Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

01.09.2010 – Aktualnosci

Posted by zagrypiona w dniu 1 września 2010


W międzyczasie, gdy nie publikowałam żadnych wpisów, nazbierało mi sie trochę linków, wiadomości, ciekawych artykułów które zbiorczo dziś tu prezentuję Drogim Czytelnikom. Może nie są to najświeższe nowości, ale… Może ktoś nie widział, nie czytał…

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

1. Zacznę od tego:

Poznań, 11 września 2010 (Sobota), godzina 17.00

(Stary Rynek – przed budynkiem ratusza)

MANIFESTACJA: „11.09.2001 – 10.04.2010 DWIE TRAGEDIE – JEDNO KŁAMSTWO!”

Więcej informacji: TU

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

2. Te 2 poniższe jako uzupełnienie poprzedniego wpisu na temat głupoty i agresywności ‚czarnych’:

Biały i a jakże wielce inteligentny, co i na fotce widać  Żyd zarżnął 5 Murzynów. Znając przewrotność ‚białych’ tego pochodzenia, ośmielam się stwierdzić, że być może cały ten cyrk ‚czarni’ vs. ‚biali’ i te próby stworzenia konfliktu jednych z drugimi są po to, by ukryć psychopatyczny rasizm ‚starszych i mądrzejszych’. Nie byłoby to takie głupie – ukazać wszystkich ‚białych’ jako rasistów (po tym jak zostaną sprowokowani sianymi wszędzie multikulti propagandami) – ich własne grzeszki ulegną rozmyciu. Nie dajmy się zwieść tym gierkom. Nie ułatwiajmy im! (Proszę mnie nie zrozumieć źle, nie uważam abyśmy teraz powinni nagle nawpuszczać obcych jakichś do kraju) Apeluje jedynie o zachowanie zimnej krwi.

A tu dodatek, poświadczający psychopatie i PRZEWROTNOŚĆ działań, niektórych jednostek tego pochodzenia: ‚biała’ Żydowska studentka w USA namalowała swastykę na swoich drzwiach, zgłaszając atak antysemicki. Najlepsze to zdziwienie: ‚o jej, kto mnie tak bardzo nienawidzi?’ Cóż, psychopatia bierze się z nienawiści do samego siebie, z bezsilności względem własnej ułomności, która nakłania potem do mszczenia się na innych, być może mniej ułomnych z punktu widzenia ofiary.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

3. Dla tych, którzy pamiętaja jeszcze kwestię katastrofy w Zatoce Meksykańskiej. Zapewne pamiętacie kontrowersyjna postać: Matta Simmonsa (pisałam o nim tu: 25.07.2010 – Zatoka Meksykańska, pandemia, arsenał nuklearny…; 19.06.2010 – Katastrofa w Zatoce Meksykańskiej – podsumowanie tego co wiemy), otóż człowiek ten nie żyje. Informacje o tym znalazłam na tym blogu: Matt Simmons nie żyje. Niech spoczywa w pokoju. Osobiście, nie wiem co o tym sadzić, wypadek czy nie wypadek. Przerażało mnie jego uporczywe lansowanie teorii na temat jedynej możliwej metody zapobieżenia wyciekowi ropy przez detonację bomby atomowej pod zatoką. No, wiem, nie znam się, ale pomysł ten jeży mi włosy na głowie! W dodatku gdyby miało wykonać to USA.

Swoja drogą, ostatnio się nic o Zatoce nie pisze… Ciekawe…

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

4. A tu tak o, drobnostka: Unijne odpady nuklearne będą składowane w Polsce?
No tak, zważywszy na to, że jest kryzys, dziura budżetowa itd, itp., któż by sie nie pokusił by zarobić parę groszy w taki oto właśnie sposób. Nie ważne tam, że to szkodliwe, i że będzie więcej przypadków raka. Ważne że rządzik kasę znajdzie by dodryfować do kolejnych wyborów.

Wysoko radioaktywne odpady z elektrowni atomowych z krajów Unii mają być składowane w państwach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. [od admina: zastanawia mnie dlaczego akurat w tej lokalizacji, jakie inne motywy prócz tego, że jesteśmy krajami II kategorii za tym przemawiają] Projekt takiej inicjatywy ustala właśnie Organizacja Rozwoju Europejskiego Składowania – piszą Maciej Domagała, Barbara Stefańska.

Projekt takiej inicjatywy ustala właśnie Organizacja Rozwoju Europejskiego Składowania (ERDO), w skład której wchodzi wysłannik polskiego Ministerstwa Gospodarki. Jak dowiedział się brytyjski dziennik „The Times”, Komisja Europejska do idei wspólnego składowiska odpadów radioaktywnych podchodzi przychylnie.

Negocjacje na temat lokalizacji składowiska oraz tras przewozu odpadów rozpoczną się już w maju. Jak przewidują eksperci, intensywne rozmowy będą się toczyć przez najbliższe dwa lata.

„Polska” dotarła do raportu SAPIERR II, przygotowanego przez unijnych ekspertów, w którym podkreśla się, że wspólne składowanie jest dużo tańsze od magazynowania odpadów indywidualnie przez każde państwo. [od admina – ok, ale dlaczego ma je składować kraj, który nie produkuje takich odpadów, w każdym razie nie wiele, o ile jakieś?] Jeśli kraje grupy roboczej ERDO zdecydują się na stworzenie jednego bardzo dużego składowiska, oszczędności mogą wynieść nawet od 15 do 25 mld euro. Również budowa mniejszych ośrodków dla dwóch, trzech państw obniża koszty o kilka miliardów euro. [od admina – Polska na tym nic nie zaoszczedzi, a wrecz może dopłacać do interesu, leczenie raka kosztuje jak wiadomo]

Materiały radioaktywne muszą być zabezpieczone i odizolowane od środowiska nawet przez sto tysięcy lat. [od admina – Boże widzisz i nie grzmisz, bomba tykającą przez 100 000 lat ma być złozona w polskiej ziemi. No na taki pomysł to chyba tylko idioci mogliby wpaść, oczywiście, zrozumiałe by było, gdyby były to nasze własne odpady] Zdaniem ekspertów ich składowanie nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, jednak sam przewóz odpadów z elektrowni wymaga zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Niezbędne są nowoczesne, dobre i bezpieczne drogi. – Nie geologia, a brak infrastruktury niezbędnej do bezpiecznego transportu dużych ilości substancji radioaktywnych jest największym problemem [od admina – a problemem nie jest opinia ludzi, pytał sie ktos mieszkańców czy sie zgadzają? No oczywiscie że nie. Nikt im nawet nie powie że cos takiego powstaje] – mówi prof. Mariusz Jędrysek, były wiceminister środowiska. Kujawsko-pomorskie i Wielkopolska to typowane miejsca składowania odpadów

Jednak wraz z rozwojem energetyki atomowej, który jest jednym z priorytetów Unii, potrzeba będzie coraz więcej przestrzeni na przetrzymywanie odpadów. Autorzy raportu oceniają, że w 2040 r. taki obiekt musiałby zmieścić 25,6 ton zużytego paliwa jądrowego, 335 m sześc. szczególnie radioaktywnych materiałów i 31 tys. m sześc. materiałów niskoaktywnych.

Delikatną kwestią jest lokalizacja składowiska. Profesor Neil Chapman, który nadzoruje program projektowania wspólnych składowisk, uspokaja w rozmowie z „Polską”, że po zakończeniu etapu rozmów ERDO zwróci się do gmin zainteresowanych budową instalacji. Dopiero kiedy pojawią się samorządy zachęcone możliwością rozwoju gospodarczego, organizacja przedstawi konkretne rozwiązania rządowi danego państwa. Gmina, która zgodzi się przyjmować odpady radioaktywne, może liczyć na dotacje co najmniej kilku milionów euro rocznie.

[od admina – no niezła podpucha, pare milionów i już można syf z Europy zwozić bezkarnie do Polski. No ludu, trzeba sie cenić! Oni oszczędzą 25 miliardów euro, a dadzą kilka milionów gminie, która przyjmie ich syf – to gorzej niz policzek!]

W Polsce naukowcy wskazują kilkanaście miejsc w woj. kujawsko-pomorskim i wielkopolskim, które spełniają kryteria lokalizacji składowisk: mają dobrą budowę geologiczną i warunki hydrologiczne.
– Istotne są też warunki społeczne. Najlepiej gdyby materiały radioaktywne były magazynowane na terenie o wysokiej stopie bezrobocia, gdyż budowa składowiska niesie ze sobą setki nowych miejsc pracy – mówi profesor Jerzy Niewodniczański, były prezes Państwowej Agencji Atomistyki. [od admina – dobre! a może po to by szybciej wytłuc niepotrzebna, wydzielającą CO2 i metan biomasę? Niech nie będzie bezczynnym rakiem tej planety]
Aby zbudować w Polsce składowisko, trzeba najpierw zmienić prawo, które dziś nie pozwala na import odpadów radioaktywnych, oraz pokonać lęk ludzi. [od admina – no wiadomo że nie ma się czego bać, trzeba zabić instynkt samozachowawczy u tych, którzy jeszcze go przejawiają, zwierzęta jedne] Również polscy eurodeputowani z dystansem podchodzą do tego pomysłu.

Innego zdania jest część naukowców. – Jestem gotowy zamieszkać nawet za płotem składowiska – uspokaja prof. Stefan Chwaszczewski, wicedyrektor Instytutu Energii Atomowej. [od admina – no to jak juz gdzies wybudują, to pana profesora wraz z rodzina eksmitować na składowisko. Byłby to ciekawy zapewne eksperyment.]

Współpraca Andrzej Grzegrzółka

No i cóż można powiedzieć. W mediach pierdoły, kłótnie o jakies rocznice, kłótnie o Krzyże, straszenie głodem, na blogach utarczki miedzy właścicielami. A tymczasem za plecami coś takiego nam szykują. I czy własnie to kreowanie obrazu jak bardzo jest źle (jest żle, ale nie az tak jak niektórzy to malują) nie słuzy własnie tworzeniu zasłony dymnej dla własnie takich oto cichych podejrzanych interesów. Wiadomo, że w mętnej wodzie….

Reklamy

Komentarze 22 to “01.09.2010 – Aktualnosci”

 1. grypa666 said

  ad skladowanie atomowych smieci w Polsce, popiera m.in. prof. Niewodniczanski, ten sam ktorego smaruje od lat za bzdurne stanowisko ws. radioaktywnosci o niskim natezeniu (m.in. z broni uranowej i skladowania odpadow), np.: http://zb.eco.pl/zb/172/promien.htm
  za to Krolowa Pokoju zbesztal mnie, ze nienawidze wszystkiego co polskie, nawet wybitnych naukowcow;

  ten sam Niewodniczanski ok. 10 lat temu wypowiadal sie nie na swoj temat (zmiana klimatu) pod nute lobby ropy i gazu = czy to taka prostytuta co powi wszystko, za co zaplaca, czy rzeczywiscie wierzy ze promieniowanie nieszkodliwe? takim jak on dawalismy ultimatum na du-watch: „wdechniesz publicznie szczypte pylu uranowego, by udowodnic, ze nieszkodliwy”;

  trzeba podniesc raban, bo skladowisko odpadow nuklearnych w Polsce (do tego nieswoich!!!) to tragedia na wiecznosc; ss-yny daza do wytwarzania energii A i skladowania odpadow u wasali UE (np. elektrownia A na Litwie, plany dla Polski), przesylania energii mega-sieciami wysokiego napiecia na zachod = szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne z tych sieci; moja opinia sprzed paru lat dla polskiej grupy walczacej z linia wys. napiecia:
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/09/01/ws-promieniowania-z-linii-wysokiego-napiecia/

  podejrzewam ze jest to w planie eugeniki unych, bo przed laty natknalem sie na materialy od specjalisty, ktory wynalazl metode „spalania” przez szybki rozpad WSZELKICH odpadow nuklearnych; goscia uciszyli, patent zabrali;

 2. Zee said

  a propos pierwszego września znalazłem ciekawy tekst przyznać muszę że dość wstrząsający http://art-jop.blog.onet.pl/Trzecia-Rzesza-najpierw-zalatw,2,ID413851533,n

 3. ALFA said

  Obejrzyjcie to wideo, wysłuchajcie uważnie tego silnego przekazu nadziei i zachęcenia, i rozszerzajcie to szeroko i daleko. Planujemy zrobić napisy w wielu językach – w tym i Chińskim. Opowiadamy się za potencjalną wspaniałością zjednoczonej ludzkości, która nie zna rasowych granic i podziałów. Bez względu na to czy katastrofa się wydarzy czy nie – i wielu, włącznie ze mną, utrzymuje że nie – musimy współtworzyć naszą własną przyszłość, przyjąć naszą własną moc i zrobić cokolwiek się da aby zaalarmować ludzi o niebezpieczeństwach wokół nas… abyśmy byli mocniejsi razem, przez wzgląd na nasze potomstwo i dla dziedzictwa wszystkich żywych stworzeń na Planecie Ziemia.
  PROSZĘ ŻEBY GRYPA 666 WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEN TEMAT

  • antykk said

   Każdy film ma wcześniej uzgodniony scenariusz,polityka również…Napoleon powiedział „historia to uzgodniony zestaw kłamstw”

 4. zagrypiona said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Eksplozja-na-platformie-wiertniczej-w-Zatoce-Meksykanskiej,wid,12630115,wiadomosc.html?ticaid=1ad0b

 5. Andrzej 101 said

  Zagrypiona, na niemieckich oficjalnych portalch bandyci łżą, że platforma w zatoce wprawdzie wybuchła, ale że nie ma wycieku ropy.
  Oni wykończą tam miliony ludzi i ekosferę Atlantyku. A przy okazji podniosą cenę ropy.

  as
  http://poliszynel.wordpress.com/

 6. antykk said

  Może nie na temat-ale…2 niusy z merdiów ta sama tematyka a jakże różne wywołują przemyślenia,otóż wielki Ben B. nawet wezwany w Kongresie, uśmiechnięty wiadomo NIEtykalny (nagrode dostał i namaszczenie na dalszą prace*)i szef banku Chin (prawdopodobnie zwiał przed karą s). http://forsal.pl/artykuly/447194,w_chinach_kraza_plotki_o_ucieczce_szefa_chinskiego_banku_centralnego_zhou_xiaochuan.html http://biznes.onet.pl/bernanke-przyznaje-ze-nie-wyrazal-sie-jasno-w-spra,18543,3582550,1,news-detal

 7. antykk said

  Nowa Zelandia! Trzesienie ziemi! 7,2 lub 7,4scR zagrożenie tsunami, miasto Christchurch (b.słaby ang.) http://twitter.com/breakingnews

 8. ALFA said

  Serbołużyczanie – zapomniany naród i nie długo Polski

 9. antykk said

  Hologram, którego koszt uruchomienia wyniósł 15 tys. dolarów, zostanie zainstalowany w pobliżu szkoły. Teoretycznie więc kierowcy powinni być przygotowani w tym rejonie na niespodziewane wtargnięcie dziecka na drogę. Niestety, na początku roku szkolnego, jak zwykle zdarza się najwięcej wypadków z udziałem dzieci…

  Z daleka hologram będzie widoczny jako trudny do zidentyfikowania obraz, jednak gdy kierowca podjedzie bliżej – na ok. 30 metrów, będzie mógł wyraźnie zobaczyć obraz dziewczynki z piłką przed maską auta… http://www.sfora.pl/Hologram-na-drodze-zmusi-kierowcow-do-zdjecia-nogi-z-gazu-a23918 i następne-Przy pomocy tzw. inżynierii wstecznej da się już dziś dokładnie i szybko zbadać mózg. Problemem jednak ponad 100 lat dokładnych badań mózgu jest rozrzucenie wiedzy. http://www.sfora.pl/Powstanie-sztuczny-ludzki-mozg-To-juz-pewne-a23932

 10. ALFA said

  ZNOWU NAS STRASZĄ

  Atak małpiej ospy!
  Epidemiolodzy alarmują – na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat aż dwudziestokrotnie wzrosła liczba osób zakażonych małpią odmianą ospy prawdziwej. Istnieją poważne podejrzenia, że zabójczy wirus przystosował się już do nowego, ludzkiego gospodarza i potrafi przenosić się z człowieka na człowieka. Naukowcy, którzy odkryli gwałtowny wzrost zachorowań apelują o dokładne zbadanie sprawy i oszacowanie ryzyka wybuchu pandemii.

  Małpia ospa atakuje głównie gryzonie i przeskakuje na ludzi spożywających mięso zakażonych zwierząt. Dotychczas problem był jednak marginalny, ponieważ przed chorobą skutecznie chroniły powszechnie stosowane na całym świecie szczepionki przeciw ospie prawdziwej, do której wirus małpiej ospy jest bardzo podobny. Jednak z uwagi na oficjalne, całkowite wyeliminowanie ospy prawdziwej z ludzkiej populacji (ogłoszone przez Światową Organizację Zdrowia w 1980 roku) nie przeprowadza się już profilaktycznych szczepień. Zaniechanie szczepień może się okazać jednak wielkim błędem. Niszę po wirusie ospy prawdziwej stara się bowiem zapełnić wirus małpiej ospy.

  Badania przeprowadzone w latach osiemdziesiątych wykazały, że choroba prowadzi do wysokiej, bo dziesięcioprocentowej śmiertelności – głównie wśród dzieci. Jednak wówczas na całym świecie odnotowano jedynie 37 przypadków zakażenia ludzi. W ciągu ostatnich dwudziestu lat sytuacja uległa diametralnej zmianie – przypadków zakażenia wirusem małpiej ospy jest coraz więcej.
  http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Atak-malpiej-ospy,wid,12639734,wiadomosc.html?smg4sticaid=6ad7b

 11. mirek said

  dobre warunki mi się kojarzą z dobrym dostępem do wody, a po co?
  acha, są nowe szczepionki, znaczy te same ale unowocześnione,
  (w radio mówili)

 12. Buka said

  http://wolnemedia.net/prawo/zakazane-zarowki-wciaz-legalne/ -wystarczy nazwać je „żarówkami do sygnalizacji świetlnych i lamp warsztatowych” i umieścić zastrzeżenie ,że nie wolno stosować ich do oświetlania pomieszczeń domowych.

 13. wega said

  CZYSTY WGLAD W RZECZYWISTOSC

  http://www.rozwojduchowy.net/ksiazki-momentboskosci-48_czystosc_umyslu.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: