Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

04.07.2010 – Dzień jak co dzień… O zmianach w KK.

Posted by zagrypiona w dniu 4 lipca 2010


Dzień jak co dzień. Ptaszki śpiewają, słoneczko świeci… ale nie o tym chciałam pisać.Tak jakoś z rozpędu po ostatnich zaniknięciach stron (newworldorder.com i polonica.net)  i zamachach na wolność słowa (proszę czytać u Maruchy ciekawy artykuł – Przedwyborcze zdziwienia, pierwotnie zamieszczony chyba tutaj: jednodniowka.pl – artykuł ten również zainspirował mnie do przemyśleń i poszukiwań) postanowiłam zebrać trochę informacji o wspomnianej nowelizacji KK (Kodeksu Karnego) w artykułach zalinkowanych powyżej. Czy rzeczywiście taki diabeł straszny…  W mojej skromnej opinii, diabeł w tym przypadku wcale nie jest groźny. Prawo to jak zwykle zapewne będzie martwe i jedynie raz po raz wywlekane jako straszak. Tak więc diabeł jest martwy, o ile w ogóle istnieje w tym przypadku.  Prawo łagodnieje moim skromnym zdaniem (paragraf 3). Oczywiście nie jestem ekspertem w dziedzinie prawa, więc moje wywody będą podparte przysłowiowym ‚chłopskim rozumem’.

Więc tak wyglądał artykuł KK który nas interesuje przed nowelizacją (za www.polskieustawy.com):


art. 256

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Po nowelizacji zaś wygląda on tak (za Internetowy System Aktów Prawnych):


Art. 256.

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. [od admina – czyli tak jak było wcześniej – internet pełen jest chamstwa, nienawiści – bo katolik, bo Polak, bo taki a owaki, bo ciemnogród, bo na msze chodzi w niedziele; w miastach wieszają swastyki, nie wspomnę o niektórych książkach, o których nie wolno rozmawiać namawiających do nienawiści. – i nic. Żeby nie było – nienawiść motywowana którymkolwiek z wyżej wymienionych powodów to kołtuństwo. Zakładając oczywiscie, że owe narodowości, grupy etniczne, rasy, wyznania – same działają w granicach prawa i do owej nienawiści nie nawołują – ale od tego to chyba jest wymiar sprawiedliwości, żeby tego pilnował nie doprowadzając do eskalacji konfliktów między owymi grupami. Teoretycznie w każdym razie. Praktyka jaka jest – każdy widzi.]


§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi [od admina – a jeśli jest kurierem i ma paczkę z ‚zawartością’ i nie wie co w środku jest, a ktoś na niego doniesie, że ma to i owo w paczuszce od klienta to też będzie traktowany jako sprawca? absurd – w ten sposób można wrobić każdego.] lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. [od admina – bezpieczniej by było bardziej szczegółowo określić te ‚inne systemy totalitarne’, jesteśmy dorośli i wiemy, że jest ich więcej i że praktycznie każdy system , może w odpowiednich warunkach stać się totalitarny – więc jeśli ktoś np. głosi, że taka to a taka grupa uczyniła taką rzecz innej grupie – i że to jest dobrze – a nie podpada ona pod komunizm, faszyzm, czy nazizm – to co wtedy? można taką nienawiść szerzyć bezkarnie? wystarczy więc zmienić nazwę systemu, wymyślić sobie nową, i cacy? powinno się zdefiniować czym w ogóle jest system totalitarny…]


§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej. [od admina – no i ten paragraf czyni powyższy martwym. Jakie mogą być inne ramy działalności oprócz wymienionych – młoda jestem mogę nie wiedzieć – może mi ktoś wyjaśnić? Jeśli ktoś jest na przykład wielbicielem Hitlera – i jego ideologii – i zbiera przedmioty z nim związane, książkę wiadomą napisaną przez niego jako przedmiot kolekcjonerski a jednocześnie będący nośnikiem – to jest kolekcjonerem, co jeśli produkuje podobne przedmioty w celach kolekcjonerskich dla innych zbieraczy? – Sąd będzie musiał ustalić intencję posiadacza. Dlaczego przypomina mi to problem jaki teraz mamy z dopalaczami, które przecież nie są narkotykami ale przedmiotami kolekcjonerskimi?]


§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Przy okazji poszukiwań dotyczących artykułu 256, znalazłam następny ciekawy:


Art. 257.


Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jak ma się powyższy artykuł do nagminnych, obelżywych względem chrześcijan, Polaków komentarzy pojawiających się w internecie?

————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Na tym skończe bo nie znam się by bardziej w te kwestie w nikać. Na koniec mam tylko kilka pytań. Jeśli ktos zna sie na rzeczy prosze o ‚oświecenie’ mnie. 😉

1. Czy czyny powyższe opisane w artykule 256 i 257 są ścigane z urzędu, czy tez musi być ktoś wnoszący sprawę, zwracający uwagę wymiaru sprawiedliwości na problem?

2. Kto odpowiada za treść komentarzy pod artykułami, na blogach (sama jestem tym zainteresowana, gdyby właściciel takowego medium był odpowiedzialny za treść komentarzy, to łatwo można by go było wrobić…), na portalach internetowych (np GW – bo tam to aż gęsto od nienawiści, potem nic dziwnego, ze utrzymywanie takich komentarzy na ich portalu powoduje reakcje zwrotna – komu na tym zależy to już inna kwestia) ?


Reklamy

Komentarzy 56 to “04.07.2010 – Dzień jak co dzień… O zmianach w KK.”

 1. Grypka swinska said

  Zgrypiona! Jestes bardzo madra a do tego sympatyczna kobieta. No i chwala Ci za to, ze chcialo Ci sie zalozyc taki fajny blog.
  Pozdrowionka od swinskiej grypki

 2. Zapsa said

  To ja też chcę kogoś pozdrowić – mogę? 🙂 Pozdrawiam babunię 😀

 3. heros2010 said

  Ciekawa dyskusja po wybiórcza jest na konservacie,z radością stwierdzam,że jest nadzieja na brak filo syjonizmu szczególnie u forumowiczów.
  Jedyne co się obawiam,że marzenia o przewrocie mogą się bardzo źle skończyć.Nie mówiąc już o tym ,że ta rewolucja może mieć agenciurską głowe.
  Tu jest potrzebne pełne dogadanie się i uznanie ,że naszym krajem nie rządzą Polacy i potrzebna jest też lustracja pisu pod względem celowej nieudolności i reprezentowania syjonistów zamiast Polaków.Bez tego ani rusz.Obawiam się ,że PiS nigdy sobie na to nie pozwoli.

  Mam nadzieje,że zamiast rewolucji najpierw się zjednoczymy.
  Potencjalny Pinochet ani się obejrzymy zrobi co mu NWO karze.
  Struktury w starym autorytarnym stylu odpadają.Trzeba zdecydowanie coś lepszego.

  O PO nie wspominam z oczywistych względów.Właśnie osiągnęli pyrrusowe zwycięstwo i maja 500 dni na kręcenie lodów i wylot do Izraela.Gorzej jak tam będzie dla nich zbyt promieniście.
  Lodziarze na emigracji zawsze są mile widziani,ewentualny agresor wyciągnie ich z lodówki i powoła do starej kreciej roboty.Ostatnio się pojawił nowy ałtorytet w merdiach imć Marcinkiewicz.

  ps.Dla nas lepiej,może nie wszyscy pasażerowie w 2 stronę zdążą otrzymać polskie obywatelstFo.

  http://konservat.pl/?sp=art&art=0893&path=arty2010#nc

  • heros2010 said

   Może nas czekać jeszcze nielicha niespodzianka bo merdia jak zwykle uwierzyły we własne kłamstwa jak się okazuje..
   http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/W/index.htm

   No no będzie się działo..Wolałbym ,żeby PO nie miało swojego ulubionego listka figowego ,historia się lubi powtarzać..Wasz prezydent nasz rząd.Czyli jak zwykle nic nie zrobimy i wiadomo czyja to będzie wina:D:D:D

   [Tych katolo-kołtunów antysemitów moherów i reszty eurosceptyków.W końcu mają /mamy veto.]
   Pingpong..
   Jaki teraz stres muszą odczuwać w Jerozolimie i Waszyngtonie..Jadą pewnie na prozacu..
   Naród wybrany wybiór nabrany.

 4. Zapsa said

  No to Bronio prezy dę tem. W sumie jako pełniący obowiązki spełnił się całkowicie – wszelkie ciemne ustawy i nominacje przepchnięte…po cóż miano by go wymieniać na kogokolwiek innego?

  • zagrypiona said

   no to fani bronka teraz na druga irlandie czy japonie czekaja (ja osobiscie czekam na meteor, nibiru i anunakow ktorzy rozpieprza ten cyrk w proch, albo atomowa zemste iranu). 😉 latwiej bedzie zaczynac od zera

   • Zapsa said

    też czekam na cokolwiek, a póki co ewakuuję się w cholerę, bo może być tylko gorzej w Polsce

    • zagrypiona said

     no jak pojedziemy na wojne w iranie to beda tu grzyby atomowe rosly…

     ps. Zapso czy widzialas co sie dzis na grypie dzieje? jak fani Kaczynskiego jada po ludziach ktorzy nie sa jego fanami? Mnie to dzis zalamalo. Oni sa tak zacietrzewieni ze niedlugo to chyba beda gotowi zabijac dla swojego guru JK (jak tak dalej pojdzie to drugie balkany tu beda, ni kochasz JK – kula w leb). Polska to dziki kraj. Zamiast byc zgodnymi to popieprzency zra sie o kukle prezydencka. Depresja mnie dzis ogarnia.

    • hjk said

     dla Jarka to lepiej, boby po nim jeździli jak po łysej kobyle, Palikot już zaczął po nieboszczyku Lechu…
     A za rok zobaczymy co wyjdzie z cudów i obiecanek cacanek, PiS pewnie wygra na spółe z SLD…

    • heros2010 said

     Chyba najpierw doczekamy się mega katastrofy ekologicznej i jakiegoś kryzysu z ropą związanego.
     Tak się zastanawiam,czy USI już nie przypomina powolutku Palestyny.
     NWO grzecznie nawołuje do wojny domowej a tu taki mierny odzew.Wyjdźcie z kamieniami ,waszymi nędznymi jedno strzałowcami popieścimy was naszym arsenałem z przyjemnością.Zapełnimy FEMA camps i plastikowe puszki na trupy etc.
     Stanowczo NWO przesadziło z antydepresantami usmanów już nic nie ruszy.Ciekawe na ile podobnie jest w POlsce.

     Co o tym sądzicie?

     http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1165416/Chinas-hi-tech-death-van-criminals-executed-organs-sold-black-market.html

     Link do zdjęcia satelitarnego : http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=gda%F1sk,&Submit=Szukaj&long=18.65766665&lat=54.4082715&type=2&scale=1b&svActive=false

     Ulubione autko pollińskiej policji granatowej tym razem na biało w sporych ilościach.Dorysować sfastykę i jak nic UN.

     BOA dusiciele też się szkolą..

    • zagrypiona said

     nie wiem co o tym sadzic, ale czy te autka nie sa okryte jakas folia ochronna?

     tak czy siak jest cos na rzeczy. moze nie akurat w tym miejscu bo to w koncu port i maja prawo stac rozne towary do przetransportowania. ale wiadomo ze przeciez cos knute jest za naszymi plecami zawsze… gdzies.

    • Zapsa said

     Zagrypiona na grypie? Tzn. masz na myśli blog Z.? Tam nie wchodzę, bo jestem pomiotem Szatana już od jakiegoś czasu – bowiem nie włażę głęboko w tyłek Jarka.

    • zagrypiona said

     grypa = grypa666 🙂

     Z to Z 😛

    • Zapsa said

     A to pewnie na głównej chwalą Jaro? bo forum nie ma. Oj to się porobiło.:(

    • Zapsa said

     Sorki teraz widzę o co chodzi – i odetchnęłam z ulgą, bo juz byślałam że Bein postradał zmysły i agituje na Jaro 😀

 5. ALFA said

  Więc otrzyjmy łzy niech płaczą co wybrali Komara a my sobie zaśpiewajmy .Przepraszam wszystkich za słowa piosenki jakbym kogoś obraziły te słowa.

 6. Zapsa said

  Cholera, chyba mamy suszę na pomorzu, nie padało chyba od miesiąca, przynajmniej u mnie. W dzień nie da się wytrzymać na słońcu.
  Wczoraj pierwszy raz kapaliśmy się w Bałtyku, na Górkach Wschodnich, czyli między dwiema odnogami Wisły – takiego szamba nie widziałam jak żyję. W wodzie były setki śmieci, była mętna i pełna glonów.Zastanawiam się, czy to bonus związany z powodzią.
  Po powrocie do domku noc spędzona w objęciach muszli klozetowej – więc niestety mamy zakażoną wodę.W Gdyni jest oficjalne info o „bakteriach kałowych” w Zatoce, na innych plażach cisza.

  • zagrypiona said

   Straszne co mówisz, ale to pewnie przez powódź, bo przecież wcześniej tak nie było – chociaż rok temu na plazach w tej okolicy była kupa gnijących glonów. 😦
   Podziwiam za odwagę odnośnie kąpieli. Ja jakoś nie odważyłam sie jeszcze wejsc do Bałtyku w okolicach Gdyni dalej niz do kolan (niedalekie widmo Wisły mnie odstrasza).

   • Zapsa said

    No właśnie myk polega na tym, że przy brzegu śmieci nie ma, ale jak wejdziesz głębiej, żeby popływać – nagle z przerażeniem stwierdzasz, że wokół pływają rozmaite rzeczy ocierając się o ciebie.A wtedy jest już za późno.

  • hjk said

   zatokę gdanską i zalew szczecinski i okolice ujscia do morza to sobie chyba mozna darowac…zanim sól morska to wyzre, to minie troche czasu

  • Gustaf said

   @Zapsa
   Jakaś niewielka oczyszczalnia ścieków jest na Zaspie , gdzie inna dla Gdańska?
   Sopot nie ma żadnej, Gdynia podobno coś ma(sam przyjmuję, bo nic nie wiem).Wiem, ma na Dębogórzu=daleko, wysoko i sprzed lat = na 100% nie da rady oczyścić ścieków z miasta, najwyżej z jakiegoś osiedla w pobliżu.
   Trzeba desperacji, by się w Zatoce kąpać.
   Ja sopociak, a kąpałem się ostatni raz 13.11.1975.
   Byłem młody , po wojsku.
   @Hjk poszukaj soli morskiej w Zatoce, albo w Zalewach 🙂
   Ta sól w w wodzie ,to zrzuty wody z kopalń na Śląsku, woda morska zaczyna się parę kilometrów od ujścia.Słony smak tej wody, którą wycieczki z głębi kraju w butelkach wiozą krewnym i znajomym do posmakowania, pochodzi od …..j/w.

   • Zapsa said

    Oj Gustaw czepiasz się mnie, która w 75′ nie widziała jeszcze świata 🙂
    No wykąpałam się no, po raz pierwszy od dwóch lat a i to kąpanie nie takie znowu intensywne.
    Podobno w rejonie Gdyni żadne ścieki do Zatoki nie uchodzą…pisali w związku z z zanieczyszczeniem że sa wysoce zdziwieni skąd te znieczyszczenia.

    • Gustaf said

     Nie to, żebym tak zaraz się czepiał 😀
     Teraz to wolałbym trzymać się na dystans i to od nawietrznej strony 🙂
     Żarcik taki….

 7. hjk said

  http://www.sfora.pl/Nie-uprawiaj-seksu-po-tej-szczepionce-Bedziesz-zarazac-a21841
  powraca nasz „stary temat” co jakis czas…

  • zagrypiona said

   Tez mi sie obilo o uszy. I że planuja szczepic znowu na grype obowiazkowo w USa, a kto wie i czy nie gdzie indziej. Drugi raz nam sie nie uda bo ruch anty- zostal rozbity przez zacierzewiencow. Teraz sie wszyscy zra o wybory, zaraz sobie do gardel zaczna skakac. Polactwo… az sie niedobrze robi. Wola sie zrec niz zgodnie walczyc z NWO – truciznami i chorym prawem.

   Dzieki za info HJK.

   • heros2010 said

    Może nie będzie tak źle,widok pollińskiego NWO szybko przywróci stare historyczne uwarunkowania.
    Zaczną się znowu odstrzeliwania folksNWO.
    Co prawda w stosunku 1 do 20 ale my jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu zwycięstF.
    Polak potrafi,tylko zabrać mu zabawki i rodzinę.
    Pozdrawiam wszistkich PolakuFF;)
    Węże dusiołki będą szaleć,ale nie bezkarnie.

    ps.Jednoczmy się puki czas,nie czas na samookłamywanie.

    • zagrypiona said

     jak i z kim sie jednoczyc? optymistyczna wersja sprzed wyborow ze z tymi co pis kochaja da sie cos zrobic runela dzis w moich oczach. co za jezyk nienawisci? nawet Konrad/In zaczal gadac ich jezykiem. bo nie bili peanow na JK.

     Kto nie glosowal na Jarka ten wrog, powiesic delikwenta na najblizszym drzewie. Kto smie powiedziec konstruktywna krytyke pisu i JK – publiczne baty.

     Ja mam tego kurde dosyc powoli. Zamiast zaczac naciskac na WSZYTKICH politykow i pytac co ktory zrobil by np. nie truli nas zli ludzie to oni sie przekrzykuja w patriotyzmie i kto lepszy katolik. Rzygac sie po prostu chce.

    • heros2010 said

     Konrad też mnie trochę zawiódł,że dał się ponieść zbiorowej histerii,szczególnie,że dla PiS przegrać to jak wygrać w takim stosunku.
     Nawet nie będą chcieli powtórnie liczyć głosów,żeby czasem nie popsuć sobie wizerunku jako garderoba gołego tyłka PO.
     Czyli tzw.merdialny listek figowy.

     Emocje niebawem opadną,Taka Tam jesteś wrażliwą osobą tak jak wielu z nas na tym blogu.Nie przejmuj się ludzie ochłoną,dobry but NWO ich otrzeźwi.
     Takie rozsądne osoby jak ty niebawem będą dominować,bo inaczej się nie będzie dało żyć.Ludzie zdają sobie sprawę z farsy wybiórczej.Tak na prawdę wiedza ,że jest nieciekawie mimo bydlęcego optymizmu przeplatanego z zastraszeniem eco/nomo katastrofami na PRroLoPOrtalach staje się powszechna.
     Możliwości zakłamywania rzeczywistości zaczynają maleć.Nawet ta garstka dziegciu ,którą czasem wrzuca PiSowi np.Zenobiusz,czy Konserva to już za wiele dla NWO.
     In też niebawem powinien przejrzeć na oczy ,chyba ,że od razu był wysłany do grypy z misją.
     Nie jesteśmy sobie wrogami i nigdy nie byliśmy,każdy z nas szuka prawdy i jeżeli jest w tym szczery to w końcu znajdziemy się wszyscy po tej samej stronie.Czas działa na naszą korzyść stąd pewnie NWO weźmie się bardziej do roboty.Nie dajmy się podzielić!

 8. ALFA said

  Zenobiusz masz rację była druga lista przecież listy były przygotowane do dwukrotnego podpisu.Tak było przy którymś głosowaniu .Jak się poszło na drugie głosowanie widzieliśmy pierwszy podpis.To daje do myślenia.

 9. heros2010 said

  Dla wszystkich fanów skrajnego podzielenia się Polaków pod sztandarem PO i PiS z życzliwym apelem.
  Zostaliście sztucznie podzieleni przez spin doktorów zza granicy i tych co tu mieszkają od dawna rezydentów,celowo skłóceni z nadzieją pełnej kontroli za pomocą manipulacji niezależnie na jakie problemy życiowe skaże was NWO.
  Funkcyjni w PIS i PO świetnie widzą o procederze chemitriali i innych tajnych programach Rządu Światowego,mają prawie tych samych kumpli,a my jesteśmy gotowi własna rodzinę powiesić na drzewie za te gidy.
  Każdy z nas zna dobrych ludzi z PiS i PO i nie tylko.Zostaliśmy celowo wymanipulowani i to jest największy sukces niepolskich elyt ,w już nie naszym kraju,skutecznie wyprzedanym i zadłużonym u mocodaFców .

  ps.Przepraszam za ten pompatyczny ton mentorski,ale wojna na dole to spokojne grabienie u góry.Jedynie świadomi sprytu naszych oprawców może jeszcze damy rade.Na razie jesteśmy tylko truci,oszukiwani i ograbiani.Dzielmy się dalej czekając na cdn.
  Jesteśmy Polakami mamy braci z PiSu ,PO,SLD i Grypy.Różnice wynikają z niedoinformowania,samookłamywania,uprzedzeń bądź odmiennej interpretacji faktów.Cała masa ludzi z PO twierdzi ,że dała ostatnią szanse PO.To nie są jacyś zdrajcy.Tak samo ludzie z PiS nie powinni ulec zaślepieniu kto jest prawdziwym wrogiem.
  NIE zapominajmy o tym.Wojna Polsko Polska to zbrodnia na Polakach.Walczmy o prawdę niezależnie od sympatii politycznych.NWO zinfiltrowało główne partie i warto o tym pamiętać.I to nie od dziś ,a od samego początku naszego 20lecia kracji demo.Historia lubi się powtarzać.

  • Praworządny Obywatel NWO said

   @Heros 2010
   Trzeba przyznać, że ten podział społeczeństwa udał im się znakomicie. O PO nie będę pisał bo to szubrawcy, po co strzepić język. Ale elektoratu PiS-u żal. Bo to w znakomitej większości dobrzy Polacy, staromodie przyzwoici i patriotyczni. Jaro ich zaczarował. To rzeczywiście tęga głowa. Polacy smagani w międzynarowdowej prasie za rzekomy antysemityzm obdarzają wtak wielkim zaufaniem syjonistę. Najmniej kompromitującym dla Jara wytłumaczeniem może być tylko teoria,że on naiwnie wierzy,że przy USA,Izraelu będzie polska fortuna. Obronią nas, zapewnią rozwój itp. Naiwne to oczywiście, a najbardziej prawdopodobną teorię jest chyba nacjonalizm zydowski spowodowany jego pochodzeniem. Z punktu widzenia Izraela jest wybitnym patriotą. Spacyfikował w Polsce patriotyczną cześć gojów. Ale to się może zacząć sypać,gdy Izrael zaatakuje Iran. Ta wojna może nie pójść po mysli syjonistów, może włączy się u ludzi instynkt samozachowawczy. Tak czy siak wybory pokazały,że ludzi którzy nie dali się nabrać na ten polityczny teatr jest GARSTKA. Trzeba czekać i liczyc na jakieś załamanie planów NWO.

   • heros2010 said

    Ja też mam taką nadzieje @Praworządny,ze to się zacznie sypać jak USI napadnie na Iran ,a nasze BOA Gromy będą spełniać swój demonokratyczny obowiązek ratując dla demokracji szyby naftowe i niszcząc miłośników atomu.

    ps.To zupełny szczegół ,że przy pierwszym zmasowanym ataku Iran rzuci co tylko ma i postara się,żeby zabolało.
    Skoro mają za kumpli chinioli dobrze wiedzą ,że powinni rozwijać te rodzaje wojska ,które najbardziej zranią przeciwnika.(może nawet oślepią)
    Nie sądzę,żeby Chiny pozwoliły bezkarnie pacyfikować Iran.Od czasu Iraku na pewno nikt nie zasypywał gruszek w popiele ,a pokojowa i szczera polityka USA nie pozostawia złudzeń oponentom.
    Jak Iran nie odpowie w zdecydowany sposób pozamiatają go jak Irak w miesiąc.

    Liczenie na broń z nowej epoki może nas nie uchronić przed eskalacją konfliktu.Polacy też się bronili z szabelką na czołgi a jednak zadali strategicznie b.poważny cios agresorowi,tak,że nasi zdrajcy mieli czas się pozbierać i chcąc nie chcąc zaczeli walczyć z krypto-przyjaciółmi swoich elyt nazistami z hitlerii yyy III Rzeszy byłych Niemiec.

    @EZ W Polandii każdy jest politykiem i lekarzem z prostej przyczyny.Poziom zaufania spowodowany korupcją,pędem na kasę,lobbingiem big farmy i innych fundacji stawia ich w pierwszym rzędzie jako podwykonawcy NWO.

    ps.Niezmiernie liczę na chlubne wyjątki,ale wiem ,że to naiwne choć zdarza się .

 10. eteryczna ziemia said

  Dlaczego w Polandii kazdy musi byc politykiem i lekarzem? Przecież polityka jest domeną polityków, a leczenie medyków – za to biora pieniądze i to jest ich powinnoscią a nie zasługa!

  Afirmacje dla T-T na poprawę samopoczucia:
  http://www.afirmacje.pl/c26.tworcze_przejawianie_sie.htm

  • Gustaf said

   Dochodzą jeszcze prawnicy i niestety wysokiej rangi kapłani.
   To rezultat zastosowania wytycznych Bermana.
   Stąd nie wszyscy, tylko CI wszyscy.
   Zapomniałbym o aparacie siłowego nacisku.

 11. ALFA said

  MOŻE TO WAS ZAINTERESUJE O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI
  DLATEGO BYŁO HASŁO TUSKA WSZYSTKO ZROBIMY ŻEBY BRONEK WYGRAŁ

  „Ci, którzy nie pamiętają przeszłości,
  skazani są na jej powtórzenie.”
  Georg Santayana
  Nic nie oczekujcie od KOMOROWSKIEGO i od rządu PO

  Świat na krawędzi globalnej
  dyktatury i III wojny światowej
  Historia pokazuje, że są dwa wstępne warunki prób podbicia świata
  przez Kartel:
  1. ustanowienie dyktatury na obszarze, z którego podbój świata
  ma zostać przeprowadzony. Traktat Lizboński daje temu prawną
  podstawę.
  2. Systematyczne planowanie działań militarnych, łącznie z nową
  wojną światową. Tworzenie armii europejskiej w połączeniu z
  otwartymi groźbami wypowiadanymi przez czołowych politycznych
  udziałowców kartelu co do użycia broni nuklearnej jest
  niewątpliwym krokiem w tym kierunku.
  Tym samym, historyczną paralelą do przejęcia władzy przez kartel
  naftowo-farmaceutyczny za pomocą brukselskiej UE jest przejęcie
  niemieckiego rządu przez te same grupy interesów 75 lat temu.
  Rok 1933 można porównać do roku 2009, kiedy to kartel naftowofarmaceutyczny
  narzucił swój „Akt o pełnomocnictwach”. Rok 1934
  można porównać do roku 2010, kiedy to dyktatura pokaże swoje
  prawdziwe oblicze, podporządkowując swojej władzy kluczowe
  sektory społeczeństwa. Wspierany przez Sarkozy’ego plan centralnie
  sterowanej gospodarki europejskiej jest tylko początkiem.
  W świetle tych faktów, narody Europy i świata muszą zacząć
  działać. Sukces ich wysiłków zależeć będzie od następujących warunków
  wstępnych:
  1. właściwej analizy politycznej – ta książka ma to umożliwić,
  2. skutecznego rozpowszechnienia tych
  informacji wśród narodów świata,
  3.zorganizowania ruchu ludzi, którzy zdecydowani są
  chronić demokrację i pokój w Europie i w reszcie świata.

  NIC KOMOROWSKI NIE ZROBI JEST MARIONETKĄ UE

  Trzecia próba podboju świata i jego kontroli
  przez kartel naftowo-farmaceutyczny
  Czytając tę książkę, możecie pomyśleć, że te przerażające informacje
  nie mogą być prawdą, ponieważ gdyby były, to z pewnością byście
  o nich słyszeli wcześniej. Istnieje jednak prosty powód, dla
  którego dotąd mogliście nie być świadomi tych faktów.
  Ponieważ dwie poprzednie próby podbicia świata – I i II wojna światowa
  – nie powiodły się, udziałowcy kartelu wiedzieli, że trzecia
  próba może tylko wtedy się udać, gdy jego udział w dwóch poprzednich
  próbach zostanie skutecznie wymazany z pamięci ludzkości.
  Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że ponad sześćdziesiąt tysięcy
  stron z Trybunałów norymberskich, stanowiących dowód przeciwko
  kartelowi IG Farben, leżało ukrytych przez ponad sześć dziesięcioleci
  w międzynarodowych archiwach? Dlaczego dopiero autorzy tej
  książki pomagają wyjawić te informacje i przedstawić je na stronie
  http://www.profit-over-life.org?
  Podczas gdy militarni i polityczni udziałowcy kartelu w czasie II
  wojny światowej zostali obarczeni odpowiedzialnością za śmierć i
  zniszczenia, których się dopuścili, ich ekonomiczni mistrzowie kontynuowali
  swoje wysiłki, żeby osiągnąć ostateczny cel. W zwiazku z
  tym po prostu finansowali powstanie nowej generacji politycznych
  udziałowców w kluczowych krajach.
  Helmut Kohl, były pracownik BASF, został wypromowany na stanowisko
  kanclerza Niemiec – urząd, który sprawował przez 16 lat. W tym czasie wydał miliardy dolarów z pieniędzy podatników na finansowanie
  rozbudowy brukselskiej UE. Angela Merkel, jego polityczna
  protegowana, sprawuje ten urząd dzisiaj. Równolegle, we
  Francji, „spadkobiercy architektów Auschwitz” wynieśli do władzy
  Nicolasa Sarkozy’ego. Po odrzuceniu brukselskiej UE przez narody
  Francji i Holandii w 2005 roku, tych dwoje politycznych egzekutorów
  kartelu wywarło presje na przywódców reszty Europy do podpisania
  lizbońskiego „Aktu o pełnomocnictwach”
  Spadkobiercy architektów Auschwitz kluczowymi
  inspiratorami „brukselskiej UE”
  KARTEL NAFTOWO-FARMACEUTYCZNY
  Opatentowane chemikalia,
  petrochemikalia, farmaceutyki
  Ze swojego nowego politbiura w Brukseli kartel
  naftowo-farmaceutyczny próbuje teraz
  przejąć kontrolę nad całym światem.
  Dzisiaj Europa – jutro świat

  Nie możemy dopuścić do
  powtórzenia się historii, dlatego cieszyły się z wygrania KOMOROWSKIEGO bo ciężko by im było z KACZYŃSKIM.
  To, co zawsze chciałeś wiedzieć o „brukselskiej UE”
  lecz nikt nie śmiał ci powiedzieć!
  FRAGMENTY Z KSIĄŻKI NAZISTOWSKIE KORZENIE
  „BRUKSELSKIEJ UE”
  KOALICJA DR.RATHA

  • zagrypiona said

   dzieki za info. mi sie wydaje, ze my wiemy o co chodzi bronkowi i tuskowi i innym politykom rowniez kaczynskiemu (przeciez to za prezydentury Lecha / rzadu tuska musielismy walczyc z ‚pandemia’)

   ale czy ludzie z onetu to wiedza? z gw? chyba nie…

   • heros2010 said

    Nie zauważyłem ,żeby PiS poruszał na ostro te problemy w kampanii..Nie sądzę,żeby zrobił to w kampanii na wieśniaka.
    To będzie prawie cud nad Wisłą jak PiS stanie w ramie w ramie z antyNWO koalicją.
    Oczywiście chciałbym w to wierzyć,jednak bez rewolucji w PiS nie ma takiej opcji.
    Jest tam od groma krypto judeocentryków,jak ich PiS nie powywala nie ma co na nich liczyć.
    Jak ich PiS wywali przestanie istnieć,zgodnie z zasadą cała władza w ręce rad yy kahałów.
    Stracą oczywiście tą resztkę merdiów która nie zrezygnowała na wszelki wypadek z narodowej ornamentyki sącząc po cichu nienarodowe treści.
    Art.przedni.

    ps.Jedyne co PiS może skłonić do takiej przemiany to powstanie ostrej konkurencji w jego własnym elektoracie.Wtedy chcąc nie chcąc będzie musiał się zmienić.No, ale w takim układzie musimy być silni i najlepiej jakby taka formacja zebrała po prostu Polaków z całej scenki ściemki.

 12. ALFA said

  No kochani obiecanki się skończyły i co wy na to???
  WYCOFUJĄ SIĘ Z OBIETNIC
  Ministrowie Platformy Obywatelskiej powoli wycofują się ze złożonych obietnic wyborczych – informuje RMF FM.

  30 procent podwyżki dla nauczycieli, 50-procentowa zniżka kolejowa dla studentów, bezpłatne autostrady wokół miast, opłacana przez państwo metoda in vitro. Kiedy słowa zamienią się w czyny?

  Kampania się skończyła, więc ministrowie Tuska studzą zapał wyborców i asekurują się, że te kampanijne cuda – to i owszem, ale nie od razu… – podaje RMF FM.

  Minister zdrowia podtrzymuje, że pieniądze na finansowanie in vitro będą, ale nie wiadomo, czy dla wszystkich chętnych par i na ile prób wystarczy budżetowych środków. Ewa Kopacz zrzuca odpowiedzialność na posłów, bo nie ma w tej sprawie nawet ustawy.

  – W tej ustawie musi być zapisane, czy my jesteśmy w stanie i gotowi tylko jedną próbę, dwie próby czy trzy próby, czy to za 7 tysięcy czy to za 4 tysiące – zastrzega szefowa resortu zdrowia.

  Podwyżki dla nauczycieli? Tak, ale nie od razu tak duże, jak obiecywał kandydat – asekuruje się z kolei szef doradców premiera, minister Michał Boni.

  – Siedem procent podwyżki – tak jak to umawialiśmy wcześniej. A będziemy w lipcu dyskutowali nad tym, jak to ma być w roku 2011 – podkreśla.

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/36230

  • Zapsa said

   Co do in vitro to ja nie wyobrażam sobie, żeby było refundowane. Jest mnóstwo maleńkich porzuconych dzieci, które można adoptować, zamiast wydawać kasę na wątpliwej jakości eksperymenty – ale ludzie mają zwierzęcy instynkt pozostawienia swoich WŁASNYCH genów, więc im adopcja śmierdzi. To moim zdaniem nie ma nic wspólnego z chęcią otoczenia kogoś opieką -to jest atawistyczny pęd do pozostawienia własnych genów.

   • zagrypiona said

    tez sobie nie wyobrazam refundacji in vitro.

    jak maja instynkt przekazywania wlasnych genow, to niech pierw popracuja nad instynktem samozachowawczym i nie szprycuja sie tabletami anty- nie zra aspartamu, nie zra plastiku nie otaczaja sie ubezpladniaczami, to nie beda mieli problemow z poczeciem (nie mam nerwow juz dzisiaj na to wszystko 😛 i patrzec na glupote innych ludzi)

    PS. zeby nie bylo, sa przypadki ktore z natury moze nie moga miec potomstwa – nad nimi bym sie jeszcze zastanowila. ale cala reszta beztroskich obywateli cywilizacji konsumpcyjnej – niet.

    • heros2010 said

     Ale Big pharma właśnie tak to wymuśił/liła o czym tu na blogu dobrze wiemy.
     Jedną ręką sprzedaje piguły a drugą wątpliwej jakości remedium na te piguły z dofinansowaniem z budżetu państwa a więc pomagają ziomalom z banksterki(MFW,FED)uwalać całe rządy i społeczeństwa w długu,dodatkowo promuje się tak czy siak lepiej zarabiających i chcących potomstwa co jest taką formą nazistowskiego doboru naturalnego za pomocą kasy.Chytrości to im nie można odmówić a Polacy dają się nabrać na taką prostą ściemę jak Bronek i Jarek w jednym stali domu..
     ps.Taka Tam na prezydenta;)

 13. ALFA said

  PO bawi się w Janosika zabierze bogatym, a da biednym
  RZĄD ZAOSZCZĘDZI NA BECIKOWYM?
  Rząd zamierza obniżyć deficyt finansów publicznych m.in. poprzez ograniczenie wypłat becikowego – pisze „Rzeczpospolita”.

  Jak dowiedział się nieoficjalnie dziennik, resort finansów planuje wprowadzenić kryterium dochodowe przy wypłacie tzw. becikowego, czyli jednorazowej wypłaty wynoszącej 1 tys. zł przy urodzeniu dziecka.

  W zależności od przyjętego kryterium w kasie państwa zostałoby 160 – 240 mln zł. Większe oszczędności dałoby wprowadzenie kryterium dochodowego przy odliczaniu ulg na wychowanie dzieci. Gdyby pozbawić ulgi najbogatszych Polaków, w kasie państwa zostałoby od 2,4 do 3,6 mld zł.
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/36233

 14. Tomasz.UK said

  Przepraszam , ze odbiegam od tematu polityki, ale czy jest ktos ,kto mieszka w USA ,kto moglby opisac bardziej co rzeczywiscie tam sie dzieje. Media sa niestety nie dopuszczane do informowania na100 proc. o tej katasstrofie.

  http://www.sekretyameryki.com/?p=4092

  Pozdrawiam

 15. albun said

  aż po dziś dzień Polski nie ma a polska jest najważniejsza

  afera 1989 – czyli rzecz dotycząca naszego kraju. W rzeczywistości realnej nasz kraj znajduje się w stanie rozkładu. Obserwujemy rozkład struktur państwa, a jest to rezultatem pewnej gigantycznej operacji przeprowadzonej pod koniec XX wieku. De facto jako naród utraciliśmy suwerenność już w 1939 roku i od ponad 71 lat, aż po dziś dzień Polski nie ma. To, co mamy teraz możemy nazywać PRL bis lub według najnowszej poprawności: Polską Socjalistyczną Republiką Europejską (od 1 grudnia 2009 roku). Twór państwowy, z którym jesteśmy zmuszeni teraz walczyć to de facto obcy okupant polskiego narodu. Media, sądy, najważniejsze sektory gospodarki, korporacje, banki, infrastruktura, przedsiębiorstwa – to wszystko jest w rękach ludzi wrogich Polsce i Polskości, często w rękach ludzi opowiadających się za globalizmem bądź syjonizmem. I o to właśnie w tym wszystkim chodzi. Celem ‘transformacji’ roku 1989 było po pierwsze: przetrwanie układu stricte komunistycznego, agentury, bezpieki itp w miarę nienaruszonej formie. Układ ten przetrwał w mediach, sądach, służbach, spółkach pośpiesznie prywatyzowanych przez speców od prywatyzacji. Szacuje się, że 99% prywatyzacji w Polsce odbyło się z naruszeniem prawa. Celem drugim ‘transformacji’ w 1989 roku było włączenie Polski w tryby globalizacji. Czyli na arenę naszego kraju wkroczyły międzynarodowe koncerny i banki, zaś nasi politycy zmienili wielkiego brata z Moskwy na syjonistyczny, ponadnarodowy krąg powiązań i koligacji znany z Zachodu. Polakom dano fałszywą iluzję wolności i pensję 1200 zł brutto. To nie zdarzyło się nawet w Grecji, gdzie dziś mówi się o tzw ‘pokoleniu 700 euro’. Układ przetrwał, zaś Polacy dalej są traktowani na własnej ziemi jako obcy, ewentualnie jak tania siła robocza.

  Bez zmiany obecnych elit nie ma mowy o budowie nowej Polski, nie ma mowy o wolności, a lepsza przyszłość dla nas i przyszłych generacji nie będzie możliwa. Ja jednak jestem spokojny. Obecny układ, jak pijawka sączący z nas życiodajne soki, zbiera na siebie gniew narodu, a z pewnością budzi się nasza świadomość. Oni też będą mieć swój Dzień Sądu. Rok 1989 i wydarzenia z nim związane z pewnością nim nie były. W dodatku, proces dekomunizacji, deubekizacji i odzyskiwania wolności został definitywnie zakończony w 1992 roku podczas tzw ‘nocnej zmiany’. Negatywnymi bohaterami nocnej zmiany byli: Lech Wałęsa, Donald Tusk, Stefan Niesiołowski, Waldemar Pawlak, Bronisław Geremek i inni. Większość z tych osób była narodowości żydowskiej, pod przybranymi, Polsko brzmiącymi nazwiskami.

  http://astral-projection.blog.onet.pl/PIKANTNY-SKANDAL-hazardowa-wym,2,ID403105467,n

 16. Gustaf said

  http://niezalezna.pl/blog/show/id/2851

  Taka tam ciekawostka dla excytantów „obywatelskiego obowiązku”.
  Jak się nie obrócisz,tak dupa z tyłu 😛

 17. heros2010 said

  Jakby ktoś stwierdził,że mamy paranoje na temat tego jak pewna krypto mniejszość świetnie sobie radzi w Pollin ciekawy art.o Ratajczaku i wybiórczej potocznie zwanej gwnem.

  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/

  Ratajczak wg.sekcji zmarł jak typowy pijak,zapił się na śmierć co z radością oznajmia nam organ Izraela.

  ps.Tak się zastanawiam,czy nie można komuś wstrzyknąć większej ilości alcu ,albo na siłę wlać ,żeby to właśnie tak wyglądało.Przecież to abecadło morderców.
  Ech podejrzliwy jestem.Na szczęście koroner jest naiwny jak polska reprezentacja ,która myśli ,że wygra z Brazylią.Na szczęście dla mosadu.

  http://koni246.wrzuta.pl/audio/8VycjwT1mPV/abradab_-_piosenka_o_gownie

  • zagrypiona said

   gdzies kiedys byly linki do fotek z miejsca wypadku, tylko za chiny nie pamietam gdzie, na fotkach nie bylo zadnych butelek

   a jak mniemam zeby tak sie schlac to trzeba pic pic… monitoring? nie pokazalby czolgajacego sie czlowieka do samochodu? bo mniemam ze w takiej sytuacji jesli nie pil w samochodzie to musial sie czolgac… jesli pil zas w aucie to czemu nie bylo butelek?

   oczywiscie uwazam ten art Gwna za skandal. oni sie nie boja.

  • zagrypiona said

   tak, i gdzie jest teraz PiS? nawet przed wyboramikiedy doszlo do tej smierci sie nie zainteresowali, bo milei lepsze zajecia – zrec sie o stolki – jak JK sie ustosunkowal do smierci tego patrioty? no tak malo wazny jakis tam Ratajczak, malo wazne ze prokuratura w sposob haniebny umarza sledztwo. oni maja swojego tupolewa teraz i nic go nie przebije z 9dziesiecioma ilomas trupami na pokladzie.

   • heros2010 said

    Jak widać patriota to taki gość co nie nadepnie narodowi wybranemu na odcisk,szczególnie we własnej ojczyźnie.
    A tak na poważnie to może trzeba by zrobić jakąś zrzutkę na pomoc prawną,agencje detektywistyczną,jakieś niezależne śledztwo.
    Wiadomo ,że w Polline dziennikarstwo śledcze nie wiedzieć czemu umarło,a pollińska pro kreatura posiada mistrzostwo demoluda w uwalaniu spraw przed wyrokiem.
    Pewnie się przestraszyli festiwalu trupów w sprawie Olejnika pod czujnym okiem strażników więziennych.A reszta utraty pracy.

    Mam nazwę dla nowej platformy jak obecna zatonie:
    Demokracja i Sprawiedliwość.
    PiS pozostanie przy swoich sloganach,w końcu są mega chwytliwe a zawsze może im coś nie wyjść przypadkiem.

  • Zapsa said

   Pewnie że można wlać na siłę – legendarna śmierć Morrisona, który rzekomo schlał się tak, że aż udusił własnymi wymiocinami, pokazuje że można. Do dziś nikt nie tłumaczy, jak alkohol i wymiociny znalazły się w wielkiej ilości W PŁUCACH artysty. Jedyne wytłumaczenie to wlewanie na siłę w gardło.Morrison zresztą w pewnym momencie stał się niewygodnym politycznie artystą i rząd dawał wyraźne oznaki niezadowolenia.Dla mnie zarówno jego, jak i Monroe, śmierć, jest podejrzana politycznie.

 18. heros2010 said

  Dlaczego nie mówi się w mediach,że globalizacja jest zdradą?
  ONZ stał się tworem prywatnych banków jak wchłania państwa narodowe.
  Mln.$ derywatów zostało stworzone jako broń finansową.
  Najważniejsze waluty mają być zbankrutowane.Nowy system waluty bezgotówkowej będzie miał kontrole nad wszystkimi innymi sektorami gospodarki. Za zaplanowanie upadku gospodarki zostali wynagrodzeni banksterzy..

  W skrócie Alex Johns masakruje cichutkie w merdiach megaplany banksterki i ich marionetki buraczka o ramy.

  http://zezorro.blogspot.com/

  Chciałem dać przykład z naszego podwórka jak MERDIA są ostro przekupione i zakneblowane:

  Pieniądz wraz z seksem bywa źródłem najbardziej bezrozumnych fantazji – napisał Friedrich von Hayek w „Zgubnej pysze rozumu”. Jest kołem zamachowym tego, co Hayek nazywa „rozszerzonym ładem ludzkiej współpracy”. Innymi słowy – kapitalizmu. Oraz generatorem zawiści. Jeśli jakaś grupa jest szczególnie kapitałogenna, otaczają ją nie tylko bezrozumne fantazje, ale też zawiść. Nic dziwnego, że nowa globalna elita nazwana ostatnio superklasą jest obiektem tyleż fascynacji, co mrocznych pomówień.

  Tymczasem jest to awangarda kolejnej fali rozwoju. Nie wysysa krwi z biednych regionów – przesuwa tam fabryki i centra usługowe w poszukiwaniu tańszej siły roboczej, daje pracę i know-how. A to działa jak drożdże cywilizacji. Według raportu cytowanego przez magazyn „Foreign Policy”, te elitarne siły globalizacji przyczyniają się też do opanowywania niebezpiecznych chorób i epidemii, nie tylko dlatego, że w ich szeregach znaleźli się najwięksi filantropi, jak Bill Gates i Warren Buffett. Dlatego też, że sama ekspansja wolnego rynku i globalizacji okazuje się pomocna. Tyleż przez dostępność leków, ile popularyzację wiedzy, higieny, środków ostrożności, form leczenia itp. Innymi słowy, superklasa uruchamia w różnych zakątkach globu mechanizmy rozwoju.

  A tu fotka autorki z imieniem i nazwiskiem:
  http://www.wprost.pl/autorzy/?A=286
  http://www.wprost.pl/ar/134042/Rzad-swiatowy/
  Krytyczna praFda jest nieoceniona w merdiach.

 19. […] Zagrypione myśli o ustawie antynienawistnej […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: