergentów, które także znajduje się w środki przeczyszczające. Co myślisz stanie się z ekosystemu morskiego, kiedy ryby i żółwie morskie spożywamy tym chemicznych poprzez skrzela i skórę? I co równie ważne, co o tym myślisz dzieje się z ludźmi, którzy pracują wokół tego środka chemicznego, wdychając jego opary i dotykanie jej skóry?

    Odpowiedzi są obecnie nieznane, która jest dokładnie, dlaczego tak jest niewybaczalne, że Nalco i giganci przemysłu naftowego będzie tak długo odmowy ujawnienia substancji chemicznych, które są zrzucane do Zatoki Meksykańskiej w ogromnych ilościach (ponad milionów galonów w cenach dumpingowych ocean do tej pory).

    Ale robi się jeszcze bardziej interesująco, jeśli spojrzeć na to, jak powszechne „chemikalia tajemnicy” jest przez wielki biznes w USA … i jak rząd USA nie częściej niż spiskuje z przemysłem w celu przechowywania tych substancji chemicznych w tajemnicy.
    Uzbrojony we wspólników w FDA, EPA, FTC i US Patent and Trademark Office, potężnych korporacji były wiele tajemnic z nas wszystkich. To nie tylko toksycznych substancji chemicznych w Corexit, albo: dużych producentów konsumentów produktów – takich jak Unilever, Procter & Gamble i Johnson & Johnson – rutynowo używać toksycznych substancji chemicznych w swoich produktach – składniki, które są zwykle utrzymywane w tajemnicy dla ludności .

    http://curezone.org/forums/am.asp?i=1636331

    • zagrypiona said

     fajne linki. tylko troche dolinujace z samego rana, ale lepiej wiedziec, niz nie wiedziec.

     ps. chyba zaczne ogladac mtv i seriale na tvn, ogranicze sie do zarcia i wydalania. rece opadaja jak sie to wszystko widzi. i jeszcze te wybory…

 2. heros2010 said

  Dobrze by było zebrać różne fora i strony dla których ta oczywista akcja iluminacka powinna się spotkać z jakąś większą reakcją.
  Najbardziej bawi mnie greenpeace.Hmm raczej deepsleep..
  Bojkot ukej,usa,izraela,protesty pod nazwą mordercy ludzkości i życia na ziemi.
  Śpimy bardzo głęboko zniewoleni syfaksem z nieba jak fluorem z kranówki w hitlerii i usaukerii.Gdzie się podziali jacyś myślący prawnicy, politycy,dziennikarze posiadający dzieci ,robiący zakupy w marketach.
  Chemitrail już wam tak bardzo móżdżki wyżarł czy jeszcze na tyle się dobrze czujecie ,że staracie się nie dostrzegać problemu przywaleni robotą,biurokracją i codziennością?
  Jeżeli ludziom dobrej woli uda się powstrzymać ten reżim,żadnej zdradzieckiej grubej krechy nie będzie.Pamiętamy kto milczał w merdiach ,kto jak głosował i kto się zapożyczał.
  Ogólnie Meeedukacja święci triumfy im wyżej tym większe.
  Aby ludziom żyło się lepiej..

  ps.Ostatnio miałem cicha satysfakcje poprzyglądać się jak nasza elita też umiera.Pewna pani sędzia z rodziny super neurologów światowe autorytety w tej dziedzinie ,po 30ce i niestety.Ktoś powie wola boża.Okey ,ale kto ma stanąć na 1 lini walki z hydrą nwo jak nie ludzie ,którzy stosunkowo najwięcej wiedzą i mają najwięcej środków i autorytetu?

  Moja satysfakcja nie wynika z uprzedzeń do tych konkretnych osób.Tak samo jest mi ich żal jak innych.Jestem wściekły ,że ludzie wykształceni jako środowisko są tak bezmyślnymi sługami systemu,że są tak skupieni tylko na swoim interesie,że wolą czytać ściągawki z gówna i rzepy co mają myśleć.
  Że wolą spać niż zacząć szukać przyczyn i organizować struktury do walki z takim stanem rzeczy. Obudźcie się ludzie ,wy możecie niebawem być następni.Wy i wasze dzieci!

  To nie są żarty.To ,że ktoś nas zabija po cichu w naszych domach jak arszenikiem nie znaczy ,że nie jest mordercą.
  Wszyscy myślą ,że 3 wojny nie będzie bo Hans i Sasza nie przyjdą osobiście a Izrael rozwali Islam.Już nie muszą.

  Wojna z cywilizacją nawet fasadowej demokracji już trwa w najlepsze od wyburzenia WTC.
  CZAS PRZESTAĆ UDAWAĆ ,ŻE TO NAS NIE DOTYCZY.

  Hasło przestrzeń życiowa na pewno nie umarło wraz z Hitlerem ,zrobiło się bardziej ekologiczne.

 3. michał said

  http://www.wykop.pl/ramka/388470/gwiazda-na-ziemi-zasilana-192-laserami-video/

 4. ALFA said

  Armada statków płynie w kierunku Iranu
  Wszyscy interesują się zatoką Meksykańską a tu lotniskowce Amerykańskie i Izraelskie płyną w kierunku Iranu już przekroczyły Kanał Sueski w piątek w drodze do Morza Czerwonego,głosi gazeta z siedzibą w Londynie al-Quds al-Arabi.
  Ciekawe ile jest w tym prawdy.
  http://www.sekretyameryki.com/?p=3763

 5. Tomasz.UK said

  Tu macie jeden z pomyslow „szalencow” jak zatamowac wyciek. Sorki ze po angielsku.Pozdrawiam http://www.infowars.com/detonating-nuclear-bomb-at-bp-oil-spill-site-could-end-all-life-on-planet/

 6. albun said

  Katastrofa ekologiczna w Zatoce Meksykańskiej PDF Drukuj Email
  wtorek, 04 maja 2010 23:18

  AKTUALIZACJA 10 czerwca

  W USA sprawa zaczyna być coraz bardziej napięta i mówi się o wszystkich koszmarnych scenariuszach od wprowadzenia stanu wojennego, poprzez ewakuację Florydy a na eksplozji atomowej na dnie Zatoki skończywszy. Sytuacja wygląda na krytyczną. I składa się na ten obraz wiele różnych elementów.

  Po pierwsze strefa Zatoki jest objęta blokadą informacyjną – dochodzi do aresztowań dziennikarzy, zaś mainstreamowe media wyraźnie przedstawiają tylko wycinek prawdy. Aresztowań dokonują prywatne służby ochroniarskie BP nie mające do tego uprawnień, aczkolwiek w zgodnej opinii obserwatorów i uczestników dramatu w Luizjanie odbywa się to za cichym przyzwoleniem rządu USA.

  Po drugie jedyna możliwość wglądu w sytuację w Zatoce to przelot prywatnym samolotem nad jej terenem – jak dotąd to się udaje, choć i tutaj się mówi o zakazie lotów motywowanym ponoć stężeniem toksycznych gazów w powietrzu. Ta motywacja nie jest pozbawiona sensu – o czym poniżej, ale z pewnością jest jeszcze inny powód próby limitowania lotów. Otóż przelot z wtorku 8 czerwca ukazał 6 wycieków w Zatoce Meksykańskiej, z czego 3 są dziełem DeepWater Horizon, a pozostałe 3 – innej firmy wydobywczej.
  To oznacza, że ilość oleju, która dostaje się do Zatoki jest WIELOKROTNE WIĘKSZA, niż wszystkie dotychczasowe szacunki podają.

  Po trzecie Ameryka się budzi i ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę, że są oszukiwani co do skali dramatu. Naukowcy przyznają anonimowo, że mają zakaz ujawniania części informacji o stanie Zatoki.

  Po czwarte narasta problem chemikaliów rozpylanych przez BP – Corexitu 9500. Wiadomo, że jest on ekstremalnie toksyczny i że paruje do atmosfery. Jest coraz więcej paniki i przypadków hospitalizacji osób z objawami zatrucia. Ujawniono też rosyjski raport naukowców dla Medwiediewa, w którym Rosjanie piszą, że stoimy u progu największej katastrofy ekologicznej czasów nam współczesnych i że zagraża ona życiu całej planety. Corexit 9500 jest czterokrotnie bardziej toksyczny, niż sama ropa naftowa…

  Po piąte ropa zaczyna zatykać filtry największej w USA stację odsalania wody (Tompa), która zaopatruje w słodką wodę cześć wybrzeża Luizjany. Drobnych 600 000 gospodarstw… Przed dramatycznymi wyborami stoją też elektrownie Luizjany, które używają do chłodzenia swoich turbin i reaktorów wody z Zatoki, ale nie mogą używać wody z ropą…

  Po szóste coraz dwuznaczna jest rola rządu USA w całej katastrofie, a raczej jego kompletne zlekceważenie skali zagrożenia. Ujawniono, że ofertę pomocy dla rządu USA złożyły rządy następujących państw: Kanady, Chorwacji, Francji, Niemiec, Irlandii, Meksyku, Holandii, Norwegii, Rumunii, Republiki Korei, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz ONZ. ODPOWIEDŹ ADMINISTRACJI USA BYŁA NEGATYWNA – „nie skorzystamy z pomocy, poradzimy sobie sami” (!!!!!!!)

  Po siódme Norwegia zablokowała prace wydobywcze BP na morzu północnym do czasu wyjaśnienia okoliczności katastrofy w Zatoce. Ma to związek z – jak dotąd niewielkim – wyciekiem ropy z jednej z paltform wydobywczych BP u wybrzeży Norwegii.

  Po ósme główny przeciek (czyli ten nam dotychczas ujawniony) staje się coraz gwałtowniejszy, albowiem ropa i gaz wydobywające się pod ciśnieniem, z którym żadna ludzka technologia sobie dotąd nie radziła, zabiera ze sobą kamienie i okruchy skalne, co działa jak pilnik rozwiercający sam kanał, którym ropa się wydobywa i jest on coraz szerszy. Jeśli dodać do tego erozję dna oceanu w całym rejonie wycieku, możemy za kilkanaście miesięcy stracić całe życie morskie na naszej planecie… To nie są żarty, to opinie naukowców i dziennikarzy.

  Po dziewiąte naukowcy zwracają uwagę, że nawet gdy dojdzie do wyrównania ciśnienia ropy i wód Zatoki (po wielu miesiącach wycieku i kompletnej dewastacji ekologicznej planety), wówczas woda zacznie się wdzierać w miejsce, w którym obecnie znajduje się ropa. Temperatura tych obszarów szacowana jest na 400 stopni Celsjusza. Eksplozja parującej wody może doprowadzić do przemieszczenia się fragmentów dna, co wywoła mega tsunami w rejonie Zatoki…

  Mam jeszcze po dziesiąte, jedenaste i wiele więcej. Chyba jednak nie mam serca dalej kontynuować tej wyliczanki. Zanosi się na tragedię o niewyobrażalnej skali, o kktórej bynajmniej nas nie informują w dziennikach telewizyjnych.

  A tak to wygląda w takim zakresie, w jakim pozwalają to filmować:

  AKTUALIZACJA 8 czerwca

  Krótko i na temat. Nie ma żadnych dowodów potwierdzających, że nałożona „czapka” na wyciek w Zatoce istotnie ograniczyła wyciek ropy do morza. Wręcz odwrotnie, wiadomo, że operacja odcięcia uszkodzonej rury, która poprzedziła akcję montażu „czapki”, zwiększyła radykalnie ilość wydobywającej się swobodnie ropy i gazu.

  Zarazem obserwacje wycieku prezentowanego przez kamery podwodne wskazują na WIĘKSZĄ ILOŚĆ wydobywającej się ropy, niż przed całą operacją… Dramat się rozgrywa dalej.

  Kolejną tragiczną informacją jest wypowiedź senatora Billa Nelsona, który uchodzi za jednego z najlepiej zorientowanych polityków w USA w realiach katastrofy w Zatoce. Nelson powiedział, że według jego informacji pojawiają się symptomy erozji całej infrastruktury wycieku oraz erozji podłoża oceanu w rejonie wycieku, które skutkują kolejnymi miejscami NOWYCH WYCIEKÓW.

  http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=645:katastrofa-ekologiczna-czy-tylko-w-ameryce&catid=44:swoje&Itemid=53

 7. hjk said

  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/czy_pan_michalkiewicz_zyje_w_swiecie_utopii

  Nie wiem o co któryś kolejny raz publicysta g666 czepia się S.M.i rozdyma jego króciótki artykulik do niestworzonych rozmiarów i posądza o niestworzone rzeczy…
  Rozumie ktoś coś z tego?
  Jakiś atak na SM?

  • zagrypiona said

   ja nie wiem, to by sie trzeba spytac pana Andrzeja. z tego co jednak rozumiem, zarzut jest o to ze SM wskazuje uparcie ze najwiekszym zagrozeniem Polski sa Rosjanie i ze za smierc dr Ratajczaka tez Rosjanie odpowiadaja. Chociaz bezposrednio z tekstu komentowanego przez pana Andrzeja to nie wynika.

   Ja tez nie wiem co o tym myslec bo nie znam w calosci tworczosci pana Michalkiewicza. Ale jesli faktycznie tak jest ze widzi on wszedzie Rosjan a nie widzi tych z kompleksu J, ktorzy to w Polsce teraz mieszaja… To racje bym przyznala panu Andrzejowi.

   • heros2010 said

    Ja myślę ,że wiem czemu grypa666 czepia się SM i obawiam się ,że SM należy do kryptoparchoprawicy co jest smutną wiadomością dla wielu..

    ..”A właśnie tubylcze władze, na skutek prowokacji, albo zwyczajnie – głupiej nadgorliwości tajniaków na lotnisku Okęcie, będą musiały przejść test lojalności. Chodzi oczywiście o aresztowanie niejakiego Uri Brodskiego, prawdopodobnie agenta Mosadu, którego wydania oczekują od Polski Niemcy na podstawie tzw. europejskiego nakazu aresztowania za sfałszowanie paszportu i poświadczenie nieprawdy – a więc przestępstwa ścigane również w Polsce. Władze Izraela z kolei twierdzą, że przed izraelskim sądem Uri Brodski też zostanie praworządnie osądzony. Taktownie nie wspominają, że nie mają zaufania do polskiego wymiaru sprawiedliwości, ale to jest zrozumiale samo przez się. Decyzja należy oczywiście do niezawisłego sądu, ale to z pewnością zbyt duży wiatr na jego wełnę, toteż jestem pewien, że każdą dobrą radę zwłaszcza ze strony razwiedki, niezawisły sąd przyjąłby z wdzięcznością. Zwłaszcza, że i tak źle i tak niedobrze, bo za odmowę ekstradycji do Niemiec z pewnością obraziłaby się Nasza Złota Pani Aniela, dotknięta brakiem zaufania premiera Tuska do niemieckiego wymiaru sprawiedliwości, a z kolei odmowa spełnienia oczekiwań władz Izraela może spowodować pojawienie się nie tylko na łamach „prasy międzynarodowej”, ale i przeznaczonej dla tubylczych Polaków opinii, że Polacy „znowu” wydają Żydów Niemcom.

    Stanisław Michalkiewicz

    ps.To faktycznie była bardzo głupia nadgorliwość a na pewno już prowokacja.
    (lol)Znowu Polacy wydają Żydów Niemcom.Co za zonk.Hitleria normalnie wróciła.
    Oczywiście jak zwykle wszystkiemu winna jest rozwiedka.Ach ta żydokomuna z rozwiedki.

    http://poznajmy-prawde.blog.onet.pl/

    ps2.Jak tak dalej pójdzie to na 2 turę wyborów też nie pójdę i jeszcze przekręce rodzine ,żeby na Jarka nie głosowali.

    • hjk said

     @”Jak tak dalej pójdzie ”
     to znaczy jak, bo nie rozumiem?

     @”obawiam się ,że SM należy do kryptoparchoprawicy”
     jakieś wiadomości, potwierdzenia, sugestie czy tylko bliżj nieokreślone „obawy”? Bo z tonu pisania AS wyziera mi jakaś irracjonalna uraza?

     aha, no i nie sądzę abyś Ty (i pan AS) zostali rosyjską nazwą zmyleni, że niby „razwiedka” to tylko agentura rosyjska. Termin ten służy na oznaczenie wszelkich wywiadów u SM, jeśli mogę dokonać takiej „egzegezy” jego pism…))

     @zagrypiona: „SM wskazuje uparcie ze najwiekszym zagrozeniem Polski sa Rosjanie i ze za smierc dr Ratajczaka tez Rosjanie odpowiadaja.”
     Nie spotkałem się ani z upartością ani jedynie z Rosjanami w jego art., natomiast pan AS minimalizuje rolę Rosjan, albo wręcz niweluje pokazujac, że „to wszystko” robota CIA i MOSADU, a dawni rosyjscy przewerbowali sie do nowych mocodawców… co jest albo naiwnością albo głupotą. No i przez grzeczność dla gospodarzy, którzy go goszczą, zapomina o BND i polityce niemieckiej…

    • zagrypiona said

     masz racje HJK, ja tylko napisalam co AS mowi, powinnam wziac w cudzyslow bo ja swojej opinii nie mam, no moze oprocz takiej ze widze ze meska czesc blogowiczow ma tendencje do zarcia sie o pierdoly – takie spory beda trwac dopoki ludzie nie pojma ze nie bedzie dobrze dopoki Polska bedzie szukala sojuszy. wielu mowi ze inaczej sie nie da. bo takie polozenie geograficzne itd ze nie ma innej opcji ponad ta ze Polska musi byc zawsze czyjas ‚d…..’ 😉 gdybysmy sie skupili na Polsce i porzucili sympatie prorosyjskie, proniemickie, proizraelskie itd. wiele sporow przestaloby miec podstawy, a tak… mamy co mamy. starszyzna sie zre, a my tu w lajnie po szyje siedzimy.

     bo nigdy nie bedzie tak, ze wszyscy bedziemy rowni, kazdy bedzie mial jakis inny poglad ktory w oczach drugiego uczyni go agenciura czy czyms podobnym. ja uwazam ze takie klotnie to strata czasu i energii, sa to klotnie wewnatrz antynworuchowe, a na czym powinnismy sie skupic to na wyjsciu z koleczka wzajemnej adoracji do ludu zeby mu oczeta otwierac. bo czasu coraz mniej.

    • hjk said

     masz racje, ale nie mozna się atakować z powodu jakichś własnych urojeń upatrując je u kogoś innego, jeśli w sumie stanowi się wspólny front anty-nwo, a SM jest jednak dość popularnym „uświadamiaczem”…

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Rzeczywiście Szubert jedzie już po Michalkiewiczu bez opamiętania. Oczywiście w 100% ma Szubert rację, że USA i Izrael to zaraza ludzkości. ZARAZA!. Tu pełna zgoda i budowanie sojuszu z tymi silami to samobójstwo, ale pchanie się bezrefleksyjne w objęcia Putina tez do niczego dobrego nie doprowadzi. Michalkiewicz jasno wskazuje, że USA pogodziły się już że Rosja pozostanie w tej części świata regionalnym mocartswem ( co nie oznacza,że nie będą ich podgryzać gdzie się da). Obama daje wolną rękę Rosji i Niemcom żeby urządzali sobie Europę po swojemu i przeciwko temu protestuje Michalkiewicz, taką ma diagnozę można się z nią zgadzać lub nie. Robienie z Michalkiewicza filosemity to już granie nie-fair. A poza tym naprawdę tęgie głowy w Moskwie pracują nad tym,żeby ludzie mysleli tak Szubert, że ruski wywiad się już w Polsce nie liczy bo wszyscy się przewerbowali. Część tych przewerbowanych dalej jeddnak pracuje dla Rosji dzięki czemu wiedza oni co myśli NWO i ciągle Rosja liczy się w grze. W zamach smoleński osobiście nie wierzę, ale Rosja mataczy bo ma na sumieniu zaniedbania techniczne. Na namachu jednak absolutnie nic Rosja nie ugrała i to ją moim zdaniem wyklucza. Rosja w przeciwieństwie do Polski jest poważnym krajem i robi racjonalną ( dla Rosjan oczywiście, a nie dla Polaków, Amerykanów Żydów czy Ukraińców itp) politykę. Poza tym Rosja nie chce z Polską żadnego sojuszu. Wygodniej jest im rządzić tutaj przez agenturę. Chociaż zgadzam się,że wiekszym zagrożeniem jest dla nas USRael. Największy polski patriota biegał po pałacu w mycce i zapalał menory, przecież to jest jakiś czarny sen. Żydzi chyba pekają ze smiechu patrząc jak się Polacy dają rozgrywać. Na koniec trochę otuchy. UE upada na naszych oczach USA również,tak więc polscy pseudopatrioci tracą oparcie. Na tym upadku zbudujemy kiedyś niepodległość. O ile przezyjemy jako ludzkośc.

   • hjk said

    @”A poza tym naprawdę tęgie głowy w Moskwie pracują nad tym,żeby ludzie mysleli tak Szubert, że ruski wywiad się już w Polsce nie liczy bo wszyscy się przewerbowali. Część tych przewerbowanych dalej jednak pracuje dla Rosji dzięki czemu wiedza oni co myśli NWO i ciągle Rosja liczy się w grze.”
    Dokładnie tak, masz racje, a przecież przez lata „Rosja” (czy jej „władza”, albo poważna tejże część) była (? i moze jest nadal?) tu po prostu ramieniem wykonawczym NWO w wersji „wschodniej”… Jak mozna tego co w skróci napisałeś nie rozumieć? Albo nie o rozumienie tu chodzi…

    @”Na tym upadku zbudujemy kiedyś niepodległość”
    Miejmy nadzieję, ze podobnie jak w 1918…

    • heros2010 said

     No to myślę,że dobrnęliśmy do jakiegoś konsensusu ,który może zwaśnione strony pogodzić.Ja ze swej strony postaram się dalej sporu nie przedłużać.Co do agentury Rosji to wiadomo,że ona jest i na pewno ma się dobrze ,bo Rosja nie może sobie pozwolić na utratę wpływów w tej części Europy.

     Wszyscy mamy jakieś nadzieje,jedni ,że Jarek się zbuntuje,inni ,że Rosja nie jest już w NWO ,jeszcze inni widzą sojusz z Izraelem jako dobre remedium.Wiadomo,że nie jest to takie proste w praktyce jak w teorii.

     Nasz kraj łączą bardzo silne więzy z Izraelem i będzie to raczej bardzo ciężko przeskoczyć.Rosja i Niemcy nas kochają za położenie ,a USA lubi takie kraiki do wyciągania gorących kasztanów.Czy Ziemia obiecana nie jest czasem w Polsce:)Tu chyba czas stanął..

     Z przykrych rzeczy dodam,że nasze elity lubowały się w masonerii szczególnie te patriotyczne,stąd bardziej z reguły skłaniam się do A.Szuberta.(Po prostu widzę w tym ogromną słabość Polski)

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Raz jeszcze powtórzę. USA i Izrael to zaraza. Ale pan Subert poszedłby w sojusz z Rosją z zamkniętymi oczami. A to już naiwne i nieroztropne. Na jakiś rozsądny sojusz z Rosją liczył przecież Łukaszenka. I co z tego? Poczytajcie to.

   Rosyjski koncern Gazprom zaczął dzisiaj o godz. 10 czasu moskiewskiego (godz. 8 czasu polskiego) ograniczać dostawy gazu na Białoruś o 15 procent, ze stopniowym zwiększeniem ograniczeń do 85 proc. – powiadomił szef koncernu Aleksiej Miller.
   http://fakty.interia.pl/swiat/news/miedwiediew-kazal-przykrecic-kurek-bialorusi,1495259

   • zagrypiona said

    no ale na podstawie czego sadzimy ze AS poszedlby w sojusz z Rosja z zamknietymi oczami?

    ja mysle ze on ‚jedzie’ po wszystkich rowno. 😛 no moze po jednych bardzej.

    eh szkoda energii mojej na myslenie o meskich przepychankach odnosnie takich problemow. szkoda tez ich energii. lepiej by wsiedli na spychacze i buldozery i zaorali polska rzeczywistosc, co by mozna zasiac na nowo i zaczac neutralnie bez szukania sojuszy i ‚jechania’ po innych. takie klotnie to mozna do grobowej deski prowadzic a i tak to nic nie da.

   • hjk said

    tylko białorusi czy pośrdnio nam i innym??

    ” Białoruś nie neguje długu wobec Rosji. Twierdzi jednak, że według stanu z 1 maja wynosił on 132,6 mln dolarów.
    …Mińsk oskarżył Gazprom, że zalega z zapłatą 200 mln dolarów za tranzyt gazu do Europy przez białoruskie terytorium. ”

    eeee, no to takie ich przepychanki, gazprom nie chce płacic za tranzyt, nam tez powinien krocie, ale tu nie ma się kto postawic (a jeden z drugim mówi, ze nie ma gazowej agentury), a Łukaszenka może jednak i coś tam pewnie wynegocjuje, zresztą teraz lato, a jak zakłady ni dostaną gazu, to akurat pracownicy pojadą na urlop… 🙂

    • Praworządny Obywatel NWO said

     Ale trzeba przyznać uczciwie,że polityka jaką PiS prowadził i prowadzi wobec Białorusi za najgłupszą z możliwych. Ludziowcom PR-owcy PiS-u wmowili,że Łukaszenka to klakier Kremla i chce przehandlować ich niepodległość. A przecież jak na dłoni widać,że Łukasznka w skrajnie trudnych warunkach tę niezależność od Moskwy uchronił. A już popieranie różnych działaczy typu Borys to już robota pod CIA i szykowanie „aksamitnego” przewrotu. Myślę, że to co się dzieje z Białorusią powinno też dać do myslenia Szubertowi. Rosja nie chce żadnego sojuszu. Tylko linie przesyłowe i strategiczne przedsiębiorstwa. Jak to wezmą to powiedzą „goń się Leszczu” do Łukaszenki. Jak na razie daje on sobie radę co powinno wzbudzać podziw, a PiS go za to atakował. Aberracja! Co do wschodniego NWO to w to nie wierzę. Za Jelcyna NWO połozył już prawie Rosję na kolana, jedynym ratunkiem przed żydostwem okazało się KGB i inne służby mające realną siłę i informacje. Co by nie mówić to Rosją zaczęli rządzić Rosjanie.
     A ,że interesy mamy często rozbieżne to trzeba o tym pamietać. Ale i jest co Rosji zazdrościć, mają własne państwo, my od Lizbony jesteśmy już tylko województwem.

    • Praworządny Obywatel NWO said

     Ja już dziś ostatni raz,ale myślę,że pan AS za mocno po Michalkiewiczu ostatnio jeździ. Coś z dzisiejszego feleitonu:
     ale cóż to znaczy w zestawieniu z recenzją wystawiona Jarosławowi Kaczyńskiemu przez samego prezydenta Dymitra Miedwiediewa, który w prezesie PiS dostrzegł ostatnio wybitnego męża stanu? Następstwem tej diagnozy był wspomniany wywiad dla agencji „Nowosti” – a to wskazuje, że Rosjanie, którzy w sprawach polskich raczej są zorientowani niezależnie od sondaży i opinii Salonu, muszą realistycznie oceniać zarówno perspektywy marszałka Komorowskiego, jak i możliwości Jarosława Kaczyńskiego. Ich zachowanie potwierdza przypuszczenie, jakie prezentowałem od samego początku, że dobry gracz nie stawia wszystkiego na jedna kartę, więc i strategiczni partnerzy nie zamierzają zostać zakładnikami premiera Tuska i marszałka Komorowskiego. Znacznie bardziej odpowiada im sytuacja, gdy będą mogli wybierać jako arbitrzy między obozem zdrady i zaprzaństwa i obozem płomiennych obrońców interesu narodowego, którzy nie tylko traktat lizboński, ale i inne traktaty też podpiszą, może nawet znowu bez czytania, jeśli zajdzie taka nieubłagana konieczność.
     I wszystko w tym temacie

    • heros2010 said

     Myślę ,że ta przepychanka nie jest taka duża,i może doprowadzić do scementowania się społeczności grypy666 na powrót.Co by nie powiedzieć to ustalamy tu jednak jeden z ptk. programowych.
     Michalkiewicz ,Szubert to ważne osoby dla ludzi z grypa666 i jeżeli uda nam się usunąć nieporozumienia lub przekonać do swoich racji to zyskamy na tym wiele jako społeczność.Stosunek do polityki Pis i Rosji to jedna z największych linii podziału w naszej społeczności.
     Kolejny ważny ptk. czy Rosja jest w NWO aktywna i jak?
     Ja w tej kwestii podpisałbym się pod tym co pisze Praworządny obywatel NWO mimo ,że blisko mi do Szuberta w wielu kwestiach.
     Jednego możemy być pewni,nasze państwo nie jest jagiellońskim mocarstwem środkowoeuropejskim ,jest przeżarte agenturą zdecydowanie międzynarodową ,jasno ukazał nam to „wypadek”
     Trudne wybory i kompromisy przed nami.Każdy ma swoje racje.
     ps. Wcale bym się nie zdziwił,jakbyśmy kiedyś musieli wyłonić z siebie narzędzie w stylu sąd grypowy lustracyjny,gdzie uczciwie można by kogoś oskarżyć,bronić i wydać jakąś społecznościową opinie w formie rekomendacji.
     Nie wiem tylko czy takie narzędzie by nas bardziej nie podzieliło niż zjednoczyło.Ta krótka dyskusja między hjk Po NWO ,mną daje jakieś światełko a co dopiero szersza publiczna polemika o ile nie zamieniona w wojnę klanów i partii.
     Nie da się ukryć,że skupiliśmy się na jakimś wycinku problemu i nasza (np.moja opinia nie jest całościowa)
     Dostrzegam taka potrzebę ponieważ nasza społeczność na prawdę potrzebuje liderów nas cementujących nas ,grających w 1 drużynie.W takim procesie lustracyjnym można by przedyskutować nie tylko osiągnięcia i opinie stron ,ale także przyjęte przez nich strategie ,które mogłyby może wytłumaczyć pewne zachowania naszych autorytetów.Też niezmiernie ciekawe mogłoby się okazać zaplecze konkretnego autorytetu.

     Generalnie w moim odczuciu istnieje potrzeba wyłonienia autorytetów dla naszego ruchu,choćby po to ,żeby miał nas kto reprezentować i do kogo mielibyśmy zaufanie.Albo chociaż jasno stwierdzić co nam się podoba w programie/przekazie konkretnej osoby a co wzbudza kontrowersje.
     Tu przechodzę do mniej jaskrawego wariantu zestawienie w formie bazy danych mocnych i słabych stron naszych autorytetów.
     Zniszczenie ich przez NWO nic nie da NWO nawet jak ich wybierzemy i wskażemy ponieważ największe znaczenia dla społeczności będzie miało to co mówili i zostało odnotowane na necie i publicystyce lub mediach ,kiedy cieszyli się naszym zaufaniem.
     Nasza społeczność powinna być interaktywną siecią, ale jak w każdej sieci są węzły.To powinny być zaufane blogi i autorytety lub ich przekaz który został zaakceptowany.(czyli uznano go nie za manipulacje/dezinformacje)
     ps.Tak kombinuje jakby tu nam pomóc w lepszym zrozumieniu się wzajemnie i wzmocnieniu naszej siły oddziaływania,w końcu tak na prawdę to gramy w tej samej drużynie.Jest dla mnie jasne ,że bez tej konsolidacji nie ruszymy z miejsca.

     ps.2.To taka luźna propozycja z mojej strony pewnie do ulepszenia.

    • Praworządny Obywatel NWO said

     @ Heros 2010
     Rozsądnie piszesz. W walce z NOW jest miejsce i dla Michalkiewicz i dla Szuberta. Jesli taki ruch ma mieć jakąs realną siłę musi być dosyć szeroki. Na grypie trochę mnie raziło, że wystarczyło żeby ktoś zaśpiewał nieco z innego klucza i już sypały się oskarżenia o agenturalizm. To prowadziło do sekty,a nie do zbudowania jakiegoś szerszego ruchu obywatelskiego. Trzeba określić jakieś warunki brzegowe. Napewno jednym z takich warunków powinno być zerwaanie sojuszu z Izraelem. To w żadnej konfiguracji nie przyniesie Polsce niczego dobrego. O USA nie piszę, bo wiadomo,ze ogon macha psem w tym wypadku. Oczywiście radyklanie się tego zrobić nie da i trzeba byłoby może na początek jakichś kompromisów, ale tylko takich które de facto w dłuższej perspektywie prowadzą do zerwania pęt. ten warunek niestey wyklucza PiS pod wodzą Kaczyńskiego. Ale trzeba sobie jasno moim zdaniem powiedzieć,że to na pisowskim elktoracie można zbudować partię antyNWO.To są większości uczciwi patrioci, którzy w nie wiedzą co czynią. Ale skąd niby ludzie mają cZerpać informacje. Internet to ciągle nisza. Trzeba byłobyn też omówić sprawę Rosji i wypracować jakieś stanowisko do przełknięcia dla większości. Może Ty Heros2010 spróbuj napisać takie warunki brzegowe ruchu? chodzi o to,żeby nie rezygnować z pryncypiów (uff, co za słowo),ale i nie popaść w sekciarską histerię szukania agentów wśród ludzi którzy napisali jakiś komentarz nie po linii „redakcji”

    • zagrypiona said

     obaj rozsadnie piszecie, ale… wiele razy probowano tzw. elektoratowi pisu otwierac oczy na rozne sposoby, na spokojnie i sila, poparte faktami dowodami, i edukacja i nic (nie bede wymieniac nickow, ale to z ich powodu zamknieto komentarze na grypie, osoby zwiazane z pis i kk sa fanatyczne) dla nich JK to guru. Nawet konstruktywna krytyka nie przejdzie. Ten typ tak ma. Podobnie zreszta bylo z konstruktywna krytyka KK. Oni sa slepi, albo po prostu ktos im placi. No moze nie wszyscy tacy sa ale spora czesc.

     i zeby nie bylo, sama jestem katoliczka i uwazam sie za patriotke ale kurcze, konstruktywna krytyka musi byc. niektorzy tego nie rozumieja. geby maja pelne frazesow o ‚pokoju’ o Jezusie, a ktokolwiek smie zadac jakies pytanie to od razu agent, antykatolik. Polska jako kraj jest chora. I w takim stanie w jakim to jest teraz nie ma szns.

    • Praworządny Obywatel NWO said

     @ Zagrypiona
     Czasem każdy z nas czuje się pewnie załamany sytuacją w naszym kraju i świecie. Nic tylko usiąść i płakać. Ale może nie jest tak beznadziejnie. Oto wszystkie najwiękse partie były za udziałem Polski w wojnie w Iraku i Afganistanie, a Polacy w zdecydowanej większości byli i są temu przeciwni. Nie podziałała na nich hipnoza z telewizji. Warto pamietać, że Jaro krzyczał najgłośniej, że to jest nasza wojna. W Izraelu jak to słyszeli dostawali pewnie spazmów zachwytu.
     Osobiście mam takie przeczucie,że sprawa chemtrials będzie kluczowa. Jak się ludzie dowiedzą,że byli opryskiwani, to nad wściekłościa ludu trudno będzie zapanować. Choćby nie wiem jak się starały naukowe i medialne prostytutki to nie wmówią ludziom,że siarka, bar i aluminium nie mają wpływu na zdrowie. Włączy sie u ludzi instynkt przetrwania, moze nawet poza ich umysłem. Potem będą pytania kto o tym wiedział. U nas na buty ojca Tomonia wziął prof. Haman wynajęty przez wyborczą. To już wskazówki są kto za tym stoi. A czy wiedzieli o tym polscy premierzy. Myślę,że tak.

    • heros2010 said

     Bardzo chętnie się zajmę warunkami brzegowymi ruchu,liczę też nie ukrywam na waszą pomoc.Co by nie powiedzieć e -społeczność to jeszcze nie społeczeństwo polskie,postaram się poszukać propozycji lini kompromisu.Może częściowo są już jakieś pomysły na wolnym necie.
     Ale bez waszej pomocy raczej nie dam rady.Postaram się wieczorem uruchomić temat.Obawiam się,że musimy się zderzyć z doświadczeniami grypy666,urbasia,prawda2,demokracji bezpośredniej,konservantami i skonfrontować to jakoś z Korwinem i Pisem.Tytaniczna praca ,ale czas ją zacząć.

    • hjk said

     urbas się skompromitował wg mnie nawoływaniem do bojkotu tych wyborów, kiedy bojkot musi być przygotowany i uswiadomiony, no i muszą powstac jakieś struktury alternatywne do obecej wladzy, jakies ośrodki nacisku i kontroli, bo inaczej to sobie można bojkotowac i nic z tego nie wynika.

 8. heros2010 said

  Robi się coraz ciekawiej,co myślicie o tych dziurach?
  http://www.globalnaswiadomosc.com/dziurywziemi.htm

  • czytelniczka said

   Ja mam mieszane uczucia ale wydaje mi się mało prawdopodobne aby takie dziury powstawały w sposób naturalny; może testy z laserami czy czymś czego istnienia nie przypuszczamy USA lub komuś innemu nie wychodzą tak jak powinny…

   ” Broń elektromagnetyczna będzie wywoływać katastrofy w ściśle określonym punkcie. A wywołane nimi zniszczenia mogą być porównywane z wybuchami bomb atomowej – donosi bariumblues.com.

   Armia USA prowadzi szereg doświadczeń związanych także z możliwością zmiany pogody przy pomocy lasera.
   Szuka również związków chemicznych, które mogą uszkodzić
   warstwę ozonu bezpośrednio
   nad wrogiem.”
   http://www.sfora.pl/Ta-superbron-wywoluje-trzesienia-ziemi-i-nawalnice-a21426

   może mało wiarygodne źródło ale które źródła są w dzisiejszych czasach wiarygodne…

  • hjk said

   prof J.Pająk widzi w tym robotę pojazdów z napędem magnetyczno-grawitacyjnym

 9. heros2010 said

  Z góry przepraszam za moje i googla słabe tłumaczenie ,ale treść raczej masakruje..
  „Nikt tak nie zna przebiegu zdarzeń, jak ich bezpośredni wykonawcy”

  http://www.americanfreepress.net/html/gulf_oil_spill_222.html

  CZY WYCIEK ROPY TO WEWNĘTRZNA ROBOTA?

  Halliburton (z Dick Cheney fame) skończył proces cementowania tylko
  20 godzin przed erupcją Deepwater Horizon w płomieniach.
  Pozwów zostały już złożone, Reuters sprawozdawczości z 29 kwietnia
  „Halliburton nieprawidłowo i niedbale wykonał pracę w umacnianiu szybu,
  zwiększając nacisk na szyb i przyczynić się do pożaru, eksplozji i
  powodując wyciek oleju.
  W rezultacie, w kieszeni wysokiego ciśnienia oleju 30,000 stopy głęboko pod dnem
  oceanu wybuchła z siłą gigantyczny, wąż ognia non-stop.
  Pracownik ,który przetrwał na platformie powiedział:to brzmiało jak strefa wojny
  jak alarmy zostały wywołane, energii elektrycznej zwarcie, a płomienie strzeliły 300 stóp w powietrze.
  Piekło, jego płomienie widać było 35 mil.

  Połączenia:

  Podejrzenia rosną ,kiedy poznajemy jak następowa zmiana własności

  Halliburton podwykonawcą dla firmy o nazwie Transocean,
  które dzierżawione i eksploatowane Deepwater Horizon dla British Petroleum (BP)
  .

  Transocean jest spółką zależną Sonat Inc, która połączyła się z
  El Paso Corporation (EPC) w marcu 1999 roku.
  Douglas Foshee, prezes EPC,prezes i CEO, został wynajęty od Halliburton. The interim CEO prior to
  his arrival was Ronald Kuehn of Sonat. Tymczasowy CEO przed jego przyjazdem
  był Ronald Kuehn z Sonat.

  Inny poprzedni prezes EPC był William Wise, który służył z Cheney na wpływowych
  National Petroleum Radach.
  EPC była największym pojedynczym źródłem z Teksasu w 2000 r. Bush-Cheney
  w kampanii prezydenckiej.
  Podobnie Wise pomógł Cheney podnieść $ 8 milionów EUR dla Narodowego Komitetu Republikanów Senatorów.

  Te kazirodcze związki nie są ograniczone do GOP.
  Barack Obama and his Chicago crime network expect to reap handsome
  profits in the future. Barack Obama i jego sieć przestępczości
  z Chicago oczekują, aby czerpać pełny serwis zysków w przyszłości.

  Krok nr 1 w ten proces rozpoczął się Joyce Foundation w Chicago,
  który John Ayers (brat terrorysty? William Ayers )w tym (Obamy)zarządzie.
  Another board Inny członek zarządu, wówczas senator Illinois Barack Obama.

  Joyce Foundation stworzyła Chicago Climate Exchange (CCX),
  który z kolei otrzymał dofinansowanie z Franklin Raines,
  były szef Fannie Mae, główną siłą sprawczą naszej niedawnej
  zapaści na rynku mieszkaniowym i recesji gospodarczej.

  Kluczowe znaczenie ma rola CCX jako jedyny
  „system handlu uprawnieniami do emisji”
  w rachunku cap-and-trade Obamy.

  CCX działa jako rynek quasi-czas do kupna i sprzedaży uprawnień do emisji energii.
  Richard Sandor, założyciel CCX, szacowany 10000000000000 dolarów
  potencjałem tego rynku łatwo manipulować.

  Wpływ bilderberg

  Z tym dużo pieniędzy wchodzi w grę, szereg wysokich walców wprowadza obraz.

  To jest jedna firma z ogromnym udziałów w CCX jest Generation Investment
  Management (GIM), którego przewodniczącym jest były wiceprezydent Al Gore.
  Czterech innych założycieli GIM w tym Henry
  Paulson, David Blood, Mark Ferguson i Peter Harris-wszyscy Goldman Sachs.
  Nic dziwnego, że Goldman Sachs zakupionych CCX 10 procent w 2006 roku.

  Kolejna osoba, na pokładzie CCX wśród dyrektorów jest kontrowersyjny Maurice Strong
  , New Age okultysta,bezpośrednie powiązania z Rockefellerów i Rothschildów.

  Od kiedy Goldman Sachs stał się częścią równania, kolejnym potrzebujący badania
  jego non-executive przewodniczący, Peter Sutherland, który wcześniej wypełnił
  tę samą rolę w BP, spółki w centrum tej klęski.
  As the third-largest global energy company in existence,
  BP has four direct links to Bilderberg: former CEO John Brown,
  chairman Carl Henric Svanberg, chief executive Tony Hayward and Sutherland.
  W trzecim co do wielkości firmy energetycznej w istnienie globalnego,
  BP ma cztery linki do Bilderberg: były prezes John Brown, prezes
  Carl Henric Svanberg, prezes i Tony Hayward Sutherland. In addition,
  Sutherland formerly served as the World Trade Organization’s director general,
  EU commissioner and chairman of the European Trilateral Commission.
  Ponadto Sutherland dawniej służył jako dyrektor generalny
  Światowej Organizacji Handlu, komisarz UE oraz przewodniczący
  Europejskiej Komisji Trójstronnej.

  Ta informacja jest ważna, ponieważ w tle góry odbiorca darowizny BP
  w trakcie kampanii prezydenckiej w 2008 r. był Obama.
  Podobnie, drugi najwyższy
  komitetu politycznego działania przyczyniające się do politycznych
  kandydujących w 2008 r. Goldman Sachs. Beneficjenta ich hojności: Obama.

  Niewątpliwie jedną z podstawowych misji Obamy dużego rządu jest wprowadzić
  przepisy cap-and-trade..
  Do realizacji tego planu, wpływowych decydentów, takich jak Robert Rubin,
  Larry Summers, Paul Volcker i Timothy Geithner są członkami mafii finansowej.

  W tym duchu, David Mayer Rothschild podkreślić, że w zeszłym roku na szczycie w Kopenhadze środowiska „, starając się stworzyć rządu światowego
  Podobnie, Jim Tucker AFP redaktor zgłosił 24 marca 2007 r., że Generalny
  Lord Guthrie, dyrektor NM Rothschild & Sons, powiedział, przywódców politycznych,
  aby „zająć się globalnym kryzysem klimatycznym jednym głosem,
  i wprowadzania przepisów, które mają zastosowanie na całym świecie.”

  Rothschildowie spędzili ogromne kwoty pieniędzy na promowanie globalnego ocieplenia

  mistyfikacji.

  Goldman Sachs jest oczywiście ramienia swego imperium, a BP jest jednym z
  wielu spółek w portfelu Nathan Rothschild’s.

  Zespół Zysków

  Biorąc pod uwagę charakter tych wybitnych graczy, jeden czynnik łączy
  ich wszystkich razem.

  Cap i handlowych przez CCX, będzie emisja dwutlenku węgla podatkowych i
  generowanie przychodów podatkowych w bilionach.

  Zaledwie miesiąc temu,jednak przepisy sob martwy w wodzie praktycznie
  bez wsparcia ze strony Kongresu i społeczeństwa amerykańskiego.
  But now, with an environmental catastrophe at hand, could it be resurrected
  and enacted in a way that mirrored President Clinton’s counter-terrorism bill
  following the OKC bombing? Ale teraz, z katastrofy ekologicznej pod ręką,
  to może być wskrzeszony i wejść w życie w sposób, który odzwierciedla
  prezydenta Clintona ustawy antyterrorystycznej po bombardowaniu OKC?

  Jak na ironię, ropa i duże globalne banki są dwoma
  najbardziej gorliwych zwolennikami prawodawstwa dotyczącego zmian
  klimatu.
  In this sense, seeming adversaries such as “environmentalist” Gore and BP are
  on the same team; as are Cheney’s Halliburton, Goldman Sachs and Obama’s CCX.
  W tym sensie zdający sie przeciwnikami, tacy jak”ekolog” Gore i BP są w tej samej
  drużynie, jak są Cheneya Halliburton, Goldman Sachs i Obamy CCX.

  Należy również zauważyć, że przed swoim upadkiem, uszkodzony Enron Corporation
  lavished ogromne ilości pochwał czapkę i ustawodawstwa w zakresie handlu.
  (cap and trade legislation)

  Wreszcie, jeśli wzrost ceny benzyny latem tego roku z powodu wycieku
  Zatoki Meksyk, jeden dobroczyńca oczywiste będzie nowa zieleń przyjazne
  „inteligentnych samochodów” własnością GM (Government Motors).

  Jak AFP trafia do prasy, wszystkie wysiłki zamknięcia nie udało się miliony
  galonów ropy nadal wytrysk do Zatoki Meksykańskiej na tydzień.

  Victor Thorn

 10. heros2010 said

  dzięki Taka Tam za filmik
  Oil Disaster-Relocation UN Vehicles on Florida Base?

  Jest dokładnie tak jak pokazuje autor filmiku.Szczerze mówiąc to masakra.Moim skromnym zdaniem to ostatnie chwile przed szumnym ogłoszeniem Rządu Światowego.
  Te 1000ce białych terenówek z napisem UN na dachu.Masakra,kto by sie spodziewał ,że najprawdziwsi faszyści będa paradować na biało z napisem Zjednoczone Narody.
  Szczyt PRowskiej propagandy.
  Wszystko na to wskazuje ,że USA będą 1 ofiarą Rządu Światowego .Zamiast podpalenia Reichstagu podpalą cała zatokę meksykańską.Widać,że wyciągnęli wnioski z poprzednich nieudanych puczy i tym razem mają nadzieje niczego nie przeoczyć.
  Oczywiście z tą 1szą ofiarą można polemizować,ale chodziło mi o śmiertelną ofiarą w sensie państwowym.Nawet Polska jeszcze tytularnie jakimś tam państwem jest.
  Ciekawe jak zareagują nasze 100% pro syjonistyczne elyty na tą zmianę?Pewnie znikną całe zapasy wazeliny.Polityka w nad Wisłą nigdy nie boli głowa tylko d..a.
  Mam nadzieje,że zdążą odtrąbić powstanie Rządu Światowego zanim będzie 2 tura wyborów.
  Głodny ,sponiewierany,ograbiony quasi naród usa łatwiej zrozumie czemu nagle ich kraj stał się stolicą Nierządu Światowego.Za kawałek trutki udającej jedzenie pewnie zgodzą się na wszystko.Ciekawe czy zaczną się zastanawiać jak to się stało ,że te wozy UN tak szybko przyjechały ze Zjednoczonych Narodów i czemu akurat na Floryde.Kiedyś był Związek Radziecki i III Rzesza.Teraz też podobnie Chiny i UNy. Żygać mi się chce a nie jadłem nic z pomocy od unych jeszcze..

  • zagrypiona said

   ja mysle ze nasze prosyjonistyczne wladze, nakarza zrzucic sie obywatelom na pomoc dla biednego amerykanskiego kraju.

   ps. ja nie wiem jak to tam jest, ale jedyna szansa na ratunek dla mieszkancow usa to zjednoczyc sie i przegoinic chciwcow. chociaz nie wiem czy z uwagi na ten babel metanu warto cokolwiek robic. :X

   • heros2010 said

    Na tefałen można liczyć.Świetnie potrafią wczuć się w sytuacje.
    Zero newsów na temat sytuacji w zatoce.Za to pamiętają o katastrofach w Chinach.
    Jako razwiedka świetnie też potrafią wczuć się w sytuacje domniemanego agenta mossadu.

    „On się czuje niewinny”.

    Mossad to profesjonaliści, a ewentualne wydanie Niemcom zatrzymanego w Polsce domniemanego izraelskiego agenta nie zaszkodzi stosunkom Polski z Izraelem – przekonuje na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” Jossi Melman, izraelski historyk Mossadu.

    Izrael wie, że teraz już nic nie da się zrobić. Błędy popełnili Izraelczycy, a nie Polacy. Co więcej, władze w Tel Awiwie doceniły fakt, że strona polska stosuje obstrukcję, żeby Brodsky’ego nie wydawać Niemcom. Ta sprawa nie wpłynie na stan stosunków polsko-izraelskich. Obie strony zachowują się profesjonalnie. Człowiek wpadł i nie jest to wina Polski – mówi Melman.

    Polska prokuratura w ubiegłym tygodniu wysłała do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o przekazanie Brodsky’ego do Niemiec.

    http://www.tvn24.pl/

    ps.Kurcze ten bąbel też mi sen z powiek ściąga.Biorąc pod uwagę znane cytaty:
    Wypowiedź Davida Rockefellera:
    “Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek [New World Order].”

    Wypowiedź Jamesa Warburga (CFR):
    “Będziemy mieli rząd światowy czy wam się to podoba czy nie; za waszą zgodą, lub poprzez zabór.”

    ,może wreszcie doczekaliśmy się odpowiednio dużego kryzysu.

    Nie ma się co oszukiwać,w merdiach i mainstreamowej polityce temat ten jest absolutnie tabu,co oznacza tylko jedno.
    ~My już dawno tworzymy zaplecze tego ~rządu.

    • hjk said

     muszą zgnoić najpierw usa, bo ludzie po pierwsze masowo posiadaja broń, a po 2e mają sens obywatelskiej wolności, aczkolwiek ten jest miażdzony juz od lat politpopr… tam zaczął się kryzys, tam wykańczają zołnierzy szczepieniami, zeby w razie czego sie nie buntowali, wojska powysyłali za granice…

 11. heros2010 said

  Tefałen24 już się poprawił i coś napisał o BP.Oczywiści ani słowem o pęcherzu metanu.Po co straszyć bydło.I tak im to nic nie pomoże.Może nawet mają racje..:(((
  Chociaż powiem szczerze, miałbym do nich uzasadnione pretensje,gdyby przepowiednia o fali tsunami stała się faktem a ~polska tifi zatajałaby takie informacje i np.mieszkając w złej części kraju bym się utopił nieostrzeżony.

  Internauci ruszyli na wojnę z koncernem BP. Do grupy „Bojkotuj BP” (Boycott BP) na Facebooku należy ponad 400 tys. osób. Na stronie „fuckBP.net” znajduje się petycja do koncernu z żądaniem posprzątaniu bałaganu, który spowodował. W sieci można też np. kupić koszulki na napisem „F**k BP”.

  Zdaniem użytkowników sieci, koncernowi szczególnie zależy na zablokowaniu publikacji zdjęć i filmów pokazujących martwe zwierzęta i zniszczenia przyrody. Dlatego wzywają do pokazywania właśnie takich scen, a nie np. podwodnych zdjęć pokazujących wyciekającą ropę.
  Wściekłość na koncern objawia się nie tylko w internecie. W centrum Nowego Jorku ktoś oblał farbą wielki billboard BP, a w całych Stanach Zjednoczonych organizowane są pikiety anty-BP. Ludzie trzymają na nich plakaty z podobizną Tony’ego Haywarda w pasiaku albo jego uśmiechniętą podobiznę z napisem „Kocham brudną energię”. Dominują jednak loga koncernu z napisem „Guilty as charged” – „Winny zarzucanych mu czynów”.

  Grupa „Boycott BP” apeluje o bojkotowanie wszystkich produktów koncernu BP. W tym takich marek należących do koncernu jak Castrol, Arco, Aral i inne. Zaleca się też, by nie korzystać ze stacji koncernu do czasu likwidacji wycieku

  komentarze na stronie dodawane są co kilka sekund. „Nadszedł czas na rewolucję. Na tej stronie jest ponad 400 tys. osób. To niezły początek. Wszyscy jesteśmy świadomi, co się dzieje przez ten wyciek… śmierć zwierząt, cierpienie środowiska, chciwe bękarty i tchórzliwy rząd. (…) Musimy domagać się, by te dupki były ukarane za zniszczenia, które spowodowali. Musimy się tego domagać. W całych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie” – napisała jedna z internautek.

  „Jeśli ktokolwiek mówi ci, że bojkotowanie BP jest stratą czasu, zwróć mu uwagę, że cena benzyny spadła o 20 centów na galonie w ciągu ostatnich 2 tygodni” – zauważa inny internauta.

  To tylko dwa spośród tysięcy komentarzy. Większość jest bardzo negatywna.

  Podobnie jest na YouTube, gdzie umieszczane są bardzo ostre wypowiedzi internautów pod adresem odpowiedzialnych za wyciek ropy.

  źródło: o dziwo tefałen

  http://www.tvn24.pl/28385,1659578,0,1,internauci-wsciekli-na-bp,wiadomosc.html

 12. ANDREJ said

  USA wyłączy Internet w czasie zagrożenia?
  Opublikowano: 21.06.2010
  STANY ZJEDNOCZONE. Ochrona Internetu jako „dobra narodowego USA” jest celem ustawy powstającej właśnie za oceanem. Wielu komentatorów jest zdania, iż może ona dać prezydentowi USA dużo kontroli nad siecią, włącznie z możliwością „wyłączenia jej” w sytuacjach kryzysowych. Wizja nieciekawa, ale amerykańscy politycy mówią o konieczności obrony przed cyberterrorystami.

  Na początku czerwca amerykańscy senatorzy Joe Liberman i Tom Carper przedstawili ustawę, która ma wzmocnić i zmodernizować ochronę cyfrowej infrastruktury USA, zarówno tej znajdującej się w rękach publicznych jak i prywatnych. Dokument nosi tytuł Protecting Cyberspace as a National Asset Act.

  Twórcy ustawy przekonują, że trzeba skoordynować działania bezpieczeństwa, bo od internetu zależy dziś niemal wszystko: handel, inne sektory gospodarki, komunikacja, bankowość. Jednocześnie politycy uważają, iż ta cenna sieć jest celem ciągłych ataków, a nie można sobie pozwolić na „cyfrową wersję ataku 9/11″.

  Z oficjalnych komunikatów wynika, że ustawa przewiduje m.in.:

  1. utworzenie biura „polityki cyberbezpieczeństwa”, które będzie doradzać prezydentowi oraz koordynować wysiłki związane z cyberbezpieczeństwem;

  2. utworzenie specjalnego centrum (National Center for Cybersecurity and Communications – NCCC) w departamencie bezpieczeństwa wewnętrznego (DHS), które będzie doradzać prezydentowi i poprowadzi inicjatywy federalne związane z chronieniem sieci publicznych i prywatnych;

  3. współpracę NCCC z sektorem prywatnym w celu ochrony najbardziej wrażliwej infrastruktury (czytaj: firmy działające w sieci będą musiały spełniać wymogi NCCC);

  4. utworzenie ram działania dla Prezydenta USA w celu autoryzowania środków bezpieczeństwa, chroniących wrażliwą infrastrukturę w razie wykorzystania luk w bezpieczeństwie, przy czym środki te powinny być tak mało uciążliwe, jak to możliwe;

  5. zreformowanie działań niektórych instytucji oraz szkolenia personelu odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo.

  Ustawę popiera m.in. firma Symantec. Bardziej ostrożna jest firma McAfee, która deklaruje, że przygląda się zapisom. Środowiska akademickie są proponowanym rozwiązaniom przeciwne.

  Obawy wzbudzają wspomniane wyżej nowe środki bezpieczeństwa przyznane prezydentowi USA. Wielu komentatorów całkiem poważnie obawia się tego, że Stany Zjednoczone stworzą „wyłącznik bezpieczeństwa dla Internetu”, którego prezydent tego kraju będzie mógł użyć.

  W wymienionych wyżej punktach istotny jest również ten trzeci. Firmy „polegające na internecie” będą musiały spełniać wymogi bezpieczeństwa NCCC. Twórcy ustawy zastrzegają jednak, że ta współpraca nie może prowadzić do inwigilacji obywateli USA.

  Oczywiście USA nie może wyłączyć wszystkich maszyn na świecie, ale może wyłączyć kluczowe elementy globalnej sieci. Obawy związane z takim scenariuszem pojawiają się zresztą nie od dziś. Internet jest w pewnym sensie własnością USA. Z drugiej strony sieć ta ma znaczenie dla tak wielu osób na świecie, że trudno zrozumieć ideę traktowania jej jako „zasobu narodowego USA”.

  O zastrzeżeniach pod adresem nowej ustawy pisze m.in. australijski serwis The Age w tekście pt. Obama internet ‘kill switch’ propose. Zdaniem cytowanych przez gazetę krytyków rząd USA chce „wyświadczyć terrorystom największą przysługę” zamiast podejmować się walki z nimi. Z powyższym twierdzeniem trudno się nie zgodzić. Jeśli po zaatakowaniu określonej infrastruktury zaistnieje groźba wyłączenia internetu, to terroryści zyskają możliwość straszenia wszystkich, nie tylko amerykanów.
  http://wolnemedia.net/?p=22375

 13. heros2010 said

  Apropo naszego nieoficjalnego udziału w rządzie światowym,kto nam wytłumaczy zasadność tych wydatków i jakiego rodzaju polskie? interesy są tam realizowane?

  W czasie
  kampanii wyborczej powrócił temat zakończenia polskiej misji w Afganistanie. Można przypuszczać, że po wyborach sprawa ucichnie, w każdym razie za wycofaniem polskiego kontyngentu z pewnością przemawiają argumenty ekonomiczne.

  Jak pisze portal Money.pl, koszty związane z zaangażowaniem w tę misję są dla naszego budżetu coraz większym obciążeniem. Wydatki
  rosną lawinowo: o ile w latach 2002-2006 wyniosły w sumie „zaledwie” 107 mln zł, o tyle od 2007 roku są już gigantyczne.

  Dlaczego? Trzy lata temu zwiększył się zakres odpowiedzialności
  polskich żołnierzy – dodatkowo objęli prowincję Ghazni. W związku z tym co roku wydawaliśmy więcej i więcej, aby w 2009 roku osiągnąć pułap 785 mln zł.

  Ale to jeszcze nie szczyt wydatków: prawdziwy rekord zostanie pobity w tym roku. Ogromny wzrost
  nakładów ma związek z przyjęciem przez rząd tzw. pakietu
  afgańskiego, który zakłada doposażenie polskiego kontyngentu. Żołnierze mają otrzymać m.in. silnie opancerzone samochody patrolowe, dodatkowe transportery opancerzone Rosomak, śmigłowce i bezzałogowe samoloty szpiegowskie – czytamy na Money.pl.

  W sumie na nowy sprzęt, a także wynagrodzenia dla żołnierzy i zakwaterowanie ich w Afganistanie pójdzie w tym roku ok. 1,9 mld zł – to dane szacunkowe Ministerstwa Obrony Narodowej.

  http://www.hotmoney.pl/artykul/misja-w-afganistanie-kosztuje-polske-miliardy-14034

  • hjk said

   ja ci wytłumacze: podobno znaleziono tam złoża metali cennych i innych surowców szacowane na 1 bln $ (nasz bilion, nie ichni), wiec moze nasi łudzą się, ze coś tam skapnie?

   A drugi powód to kraj podbity musi finansować wojaże swych panów, nieprawdaż? Górnolotnie to się nazywa „zobowiązaniami sojuszniczymi” i moze w tym sensie Komora napominał o wyjściu z NATO, byśmy takich zobowiązań nie musieli „realizować”, tj. finansować, a gdyby przyszło co do czego, to byłoby pewnie jak w 39 r.

   • Aja said

    Łudzą się????? Tak samo im skapnie jak po Iraku. Poza tym te bogactwa odkryto już tak dawno, że są siwe ze starości ;). Odkryli to Francuzi w latach 80-tych zeszłego wieku. USA po to tam poszło „wyzwalać”, jak zawsze.
    Polecam filmik Hitmen, króki i treściwy.

 14. ANDREJ said

  Komorowski wybrany to Internet cenzurowany
  W przypadku Bronisława Komorowskiego – powtórzę raz jeszcze – szanse na to, że zawetowałby on taką ustawę przygotowaną przez rząd Donalda Tuska oceniam na bliskie zeru, zwłaszcza, że nie sprawia on wrażenia w pełni samodzielnego polityka. I nie zmienią tego nawet jego ewentualne pozytywne wypowiedzi tuż przed wyborami (na razie takich wypowiedzi zresztą brak), tym bardziej, że wcześniej nie wypowiadał się krytycznie wobec koncepcji Rejestru.
  Jarosław Kaczyński – “Pan Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem wolnego dostępu do Internetu i możliwości prowadzenia swobodnej dyskusji w nim. Internet jest ważnym instrumentem w dywersyfikacji źródeł, z których obywatele czerpią informacje. Ponadto, umożliwia swobodną ekspresję własnych przekonań. Dlatego należy uznać, że próby ograniczania tego źródła informacji i forum dyskusyjnego nie służą utwierdzaniu i wzmacnianiu standardów demokratycznych” (odpowiedź mailem ze sztabu).
  Jarosław Kaczyński (w mailu nie potwierdził jednoznacznie, że zawetuje taki pomysł, ale treść maila daje podstawy do tego, że może tak zrobić; jest w opozycji do obecnego rządu i reprezentuje elektorat w sporej mierze niechętny cenzurze Internetu – pod listem do prezydenta o ewentualne weto podpisało się kilku bardzo radykalnych sympatyków PiS; PiS sprawując władzę nie dążyło do wprowadzenia takich rozwiązań).
  http://wolnemedia.net/?p=22130

 15. hjk said

  W naszym „starym temacie”:
  tak sobie myślę, czy tak szybko sie nie wycofali z „histerii grypowej” z powodu tego, ze mnóstwo ludzi zainteresowało się problematyką szczepień i zaczęli dochodzić do prawdy o innych szczepieniach… A szczególnie w krajach, gdzie są one „obowiązkowe”…
  W takim sensie rola g666 czy bf666 Jane B. była kluczowa i może odstapili od tego widząc gwaltowny przyrost wejść na portale informujace o szczepieniach… Moze pozałowali tych megazysków z „tradycyjnych” szczepień, a i tak wydusili od rządów prawie wszystko co chcieli…

 16. heros2010 said

  Jak by ktoś się zastanawiał skąd pochodzi większość rewelacji o wycieku ropy w meksyku to moim zdaniem stąd:
  http://oilprice.com/Environment/Oil-Spills/White-House-Covers-Up-Menacing-Oil-Blob.html

  niestety nie tracą przez to swojego znaczenia

  hmm na zezorro (3-4)wyśmiał sekretyameryki ,ale za to znalazł to:

  http://www.huffingtonpost.com/andy-borowitz/goldman-sachs-reveals-it_b_558774.html
  przetłumaczcie sobie z googla ,po krótce goldman sachs (GS)jak zwykle wiedział,nie powiedział i zrealizował zysk.
  Przedsiębiorstwo miało dużo krótkich pozycji w zatoce..Chyba zatrudniają renomowaną czarownice.

  A teraz coś śmiesznego:firma (GS)zajęła krótką pozycje na karierze Lindsay Lohan..

 17. heros2010 said

  Czemu niektórzy ludzie maja paranoje związaną z syjonistami:
  blog tematycznie związąny z wyciekiem ropy,znaleziony dzięki filmikowi
  zamieszczonemu przez 7K na Zenobiuszu.
  http://doctorjamespwickstrom.blogspot.com/

  nie zaczepiam się;)

 18. zenobiusz said

  Monitorpolski czyli Marek P. znany wam wszystkim inicjator i właściciel bloga grypa666 ,do czasu, przekazania go P.B., założył dzisiaj , własny blog.Wspierajcie go.!!!

  http://monitorpolski.wordpress.com/

 19. Analiza said

  Bardzo interesująca analiza dotycząca pana Michalkiewicza
  http://polskawalczaca.blogspot.com/2007/10/kim-jest-stanislaw-michalkiewicz.html

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Ta analiza wcale nie jest ciekawa. Czepianie się,że Michalkiewicz powiedział przy okazji oceny jakiegoś podrobionego zdjęcia z holokaustu , że nie jest ekspertem od fotografii ma być tutaj jakimś zarzutem ogromej wagi. A dla mnie jest tylko wyrazem rozsądku i ostrożności. Unym bardzo by pasowała puścić w obieg jakąś fałszywkę na którą nabiorą się „patrioci” za co potem będzie można już cały naród smagać w międzynarodowej prasie. Unym naprawdę bardzo by zależało,żeby prawica śpiewał z tego samego klucza co Tejkowski i Bubel. Na dajmy się na to nabrać. Ten kto najgłośniej krzyczy bić Żyda nie jst większym patriotą od tego któ żydowską politykę umiejętnie rozszywrowuje i wskazuje jej niebezpieczeństwa, a tak właśnie robi Michalkiewicz. A poza tym gdzieś tam pokutuje u tych wszystkich krystyków pana Stanisława, czysta zazdrość,że facet ma niewątpliwy talent pisarski, a im tego Pan Bóg poskąpił. Żydzi nas rozgrywają nsszym radykalizmem, czasem jest to radykalizm szczery, wynikający z polskiej krzywdy i bezsilności, ale czasem moim zdaniem jest to radykalizm opłacony szeklami.

 20. Analiza said

  Właściwie muszę przyznać Ci trochę racji. Być może chodzi o wywołanie fali krytyki na temat polski i potwierdzenie fałszywych oskarżeń polaków na zachodzie, co by pasowało do zamierzeń przekształcenia polski w judeopolonie, bo kto pomoże narodowi „antysemitów, współwinowajców holokaustu, założycieli obozów koncentracyjnych”? Jak głoszą kłamliwie o nas w świecie środowiska żydowskie. A mieszanie prawdy z fałszem ma utrudnić rozszyfrowanie piątej kolumny działajcej w internecie. Atmosfera panująca obecnie w internecie wśród stron o charakterze patriotycznym, jest klasycznym przykładem wersetów rodem z protokołów mędrców Syjonu.

 21. […] 2. Ostatnio w paru miejscach blogowych został opublikowany tekst na temat katastrofy w Zatoce Meksykańskiej, a konkretnie wywiad z Mattem Simmonsem – człowiekiem, który jako rozwiązanie problemu w zatoce uważa użycie bomby nuklearnej. Pisałam już o tym tu: 19.06.2010 – Katastrofa w Zatoce Meksykańskiej – podsumowanie tego co wiemy… […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: