Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

01.08.2010 – Aktualności

Posted by zagrypiona w dniu 1 sierpnia 2010


Ło matko… 24h mnie nie było u sterów a tu się tyle działo, tyle porobiło. Cóż nie kłóćmy się o pierdoły. To czy ktoś je mięso, czy nie je, jego sprawa, ma prawo do swego wyboru – ja na tym blogu nigdy nikogo nie przymuszałam ani nie przekonywałam do czynienia tak, czy siak. Znam jednak realia życia i wiem, że produkty pochodzenia zwierzęcego są nieraz potrzebne. A te warzywne roślinne tez dziś pozostawiają wiele do życzenia, bo jak nie chińskie, to pryskane, albo GMO. Coz z deszczu pod rynnę. Odwracając uwagę od PRAWDZIWEGO problemu – tj, produkcji żywności – a schodząc na problemy ideologiczne czy moralne, odwalamy robotę dla tych Złych, którzy z moralnością wspólnego wiele nie maja, nie dość ze nas trują to jeszcze maltretują zwierzęta. Na tym się trzeba skupić, na sposobie produkcji żywności, na dostępie do wysokiej jakości produktów – i na którego utrudnianiu komu zależy, a nie na tym w jaki sposób czuja zwierzęta, bo to jest oczywiste ze czuja jak my. W każdym razie na poziomie fizycznym/emocjonalnym. Rozum swój pewnie tez maja aspartamu by nie tknęły, w przeciwieństwie do niektórych osób.

Przejdę teraz do rzeczy może.

Przez ostatnie 24h nie było mnie w okolicy żadnego bloga z prawdziwymi wieściami ze świata. I muszę powiedzieć, ze dobrze mi taki detoks informacyjny zrobił. Ja swoje wiem i co mi potrzebne wiec zasadniczo taplać się w tym bagnie nie muszę. Tak sobie dziś myślałam, jaki jest w tym wszystkim sens. W tej całej edukacji. Gdy tego bloga, jak i inne blogi tego pokroju, czyta tylko garstka osób. Jaki sens w nadstawianiu karku (to odnośnie tych doniesień o zatrzymaniu współtwórcy ostatnich odcinków 11 minut Rafała Gawrońskiego: więcej o tym do przeczytania na monitorpolski.wordpress.com). Ludzie nie chcą wiedzy. Maja w dupie to co jedzą, czym są truci, jak okradani z ciężko zarobionych pieniędzy. Dopoki maja żołądki pełne, będą stawać okoniem wobec wszelkiej wiedzy, śmiać się z ‚teorii spiskowych’, a w godzinie próby jeszcze dokopią komuś kto karku dla nich nadstawia (patrz: przykład dr Ratajczaka – tak zaszczuła go gazeta i środowisko uniwersyteckie – ale ogniwem które zawiodło najbardziej była chyba jego rodzina, która w chwili trudnej dla niego odwróciła się – w każdym razie można dojść do takich wniosków na podstawie informacji które krążą w sieci. Przyjaciele pewnie tez w pewien sposób.zawiedli, gdyby działali skutecznie – nie stałoby się to co się stało).

Taka edukacja, nie ma najmniejszego sensu, dopóki my wszyscy w pewnym sensie nie staniemy się egoistami. Dopoki nie zaczniemy chcieć poprawy sytuacji przede wszystkim dla siebie i swoich bliskich – i nie przejdziemy do czynów – uprzednio trafnie określiwszy PRZYCZYNY. Poki co każdy myśli ‚ze lo Jezu mnie to nie dotyczy‚, albo ‚no daj spokój, dlaczego mieliby nam to robić‚, lub ‚ja jestem uczciwym obywatelem, place podatki, mi nic nie grozi‚…

Tak więc. Warto, nie warto? Poświęcać czas czemuś co nie dość ze ma nikle szanse powodzenia, to jeszcze za to można sie narazić na nieprzyjemności, z których największą będą kopniaki od własnych bliskich i przyjaciół… Zanim ktoś odważny mi zarzuci czy działam dla NWO proszę rozejrzeć się w koło, pogadać z rodzinką o aspartamie, chemtrails, bankowych przekrętach, zawiłościach historii, przemyśle farmaceutycznym, kodeksie alimentarius… A jak macie takie mądre, światłe rodziny to popytajcie ludzi w pracy czy na ulicy. W najlepszym wypadku większość popuka się w czoło.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Odnośnie tego co powyżej. Niedawno oburzaliśmy się pomysłem podwyższenia podatku vat z 22% do 25% (o tym u mizi: http://miziaforum.wordpress.com/2010/07/27/25-vat-dla-polakow-przedsmiertne-drgawki-bankruta-czyli-skur-w-natarciu-na-narod/. Oburzaliśmy się tez możliwym wzrostem kosztów związanych z zakupem podręczników szkolnych (tez u mizi: http://miziaforum.wordpress.com/2010/07/26/przestepcza-organizacja-gnoji-rodziny-czemus-bidny-bos-glupi-czemus-glupi-bos-bidny/.

Żeby tego było mało, teraz nowy pomysł – Wydawcy chcą 1% z ceny aparatów cyfrowych. Podaje to tylko jako przykład – kropelka w morzu pomysłów jak i pod jakim pretekstem zerznąć kasę z podatników/konsumentów. Powodem obarczenia aparatów takimi kosztami jest rzekome kopiowanie książek za ich pomocą. Coz układa się w jedna całość, z tymi podręcznikami itd. Teraz czekać az ksero jeszcze dodatkowo opodatkują (już jakaś oplata tam jest, ale wiadomo – brzuchy nigdy nie syte i z czasem trza więcej i więcej).

Idac ta droga wydawcy powinni zażądać kasiorki tez od producentów telefonów komórkowych z aparatami. Bo przecież wiadomo, ze każdy taki do księgarni przychodzi i dybie by zrobić fotkę każdej z 200 stron jakiejś książki. A najgorsi sa ci, którzy cichaczem całe książki długopisem przepisują – wiec może długopisy tez by wydawcy opodatkowali na swoja korzyść. No ludu!. Polska to dziki, bardzo dziki kraj.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Do tego dołożę jeszcze taka wiadomość z pogranicza science fiction. Chociaż znając realia tego świata – wszystko jest możliwe! (źródło: Klucze do internetu)

Siedem osób otrzymało klucze do Internetu

Karty, które widzicie na zdjęciu [od admina – nie ma zdjęcia bo nie chce mi się wklejać, nie mam sil już – jak komuś zależy, proszę kliknąć w linka, tam sa fotki tych kart], to klucze do globalnej sieci internetowej. Jest ich siedem i razem mogą posłużyć do restartowania Internetu w wypadku, „gdyby Ziemię dotknął kataklizm”. Tak, trzeba się przygotować na każdą ewentualność.

Gdyby świat dotknął wielki kataklizm, uszkodzeniu mógłby ulec DNSSEC, system bezpieczeństwa nazw domen. Nie moglibyśmy sprawdzić, czy URL faktycznie prowadzi do strony, którą chcemy odwiedzić, więc świat pogrąży się w chaosie i bezprawiu. Wtedy do akcji wkroczy Sekretny Zakon Strażników Kluczy:

Co najmniej pięciu z siedmiu właścicieli kluczy – którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, USA, Burkina Faso, Trynidadzie i Tobago, Kanadzie, Chinach i Czechach – musi się zebrać w amerykańskiej bazie ze swoimi kluczami, by restartować system i ponownie wszystko podłączyć.

Każdy z kluczy zawiera tylko element szyfru, dzięki któremu można restartować Internet. Dzięki temu, nawet jeśli złoczyńcy pragnący przejąć cyberświat przekonają, zmuszą lub będą szantażować poszczególnych Strażników Kluczy, dotarcie do wszystkich będzie bardzo trudne. W tym nasza nadzieja. [Rosa Golijan/giz, BBC, PopSci]

No to teraz czekać, aż słońce albo nibiru, a może kosmici spowodują wyłączenie się serwerów i całego netu. Ale nie martwmy się. Bohaterowie dostali tajemne klucze od naszych braci amerykanów, którzy pospiesza nam na ratunek, przywrócą nam nasz ukochany internet – to nic ze w ich tajnej bazie, i to nic ze będzie pod ich kontrola. Ważne ze będzie facebook, naszaklasa i pudelek. 😉

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Na ostateczny koniec tegoż wpisu, podaje link dla czytelników i ewentualnych nowych osób nie będących w temacie. W prawdzie po angielsku, ale pokrótce streszczę. Chodzi o naturalne metody odtruwania organizmu – takie domowe, nie obarczone wielkim ryzykiem.

Dumbing-Down Society Part 3: How to Reverse its Effects

Na stronie sa opisane srodki takie jak: kolendra siewna, chlorella – na rtec, metale ciezkie; czosnek  podobnie;  kurkuma i pieprz czarny na oczyszczanie zwiazkow zalegajacych w watrobie; kwas omega-3 na oczyszczanie mozgu. Jesli drodzu czytelnicy maja jakies inne srodki DOMOWEGO uzycia, to goraco prosze o podzielenie sie. Zrobie o tym osobny wpis niebawem.

Reklamy

Komentarze 43 to “01.08.2010 – Aktualności”

 1. alexirin said

  NIEPŁACENIE PODATKÓW JEST SEXY!!

  http://alexirin.wordpress.com/2010/08/01/nieplacenie-podatkow-jest-sexy/

 2. hjk said

  @”Polska to dziki, bardzo dziki kraj.”
  Dziki to może nie, ale żerowisko koncernów, lichwiarzy, oszustów , złodziei i hochsztaplerów, a politycy nic z tym nie robią – boją sie, „nie wiedzą” czy na garnuszku?

  • Zapsa said

   Zdecydowanie są na garnuszku!

  • zagrypiona said

   pozwole sobie na sprostowanie, jednoczesnie nie odbierajac prawa szanownego Czytelnika do wlasnej opinii, ja to jednak widze tak: politycy nam taka rzeczywistosc zgotowali (oczywiscie ze wiedza, w koncu z tego zyja) – a ludzie z tym nic nie robia

   ten kraj jest dziki bo wiekszosc mieszkancow jego jest dzikich: niewole nazywaja wolnoscia, bezprawie demokracja, a jak im cos powiesz to jeszcze cie zmieszaja z blotem. NIESTETY – procz politykow, rzeczywistosc kreuja tez jednostki ludzkie, zwykli obywatele.

   gdyby bylo inaczej nie musialabym pisac tego blogs, grypa by nie musiala byc prowadzona, marucha i inne… bo kazdy wiedzialby o co chodzi i wspolnie bysmy dzialali, a tak 150 blogow i wciaz ta sama garstka 30 osob komentujaca wpisy. zyc nie umierac.

   • antykk said

    Czuje to samo,czuję się żle ze świadomościa,którą posiadam,jestem wyobcowana przez POprawnych znajomych! Naród zupełnie nie interesuje się polityką. Płacz jest wtedy gdy dosięga go ręka NIE-sprawiedliwości osobiście. GW i tefeny mogą sobie gratulowac,zrobiły z mózgów totalną papke!

    • zagrypiona said

     Prawda, oni sie interesuja tylko cyrkiem pseudopolitycznym ktorym karmi TV.

     Ale czego juz doprawdy nie pojmuje to brak zainteresowania zyciem – i tym jak nas truja. Co chwila tylko slysze ‚mloda kobieta a na raka zmarla – co to sie dzieje’ – jak mowie ze to przez trucizny w pozywieniu i srodowisku, leki, smarowanie sie trujacymi kosmetykmi itd to sie pukaja w czolo i wyzywaja od wariatek. Nie wspomne juz o tym ze im nawet przeszkadza to ze ja sama nie smaruje sobie papy kremami na solare nie latam co tydzien itd. To jest najbardziej dolujace.

     No ale jakos musimy zyc? Jakos sobie radzic? Ech…

  • mirek said

   dziki, bo sejm to synagoga szatana

 3. Andrzej 101 said

  Z artykułem Monitorapolskiego to bym uważał, kilka niesprawdzonych plotek:
  http://judeopolonia.wordpress.com/2010/08/01/wojna-o-krzyz-pod-palacem-prezydenckim-andrzej-szubert/
  Ważniejsze jest chyba to:
  http://www.monitorekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a119/WA%C5%BBNE_Bankructwo_Polski.html

  • hjk said

   właśnie:
   http://hansklos.blogspot.com/2010/08/parada-oszustow.html

   • zagrypiona said

    ale o co chodzi? przeciez jest co do gara wlozyc, pracuje sie, jaki tam dlug… a jesli nawet to sie wezmie pozyczke jakas i jakos to bedzie 😉

    a tak na powaznie jakiez to proste – jeden maz stanu, wspolnie z armia [jaka armia na litosc boska, tu trza sie przygotowac nie na 100% ale na 1000%, inaczej to samobojstwo, nie wspomne juz o tepym ludzie ktory w dupie mialby takie rozegrania], procesy, media za pysk…

    a ruski i niemcy ew. nasi przyjaciele z NATO beda sobie z popcornem w reku tylko patrzec…

    jakiez to wszystko proste… wiadomo, cos sie musi stac i sie stanie sila rzeczy, ale nie tak hop siup jak w tym artykule. no chyba ze chcemy miec kolejna martrologiczna datke do swietowania co roku.

    PS. przepraszam, ale z kazdym dniem ogarnia mnie coraz wiekszy sceptycyzm.

 4. Zapsa said

  Z tymi wydawcami to kropla w morzu haraczu, który już jest.
  ZAIKS, STOART i jeszcze jakiś trzecie wiodą prym na polskim rynku usługowym. Żeby było jasne, działają one niezależnie i nie jest tak, że wybierasz sobie jeden z trzech do płacenia. WSZYSTKIE TRZY MUSISZ PŁACIĆ, ponieważ „zajmują” się niby róznymi dziedzinami.
  I tak ZAIKS – to stowarzyszenie autorów, więc płacisz mu, żeby autorzy puszczanych przez ciebie piosenek mieli z tego profity – i to wydaje się w porządku.
  STOART – to już nie chodzi o autorów, tylko o ARTYSTÓW WYKONAWCÓW, czyli jeśli dobrze rozumiem…tych co wykonują utwory autorów.Czyli jeśli Maryla Rodowicz ma piosenkę załóżmy z tekstem Agnieszki Osieckiej (nie wiem czy ma nie bijcie), to płacimy ZAIKSowi dla Maryli, a STOARTOWI dla nieżyjącej już Agnieszki.
  Jest jeszcze trzeci jakiś, nie znam nazwy, ale znajomi mówili że reprezentuje firmy nośników muzyki 🙂 Czyli jak uzywasz sprzętu Philipsa, oni do ciebie zapukają, bo należy się haracz firmie za to że używasz jej…sprzętu? Jakoś tak, ale nie wiem bo się nei zagłębiałam.Wydaje się skrajnie debilne, ale cóż nas nie powinno nic już dziwić 🙂 Jeśli ktoś coś wie nt trzeciego, o którym ja wiem mało niech napisze.
  List od STOARTu wygląda następująco ( w skrócie co ważniejsze):
  Na podstawie ustawy takiej i takiej wzywamy Pana do unormowania z firmą STOART prawa do odtwarzania muzyki w lokalu uzytkowym firmy Pana takiej i takiej.W celu tym prosimy o wysłanie nam następujących dokumentów:-nazwy i regonu firmy (to znaczy że piszą do firmy i nie mają jej danych? dziwactwo jakieś), -powierzchni lokalu użytkowego, – umowy z artystami wykonawcami,które pan zawarł żeby wykonywać ich muzykę (rewelka 🙂 )
  Jeśli pan się nie zgłosi do nas w nieprzekraczalnym terminie 16.05 (list przyszedł 16.05 :D), będziemy zmuszeni wysłać do Pana lokalu terenowych inspektorów w asyście Policji, celem sprawdzenia legalności odtwarzanej przez Pana muzyki.Odtwarzanie muzyki niezgodnie z prawem grozi wg ustawyj srakiej i owakiej karą grzywny lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

  To mniej więcej tak wygląda korespondencja. Zatem aby dowiedzieć się czegoś więcej, wchodzi człowiek na stronę STOARTu, no bo przecie musi wiedzieć komu ma haracz płacić. W zakładce „czym się zajmuje STOART” mamy mniej więcej takie informacje: zajmuje się reprezentowaniem artsystów wykonawców z WIĘKSZOŚCI krajów europejskich” 🙂 😀 Czy to nie urocze?
  Dalej ma napisane: NIE JESTEŚMY TYM SAMYM CO ZAIKS,BO REPREZENTUJEMY ARTYSTOW WYKONAWCOW A ONI AUTORÓW.
  Co w wolnym tłumaczeniu mamy rozumieć jako: płacić musicie pomimo płacenia ZAIKSowi 😀

  W poszukiwaniu info na temat powyższych mafii mozna znaleźć w necie sporo for i innych, na których temat jest poruszany.Ludzie piszą, że ZAIKS zakłada, że każdy artysta jest pod jego pieczą, czyli ściąga kase od każdej puszczanej muzyki. Przestaje tak zakładać tylko wówczas, kiedy autor sam do niego przyjdzie i powie „nie chcę byście ściągali haracz od mej twórczości”. Domyślić sie zatem możemy ile nielegalnej kasy zbija ZAIKS na „nieświadomych” autorach.Dodam, że dwa lata temu chyba była afera, bo ZAIKS zalega fiskusowi ileś tam milionów podatku, ale oczywiście chce by mu umorzono, bo reprezentuje artystów,a a od działalności artystycznej podatek mniejszy czy coś :D:D:D

  • Zapsa said

   A tu wklejka z historii ZAIKSu, jakże poetyczna, patetyczna i wzruszająca w jednym 😀 :

   „Działo się to jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W 1918r. kilku zapaleńców, którzy nie chcieli by praca ich umysłów szła na marne, a ci którzy z niej korzystają, robili to bez zgody autorów i bez godziwej dla nich zapłaty, założyło związek mający na celu ochronę praw autorskich. Komitet założycielski tworzyli m.in. Anda Kitchman, Stanisław Ossyryja Brochocki, Julian Tuwim, Tadeusz Żeromski. To m.in. starania autorów zrzeszonych w ZAiKS-ie doprowadziły do uchwalenia w 1926r. pierwszej w wolnej Polsce i jednej z pierwszych w Europie ustawy o prawach autorskich. Był to krok milowy w ochronie praw polskich twórców. Wielkim znawcą i praktykiem prawa autorskiego był jeden z prezesów ZAiKS-u, wykonujący zawód adwokata Jan Brzechwa, znany m.in. jako autor wspaniałych wierszy dla dzieci.”

   żródło: http://www.zaiks.org.pl/portalzaiks/zax_CzymJestFirst.jsp?sysparameters=packed=(true);&parameters=whereClause=(ZAX_STATUS=!039!4!039!!032!AND!032!ZAX_MIEJSCE=!039!CZYM_JEST.O_NAS.CO_TO_JEST!039!);IndexPath=(CZYM_JEST/CZYM_JEST.O_NAS/CZYM_JEST.O_NAS.CO_TO_JEST);wstep=(n);wariant=(JakSkorzystac);

   • antykk said

    „Ten naród” umie zadbac o swoj biznes…Przeciez cała rozrywka,artysci ,aktorzy, kino, prasa, polityka,banki, tv-kim są ci ludzie??? polonica.net się kłania!

    • Zapsa said

     To znaczy że co? To że tv to wiem, ale artyści? Możesz napisać coś więcej nieoświeconej? 😦

    • antykk said

     Polonica zamknięta! więc tutaj moje komenty w dziale „chazaria”lub judeopolonia i na prawda.2 materiały nieograniczone.

 5. ALFA said

  Danki od wczoraj mogą nas śledzić
  Cytat:
  Od niedzieli 1 sierpnia wchodzi w życie porozumienie UE – USA o przekazywaniu danych bankowych w ramach walki z terroryzmem zwane SWIFT. Trwa rekrutacja unijnego funkcjonariusza, który w Waszyngtonie z ramienia UE ma pilnować, czy respektowane są warunki umowy.
  Wojna o nasze dane osobowe

  Porozumienie zostało na początku lipca zatwierdzone przez Parlament Europejski po tym, jak w lutym eurodeputowani odrzucili poprzednią umowę, wskazując na niewystarczającą ochronę prywatności obywateli państw UE.

  Dzięki temu od niedzieli strona amerykańska będzie mogła znowu domagać się transferu danych. Spodziewana jest duża liczba wniosków z Waszyngtonu, zważywszy, że żadne dane – jak zapewnia KE – nie były przekazywane od lutego z braku podstawy prawnej.
  czytaj dalej

  Zgodnie z porozumieniem, najpierw amerykańskie wnioski mają być zatwierdzone przez unijną agencję Europol. Następnie, unijny urzędnik na stałe przebywający w Waszyngtonie ma kontrolować, czy są one wykorzystywane zgodnie z porozumieniem. Na razie nie wiadomo, kto nim będzie; dopiero w czwartek KE opublikowała ogłoszenie o konkursie na to stanowisko.

  „Stanowisko jest natury technicznej i eksperckiej, a nie politycznej. Nominacja nastąpi w ciągu dwóch-trzech miesięcy, ponieważ tyle trwa proces rekrutacji, a ponadto wymagane jest, by kandydat dostał certyfikat bezpieczeństwa ze strony USA” – tłumaczył rzecznik KE ds. wewnętrznych Michele Cercone.

  Dodał jednocześnie, że w celu zapewnienia, by porozumienie było respektowane już od samego początku, KE w sierpniu wyśle do Waszyngtonu tymczasowego eksperta UE ds. SWIFT.

  Nowa umowa, po poprawkach wniesionych przez PE, zawiera gwarancje, że obywatele UE nie będą dyskryminowani względem obywateli USA i umożliwia im korzystanie z administracyjnych i sądowych środków odwoławczych; gwarantuje też lepszy monitoring dzięki procesowi regularnych przeglądów oraz obowiązkowi zatwierdzania wniosków o przekazanie danych przez sądowy organ publiczny. Uwzględniając obawy PE, nowa umowa między UE a USA przewiduje też wzajemność ze strony USA, kiedy UE ustanowi własny program śledzenia transferów.

  Każda prośba USA o dane będzie musiała być uzasadniona prowadzonym dochodzeniem i tak sformułowana, by maksymalnie ograniczyć liczbę przekazywanych informacji.
  Porozumienie umożliwi USA dostęp do danych bankowych i finansowych
  z blisko 8 tys. banków i instytucji finansowych z 200 krajów świata, którymi zarządza mająca siedzibę pod Brukselą firma SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication).

  Stąd nazwa porozumienia. Dziennie przez SWIFT przepływa około 9 milionów zleceń o wartości w sumie 6 bilionów dolarów. Porozumienie wejdzie w życie na pięć lat, a następnie będzie przedłużane z roku na rok. PE wymógł na KE zapowiedź, że w ciągu 3-5 lat UE będzie miała własny antyterrorystyczny program śledzenia przepływów finansowych.

  Obecnie UE musi polegać na współpracy z USA w tym zakresie, ale już na przełomie 2010/11 roku Komisja Europejska ma przedstawić wstępne pomysły w tej sprawie. Dzięki temu programowi dane będą wstępnie przetwarzane w Unii Europejskiej, a do USA przekazywane będą jedynie dane jednostkowe dotyczące konkretnych operacji, co do których istnieje podejrzenie, że mogły posłużyć do sfinansowania działań terrorystycznych.

  Co to jest SWIFT?

  (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) z siedzibą pod Brukselą, jest rodzajem skrzynki kontaktowej między blisko ośmioma tysiącami banków we wszystkich krajach świata, także w Polsce, umożliwiającej międzynarodowy przepływ pieniędzy. Dziennie przez SWIFT przepływa około 9 milionów zleceń o wartości w sumie 6 bilionów dolarów. Ze względu na przeniesienie głównej europejskiej bazy danych do Amsterdamu pojawiła się konieczność pilnego podpisania z USA porozumienia o dalszym przekazywaniu informacji, które pomagają śledzić działalność terrorystyczną

 6. Zapsa said

  http://wiadomosci.onet.pl/2205596,11,kolejne_krzyze_przed_palacem_jak_usunac_pikietujacych,item.html

  Ciekawe jak będą usuwać pikietujących.Uprawnienia ostatnio rozszerzono, więc przygotoanie jest.

  • hjk said

   Nie będą boją się skandalu i wybuchu – „zielona wyspa” okazuje się bankrutem, podwyżki w toku, ludzie zrewoltowani, dziś w kościele słyszałem modły o opamietanie dla sanhedrynu, który zbiera się w tvn i wyznacza miejsce dla krzyża…
   Dzisiaj ludzie zwycieżyli, oby tak dalej…

   • Zapsa said

    wojna domowa wisi w powietrzu – teraz każdy, kto nie uważa usunięcie krzyza za słuszne – jest PISuarem PISiorem i innym, i nie ma innych argumentów.
    Ale rząd sprytny – czuje że spada mu poparcie to aranżuje afere z krzyżem – majstersztyk!

    • zagrypiona said

     Co do wojny to nie wiem, ale u mnie sa ostre loty wojskowe f16-nastkami. Ostatnio dzien w dzien, popoludniami tez i teraz pod wieczor jak sie sciemnia. Cos dziwnie nisko lataja. Nie wiem na co cwicza. Moze na Iran. :/

     Wczesniej tyle nie latali. Mam porownanie.

 7. ulka said

  http://www.pb.pl/a/2010/07/28/Reklama_w_totalnej_inwigilacji

 8. ulka said

  Wygwizdali komora http://niezalezna.pl/article/show/id/37253

 9. ulka said

  Kretyni już sobie drwią… http://img827.imageshack.us/img827/6181/pobrane.jpg

 10. ulka said

  http://zabrali.pl/36-nowe-projekty-palacu-prezydenckiego.html

 11. ALFA said

  A TY GŁUPI POLAKU SIEDŻ CICHO I PŁAĆ
  Rząd przyjął plan finansowy zmieniający stawki VAT. Donald Tusk zapewnia, że nie sięga głęboko do kieszeni Polaków, wylicza, że podwyżki dotyczą kilkunastu groszy dziennie dla typowej polskiej rodziny.

  Od nowego roku będziemy mieć trzy stawki VAT-u: 5, 8 i 23 procent.

  Z 3 do 5 procent wzrośnie stawka VAT na żywność nieprzetworzoną.

  Zdrożeją warzywa.

  Getty Images/FPM

  Przeczytaj: Pawlak: rząd przyjął Wieloletni Plan Finansowy

  http://biznes.onet.pl/co-zdrozeje-a-co-stanieje-po-zmianie-stawek-vat,18860,3355459,1,fotoreportaze-detal-big#id7296601

 12. ALFA said

  BOJKOT NIE KUPUJCIE TYCH ARTYKUŁÓW Z TYMI ZNAKAMI
  CZY MY POLACY TEŻ PŁACIMY DYSKRETNY ,KOSZERNY PODATEK
  Tekst został zaczerpnięty ze strony prof. Mirosława Dakowskiego.
  Są sprawy na tym świecie, o których mało się mówi, choć na to bardzo zasługują. Do niech należy podatek koszerny włączany w ceny produktów żywnościowych i niektórych artykułów używanych w kuchni, jak płyny do mycia naczyń, foliowe woreczki śniadaniowe, czy folia aluminiowa. Mało kto o tym wie. A jeżeli już kto próbuje zapytać producentów, to unikają odpowiedzi lub udzielają jej niechętnie.
  W Polsce znaleźliśmy następujące znaczki KOSHER: K, U, KOF-K, OU, OK, OU-D.

  Lista TOWARÓW Koszer zestawiona dla Polski przez rabina Schudricha patrz:
  http://krakow.jewish.org.pl/pliki/1192126369.pdf

  Dla przykładu: są tam pieczywa z różnych piekarni, mąki (Aurora, PPZ itp), makarony, produkty firm Dr.Oetker, Kamis, Masterfoods (słodycze), Ferrero, Kopernik (wszystkie chyba pierniki i inne wytwory), Olej Kruszwica, dżemy Łowicz, kawy Tchibo, herbaty Tetley, Lipton, napoje XL energy, Next, piwo Heineken z Żywca, twarogi (itp.) z Garwolina; to tylko przykłady. Wydrukujcie, poczytajcie.
  UNIKAJ TYCH ZNAKÓW -NIE DAJ CWANIAKOM ZAROBIĆ ZA NIC
  Towary objęte podatkiem koszernym oznakowane są na opakowaniach specjalnymi symbolami o małych rozmiarach.

  http://marucha.files.wordpress.com/2009/12/kosher_3.jpg?w=480&h=430

 13. ulka said

  http://w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim

 14. antykk said

  Jestesmy liderami wsród bankrutów,..przed Grecją,niestety… http://prawda2.info/viewtopic.php?t=6357&start=25 Zobaczcie jakie poparcie ma apel na forum-Polacy,Rodacy kiedy wyjdziemy na ulice? http://biznes.onet.pl/forum.html?hashr=0&discId=9350707&threadId=73587763&AppID=324#forum:MSwzMjQsOCw3MzU4Nzc2MywxOTA4ODc2MjMsOTM1MDcwNywwLGZvcnVtMDAxLmpz

 15. grypa666 said

  Zagrypiona, nie odpowiadasz na moje emaile nt. tlumaczenia. Gregorio zrobil swoja czesc, czekam na twoja.
  pozdrav
  pb

 16. ałtsajder said

  34 miliarderów z USA przekaże połowę majątków na cele charytatywne

  Autor PAP – sprzed 16 godzin

  04.08. Nowy Jork (PAP/Reuters) – 34 amerykańskich miliarderów obiecało w środę przekazać co najmniej 50 proc. swoich majątków na cele charytatywne w ramach kampanii prowadzonej przez inwestora giełdowego Warrena Buffetta i założyciela Microsoftu Billa Gatesa.

  Wśród miliarderów, którzy przystąpili do tej akcji, jest m.in. burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, związany z przemysłem medialnym Barry Diller, współzałożyciel firmy informatycznej Oracle Larry Ellison, potentat sektora energetycznego T. Boone Pickens, współzałożyciel CNN Ted Turner, David Rockefeller i inwestor Ronald Perelman.

  Gates i Buffett rozpoczęli kampanię „The Giving Pledge” w czerwcu. Ich celem było przekonanie setek amerykańskich miliarderów, by za życia lub po śmierci przekazali część swoich fortun na cele charytatywne oraz by publicznie ogłosili swój zamiar, dołączając list z wyjaśnieniami.

  Organizatorzy kampanii nie zbierają funduszy, jedynie apelują do miliarderów, by zobowiązali się przekazać część swoich majątków. Buffett, który zbił fortunę na ubezpieczeniach i inwestycjach, oraz Gates i jego żona Melinda w ciągu minionego roku podczas kilkunastu kolacji przekonywali bogatych Amerykanów, by zobowiązali się do tego. (PAP)

  keb/ mc/

  Witam. Co sądzicie o altruizmie Gatesa i innych chammerykańskich miliarderów. Rekiny wypuszczają
  dobrowolnie żer z pysków???? A może jest już bliżej niż dalej? W mediach jedynie krótka informacja o fakcie , który ze swej natury jest bardziej sensacyjny niż zdjęcie wierzby rodzącej gruszki. Miliarderzy dobrowolnie przekazują swoje majątki na cele charytatywne i to nie jakieś tam byle datki ale minimum 50%??????????

 17. asterix said

  http://c0834752.cdn.cloudfiles.rackspacecloud.com/1_7ae89b2336b597a94dad3fcb75e2da35.jpg znalezione w sieci

 18. zenobiusz said

  1 dzień temu
  Stare capy moherowe zamiast prawnuki niańczyć albo horrory brazylijskie oglądać, sterczą pod tym kretyńskim krzyżem i obciach całej Polsce robią!!

  Godnie zastępują swojego (dzięki bogu już byłego) prezydenta, który gdzie się nie pokazał tam syfu narobił.
  Co za kretyński naród!!

  Wpuścić tam grupkę kiboli i zrobią z tym dziadostwem porządek w mgnieniu oka!!

  Skoro policja i straż miejska sobie nie radzi…może kibole zrobią odmóżdżonym dziadkom ustawkę!

  Ten cytat jest szczególny.Patriotycznych kibiców,próbuje się napuścić na obrońców Krzyża.Należy się spodziewać dalszego ciągu w tym kierunku.Bojówki zaatakują, a wina spadnie na polską patriotyczną młodzież. Nie wolno do tego dopuścić.Pora na akcję u podstaw.Hasbarowcy nie działają w próżni,Pochwali się jeden z drugim koledze, spróbuje zaimponować dziewczynie.U podstaw można ich zlokalizować.To zadanie wykonalne,na każdym szczeblu , w każdym mieście, ze spokojem i konsekwencją.Kibice i Młodzież Wszechpolska powinni się w tej akcji zjednoczyć,skoro „władza” ułatwia i popiera szkolenie hasbary,i działanie w Polsce..Dowody w komputerach,nie sądzę by hasbarowiec korzystał z kafejek dla ubogich,ma wypasiony sprzęt.

  http://zenobiusz.wordpress.com/

  • grypa666 said

   Zenobiusz wyciagnal powazny aspekt „wojny o Krzyz”. W USA syjonisci oskarzyli szacownych profesorow, krytykow Lobby Izraela, na podstawie szkalujacych komentarzy nie wiadomo od kogo na internecie, bo nic nie ma nielegalnego w pracach profesorow. Od poczatku 10 IV manipulacje kreca sie wokol krzyza i religii, najprawdopodobniej uny maja opracowana straegie i plan dzialania. Pamietacie jak z miejsca „zapowiadali” wojne domowa? Trzeba z tymi ss-ynami uwazac, oni przecwiczyli zamieszki, rewolucje, bunty i powstania przez wieki.

  • Aśka said

   Jak zniszczyć państwo 1/7 http://www.youtube.com/watch?v=92PIuOx_2sc&feature=related

   tu dokładnie widać, dlaczego walka o krzyż ma takie wielkie znaczenie i co można zrobić, aby nie dopuścić do zamieszek, a jednocześnie zmienić sytuację w kraju

 19. zenobiusz said

  Czy w poniedziałek poleje się krew ??

  Dominik Taras, pseudo „Rambo” chwali się w mediach GW i radio TokFM, że prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Walz wydała zgodę na próbę przeniesienia krzyża w okolicach północy w poniedziałek 9 sierpnia. Na FB zgromadził już prawie 2 tysiące chętnych osób, które staną naprzeciwko kilkunastu obrońcom krzyża.
  Kim jest Dominik „Rambo” Taras?
  . ORGANIZATOR ZGROMADZENIA

  1. Imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za przebieg zgromadzenia : Dominik Taras działający w imieniu wszystkich przeciwników lokalizacji krzyża „Smoleńskiego” przed Pałacem Prezydenckim
  2. Data urodzenia : 20.06.1988
  3. Adres : ————————— Warszawa ; Telefon 507-630-571
  II. INFORMACJE O ZGROMADZENIU
  1.Cel oraz program zgromadzenia: Celem zgromadzenia jest wyrażenie społecznego sprzeciwu wobec lokalizacji krzyża oraz dezaprobaty dla koczujących przed Pałacem Prezydenckim, wraz z żądaniami natychmiastowego jego usunięcia.

  Sierpień 8, 2010 @ 10:28 am 00Rate This

  To ten „pan” ,W>C> Gronkiewicz-Walz wyraziła zgodę.Pomocnictwo do przestępstwa,czy sprawstwo kierownicze.???

  http://zenobiusz.wordpress.com/2010/08/08/eugeniusz-sendeci-przestrzega-przed-rozlewem-krwi-w-poniedzialek/

 20. Andrzej 101 said

  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/prowokacja_pod_nazwa_wojna_o_krzyz_osiagnela_poziom_amoku

 21. grypa666 said

  Na http://www.right-to-health.org jest robota dla anglojezycznych: zdemaskowac te witryne jako propagande pro-scypionkowcow.
  Wciskaja lipe z pominieciem faktow o „pandemii” i scypionkach, degraduja osiagniecie minister Kopacz. Pisza jak polski (swietej juz pamieci) niedorzecznik praw obywatela.
  Trzeba sie jednak z nimi zgodzic, ze minister zdrowia nie przystoi lansowac palenia tytoniu i krytykowac ustawy przeciw paleniu w miejscach publicznych.

 22. […] Sz. on 21.07.2010 – Oko Moskwy,…Leszek Sz. on Kobiety a NWOAśka on 01.08.2010 – Aktual…Aśka on 01.08.2010 – Aktual…miziaforum on DEPOPULACJAeteryczna ziemia on […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: