Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

21.07.2010 – Oko Moskwy, HAARP i inne tego typu wynalazki.

Posted by zagrypiona w dniu 21 lipca 2010


A więc nic nowego na tej ziemi…

Na Oko Moskwy natrafiłam kooopę lat temu, w czasach kiedy interesowały mnie dziwne opuszczone  miejsca i budynki przemysłowe, szpitalne… Ostatnio jednak jakoś mi tak powróciła ta konstrukcja na myśl. Postanowiłam więc się z Drogimi Czytelnikami podzielić tym co znalazłam w internecie. Podaję jako ciekawostkę raczej, niż jako coś 100% pewnego, bowiem wokół tej konstrukcji krąży wiele teorii – to zaś dzięki milczeniu władz. Gdy władza milczy – rodzą się domysły – i to nam tylko w tej chwili pozostaje. Jedynym źródłem informacji na temat obiektu są ludzie podający się za byłych pracowników, artykuły na temat pisane przez Oleksandra Lalaka, oraz śmiałkowie którzy się tam wybrali (w pewien sposób w niektórych kręgach podróże do Czarnobyla są w modzie…) Faktem niepodważalnym jest, że konstrukcja istnieje, i budowa jej do najtańszych nie należała – mówi się o 1.5 miliarda dolarów.

Lokalizacja Oka Moskwy:

Prypeć, Czarnobyl – a po środku w lesie, stalowa konstrukcja.

Oko Moskwy to stalowa konstrukcja o oznaczeniu RŁU-1, znajdująca się kilka kilometrów  od elektrowni w Czarnobylu, zamknięta wraz z nią w Martwej Strefie – stąd nie za bardzo dostępna dla osób postronnych. Oko Moskwy stanowiło element sieci nadajników i odbiorników radzieckich znanych pod oficjalną nazwą DUGA (w Czarnobylu były główne instalacje projektu – można domniemywać, że elektrownia w niedalekim otoczeniu służyła m.in. zasilaniu tak ogromnego urządzenia, którego masa wynosiła 13.000 – 14.000 ton). Inną nazwą projektu, potoczną jest Russian Woodpecker (Rosyjski Dzięcioł), nadany mu przez  krótkofalowców z powodu dźwięku, rytmicznego, przypominającego stukającego w drewno dzięcioła. Sygnał urządzenia miał za zadanie zakłócanie niepożądanych przekazów i wykrywanie pocisków balistycznych z głowicami atomowymi, lecących ku Związkowi Radzieckiemu. W niedalekiej odległości od Oka Moskwy znajduje się też obiekt uznawany za baterie rakiet z wyrzutniami, które miały za zadanie taki namierzony pocisk zniszczyć (ciekawe gdzie miałby spaść? może na Polskę? – okrągły obiekt widoczny w google maps ok. 2 km od anteny) Obsługa tego obiektu wymagała 1000 osób, które zamieszkiwały w specjalnie dla nich zbudowanym miasteczku nieopodal zwanym Kurczatow oraz Lubecz-1.
Za czasów ZSRR, obiekt ten miał status ‚ściśle tajny’, a nieuprawnione wejście na jego teren miało być karane śmiercią. Niektóre z obiektów całego systemu były chronione przez jednostki specnazu – dotyczy to części nadawczych. Wokół anteny zamknięto obszar w promieniu 5km, a na mapach sztabowych oznaczono jako ‚obóz pionierski’.

Co do przeznaczenia tej potężnej konstrukcji (składającej się z większej: 138m oraz mniejszej: 85m części) krąży wiele teorii, najbardziej prawdopodobnymi są poniższe:
– obiekt stanowił element radzieckiej tarczy antyrakietowej – był w stanie nasłuchiwać obszar w promieniu 3000 km, stąd nazywany pozahoryzontowym kompleksem radiolokacyjnym. Nasłuchowi służyła wyższa część obiektu.
– mniejszy: obiekt nadawczy – według niektórych, miał służyć nie tylko nadawaniu sygnałów mających odbić się od potencjalnych pocisków. Niektóre sygnały nadawane przez antenę sklasyfikowano jako zakłócające pracę mózgu człowieka (powodujące depresje, bezczynność, otępienie, spowolnienie procesów myślowych) – a więc owa antena mogla być jakimś prototypem broni psychotronicznej.
– ten typ elektrowni atomowej, która była w Czarnobylu – jak podaje wikipedia – był narzędziem w sowieckim  programie budowy reaktorów służących do produkcji plutonu do celów militarnych.

Teorie… Spiskowe, albo i nie:
– niektórzy ludzie zajmujący się problemem katastrofy w Czarnobylu uważają, że Oko Moskwy mogło przyczynić się do tej tragedii. Moc urządzenia określa się na 4000MW, wiec impuls elektromagnetyczny mógł w jakiś sposób uszkodzić instalacje w elektrowni.
– drudzy uważają, że katastrofę upozorowano, by pozbyć się ludzi z okolicy i zamknąć wszystko w strefie zamkniętej – niedostępnej dla ludzi i kontrolowanej.
– krążą tez domniemania, ze dla Oka Moskwy elektrownia jądrowa położona niedaleko była swego rodzaju tarczą obronną. Któż by wtedy ryzykował śmierć mieszkańców położonego niedaleko 50 tysięcznego miasta, dla zniszczenia owego radaru? (rakiety dalekiego zasięgu w tamtych czasach ponoć nie były zbyt precyzyjne więc istniało ryzyko chybienia).

Pracę nad projektem ZSRR rozpoczął pod koniec lat ’50 a pierwszy radar powstał w okolicy miasta Mikołajow.  Po raz pierwszy w roku 1964, za jego pomocą wykryto start rakiety z kosmodromu Bajkonur.  Sześć lat później, został zastąpiony ulepszonym, lecz wciąż eksperymentalnym radarem o nazwie DUGA. Pierwsze odnotowane działanie obiektu, określa się na 4 czerwca 1976 roku. W ciągu kolejnych lat kompleks urządzeń ulepszano i budowano dodatkowe jego elementy, aż do momentu katastrofy czarnobylskiej. Z powodu eksplozji w Czarnobylu, Oko Moskwy oficjalnie przestało działać, choć istnieją pogłoski, że widziano tam pracowników jeszcze w roku 1996. Co ciekawe, mimo upływu czasu i narażenia na czynniki zewnętrzne, konstrukcja anten jest niemal w nienaruszonym stanie – choć zbudowana jest z metalowych rurek i lin. Fakt ten jednak nie powinien dziwić, bowiem konstrukcja została zaprojektowana tak, by przetrwać wybuch atomowy.

opracowane na podstawie informacji z:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Duga
http://pl.wikipedia.org/wiki/RBMK
http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=7129&st=0
http://x-12.pl/dzial/czarnobyl/artykul/oko-moskwy-najwieksza-tajemnica-czarnobyla
http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php
http://passingstrangeness.wordpress.com/2010/04/23/the-russian-woodpecker/

zdjęcia dla zainteresowanych:

http://pix.fine.kiev.ua/egor/gallery/0000b02w

http://lplaces.com/en/reports/zona/24-zona

Co ma do tego wszystkiego HAARP? Ja tam nie wiem, ale podobnie wygląda, podobne możliwości i zadania się mu przypisuje, a powstał w roku 1993. 😉 Możliwe, że interes po prostu zmienił lokalizacje, na bardziej pożądaną w danym momencie. Może polaryzacja Zachód >< Wschód to jedynie iluzja?

Przy okazji szukania informacji na temat dwóch powyższych znalazłam coś takiego co łączy DUGĘ z HAARPEM – dzielę się wiec z Drogimi Czytelnikami, chociaż tekst po angielsku. Może kogoś zainteresuje…

Project Woodpecker

The U.S. and the Soviet Union first began secret cooperation on world weather engineering in about 1971. On July 4, 1976, the Soviets began generating powerful electromagnetic transmissions, that were dubbed „The Russian Woodpecker” by western ham radio operators.

Reklamy

Komentarzy 9 to “21.07.2010 – Oko Moskwy, HAARP i inne tego typu wynalazki.”

 1. Zapsa said

  Ja Oko poznałam dopiero rok temu, i od razu wydało mi się czymś mrocznym i złym.Moim zdaniem to taki radziecki „Echelon”.

 2. heros2010 said

  Coś o oku napisze o ile dotrę do innych źródeł niż Taka Tam.
  Z innego oczka:

  Trafiłem na taki nawet optymistyczny artikel dotyczący zgryzoty i źródła problemu dla son of soros.

  „- Polska przeprowadza pseudoprywatyzacje i chce znacjonalizować bank – tak ostre słowa pod adresem rządowego planu prywatyzacji wypowiedział wczoraj prof. Leszek Balcerowicz przy okazji prezentacji raportu: „Prywatyzacja: wciąż niewykorzystane szanse”. Profesor skrytykował również plan przejęcia banku BZWBK przez PKO BP. – Im większy wpływ politycy mają na przedsiębiorstwa, tym gorzej, ponieważ obsadzają stanowiska z klucza partyjnego – dodał.

  Dr Wiktor Wojciechowski, ekonomista FOR przypomina, że według OECD Polska należy do państw, obok Turcji i Grecji, które mają największy wpływ na działalność przedsiębiorstw. Mamy też rekordowy w UE odsetek osób zatrudnionych w spółkach, na który wpływ mają politycy (ponad 16 proc.).”

  http://biznes.onet.pl/polska-przeprowadza-pseudoprywatyzacje-i-chce-znac,18543,3326290,1,news-detal

  Marzą mi się takie czasy kiedy ludzie z fundacji Sorosa nie będą mieli wstępu do Polski pod groźbą kary eutanazji.Oczywiście pracownicy MFW,GS,JPM,BoA również.
  I znikną też fundacje szargające dobre imię polsko węgierskiego króla.

  Ja myślałem ,że już sprzedano wszystko co się da na fali banksterskich zaleceń ,a tu jest cień nadziei,że misiaki nie chcą się podzielić dolą z banksterią.Oczywiście to ,że sprzedano niemal wszystkie rodowe srebra to nie wystarczy dla son of soros..
  Tak się zastanawiam czy son of soros nie jest jako straszak na resztę bractwa ,że jak wam zła platforma to przyślemy wam stricte ydowskie yy syjonistyczne bractwo z balcerkiem na czele.Nie będzie tylko ujadał ,ale również kąsał.Jak drzewiej bywało..
  Ale bliższy jestem temu ,że jest tu z dyrygentury NWO.pl
  Najprawdopodobniej http://www.niedorzecznik.gov.uny

  A ten film mnie urzekł z uwagi na formę przekazu.
  Rysunkowy wesoło o nie wesołym..
  Może Gregowi o coś takiego chodziło?
  Napisy są PL ale końcówka jest już stricte Polska i made in Poland

  Economic Hitmen – Napisy PL

  Ja już wole ten złodziejski klucz,niż stricte syjonistyczne rozdawnictwo.

  Israeli President:We are buying up Manhattan,Hungary,Romania and Poland

  Tak ogólnie to z pachołka banksterów robią miazgę forumowicze.

  Plan Sorosa-Sachsa (Balcerowicza)

  Tak się zastanawiam,czy informacje ,które ujawnione są w tym filmie nie mogłyby dać status persona non grata w naszym kraju.

  A tu takie wycinki przy muzyce:

  • heros2010 said

   Też się zastanawiam,czy to nie taki PR,w końcu czytamy o tym w pseudo-niezależnym portalu.
   Zły policjant Balcer znowu chce okraść Polskę,ale dobry POlicjant nie dał się całkiem okraść bo chociaż ukradł ,to ukradł dla siebie.A poza tym istnieją mgliste szanse odzyskania mienia ,możliwe ,że nawet z pożytkiem,choć jak znam życie to nikt pewnie tego nie policzy,żeby mu czasem ktoś do portfela nie zajrzał.

  • antykk said

   To wcisnę jeszcze to -Długi powojenne- Zb.Dmochowski pdf 9 stron http://dmocho.one.pl/~zdmochowski/II%20Wojna%20Swiatowa/Dlugi.pdf

 3. antykk said

  Jest nowy system w Holandii obejmuje też PL nazywa się LOFAR- http://www.lofar.org/ A tu Haarp- http://www.goldenline.pl/forum/1424050/haarp-jedna-z-nielicznych-przetlumaczonych-na-jezyk-polski-pozycji-ksiazkowych-poswiecona-realizowaniu

 4. Grypka swinska said

  Czyzby w Smolensku i w Pakistanie zadzialal wlasnie Haarp? Ostatnia katastrofa samolotowa w Pakistanie jakos tak dziwnie wpisuje sie ze swoim ladowaniem w podobne ladowanie naszego Tupolewa w Smolensku. Wlos sie jezy ze strachu na glowie!

  http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?t=3692

  Pozdrowienia

 5. Leszek Sz. said

  Słyszałem teorie jakoby samolot prezydencki w Smoleńsku został strącony za pomocą promieni Tesli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: