Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

15.09.2010 – Czy czeka nas zima tysiaclecia?

Posted by zagrypiona w dniu 15 września 2010


Dzisiaj krótko i niezbyt kontrowersyjnie. Myślałam, żeby się nie dzielić z Drogimi Czytelnikami wiadomością, którą znalazłam parę dni temu o zanikaniu prądu oceanicznego Golfsztrom. Ale jednak podzielę się. Generalnie, zjawisko zanikania prądów to nic nowego. takie rzeczy zdarzały się już w przeszłości. Że może i sobie być jakieś tam globalne ocieplenie przez jakiś czas, ale natura jak natura, broni się i dąży do równowagi – po ociepleniu następowały ery zlodowaceń.

Tu 2 linki do artykułów o tym co zaszło w Zatoce Meksykańskiej:
Cała prawda o katastrofie w Zatoce Meksykańskiej
Zatoka Meksykańska- Cała prawda o danym wycieku Ropy

A tu o zanikaniu prądu oceanicznego:
Naukowcy: Golfsztrom zanika ! – Ostrzeżenie przed ostrą i długą zimą
Golfsztrom zanika ? – riposta

Ja pozwolę sobie zacytować fragmencik z tekstu o Golfsztromie:

Czy Rosjanie nie przykręcą nam kurka z gazem ? Jak Polska jest przygotowana na prawdziwie polarną zimę ? Znów będzie pełne zaskoczenie ?  Kto pomoże setkom tysięcy Polaków i ludzi w innych krajach, w tak trudnych warunkach ?

Polska nigdy nie jest na nic przygotowana, na zwykła zimę nigdy, na powodzie, klęskę suszy – nigdy. A co dopiero mówić o  zimie tysiąclecia. Nie jesteśmy niezależni energetycznie, zapasy zboża znikają, albo nie są robione (bo lepiej wysłać za granice i dostać gotówkę – a jak przyjdzie głód to chyba ta gotówkę będą sobie gotować i zjadać). Rosja w obliczu pożarów, wstrzymała eksport swego zboża, ponieważ priorytetem są obywatele. Polska w obliczu powodzi – nie. Czyli jak zwykle, Polak, płacący podatki swej ojczyźnie, również jak zwykle będzie pozostawiony sam sobie. Broń Boże polegać na władzy kraju.

O problemach ze zbożem pisał Mizia:
TUSK POŁOŻYŁ LAGĘ NA POLAKÓW – gorzko pożałujemy..

POLAKOM – JESIENIĄ GROZI GŁÓD !!!- 50% RODZIN NIE BEDZIE STAĆ NA ŻYWNOŚĆ..

Ale spokojnie. Głodu pewnie nie będzie. Jakoś nie wierzę, że pozamykają macdonaldsy i inne miejsca dystrybucji śmieciowego żarcia. 😉 Najwyżej wyzdychamy od chemii, która przyjdzie spożywać. No chyba, że ktoś sobie porobi jakieś zapasiki już teraz i na nich dotrwa do jakichś normalniejszych czasów. Chociaż wątpię, gdy ludzie się do macdonaldsowego żarełka przyzwyczaja, to już tak zostanie. A znając polska mentalność, będą się wielce dziwować skąd tyle raka/alergii/otyłości/itp chorób, zupełnie nie kojarząc tego ze sposobem odżywiania.

————————————

Polecam dzisiejszy artykuł na grypie o geoinżynierii (chemtrails, harp…): geoinżynieria atmosfery.

A tym niedowiarkom co twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak chemtrails (np. teksty w rodzaju: nie wierze w chemtrails – jakby to było coś metafizycznego co wymagałoby wiary. Otóż, chemtrails to fakt, z którym można się zgodzić albo nie, ale nie kwestionować jego istnienia) polecam naprawdę się do edukować, niekoniecznie w kwestii skali zjawiska, ale jego istnienia chociaż. Bo oficjalnie już się o tym mówi.

Na początek kilka dokumentów, żebyście się zanadto nie przemęczyli:

the geoengineering option – dokument nie będący dywagacja blogera, teoretyka spiskowego, a raczej uznawanej oficjalnie za poważną instytucji.

Today, the term „geoengineering” refers to a variety of strategies designed to cool the climate. Some, for example, would slowly remove carbon dioxide from the atmosphere, either by manipulating the biosphere (such as by fertilizing the ocean with nutrients that would allow plankton to grow faster and thus absorb more carbon) or by directly scrubbing the air with devices that resemble big cooling towers. However, from what is known today, increasing the earth’s albedo offers the most promising method for rapidly cooling the planet.
Most schemes that would alter the earth’s albedo envision putting reflective particles into the upper atmosphere, much as volcanoes do already. [od admina – i zapewniam, ze nie sa wystrzeliwane do atmosfery z procy, ale dostarczane tam samolotami]

chemtrails report

An overview of geoengineering of climate using stratospheric sulphate aerosols

Reklamy

Komentarzy 14 to “15.09.2010 – Czy czeka nas zima tysiaclecia?”

 1. ALFA said

  Czy Prąd Zatokowy rzeczywiście zanikł?
  Sroga zima z zupełnie innego powodu

  Ostatnia teoria mówi o ostrej zimie, która może taka być, ale w żadnym razie nie z powodu zaniku Prądu Zatokowego. Nasze prognozy sezonowe od wczesnego lata mówią o bardzo szybkim rozpoczęciu się mrozów, pierwszych opadów śniegu i srogiej zimie w Polsce i w wielu regionach Europy. Nasze prognozy nie opierają się na pozbawionych dowodów teoriach spiskowych, lecz na rozkładzie cyrkulacji nad północną i wschodnią Europą.

  Sroga zima według nas będzie efektem silnego wyżu rosyjskiego, podobnie jak miało to miejsce latem, gdy Rosja była pogrążona w rekordowych upałach. Ten sam wyż w porze chłodniej ściąga w region powietrze nie z południa, lecz z północy. Podobny epizod mieliśmy w styczniu 2006 roku, gdy temperatura przekraczała w naszym kraju minus 30 stopni. Tym razem może być nie tylko bardzo mroźno, lecz również śnieżnie. Rosjanie zdążyli się już przyzwyczaić, że po upalnym lecie nadchodzi sroga zima. Mówią o tym najstarsze ludowe przysłowia, a więc sytuacja taka miała miejsce nie jeden raz i nie może być odbierana jako anomalia.

  Także w Polsce mroźna i śnieżna zima z przełomu 2010 i 2011 roku nie będzie w żadnym razie anomalią. Po nadzwyczaj ciepłych zimach z lat 2006-2007 i 2007-2008, kilka mroźniejszych zim jest całkiem naturalnym zjawiskiem, zwłaszcza w klimacie umiarkowanym, gdzie pogoda potrafi się zmieniać z dnia na dzień o 180 stopni.
  Serwisy zajmujące się teoriami spiskowymi największą aktywność przejawiały w czasie panowania rekordowych upałów w Rosji, fal mrozów w krajach Ameryki Południowej oraz katastrofalnych powodzi w Chinach i Pakistanie. Wszystkie te zjawiska zdążyły już ustąpić, a pogoda powróciła do normy. Nie jest to więc początek końca, lecz krótkotrwałe zawirowanie, które może się powtórzyć lub też nie. Serwisy wykorzystały sprytnie prognozy mówiące o ostrej zimie i połączyły je z sensacją o zaniku Prądu Zatokowego. Gdyby nadchodząca zima rzeczywiście okazała się sroga, to wszyscy niewtajemniczeni w sprawy meteorologiczne byliby pewni, że to efekt osłabienia Prądu Zatokowego i wstępu do końca świata. Na szczęście udało im się omamić tylko garstkę ludzi, która nie potrafi szukać ogólnodostępnych informacji w internecie mówiących coś zupełnie innego.
  Prąd Zatokowy wcale nie taki ważny

  Na temat Prądu Zatokowego powstało bardzo wiele mitów. Wielokrotnie straszono Europejczyków zanikaniem tego prądu, co oczywiście okazało się nieprawdą. W internecie można natknąć się na apokaliptyczne wizje pseudo-naukowców z 1999 i 2005 roku. Za każdym razem wieściły one globalną zimę w Europie, ale nigdy ona nie nadchodziła. Naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii jednoznacznie stwierdzają, że znaczący wpływu Prądu Zatokowego na klimat w Europie jest tylko mitem, który został rozpowszechniony w dziewiętnastym wieku przez amerykańskiego wojskowego Matthew Fontaine Maury’ego.
  http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/106878,czy-prad-zatokowy-rzeczywiscie-zanikl

  • zagrypiona said

   ten tekst niczego nie wnosi, procz pogladu autora, ze ludzie ktorzy badaja sprawe zaniku pradu to teoretycy spiskowi, w dodatku brak sensownej argumentacji. to ze w rosji sa cieple lata i ostre zimy to normalne bo tam jest klimat kontynentalny niezalezny akurat od dzialan golfsztromu w przeciewienstwie do Polski.

   ja tam sie nie znam, ale moze jest tak, ze jesli zaniknie ten prad dajacy nam cieplo do europy to w to miejsce sila rzeczy wcisnie sie wyz znad Rosji? cytowany artykul niczego doprawdy nie wyjasnia.

   a o tym ze po momentach ocieplenia na ziemi nadchodzili epoki zlodowacen to juz dzieci w przedszkolach wiedza, wiec nie ma sie co burzyc na to, ze ktos przewiduje nastepne zlodowacenie. taki jest cykl natury, a nie tam zadne teorie spiskowe. a ze ludzka reka ‚pomaga’ przyspieszyc niektore zjawiska to i dzieja sie rozne rzeczy.

 2. poliszynel said

  A może to tylko straszenie kolejnym „globalnym zagrożeniem”? Nie zapominajmy, że natężone opryski chemtreilsem powodują odbijanie części promieniowania słonecznego spowrotm w przestrzeń kosmiczną. Do powierzchni ziemi dociera trochę mniej ciepła, resztą robią HAARP-em.
  Za dużo spekulacji w tym wszystkim. A my zamartwiamy się na zapas. Z psychologicznego punktu widzenia jest to cholernie niekorzystne. Stajemy się bardziej podejrzliwi i podatni na nawet najabsurdalniejsze domysły.
  A jeśli, z jakiegokolwiek powodu, przyjdzie zima tysiąclecia – to i tak musimy sobie z tym poradzić.

  • zagrypiona said

   Ja tam sie zima tysiaclecia nie przejmuje. Moge przetrwac nawet na korzonkach i suchym chlebie. Bardziej niz zima doskwiera mi bezrobocie na przyklad i ogolny mentalny marazm wspolobywateli.

   Ale racja. Za duzo domyslow. Moze byc tak ze to haarp zrobi zime tysiaclecia. A moze i nie. W kazdym razie cos sie szykuje.

   • mirek said

    ja bym nie powiedział maraz, bo to plotami się ludzie
    zajmują, ostro, kto co i z kim,
    a kto ich okrada to machają ręką, niestety

   • ALFA said

    A to się szykuje odsłaniamy ostatnią kartę zagranie „Kartą Obcych”przy pomocy najnowszych technologi, zostanie sfingowana inwazja Obcych,
    Oczywiście żadnych obcych nie będzie, tylko „wspaniałe widowisko” efektów specjalnych w postaci hologramów na naszym niebie, plus jakieś manifestacje kosmicznych energii. A ludzie będą w tedy w strachu,aby Nas spacyfikować, zredukować, zamknąć i „zaczipować”
    proszę posłuchać 59sekunda już nie pierwsza taka wiadomość, prawda czy fałsz, ale każdy powinien być przygotowany na takie widowisko,żeby nie dali się przestraszyć nabrać

    • antykk said

     Alfa! Niestety przegrywamy w walce z głuchoniemymi*ludzmi stworzonymi Dla i Przez System*. Naprawdę, nie wiem jak temu zaradzić????

    • zagrypiona said

     No wlasnie. teraz wystarczy spojrzec na tych posrod nas ktorzy propaguja idee anunakow, lataja ze skamielina reptylianow – i wszystko staje sie jasne kto po czyjej stronie stoi.

     Ja sie nie znam. Ale obrazowanie sobie w taki sposob rzeczy ktorych sie nie rozumie, badz sie w glowie prostemu czlowiekowi nie mieszcza – prowadzi do naduzyc. Np. ktos nie wierzy w zlo ludzkie, w zla wole, w zlosliwosc, w psychopatie, w chorobe – to sobie wymysla jaszczura, kosmite albo demona (i podpina potem pod jakies religie). Nie tedy droga. zlo to zlo. II ono zalezy tylko do czlowieka. Jakies pokretne mitologiczne tlumaczenia sluza manipulacji.

     PS. A tak ogolnie… dlaczego sadzimy ze kosmici (o ile istnieja sa zli?) bo filmy z holyudu ich takimi ukazuja? No jaaaa, holyud wyrocznia swiatowa – sama przenajswietsza prawda. A teraz jeszcze dodatkowo te teoryjki o kosmicznych jaszczurach anunakach itd. Ludzie zastanowcie sie. Czlowiek ma wolna wole, i do wyboru zlo/dobro. Zaden anynak mu nie pomaga wybierac ale on sam sobie. Kosmici jesli sa wyzej technologicznie, to pewnie maja lepszy kregoslup moralny niz my. Inaczej juz ulegli by zagladzie, samounicestwieniu, zamiast sobie podrozowac w kosmosie. My do takiej autozaglady wlasnie dazymy, bo niektorzy wybieraja zlo. Proste.

     Trzeba te brednie o anunakach rozbijac, cociaz jak znam zycie, to ciemny lud kupi je i tak. A nie daj Boze jak na tych hologramach pojawi sie Jezus, albo Krzyz. Prosze nie poczytywac tego jako szyderstwo z wiary. ale niestety, taki poziom niektórzy prezentuja, ze beda w stanie w takie cos uwierzyć. Jezus powinien byc w sercu i w uczynkach, a nie tam w jakichs gwiezdnych projekcjach.

    • ALFA said

     PROJECT BLUE BEAM
     Holografia, techniki uzyskania 3-wymiarowych obrazów, obejmuje wzór interferencji pomiędzy 2 zestawy jednej długości fali fale świetlne. A single laser beam is split into two parts, one to illuminate the object, the second part (called the reference beam) is reflected by a mirror. Pojedynczy promień lasera jest podzielony na dwie części, jedna do oświetlenia obiektu, druga część (tzw. wiązką odniesienia) jest odbijane przez lustro. The two beams meet forming an interference pattern, which is developed to form a hologram. Dwie wiązki spełnienia, które stanowią wzór interferencyjny, który jest opracowywany w postaci hologramu. This hologram can be used to re-create a 3-dimensional image of the original object. To hologram może być użyty do ponownego utworzenia 3-wymiarowy obraz pierwotnego obiektu. According to a comprehensive report by Canadian investigative journalist, Serge Monast, entitled Project Blue Beam, this holographic technology used in conjunction with hi-tech, mind-control weapons utilizing the effects of radio-frequency waves upon the brain, is capable of projecting an image in the sky and causing collective thought to convince people they are seeing an alien invasion or the second coming of Christ. Według szczegółowego sprawozdania kanadyjskiego dziennikarza śledczego, Serge Monast, zatytułowany Project Blue Beam to holograficzne technologii w połączeniu z hi-tech, broni kontroli umysłu z wykorzystaniem wpływu fal radiowych na mózg, może projektowania Obraz na niebie i powodując zbiorowego przekonać ludzi, że widzą inwazji obcych i drugiego przyjścia Chrystusa.

     http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=0&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.disclose.tv%2Faction%2Fviewvideo%2F4404%2FPROJECT_BLUE_BEAM%2F

 3. antykk said

  Nie rozumiem po co tyle blogów,jak nic z tego nie wynika dla dobra naszej ojczyzny! Dlaczego nie interwenjujemy w/s podwyżek cen,niesprawiedliwości,przeginania prawa wobec obywateli Pl! Dlaczego nie tworzymy fundacji, czysto-polskich przeciwko wszelkim fundacjom (powołanym przez nie-Polaków do obrony niePolaków) finansowanych z naszych podatków! Zacznijmy myślec o nas-Polakach jako o narodzie,który nie jest intruzem we własnym kraju a jest w nim władzą,bo na nią płaci płaci. Kto jest komu coś winien,rząd nam czy My rządowi!

  • zagrypiona said

   Tez sobie zadaje to pytanie. Prawdopodobnie, mamy zakorzenione w glowach, ze nic nie da sie zrobic, ze media, ze sady, ze wladza nalezy do unych… (no i tak raczej jest)

   I tak naprawde nie jestesmy zjednoczeni. A do tego o czym mowisz to jest potrzebne. Tymczasem zobacz jakie sa podzialy wsrod ‚patriotow’. Szanse maja tylko ci co sa naprawde przeciw wszystkiemu i za kompletna odnową. Ci natomiast co sa po stronie KK i JK sadza ze wszystko 9procz tego ze katastrofa smolenska i krzyz) wszystko jest OK. Zobacz sobie komentarze np. takiego contrreva. Dla niego wszystko jest OK!. A lekarstwem to pewnie Mikke na cale zlo jest, albo Kaczynski, nie wczytywalam sie az tak w jego tam tworczosc blogowa.

   W takim rozbiciu i bez KASY, niestety, bez KASY nie mamy szans. Poza tym, bysmy chyba potrzebowali glowe naszego ruchu (rozsadna, nie pro pis, propo czy cokolwiek tam) w Polsce, kto by trzymal jakos kontrole nad tym i mial wiecej doswiadczenia. Tak mysle ale moge sie mylic.

   Dlatego ciagle te blogi, chyba jedyna sznsa to obudzic jak najwiecej owiec ze snu, chociaz jak tak pomysle nad tym, to chyba wiecej juz nie obudzimy. No chyba ze nastanie wojna czy cus, jakis moment dziejowy ktory Polakow przycisnie solidnie. Poki co jest jeszcze do gara wlorzyc, bebzony pelne to i myslec sie nie chce. (niektorym)

 4. Buka said

  http://www.youtube.com/watch?v=lVGC9Ch5tOI&feature=related cz.1
  „Harrison Bergeron” to chyba mało znany i raczej nie rozpowszechniany film,a szkoda bo naprawdę świetny,pokazujący jak wygląda wyrównywanie szans ; tworzenie idealnego,bezpiecznego świata i matrix,który nas otacza.

 5. ALFA said

  – Uczestnicy konferencji usłyszeli szokujące dowody, że jeden z
  najważniejszych herbicydów powoduje deformacje płodów ludzkich,

  – Grupa Carrefour Group jest wśród głównych sieci handlowych, które obiecują
  utrzymać handel wolny od GMO,

  – Ministrowie deklarują Brukselę jako region wolny od GMO.

  Brussels, 16/09/2010 – John Dalli, Europejskie Komisarz ds. Zdrowia i Spraw Konsumenckich wysłuchał ostrej krytyki od uczestników konferencji „Regiony Wolne od GMO” w Brukseli w dniu 16 września 2010 r. Dalli szczegółowo wyjaśnił propozycję Komisji, dotyczącą przekazania krajom członkowskim prawa do zakazu uprawy roślin genetycznie modyfikowanych, jednak przyznał delegatom, że Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności powinna być zreformowana (EFSA).

  Komisarz odpowiadał na pytania José Bové, słynnego znanego rolnika i
  wiceprzewodniczącego Komisji ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego. Bove wezwał do „drakońskich” reform EFSA. Jeden z delegatów nazwał EFSA „farsą drzwi obrotowych i kontroli przez korporacje”.

  Dalli odpowiedział, że jako nie-naukowiec nie jest w stanie ocenić jakości pracy EFSA, ale przyznał, że była krytyka Urzędu w wielu dziedzinach i zaprosił Bové i inne organizacje pozarządowe do uczestniczenia w procesie reform.
  Dodał, że ostatnie przypadki zanieczyszczenia modyfikowanymi genetycznie ziemniakami ‚Amadea’firmy BASF w Szwecji umocniły jego przekonanie, że należy wzmocnić monitoring GMO w całym procesie produkcji.

  Bové podsumował uczucia delegatów: „Nikt nie może nas zmusić do konsumpcji GMO lub niszczyć naszego rolnictwa dla GMO. To jest wybór polityczny, dla którego dzisiaj tu jesteśmy.”

  Benoit Lutgen, Minister Rolnictwa Walonii wezwał do reformy rolnictwa
  opartej na jakości: „Jest to jeden z powodów, dla którego Walonia jest
  członkiem sieci regionów wolnych od GMO”.

  Evelyn Huytebroeck, Minister Środowiska Regionu Bruksela ogłosiła, że
  właśnie dzisiaj rząd regionalny stolicy Unii Europejskiej także podjął
  decyzję, by być regionem wolnym od GMO.

  Konferencja, która odbywa się w budynku Parlamentu Europejskiego,
  zgromadziła 300 przedstawicieli regionów wolnych od GMO, inicjatyw
  obywatelskich, rolników, organizacji ekologicznych i konsumenckich z
  wszystkich państw członkowskich oraz członków Parlamentu Europejskiego.
  Liczba wszystkich regionów wolnych od GMO oraz gmin w UE przekroczyła 4 000 wraz z najnowszym członkiem – Brukselą, stolicą Unii Europejskiej.

  Komentując propozycję Komisarza Dalli, by oddać decyzje o dopuszczaniu upraw roślin modyfikowanych genetycznie państwom członkowskim, w imieniu organizatorów konferencji wypowiedział się Benedikt Haerlin: „Doceniamy fakt, że w końcu wydaje się, że Komisja akceptuje, że nie można zmusić do GMO obywateli i rolników europejskich. Jednak, panu Dalli nie udało się odnieść do poważnych spraw, jak zdrowie i zagrożenia środowiskowe, które muszą być uregulowane na poziomie Wspólnoty.”

  Profesor Andrés E. Carrasco, słynny argentyński embriolog z Uniwersytetu w Buenos Aires zaprezentował szokujące wyniki dotyczące herbicydu Roundup, używanego w 70% wszystkich upraw GMO, który powoduje deformacje twarzy i uszkodzenia systemu nerwowego płodów ludzkich. Z powodu publikacji badań w sierpniowym wydaniu pisma „Chemical Research in Toxicology” (Badania chemiczne w toksykologii) prof. Carrasco został fizycznie zaatakowany przed prezentacją swoich prac w Ameryce Południowej.

  Haerlin dodał „Batalia przeciw GMO jest czymś więcej niż tylko sprawą
  technologii. Chodzi tu o różnorodne i ekologiczne rolnictwo oraz rozwój
  obszarów wiejskich, praktykowane przez niezależnych rolników, produkujących
  produkty wysokiej jakości, a nie o zorientowany na towary globalny
  agro-biznes. Jest to punkt zwrotny dla następnej reformy Wspólnej Polityki
  Rolnej”.

  To podejście zostało poparte przez przedstawicieli największych firm
  produkujących i sprzedających żywność, włącznie z Grupą Carrefour i EDEKA Nord. Przyrzekli oni utrzymać swoją politykę bez GMO, w stosunku do produktów, które muszą być znakowane zgodnie z aktualnym prawem UE. Delegaci powtórzyli swoje dawne żądania obowiązkowego znakowania produktów od zwierząt żywionych paszami GMO. Dobrowolne systemy znakowania produktów wolnych od GMO: mięsa, mleka i jaj istotnie zwiększyły ich udział na rynku i pokazały potrzebę konsumentów do zagwarantowania przejrzystości i swobody wyboru.

  Uczestnicy konferencji ostrzegli Radę Europy i Parlament Europejski przed targowaniem się zdrowiem i bezpieczeństwem środowiskowym w związku z krajowymi zakazami uprawy roślin modyfikowanych genetycznie, które są faktem. Zamiast tego powinno być wprowadzone moratorium na dopuszczenia GMO na poziomie UE, do czasu aż Komisja rozstrzygnie problemy oceny ryzyka, prawa o ścisłej czystości nasion aż do rozważenia społeczno-ekonomicznych skutków dla rolników i producentów żywności.

  Więcej informacji na stronie:

  http://www.gmo-free-regions.org/conference2010/press.html

  TERAZ TYM BARDZIEJ MUSIMY ODWAŻNIE I OSTRO WALCZYĆ W POLSCE O ZAKAZ UPRAW
  GMO. A WIĘC PROSZĘ O MOBILIZACJE SIEBIE I INNYCH…zapraszamy do wspólpracy
  w akcji ŚWIĘTO ZIEMNIAKA BEZ GMO http://www.swietoziemniakabezgmo.pl/

  WSPIERAJ KAMPANIĘ http://www.icppc.pl/antygmo/pomoz-kampani/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: