Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

11.09.2010 – O wolności słowa

Posted by zagrypiona w dniu 11 września 2010


Ogłoszenie dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą i nie czytali o tym. Nastąpiła konsolidacja przyzwoitych blogów: wykluczeni.info. Tu zbiorczo wyświetlane są aktualne wpisy na wyżej wymienionych blogach. Tak że wszystko jest ‚pod ręką’.

Niestety jednak, jeden spośród blogów na powyższej stronie został usunięty z przestrzeni internetowej: judeopolonia.wordpress.com. Jego właściciel, będąc nękanym przez m.in. stowarzyszenie ‚Otwarta Rzeczpospolita’. Nie wiem, ale ta wiadomość osłabia mnie mentalnie tak samo jak śmierć dr Ratajczaka. Oczywiście, że śmierć człowieka to wiele poważniejsza sprawa, jednak dla nas ludzi walczących o prawdę, wraz zamknięciem ‚judeopolonii’ (ooo cóż za straszliwe słowo) nastąpiła ostateczne śmierć wolności słowa. Nie dość że i tak mamy pod górkę, to jeszcze takie wybryki. To jest terror, delikatnie rzecz ujmując, i policzek dla obywateli kraju, którzy płacą podatki i ledwo wiążą koniec z końcem a dodatkowo jeszcze zamyka się im usta.

Cóż teraz należy tylko mieć nadzieję, że że autor bloga jest cały i zdrowy i takim pozostanie.

A. Dodam jeszcze, że tyle mówi się o ICH inteligencji i wyjątkowości. Z powyższego wydarzenia widać jednak, że jest to inteligencja na poziomie przedszkolaka ‚plose pani, a Jacuś powiedział, że ja to czy tamto…‚ – po czym przedszkolak taki wpada w spazmatyczny płacz aby uwiarygodnić swoje racje, i wszyscy już są po jego stronie bo biedne dziecko płacze i tupie nóżką. No litości.

No ale tak, chyba jednak są bardziej inteligentni, skoro my pozostajemy bierni na takie zachowania (nie dajemy klapsa rozkapryszonemu dziecku, nie nakładamy kar/szlabanów na cukierki itd.). Co więcej, nie stosujemy takich środków jak i oni do swojej obrony. W końcu każdy może zgłosić taką czy inną stronę jako obrażającą grupę osób ze względu na narodowość czy wyznanie (tego to by się znalazło sporo). Ale my nic. Tylko udajemy, że deszcz pada gdy plują.

Osobiście nie słyszałam o przypadkach, aby ktokolwiek bronił dobrego imienia Polaków/chrześcijan na drodze sadowej. Żadna oszczercza gazeta czy portal nie zostały zmuszone do zamknięcia. Jeśli się mylę, i jeśli mamy się czym chwalić w tej materii, to cofam co powiedziałam powyżej. Przyznam, że w tej kwestii chciałabym się mylić.

Tu na grypie666 więcej na ten temat pisze P. Bein, A. Szubert i inni: Wykluczeni na 11 IX o przyczynach znęcania się nad zamkniętym blogiem tej jakże ‚otwartej’ na odmienność/odmienne punkty widzenia instytucji.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

W tym wpisie, to tyle z mej strony. Obezwładnia mnie ten polski/chrzescijański pełen wyrozumiałości i miłosierdzia (względnie apatii spowodowanej rozdarciem między koniecznością bronienia się a wspomnianym miłosierdziem i wyrozumiałością) marazm otoczenia i brak KONKRETNEJ reakcji na tego typu działania. NIE CHCE MI SIĘ JUŻ MYŚLEĆ O EDUKACJI POLAKÓW, KTÓRYCH POZA NIELICZNĄ GARSTKĄ JUŻ CHYBA W TYM KRAJU NIE MA. Nadstawmy teraz drugi policzek, o!

Reklamy

Komentarzy 17 to “11.09.2010 – O wolności słowa”

 1. TZJ said

  Przykład Judeopolonii i Poloniki powinien wystarczyć, każdy bloger powinien mieć zarchiwizowany swój portal, przynajmniej sam tekst co by można potem ściągnąć tak jak to jest teraz z archiwum Polonica.
  Twój blog odkryłem poprzez Maruchę niezbyt dawno ale staram się czytać na bieżąco, dzięki za dobrą robotę, i nie daj się obezwładnić tej apatii tylko działaj dalej.
  Na marginesie czasem mam wrażenie że te „6 milionów i potomkowie” to jest właśnie większość w Polsce a mniejszość to my.

  • zagrypiona said

   Masz racje. Dziękuję za komentarz i odwiedziny.

  • poliszynel said

   TZJ – wszystkie nieprawomyślne portale są w komplecie archiwizowane – przez unych – jako materiał dowodowy!
   Istnienie takich ostrych i bezpośrednich witryn jak Judeopolonia był korzystny dla mniej ostrych i nie tak bezpośrednio demaskujących żydostwo stron. Ale jak polikwidują te ostre witryny, to przyjdzie kolej i na pozostałe.
   Obym był złym prorokiem…
   Zagrypiona – ukłony
   A Wam obojgu – pozdrowienia…

   • TZJ said

    Jestem pewien ale cóż można zrobić w tym temacie innego? Nie widzę innej możliwości niż swoista ciuciubabka, oni zamykają a my niczym wańka wstańka. Większym problemem jest miejsce na serwerze gdy taki portal/blog ma istotne materiały i pozwala na ich ściągnięcie. Takie miejsce czy tam transfer
    (w temacie nie siedzę) kosztuje, ech tutaj widzę tylko coś w rodzaju samopomocy a z tym jest różnie niestety.

    • mirek said

     potem zaczną usuwać obywateli (tak piszę bo mamy po-komunę) w dużym stopniu na swoje życzenie,
     a na ile oszukali wybory (jak komuna to komuna vide 1945) niewiadomo, ale było o tym w judeopoloni, zapisałem sobie pojedyńcze arty zamiast całą stronę (są na chomikuj.pl)
     W sumie lewicowa walka z kościołem mogła by się przydać bo bysmy przestali nadstawiać ciała,
     a by było oko za oko?

    • TZJ said

     Obywateli już usuwają, ostatni głośny przykład to Ratajczak, pewnie miał być lekcją dlatego tak Go załatwili. Z wyborami to jest ciekawa sprawa bo jeśli są „przekręcane” to te partie tak ręka w rękę nie działają bo gdyby tak było to co za różnica kto wygra. Cholerne marionetki żal o tym mówić echh…

     A tego ostatniego akurat nie popieram, ta tak zwana lewica vel lewizna wie że ten cały szit jaki teraz jest w Kościele to właśnie efekt ich działania, chyba wiesz kim jest Życiński/vel Żydziński i jemu podobni. Dostań się do instytucji i zniszcz ją od środka to ich taktyka.
     Mieszają nas z gnojem przez cały stary i nowy prl więc nie dziw się że ludzie wolą nadstawić tyłka, dać w łapę niż zwyczajnie „postawić do pionu” urzędasa który się zwyczajnie rządzi. Kościół mógłby w tym wiele pomóc ale muszą w nim być Polacy a nie przebierańcy.

 2. mgrabas said

  kopie usuniętych tekstów są jeszcze dostępne w archiwach googli, kilka cytatów z tego zablokowanego blogu zamieściłem u siebie http://7777777blog.wordpress.com/2010/09/12/oto-cytaty-wpisow-ktore-sa-prawda-i-dlatego-sa-usuwane-z-internetu/
  pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: