Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

25.09.2010 – Wiem, powinnam przestać sie dziwic propagandzie…

Posted by zagrypiona w dniu 25 września 2010


Dzisiaj parę różnostek, bo nazbierało mi się kilka niezwykle bulwersujących kwestii. Jestem w trakcie pisania innego większego tekstu, wiec proszę wybaczyć mi cisze jaka panuje na blogu ostatnimi czasy.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

1. Hurra, ustanowiono Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy.

+ drobnym druczkiem dodano: zniesiono możliwość odbierania dnia wolnego przez pracownika, jeśli święto przypada w ustawowy dzień wolny od pracy.

Wiem, że dzień święty trzeba święcić, i można, jeśli ktoś naprawdę wierzy bez względu czy jest wolny od pracy czy nie. Ale absolutnie nie zgadzam się z tym brakiem możliwości odbioru dnia wolnego. Święta bardzo często przypadają w weekendy. I nie chodzi mi tu o urzędników, bo oni się nie przepracowują, ale są tacy ludzie którzy niezwykle ciężko pracują fizycznie i którym te dni wolne należałyby się jako odpoczynek.

Tu artykuł o tym: Zamiast mniej, będziesz musiał pracować więcej

A wszystko to po to, by PKB nie leciało w dół, bo wiadomo ze jak Polacy maja jakieś święto i wolne biorą, to cala gospodarka leeeciiii… 😉 Ja nie wiem, ale oni chyba maja nas za idiotów albo sami są idiotami. Albo jedno i drugie na raz.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

2. W Polsce jest tak niskie i spadające bezrobocie, ze zaraz cala Europa do nas przyjedzie pracować! Poważnie. Za 800 zeta netto przyjadą Anglicy, Niemcy, Grecy, Hiszpanie, Irlandczycy już spakowali walizki i właśnie lecą!!! Nie wierzycie?
Europa przyjedzie do Polski za pracą!
Ten kto to nagrywał i układał im scenariusz rozmowy, rzeczywiście musi mieć jakieś niepolskie korzenie/lokalizacje życia niepolską i nie nadawać z tego kraju, z polskiej rzeczywistości, żeby takie bzdury opowiadać.
Europa przyjedzie do Polski za pracą! – tu jest link do praktycznie tego samego, chociaż trochę pozmieniane. Najlepsze jest na końcu 2 części, kiedy prowadzący mówi, że ‚ma nadzieje ze powiaty z wysokim poziomem bezrobocia niebawem znikną z mapy Polski’ – no piękne przejęzyczenie. Powiat o który chodziło, to akurat z woj. mazowieckiego. Może nie byłoby tak źle gdyby cale województwo zniknęło a przede wszystkim ta jego część gdzie hanka i cyrk stoi przy wiejskiej.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

3. Wczoraj słuchałam RadiaTokFm (dla tych co nie wiedza, to stacja ta należy do tego samego koncernu co GW i podobneż bzdury propagandowe indoktrynujące są przez nią rozsiewane).

Otóż była dyskusja luźna na różne tematy, panowie starsi jacyś siedzieli w studiu i dysputowali na temat KK, wolności, homoseksualizmu, holokaustu, szkół… No zapewne wiecie już Drodzy Czytelnicy o co chodzi. Mianowicie niedawno wybuchł skandal bo jakaś nauczycielka, dumnie zadeklarowana lesbijka zapragnęła pracować w niepublicznej katolickiej szkole i… ODMÓWIONO JEJ (taki przykład był w audycji, katolicka szkoła w obliczu zatrudnienia lub niezatrudnienia nauczycielki zadeklarowanej lesbijki)! I stad wielkie larum, cóż za dyskryminacja… (a wyobrażacie sobie moi mili np Maruchę, ludzi z grypy666 czy mnie składających podanie do pracy w GW albo jako nauczycieli do szkoły wyznaniowej żydowskiej/islamskiej? No ludu. Mądry człowiek wie, ze gdzie nie proszą tam się nie należy pchać, a ewentualnie po odrzuceniu nie rznie głupa i nie udaje, ze nie wie dlaczego go odrzucono).

No ale… Na antenie padły różne jakże ciekawe zdania:

Jeśli katolicy mają problem z akceptacja odmienności to zakazać im robienia szkół” (tak się zaczynam zastanawiać z akceptacją czego problem maja żydzi i islamiści, też by się znalazło coś, czego można by im w takim razie zakazać) – tak to mniej więcej brzmiało. I generalnie, że nie wolno dyskryminować poglądów. Powinni przyjąć mimo, ze jest to wbrew katolickim zasadom.

Mnie zastanawia, ze tym tam z TokFmu zal pupę ściska, ze lesbijka nie dostała się do katolickiej szkoły jako nauczycielka, ale jak np okaże się ze ksiądz jakiś czy ktoś związany z KK jest orientacji homoseksualnej to WIELKIE LARUM AJ WAJ i co jeszcze, tolerancja tych obłudników znika jak kamfora. Czy wy doprawdy nie widzicie tej niespójności w waszych poglądach? Chyba tylko jakiś odmóżdżony beton wciąż ślepo łyka ta stronniczą propagandę.

Wyjaśnienie: nie popieram tego żeby homoseksualiści pracowali w szkołach (zwłaszcza prywatnych, katolickich, które sobie tego nie życzą) jako nauczyciele, czy żeby byli w Kościele i jątrzyli. Ja tylko pragnę wykazać hipokryzje tokefemowcow i ich wiernych słuchaczy. Tak sobie wykreowali swoje światopoglądy, ze już się gubią i od czasu do czasu wyłazi szydło z wora i zaczyna być jasne o co im tak naprawdę chodzi: zal pupcie ściska, nic więcej. (ale żeby to wyjaśnić dlaczego i skąd się ten żal bierze, to trzeba by się do starożytnej historii zwrócić, ale nie czas po temu teraz i nie miejsce).

Później dyskutowali sobie o tym w kontekście Irvinga (oczywiscie powielili slogan ‚Irving nie wierzy w Holokaust‚ – ja tam nie wiem czy wierzy czy nie, bo tego człowieka nie czytałam i nie wiem, ale w TV mówili, że on jedynie ma wątpliwości co do liczb a nie co do istnienia Holokaustu, zresztą jak mnie się wydaje to chyba wszyscy oskarżani dziś o zaprzeczanie Holokaustowi powątpiewają w liczby i ewentualnie metody, co oczywiscie  nie przeczy wydarzeniu i nie umniejsza okropności tego co się stało wszystkim narodom które ucierpiały z rak nazistów: Słowianom, żydom, no i tym z zachodu, Francuzom i nawet Niemcom, bo tylko idiota twierdzić może, ze nie było wtedy porządnych Niemców, którzy ponieśli śmierć podczas IIWŚ).

No wiec padło w tym kontekście stwierdzenie: Gdyby Irving założył szkole i zatrudniał tylko wierzących w jego teorie to by było źle” (bo nie jest to ICH teoria i nad nią nie maja kontroli ani z niej korzyści). Ci radiowcy nie kumają chyba, ze jak coś jest prywatne to może się tam dziać co chce, zatrudniać kogo chce (byle nie dochodziło do przestępstw, w kwestii Irvinga to trochę może być skomplikowane zważywszy na to, ze prawo ustala jedyna prawdę historyczna i stoi na jej straży w naszym demokratycznym i liberalnym kraju jak to tokefemowcy nazywają).

Na koniec ja zadam parę głupich pytań:

Czy katolik, zadeklarowany naśladowca Jezusa Chrystusa, głosiciel ewangelii dostałby prace w tej szkole (np. ksiądz):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jesziwa_Chabad_w_Warszawie albo w tej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jeszywas_Chachmej_Lublin?

Czy ktoś kto wierzy w Jezusa Chrystusa, stosuje jego nauki w życiu i pragnie dumnie przekazywać je dalej, mógłby pracować w tej szkole: Zespół Szkół Lauder-Morasha?

Proszę mnie nie zrozumieć źle, niech tam sobie uczą kabały, Talmudu i czego tam chcą po swojemu, niech zatrudniają tych, którzy w sposób właściwy przedstawia i naucza ich tradycji świeckich i religijnych, ALE NA BOGA NIECH ZROZUMIEJĄ WRESZCIE, ZE TAK JAK ONI MAJA DO TEGO PRAWO, TAK I INNI, NP. KATOLICY. Na tym polega demokracja. Prawda?

A tu artykuł o tym: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką

Mnie zastanawia jedno. Skoro homo są tacy równi i normalni, to dlaczego na stanowisku pracy zupełnie normalnym, gdzie nikt nie ma potrzeby gadania o tym co robi w łóżku, oni MUSZĄ się pochwalić, czy tez pożalić. A szczególnie tu: przed uczniami? To albo chcesz nauczać przedmiotu, albo indoktrynować – jeśli idzie o to 2 to niestety trza się z tym liczyć, ze to jest nieakceptowane w pewnych środowiskach i jak się wyda nie kwękać, ze dyskryminacja. Ogarnijcie się homosie i zróbcie porządek z tymi, którzy przedstawiają was właśnie jako tego typu idiotów – dla waszego własnego dobra! Ja jak idę do pracy to NIE OPOWIADAM czy wole chłopców czy dziewczynki. TO JEST MOJA SPRAWA. Duzi jesteście powinniście o tym wiedzieć.

Cytacik z artykułu:

Jestem nauczycielką, i jestem lesbijką. To hasło. Chciałabym w przyszłości zobaczyć je na transparentach, znaczkach i koszulkach. Jako symbol zmiany.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

4. Jak się durak Wojewódzki z krzyża naśmiewa: Jest krzyż – jest zabawa, jest gwiazda – zabawy nie ma…

A obrońcy nic. Raczej zamiast tańcować pod krzyżem to może by gostka jakoś uskromnić? nie wiem? Proces o zniesławienie grupy wyznaniowej/narodowościowej? Przecież są na to paragrafy i ONI je stosują przeciw nam, dlaczego my ich nie stosujemy przeciwko nim? No tak, należy nadstawić drugi policzek, ale wtedy należy przestać się dziwić, ze zło i chamstwo rozkwita w najlepsze – temu przysłużą się bierność. W końcu dobro zostanie całkowicie zdominowane przez chamstwo. No chyba nie o to chodziło w całych tych naukach.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

5. Ostatnio po forach krąży tekst zatytułowany ‚Piaty rozbiór Polski”. Oczywiście dla nas tu zebranych, nie jest to nic nowego. To gorzka prawda, słowa kontrowersyjne włożone w usta fikcyjnego bohatera. Kiedyś (XIXw.)  by pominąć cenzurę stosowany kostium historyczny itd. Dziś, chyba nic się nie zmieniło od czasów zaborów. Wciąż trzeba stosować triki by mówić prawdę. A podobno mamy demokratyczną liberalną Polskę.

Piąty rozbiór Polski

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

6. Nowy blog na którym parę ciekawych rzeczy: radtrap.wordpress.com

No i to by było na tyle jesli chodzi o dzisiejszy wpis. Pozdrawiam Drogich Czytelników.

Reklamy

Komentarze 32 to “25.09.2010 – Wiem, powinnam przestać sie dziwic propagandzie…”

 1. Zapsa said

  Kochana w akapicie o Irvingu popełniłaś iście freudowska literówkę, nie podpowiem, sama się domyśl 🙂
  Wszyscy już zauważylismy chyba, że tolerancja to pojęcie jednostronne. Podobnie jak dyskryminacja, anty…(tu wpisz dodolną nację) – bo wiadomo jest tylko antysemityzm, antypolonizm nie istnieje…Badanie historii holokaustu świadczy o skrajnym antysemityźmie(cokolwiek to jest), ale wyśmiewanie się w mediach publicznych z krzyża i przyzwolenie na antydemonstracje z pluszakiem przybitym do niego to „szerokie horyzonty”, nie atak na wyznawców katolicyzmu.
  Przygłupy doskonale wiedzą, że bredzą, ale za to mają płacone.

  Co do homosi to ci „medialni” moim zdaneim są podstawieni. Podobnie jak niektórzy spod krzyża, tego jestem pewna.I to po obu stronach barykady, wyznawcy i przeciwnicy. Musi się kręcić jakaś afera,żeby owce miały o czym rozprawiać, bo przecież trzeba odwrócić ich tępawy wzrok od igrzysk.
  Ale nawet gdyby nie afery, lud jest już tak skrajnie zidiociały,że nawet nie stara się dociec jakiejkowliek prawdy na jakikolwiek temat.Cieszy się, bo Wojewódzki jest taki zabawny, M jak miłość wznowili we wrześniu, Taniec z Gwiazdami dostarcza im emocji większych niż nudny małżeński seks…

  • Zapsa said

   Wzorem homosi powinniśmy wychodzić na ulicę z transparentami „jestem nauczycielką i lubię na jeźdźca”. Na jedno wychodzi – afiszowanie się ze swoją alkową jest choroba psychiczną.

  • zagrypiona said

   Znalazłam jedna literówkę w zdaniu dotyczącym tego co się stało z przyzwoitymi Niemcami w czasie wojny… O to chodziło? 😛 A wiesz, ze zawsze jak pisze to boje się właśnie zrobić freudowskiej literówki lub czegokolwiek co mogłoby się odnieść do teorii Freuda i moich skrytych myśli? To jest mój horror – chociaż ja tam we Freuda nie wierze. Ale wiem ze inni tak. 😛 Pisałam w afekcie tym razem to i literówka mogła się zdarzyć, ale dzięki za wskazanie. Sama bym pewnie nie znalazła.

   Co do reszty Twej również popieram. Dlatego ja się dziwie, ze normalne homosie nie reagują (może homosi jest tak nieliczna garstka że nie ma się kto buntować?) – bo z cała pewnością jest to na ich niekorzyść, tak samo ci od krzyża – niestety ci drudzy co mieliby się sprzeciwić są w mniejszości, na ta druga prowokację więcej owiec się złapało co widać po blogach i komentarzach).

   • astromaria said

    Kurczę, myślałam, że tylko ja mam freudo-fobię, witaj w klubie. Freud stał się nieomylnym guru w psychologii pewnie własnie dlatego, że można nim było wysmagać myślących inaczej i pognębić ich insynuacjami, że mają w podświadomości jakiś chory syf i kiedy mówią, że coś jest białe, to podświadomie myślą, że jest czarne, ale się do tego nie przyznają.

    Dla kochających inaczej mam radę: niech zostaną belframi w szkole islamskiej i niech przychodzą na lekcje z szarfą na czole „jestem les” lub „jestem homo”.

  • Zapsa said

   no nie wiem czy w końcu dobrze się zrozumiałaysmy, chodziło mi o „Żydzi” z małej litery, podczas gdy inne nacje napisałaś z wielkiej 🙂 Przejęzyczenie niby jest zawsze podświadome, wg Freuda, i to że „przejęzyczyłaś” się pisemnie (choć on o pisemnych przejęczeniach nie pisał a przynajmniej ja do tego nie dotrwałam) to niby mogłoby swiadczyć o wiesz – niechęci do nich 🙂 Ale to taka moja sugestia, taka luźna i w ogóle 😀

   wiem wiem freud zły i szatańskie nasienie, ale jeśli chodzi o przejęzyczenia to takie dość oczywiste wnioski wysnuwał.Gorzej z płciowością – tam wszystko sprowadzał do jednego, jak homosie 🙂

   • miziaforum said

    dajcie spokój z tymi ….. posluchajcie i pooglądajcie na odstresowanie się od paskudnej ….
    ja tam z afryką mam same obre wspomnienia i te widoczki łagodzą mi „nastroje”..

   • zagrypiona said

    ja ‚żydów’ zawsze pisze jako wyznawcow judaizmu, dziwne jest dla mnie traktowanie ich jako nacji. Nacja to Izraelici. 😛 wiem wiem pokretna ma teoria, ale mi to po prostu nie pasuje. A jak jeszcze dorzucic do tego ICH zamiłowanie do posiadania róznych wielorakich obywatelstw to już w ogóle…

    A tak poza tym, to ja szanuje żydów (jak i innych ludzi na swiecie). Ale nie znosze obludy, chamstwa, perfidii, lichwy… Tak wiec Freud moze mnie pocalowac gdzies. skoro mysli ze ktos moglby nie szanowac żydow to sam musi miec cos za uszami, albo byc elementem spisku kreujacego ich wiecznie na ofiare.

 2. alexirin said

  SMOLEŃSK – WYBUCHŁA BOMBA? Media okłamuja
  http://alexirin.wordpress.com/2010/09/25/smolensk-wybuchla-bomba-media-oklamuja-takze-ciebie/

 3. miziaforum said

  http://miziaforum.wordpress.com/2010/09/25/4-000-000-glodujacych-polakow-czyli-tak-wyglada-wciskanie-farmazonow-o-zielonej-wyspie/

  • miziaforum said

   warto by się rownierz zastanowić kto i dlaczego kreuje w necie takich przygłupów jako wybitne jednostki patryiotyczne – DLA CZEGO TO WIADOMO ŻEBY WYROBIĆ POGLĄD NA PRZECIĘTNEGO POLAKA U …. PYTANIE KTO I ILE Z TEGO MA
   PRZODUJE W LANSOWANIU TYCH SKOMPROMITOWANYCH ĆWOKOW NIEJAKI CZECZETKIEWICZ – „IMPRESARIO” KONONOWICZA
   ps. niebawem napiszę sporo o tych ….. czym oczywiście naraże się na atak „patryiotów blogowych” ALE MNIE TO LOTTO-
   http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1502657,2,generalowie-z-wlasnego-nadania.read

   • zagrypiona said

    pisz pisz Mizia. nie przejmuj sie ujadaniem psow (a raczej pieskow malutkich) karawana jedzie dalej. 🙂

    juz pomijajac Kononowicza, ale istotnie jest taka tendencja ze posrod tych niby konkurencyjnych kandydatow wobec popissld zawsze staja jakies jednostki skrajne (statystycznie iadomo ze dziwolagi nie maja szans na bycie wybranym), po cholere mundury, swetry dziwactwa jakies. My potrzebujemy konkretnego ekonomisty z lbem na karku i propolskim mysleniem – a nie tylko geba pelna frazesow, a nie tam pajacykow oderwanych od rzeczywistosci.

 4. radtrap said

  Dziękuje za polecenie skromnych wypocin ;)Przyznam się za byłem już tu kilka razy w przeszłości. Pozdrawiam.

 5. poliszynel said

  http://poliszynel.wordpress.com/2010/09/26/teksty-z-witryny-judeopolonia-odzyskane/

 6. Mamba said

  Nie macie pojęcia jak niezależna.pl cenzuruje wpisy !!!
  Nie przechodzi NIC ABSOLUTNIE NIC na temat spisków żydowskich, mossadowych akcji, cia, nic o Agenturze Piłsudskiego, o masoństwie, o tajnych stowarzyszeniach typu Illuminaci, o kosherNostra !!! No nic , a Andrzeja Szuberta to boją się jak święconej wody !!!

  niezależna.pl szczuje wg. starego schematu – że niby PIS takie polskie i czyste i niewinne, a wszystkiemu winni Rosjanie – TYLKO PYTAM KTO MA BANKI I LICHWĘ W ŁAPACH ? KTO ROZPĘTAŁ KRYZYS ? KTO ZAATAKOWAŁ IRAK, AFGANISTAN ? KTO PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ATAKU NA IRAN ? ROSJA ???

  niezależna.pl dba o interes Israel w Polsce !!! UWAŻAJCIE !!!

  • zagrypiona said

   TYLKO PYTAM KTO MA BANKI I LICHWĘ W ŁAPACH ? KTO ROZPĘTAŁ KRYZYS ? KTO ZAATAKOWAŁ IRAK, AFGANISTAN ? KTO PRZYGOTOWUJE SIĘ DO ATAKU NA IRAN ? ROSJA ???

   ruscy, ewentualnie anunacy z reptylianami, wiadomo

   PS. Nie od dzis wiadomo ze od mediow/blogow wielbiacych PiS nie nalezy oczekiwac prawdy. One sa jak GW czy TVN tylko ze w wersji dla konserwatystow.

 7. acidek303 said

  Może film się na coś zda:

  Stalagi – Holokaust i pornografia w Izraelu

  • Mamba said

   Książki zwane „stalagami”, których tematem był Holokaust i pornografia, pojawiły się w Izraelu w latach 60-tych XX wieku i szybko zyskały wielką popularność.

   Ich fabuła powtarza się i dotyczy zawsze tego samego tematu. Rzecz dzieje się podczas II wojny światowej, a bohaterami są amerykańscy lub brytyjscy żołnierze, którzy dostali się do niemieckiej niewoli. W stalagu, w którym ich umieszczono, rolę strażników pełnią sadystyczne esesmanki, gwałcące i torturujące więźniów. Zwykle pod koniec bohater uwalnia się i mści na nich, gwałcąc je i mordując. W rzeczywistości jednak przez cały czas odczuwa do nich wielki pociąg seksualny.

   W kolejnych wydaniach pojawiały się inne wariacje, ale zawsze dotyczące wykorzystywania seksualnego więźniów przez nazistowskich oprawców. W latach 60-tych książki te, sprzedawane na dworcu autobusowym w Tel Awiwie, czytali wszyscy. Oficjalnie były to przekłady autorów amerykańskich, opowiadających o swych doświadczeniach z niemieckich obozów. Powstawały jednak w Izraelu, a jedynie ilustracje pochodziły z amerykańskich magazynów. Izraelscy autorzy ukrywali się pod angielsko brzmiącymi pseudonimami i pisali tak, by tekst wyglądał jak tłumaczenie.

   W 1961 roku rozpoczął się w Jerozolimie proces Adolfa Eichmanna. Według wielu właśnie to wydarzenie spowodowało, że „stalagi” zdobyły taką popularność. Do tamtego czasu niewiele mówiło się w Izraelu o Holokauście, a Zagłada Żydów podczas II wojny światowej była tu niemal tematem tabu. W latach 50-tych ocaleni z Holokaustu przybyli do nowo powstałego państwa, ale chociaż stanowili połowę jego populacji, ich historia pozostawała tajemnicą. Dopiero proces Eichmanna odsłonił wiele faktów, o których przez lata nie wspominano i dopuścił do głosu byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Pierwszym autorem, który pisał o Oświęcimiu po hebrajsku był Yehiel Feiner-Dinur. Pod pseudonimem Kacetnik jako jedyny w latach 50-tych opowiadał w swych książkach o Zagładzie. Dopiero podczas procesu Eichmanna, w którym zeznawał jako świadek, ujawniono jego tożsamość. Według znawców literatura Kacetnika oraz proces Eichmanna dały początek pornograficznych „stalagów”. Dwa lata po pierwszym wydaniu na skutek skarg rodziców, a przede wszystkim ofiar Holokaustu, odbył się proces sądowy, w wyniku którego zakazano wydawania książek z tego gatunku.

  • zagrypiona said

   OOOOO… Dzieki, ogladalam go na Planete ale nie mialam jak nagrac… Oczywiscie ze sie zda. 🙂

 8. ALFA said

  DOBRZE MÓWI I PRAWDĘ MÓWI Dawkins
  WIEM KAŻDY MA SWOJE POGLĄDY MOŻECIE MNIE ZBESZTAĆ TRUDNO

 9. antykk said

  W XXIw operacje wojenne to przeżytek…pewnie to kara za ostatnie ostre* wystąpienie Ahmadinedzada. http://fakty.interia.pl/swiat/news/iran-wirus-komputerowy-w-elektrowni-atomowej,1536625

 10. Mamba said

  No zobaczcie – nie chcą mi puścić tego tekstu na niezależna.pl
  dlaczego ???
  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  http://www.gilad.co.uk/writings/kenneth-okeefe-says-it-all-must-see-video.html

  « Touching Left, Islam, Israeli Lobby, Chomsky and Many other Hot Topics | Main | Connecting the Zionist Dots by Gilad Atzmon »
  Kenneth O’Keefe Says it All. Must See Video
  Saturday, June 26, 2010 at 5:13AM Gilad Atzmon

  In the following videos you can watch a BBC presenter going out of her way to justify the Israeli hasbara murderous narrative.

  prawda2.info/viewtopic.php?t=10223&postdays=0&postorder=asc&start=275

  Znalazlem:)Swiete gowno corki zydowskiego aktorzyny Toma Cruisa uwiecznione w brazie.

  Czy wy nadal uwarzacie ,ze MY mozemy zrozumiec ICH mentalnosc i sposob pojmowania swiata?

  Zobaczcie co ma do powiedzenia na ten temat zydowski ekspert od sztuki :

  „Babies mostly breastfeed for the first four months, so a baby’s first meal of solid food may be a baby’s first meal at the dinner table,” said David Kesting, the director of Capla Kesting Fine Art, located in Brooklyn’s Williamsburg gallery district. „A bronzed cast of baby’s first poop can be a meaningful memento for the family.”

  „Dzieci sa karmione piersia przez pierwsze 4 miesiace dlatego pierwszy „solidny’ posilek jaki dziecko spozylo moze byc jego pierwszym w zyciu posilkiem przy rodzinnym stole. „-mowi DAVID KESTING dyrector galerii sztuki Z Brooklyn.
  Odlana w brazie pierwsza kupka moze byc znaczaca rodzinna pamiatka”

  Czy to trzeba komentowac?

  Jerzy Ulicki-Rek

  Z wielu stron dochodza infomacje o koncentracji armii zydowskiej (pod roznymi flagami) co mialoby sugerowac przygotowania do kolejnej napasci na niepodlegle panstwo po to tylko aby zydowskim planom imperialnym stalo sie zadosc.
  Od 1917 roku te imperialne plany byly realizowane przy uzyciu Armii Czerwonej.Koszty w milionach ofiar ponosil caly swiat.
  Straty zydowskie poniewaz czasami nie udalo sie ich uniknac a czasami oplacilo sie je poniesc ze wzgledow polityczno-propagandowych.
  Tzw.holokaust,gdzie syjonisci na zachodzie celowo pozostawili biedote zydowska w obozach koncentracyjnych jest tego doskonalym przykladem.
  W pewnym momencie Zydzi zdali sobie sprawe z tego ,ze przydatnosc okupowania Rosji i koszty z nia zwiazane nie przynosza spodziewanych zyskow.
  To co mozna bylo na danym etapie osiagnac zostalo osiagniete.
  Podboj swiata rekami rosyjskich zolnierzy pod haslem „miedzynarodowego proletariatu’ stracil swoja nosnosc i zaczal byc kosztownym balastem.
  W zwiazku z tym syjonisci postanowili pozbyc sie kosztownego i klopotliwego balastu i zamknac geszeft”zsrr”.
  Od tego momentu zadanie imperialnego podboju mialo sie dokonywac kosztem zycia amerykanskich zolnierzy z podbitych w miedzyczasie calkowicie dawnych ‚stanow zjednoczonych” oraz ich”sojusznikow”
  Od wielu lat celem zydowskiej mafii staly sie kraje posiadajace bogate zloza ropy naftowej.
  „Czarne zloto” przynosi krociowe zyski,pozwala na ekonomiczny szantaz wtedy gdy zachodzi taka potrzeba i jest ogromna sila przetargowa w tzw.stosunkach .
  Miedzynarodowych rowniez… Tak sie zlozylo ,ze kraje ,ktore takowe zloza posiadaja przyjely rowniez znienawidzony przez syjonistow Islam.
  Znienawidzony bo konkurencyjny w stosunku do judaizmu a jak wiadomo nie od dzisiaja to plemie nie toleruje zadnej konkurencji na zadnym polu.
  W chwili obecnej jedyna przeszkoda na drodze do calkowitego podbicia bliskiego Wschodu jest Iran.
  Nie tylko posiada rope ,jest muzulmanski ale na domiar zlego ma prezydenta,ktory jako jedyny polityk tej miary odwazyl sie publicznie podwazyc jeden z filarow zydowskiej potegi-mit holokaustu.
  Dlatego wlasnie od kilkunastu miesiecy zydowskie srodki masowego przekazu zydowskich instrukcji rozpoczely psychologiczne przygotowanie narodow i panstw satelickich do wojny z Iranem.
  I tu dodzimy do sedna tego co pragne przekazac wszystkim czytajacym te slowa.
  Taka ewentualnosc musimy brac pod uwage obserwujac to co sie na swiecie wyrabia.
  Moze sie co prawda okazac ,ze wymachiwanie bomba atomowa ma jedynie na celu odwrocenie naszej uwagi o zydowskich zbrodni ale biorac pod uwage paranoiczna mieszanke psychologiczna jaka udalo sie Zydom i syjonistom wyprodukowac ,(nierozerwalny zwiazek talmudu z ideami syjoniszmu nie tylko sie nie wyklucza ale wrecz uzupelnia) oczekiwanie racjonalnych decyzji od malpy z atomowa brzytwa jest gigantyczna naiwnoscia.
  Mamy do czynienia z szalencami przekonananymi o swojej wyzszosci ,ktorzy zgodnie z zasada:”nie chcem ale muszem’ sa skazani przez Boga do uszczesliwienia calego swiata ,ktory ich misji nie jest w stanie pojac. (…)
  „Reakcja Zydow mnie nie zaskakuje bo wiem od dawna ,ze mamy do czynienia z grupa UBERMENSCH -nadludzi,dla ktorych wszystko co ma zwiazek z nimi jest swiete .
  Nawet gowno…
  Nie tak dawno pisalem o tym ,ze pierwsza kupke dziecka popularnego zydowskiego aktora(nie pamietam nazwiska) odlano w brazie i umieszczono w nowojorskim muzeum .”

  prawda2.info/viewtopic.php?t=12548
  Nakręca się obecnie nienawiść do Żydów, którzy z powstaniem państwa Izrael jak i globalną lichwą nie mają nic wspólnego. To, że przedstawiciele bogatych syjonistycznych rodów mają garbate nosy to nie znaczy, że to Żydzi, lecz na polecenie watykanu zwalają na Żydów to, co sami wyczyniają ze światową gospodarką. Żydzi (Chasydzi jakich macie nie lubić a nawet nienawidzić) nie uznają satanistycznego tworu państwowego i ich „elit”.

  Można być syjonistą i jednocześnie nie być Żydem – Chasydem. To dwie sprzeczne rzeczy.

  Syjoniści są biali, czarni nawet żydowscy, ale to nie Żydzi !!! Ci brzydzą się np. lichwą. Nie mylcie pojęć.

  Dlatego też nigdy w TV nie zobaczycie takich scen z paleniem przez wiernych Prawu Bożemu – Torze (czyli pierwszych pięć Ksiąg w Biblii) flagi państwa z satanistycznym znakiem.

  Znak słońca jako satanistyczna Gwiazda Remfana znajduje się na fladze obecnego tzw. Izraela. Flaga ta nagminnie palona jest przez wierzących Żydów (Chasydów), Żydów nie-syjonistów (Więcej ciekawych informacji w: Yakov Rabkin, „W imię Tory. Żydzi przeciwko syjonizmowi”, Wydawnictwo Akademickie Dialog, Warszawa 2007 r. )

  [Teza jednak, czy Gwiazda Remfana oznacza słońce nie jest do końca potwierdzona, być może chodzi o inny okultystyczny desygnat tego symbolu ]

  Dzieje 7:43 Obnosiliście raczej namiot Molocha i gwiazdę bożka Remfana, wyobrażenia, które zrobiliście, aby im cześć oddawać. Przesiedlę was za to poza Babilon.
  Amosa 5:(26) Owszem, nosiliście namiot Molocha waszego i Kijuna, obrazy wasze, gwiazdę bogów waszych, którycheście sobie naczynili.

  Określenie krypto-żyd jest używane dla opisania odpadłych od wiary Żydów, którzy w sposób niejawny praktykują TALMUDYCZNE tradycje (A NIE PRAWO BOŻE – TORĘ), lecz zazwyczaj służą światowemu katolicyzmowi.
  A zatem byli Żydzi, już jako sataniści (kabaliści?) potajemnie służą Rzymowi (watykańskiemu antychrystowi – 17 rozdział Księgi Objawienia – Apokalipsy) dokonując gigantycznych przekrętów, lecz wina spada na wierzących w Boga biedaków.

  [Kwestie różnic w kabale i Talmudzie nie do mnie należą. Nie są to księgi natchnione przez JEDYNEGO BOGA.

  O to w co lub w kogo naprawdę wierzą krypto-żydzi należy pytać ich samych. W związku z ich działalnością i przynależnością, na pewno nie wierzą w Boga Wiekuistego.]

  Zasadniczo satanistycznym elitom najprawdopodobniej chodziło o to, by móc obwinić za wszystko czego się dopuszczali, prawdziwych Żydów.
  Miało to związek ze zwiększeniem się władzy i wpływów podległych watykanowi żydowskich przechrztów – syjonistów jak Rotszyldowie i Rockefellerowie właśnie w tamtym okresie, stąd problem pochodzenia sług watykanu został rozwiązany poprzez zwalanie od tamtej pory wszystkiego na wiernych Bogu Chasydów a nie dopuszczających się zła w oczach Boga – nie tylko w postaci ogromnej lichwy – syjonistycznych pomocników watykańskiego antychrysta.
  Pewien artykuł pochodzący z 20 marca 2007 o związkach syjonistycznej Ligi Antydefamacyjnej z watykanem

  http://lethal-injection-florid…..e-for.html

  http://www.telegraph.co.uk/new…..mercy.html

  ujawnia nam pewne ciekawe szczegóły tej kolaboracji ze sobą satanistów różnych rytów. Szef Ligi otrzymuje z rąk papieża najwyższe odznaczenie „zakonu papieskiego”, konkretnie „Rycerskiego zakonu św. Grzegorza”. Jak już wspomniałem większość ludzi skłonna jest widzieć Żydów w takich organizacjach, ale ten fakt dowodzi, że to krypto-żyd, czyli syjonista podległy papieżowi i przyjmujący od niego rozkazy.
  I pamiętajmy, że „zakon” oznacza starożytny Rzym a w prostej linii – jak dowodzi 2gi i 7my rozdział Księgi Daniela – Babilon.
  Cytat:
  Unlike the rest of Saddam’s cabinet, Aziz is a Chaldean Catholic, from a Babylonian branch of the Church which maintains full ties with Rome. He was received in a private audience by Pope John Paul II on the eve of the Iraq war in February 2003.
  Oglądacie filmiki o wprowadzeniu przez syjonistów NWO, co jednak wcale nie przeszkadza wam zignorować słusznych dowodów na niebawem wdrażane przez wszystkie watykańskie przekaziory próby okłamania świata bzdurą, że „za wszystko odpowiedzialni są Żydzi bo to oni wywołali III wojnę światową między cywilizacją Islamu a judeo-katolicką, oni i ich i Chrześcijan wiara i Tora, którą czczą zgodnie z jakąś tam ich świętą księgą zupełnie nie naszą zachodnią i katolicką”.
  To syjonistyczna bzdura mająca odciągnąć uwagę od Rzymu, jezuitów i bogatej syjonistycznej masonerii na ich usługach i zrzucić odpowiedzialność za wszystko na biedaków z Palestyny i Izraela, również tych chodzących co sobotę do Synagogi (pewnie wielu na forum stwierdziłoby chętnie, że do „synagogi Szatana”).
  Zdaniem wielu to zapewne pejsaci Chasydzi podpalają świat, nie Rzymski Antychryst i jego – świadomi swojej roli bądź nie – masońscy pomocnicy.

  Tak jak przed II wojną. Identycznie.

  „Protokoły mędrców” też napisali ci, którzy chcieli w ten sposób pozbyć się ludzi, którzy nie mają z nimi nic wspólnego. To przysłowiowy „złodziej krzyczący – łapaj złodzieja”.
  Kiedy na początku XX wieku rosła z tego powodu do nich niechęć a wypełniało się to co w nich zapisane przyszedł holocaust. Teraz też się wypełnia i też rośnie do nich niechęć i też nie ma to z nimi nic wspólnego bo to kłamstwo mające zniszczyć kozły ofiarne a nie sprawców.
  „Kowal ukradł a cygana powiesili”. Nic nowego, nowe jest to, że uważałem, iż na forum znajdują się mniej podatni na fałszywe, bo wyrwane z kontekstu faktów, antysemickie teorie.

  Wielu na świecie nieświadomie spełnia polecenia syjonistów i po prostu chce opluć Żydów zaprzęgając do antysemickich tez jakieś bardzo niepewne i podejrzane materiały. Tylko ich autorzy wiedzą, czy i od kogo dostają za nie pieniądze. To zwykły rozwój przez dociski jakiemu ulegacie i obyście to kiedyś dostrzegli.
  Rozejrzyjcie się wokół ilu takich jak Leszek Bubel żyje dostatnio bo być może dostaje pieniądze w prostej linii nawet od KRK – znanego promotora antysemityzmu, któremu być może bardzo na tym zależy, aby w waszym mniemaniu światem rządzili „żydzi i masoni” co do pewnego naskórkowego poziomu jest prawdą, ale nie do końca BO TO TYLKO NARZĘDZIA!!!!
  To, że „kasą rządzą Żydzi”, nie znaczy, że rządzą światem a jeśli wprowadzają NWO to na polecenie tego, którego najmniej w tym wszystkim widać. Kogo? Przeczytajcie.

  http://prawda2.info/viewtopic.php?p=148843#148843

  Przemyślcie to gruntownie i patrzcie szerzej, niż przez pryzmat „Żydów” na to, co się na świecie obecnie dzieje.
  Polecam znaki końca opisane w 24 rozdziale Ewangelii Mateusza a zwłaszcza opis watykańskiego antychrysta w 17 rozdziale Objawienia, ostatniej Księgi Biblijnej.

  Hitler i jego zaplecze z NSDAP i komuniści jako członkowie masońskiej loży Grand Orient, byli w znacznej części Żydami – syjonistami. Dlatego wymordowali Żydów wierzących w Boga i podległych Jego Prawu – Torze, bo pozostawienie ich przy życiu utrudniałoby im implementowanie znamienia Bestii, którego PRAWDZIWE ZNACZENIE odkrywa tylko BIBLIA z którego to określenie pochodzi a nie z mitów i legend dezinformacji jakie posiadacie na tym forum wyciągniętych z netu opanowanego przez syjonistów.

  PRAWDZIWE ZNACZENIE I LOKALIZACJĘ ZNAMIENIA BESTII I ZNAKU PANA BOGA WIEKUISTEGO, CHRONIĄCEGO PRZED JEJ PRZYJĘCIEM OPISAŁEM TU:

  http://prawda2.info/viewtopic.php?p=148843#148843

  Ciekawe dlaczego obecnie tak bardzo prześladują tych (i głównie tych !!), którzy stanowią dla nich powód do obaw, jako niebezpiecznych wielbicieli Prawdy => Oto wypowiedź masona Alberta Pike’a http://prawda2.info/viewtopic.php?t=1770 Albert Pike: na końcu wyrżniemy chrześcijan, nasz główny cel
  Cytat:
  „Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.
  W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego. Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.
  Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasa oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.
  To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie.” (http://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm EN)
  Dodam tylko na koniec odnośnie symboli na dolarze: III wojna światowa w wyniku rychłego zderzenia cywilizacji [Dialektyka Hegla: teza (Islam) antyteza (religia judeo-katolicka) synteza (Seclorum) Nowy Świecki Porządek – napis wokół oka Lucyfera]

  Dowiedzcie się najpierw jakie siły kręcą syjonizmem i nie mylcie ich z Chasydami. Oni czytają tę sama Biblię co i Chrześcijanie.

  Ja myślę, że masoneria i iluminaci się skończą gdy nie będą już potrzebni. Jest to naturalnie powiązane z procesem globalizacji, czyli m.in. łączenia się kapitałów w coraz to większe oligopole. A jak wiadomo masoneria wywodzi się z bogatych elit, więc skoro firmy, koncerny, banki, konsolidują się, to mason, który sprzedał interes przestaje być masonem.
  Uważam, że dzieje się to równocześnie z niszczeniem kościoła katolickiego, który jest kolejnym po masonerii, organem posiadającym władzę. Oczywiście tutaj odbywa się to inaczej, gdyż nie da się wykupić kościoła. Więc stosuje się oczernianie, propagandę, intrygi by osłabiać kościół, aż do momentu, gdy papiestwo honorowo będzie musiało ogłosić koniec szopki. Wszystko sprowadza się do jednego, koncentracji władzy.
  A jeśli chodzi o Żydów, to też uważam, że zostali oni „wybrani”, by odwalać dużą część tej czarnej, ale jak odpowiedzialnej roboty. Wcześniej zostali postraszeni Holokaustem, po tym zaroiło sie ich w polityce, finansjerze, a teraz państwo Izrael z jego obywatelami jest zakładnikiem pośród powodzi Arabów. Wszystko, to tak na wszelki wypadek, gdyby zachciało im się działać według własnych reguł.

  KiaOra napisał:
  Ignacy Loyola założyciel mitycznego zakonu Jezuitów, zanim w ogóle zostal katolickim księdzem, został w wieku 19 lat przyjęty do hiszpańskiej gałęzi zakonu ALUMBRADOS, czyli ILLUMINATÓW! W 1527 roku, kiedy był już księdzem został nawet oficjalnie oskarżony i osadzony na kilka miesięcy w więzieniu Inkwizycji, za przynależność do tej tajnej organizacji, ale z braku dowodów i dzięki mocnym protektorom został z tejże ciurmy zwolniony i inkwizycja więcej nie zawracał mu głowy pierdołami o przynależność do ALUMBRADOS! Co do samych ALUMBRADOS, to z Hiszpanii na początku XVII wieku przeniknęli oni do Francji, by w 1776 oficjalnie juiż w pełnej krasie wypłynąć w Bawarii! Mam takie, wiem, że może i głupie pytanie, które brzmi:
  Jeżeli mityczny zakon Societad de Jesu kontroluje wszystko i wszystkich i stoi za wszystkim i wszystkimi wydarzeniami, które obecnie dzieją się na świecie, to kto tak naprawdę stał za założeniem tegoż zakonu i kto kontrolował i nadal kontroluje samych Jezuitów od dnia ich powstania, aż do dziś? Sorry Indii, że może popsułem co niektórym tym wątkiem humor, ale takie tam nasunęło mi się pytanie!

  Skoro w wieku 19 lat został członkiem tej sekty, której amerykańską odnogę jakoby w Stanach później sam założył, to co tu jest niespójne? Zalegendowali go więzieniem a ty uważasz, że to sprzeczne.
  Możesz mieć rację, że go ciągali i że Inkwizycja oskarżyła swojego człowieka o to, że był członkiem „oświeconych”. Nie ma tu sprzeczności w planie okłamywania ludzkości.
  Moim zdaniem jest jeden holistyczny system. Pozorne dialektyczne sprzeczności to smokescreen dla katolików i ateistów którzy Biblię znają z widzenia.
  Znowu ulegasz jakimś katolickim bajkom w stylu Pająka mające „udowodnić”, że walczą ze sobą KRK i masoneria.
  A Rotszyldowie przez kogo twoim zdaniem są kontrolowani? Eustice Mullins w książce „Klątwa Canaanu” precyzuje, że od 1823 r. sprawują oni pieczę nad wszystkimi operacjami finansowymi kościoła katolickiego. Wg Żydowskiej Encyklopedii z kolei noszą dodatkowo tytuł „Skarbnika Watykanu”.
  W jedynym katolickim landzie Niemiec – Bawarii, konkretnie w Monachium, znajduje się siedziba rodu Rotszyldów. Czyż nie tam za pieniądze Watykanu założono Jezuitów?

  Sam zresztą napisałeś tu kiedyś:
  KiaOra napisał:
  Żeby bowiem rodzina Rotschildów mogła panować nad finansami papiestwa, to musiałaby być tworem samoistnym i niezależnym od Watykanu, a tak się przypadkiem rzecz jasna składa, no bo jakżeby mogło być inaczej, że TWÓRCAMI RODU ROTSCHILDÓW, a właściwie tzw. protoplasty tegoż rodu, czyli sławetnego Achela Meyera Rotschilda jest również rzecz jasna zupełnie przypadkowo….ZAKON JEZUITÓW!

  KiaOra napisał:
  Dokładnie ten sam zakon, czyli TOWARZYSTWO JEZUSOWE było twórcami masonerii, których wszystkimi istniejącymi obecnie na świecie odmianami i rytami zawiaduje po dziś dzień!

  Wolę jednak twoją wcześniejszą wypowiedź, tą powyżej przeze mnie cytowaną.
  Skoro tak lubisz EGW i jej „Wielki Bój”, to sam sobie przeczytaj skąd się wzięli:
  Cytat:
  Gdziekolwiek protestanci znajdowali się w chrześcijańskim świecie, zagrażali im straszni wrogowie. Gdy minęły pierwsze zwycięstwa reformacji, Rzym zebrał nowe siły z zamiarem jej zniszczenia. W tym właśnie czasie założono zakon jezuitów, najbardziej nieludzkich, pozbawionych wszelkich skrupułów, a zarazem mocnych obrońców papiestwa. Odcięci od ziemskich więzów i ludzkich stosunków, nieczuli na prawa naturalnych uczuć, zmusiwszy umysł i sumienie do całkowitego milczenia, jezuici nie uznawali żadnej innej władzy oraz więzów prócz tych, które obowiązywały w ich zakonie, a także żadnego innego obowiązku oprócz wzmacniania jego potęgi. Ewangelia Chrystusa umożliwiała swym wyznawcom, bez względu na zimno, głód, znój i biedę, znosić cierpienia, odważnie stawić czoło niebezpieczeństwom, a także wysoko dzierżyć sztandar prawdy w obliczu więzień, tortur i płonących stosów. Aby pokonać takie siły, jezuityzm wyposażył swych bojowników w fanatyzm, który pozwolił im znieść podobne trudy. Nie istniały dla nich przestępstwa, których nie byliby zdolni popełnić, nie cofali się przed najbardziej nikczemnymi podstępami i nietrudno było im oszukiwać. Związani ślubem ubóstwa i pokory dążyli w rzeczywistości do zdobycia bogactwa i siły, do obalenia protestantyzmu i przywrócenia hegemonii papiestwa.
  str. 177-178

  KONKLUZJE:

  1. Albo wierzysz EGW i w „znamię niedzieli” oraz jezuitów założonych przez Rzym,

  2. albo w katolickie niedorzeczności o „żydach i masonach” w istniejącej „niezależnie od Rzymu” sekcie, którą Rzym od dawna „zwalcza” aresztując i wypuszczając nagle ewidentnie zalegendowanych przez to ludzi Rzymu.

  Jedno i drugie jest niedopracowane.

  Z księdzem Kopernikiem też dziwnie łaskawie obszedł się Rzym, bo on też wykonywał to, co mu nakazali pozując na niepokornego naukowca. (Jawnie masońskie zagranie znane szerzej już trochę później: oświeceni „naukowcy” kontra niesprawiedliwa despotia obskuranckich królów – to z kolei już XVIII w.)

  Dodam jedynie odnośnie ofiar inkwizycji oraz kwestii heglowskiej dialektyki problem => reakcja => rozwiązanie (teza, antyteza, synteza) i bzdur tzw. „kopernikańskiej rewolucji”, oraz ewolucjonizmu, które wyciągnęły człowieka z „Bożego czasu i przestrzeni” wmawiając mu, że świat ma 15 mld. lat (w czasie) a człowiek jest nic nie znaczącym „planetarnym prątkiem” lub jedynie kawałkiem mięsa z kością i trochę wody, bez wyższych autotelicznych wartości, zero metafizyki, skrajny relatywizm, nihilizm, pozytywizm, ewolucjonizm i materializm odczuwany do dziś. Kopernikańska teoria (w przestrzeni) usiłowała wyrzucić człowieka ze środka wszechświata.

  Człowiek zatem zdaniem (jedynie wg mnie) wynajętego księdza i masona Kopernika jest (w przestrzeni) nic nieznaczącym pyłkiem a jedyną dostępną metafizyką dla niego jest (przecież nie zakazana wówczas Biblia lecz) coś na kształt new age’owskiego połączenia się z Matką Kosmosem czy Ziemią. (tzw. Kosmiczny Chrystus NEW AGE forsowany przez masonerię i Watykan jako ekumena) teza (Rzym) – antyteza (masoneria jako kreacja jezuitów na polecenie Rzymu) = synteza (ekumena Babilon złożony z 3 części: religijnej, politycznej i gospodarczej – pionki już od dawna w tym celu rozstawione są na szachownicy – 17 i 18 r. Objawienia św. Jana)

  Nie potępiam nikogo, ale zastanów się „gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.” List do Efezjan 6:12.

  Pomyśl zresztą: czy gdyby było inaczej i np. Kopernik (jako twoim zdaniem pewnie też odrębny od Rzymu „iluminata”) stanowiłby jakiekolwiek zagrożenie dla papiestwa, to cackałoby się z nim, czy zamordowało w majestacie lewa paląc na stosie (jak np. Serveta) za odkrycie Prawdy? O trzechsetletnim trzymaniu „O obrotach sfer niebieskich” na indeksie, jako najczystszej wody kokieterii nawet nie wspomnę…

  Papież średniowieczny, nie to co dzisiejszy, który jako szef Ekumeny (Światowej Rady Kościołów) może już sobie pozwolić jak w „Time” na tekst typu „VATICAN THINKING EVOLVES” http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,985444,00.html w kierunku ewolucjonizmu oczywiście, co nie byłoby tak proste w czasach teocentryzmu, gdzie Bóg i jego – nawet sfałszowane – Słowo znajdowało się w centrum duchowego życia ówcześnie żyjących Chrześcijan.

  Oto skutki potajemnego działania Rzymu oficjalnie rzekomo stojącego na straży chrześcijańskich wartości i „walczący” z Loyolami i Kopernikami tego świata, którzy za jego przyzwoleniem mordowali Chrześcijaństwo fizycznie (kontrreformacja) lub psychicznie (ewolucjonizm i heliocentryzm), czyli robiącymi to, o co Rzymowi – którego są narzędziami – jedynie chodzi.

  Pozdrawiam
  P.S.
  http://prawda2.info/viewtopic.php?p=148843#148843

  • zagrypiona said

   poszlo do spamu bo duzo linkow, ale wydobylam do komentarzy.

   dzieki.

  • antykk said

   Namiętnie czytam prawda2.info i tez zauważyłam, że posty z linkami prawdy2- przeważnie Nie ukazują się! Cóż tam zawarta Prawda jest zbyt Prawdziwa! Polecam na odstresowanie kawały- http://prawda2.info/viewtopic.php?t=13749

   • zagrypiona said

    Ja tam nie zagladam odkad z prawda2 byly problemy na grypie, czy tam jej redaktorami. 😛 wiem wiem. Ale jest tyle stron informujacych ze jedna prawda2 mnie nie zbawi. Jest takie powiedzenie ze po owocach ich poznacie. Ich owoce mi sie nie podobaja.

    • mgrabas said

     kiedyś chciałem o czymś podyskutować na prawda2, żeby mieć możliwość udziału w dyskusjach należało się zarejestrować, podczas rejestracji należało określić na jaki temat i co się mam zamiarpisać, natomiast oni zastrzegli sobie, że zatwierdzą rejestrację albo odrzucą, ale nie muszą o tym powiadamiać i jedynie co można zrobić to czekać
     oczywiście nie dopuścili do dyskusji, ani nie powiadomili o odrzuceniu mojego wniosku o zarejestrowanie się na prawda2
     tak oto wygląda w praktyce miejsce na prawdę w prawdzie2

    • zagrypiona said

     może dlatego to jest prawda2, a nie po prostu prawda.

 11. Mamba said

  i tego tekstu też niezależna.pl nie chce opublikować…
  co za upór !
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  http://www.israeltoday.co.il/default.aspx?tabid=128&view=item&idx=1347
  z translatorem

  Polityka
  Monday, April 30, 2007 Poniedziałek, 30 kwietnia 2007
  Rabbi Reveals Name of the Messiah Rabin ujawnia imię Mesjasza
  Shortly before he died, one of Israel’s most prominent rabbis wrote the name of the Messiah on a small note which he requested would remain sealed until now. Na krótko przed śmiercią, jednego z najwybitniejszych rabinów Izraela napisał imię Mesjasza, na małym komunikatu, który zażądał pozostaną zamknięte aż do teraz. When the note was opened, it revealed what many have known for centuries: Yehoshua, or Yeshua (Jesus), is the Messiah. Kiedy uwaga została otwarta z niego dowiedzieć, co wiele z nich znane od wieków: Yehoshua lub Jeszua (Jezus), jest Mesjaszem.

  A few months before he died, one of the nation’s most prominent rabbis, Yitzhak Kaduri, supposedly wrote the name of the Messiah on a small note which he requested would remain sealed until now. Kilka miesięcy przed śmiercią, jednego narodu najbardziej wybitnych rabinów, Icchak Kaduri, rzekomo napisał imię Mesjasza, na małym komunikatu, który zażądał pozostaną zamknięte aż do teraz. When the note was unsealed, it revealed what many have known for centuries: Yehoshua, or Yeshua (Jesus), is the Messiah. Kiedy notatka została niezamkniętych szczelnie z niego dowiedzieć, co wiele z nich znane od wieków: Yehoshua lub Jeszua (Jezus), jest Mesjaszem.
  With the biblical name of Jesus, the Rabbi and kabbalist described the Messiah using six words and hinting that the initial letters form the name of the Messiah. Z biblijnych imię Jezusa, rabin i kabalista opisane Mesjasza za pomocą sześciu słów i zrozumienia, że pierwsze litery tworzą nazwę Mesjasza. The secret note said: Tajne notatki, powiedział:
  Concerning the letter abbreviation of the Messiah’s name, He will lift the people and prove that his word and law are valid. W sprawie list Mesjasza skrót nazwy, On podnieść ludzi i udowodni, że Jego słowa i prawo są ważne.
  This I have signed in the month of mercy, I ten podpisali w miesiącu miłosierdzia,
  Yitzhak Kaduri Icchak Kaduri
  The Hebrew sentence (translated above in bold) with the hidden name of the Messiah reads: Yarim Ha’Am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim Zdanie hebrajski (przetłumaczone powyżej pogrubione) z ukrytym imię Mesjasza brzmi: Ha’Am Yarim Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim
  The initials spell the Hebrew name of Jesus, Yehoshua. Inicjały pisze hebrajskie imię Jezusa, Yehoshua. Yehoshua and Yeshua are effectively the same name, derived from the same Hebrew root of the word “salvation” as documented in Zechariah 6:11 and Ezra 3:2. Jeszua Yehoshua i skutecznie o tej samej nazwie, pochodzące z tego samego rdzenia hebrajskiego słowa „zbawienie”, co zostało udokumentowane w Ezra Zachariasza 6:11 i 3:2. The same priest writes in Ezra, “Yeshua son of Yozadak” while writing in Zechariah “Yehoshua son of Yohozadak.” The priest adds the holy abbreviation of God’s name, ho, in the father’s name Yozadak and in the name Yeshua. Sam ksiądz pisze Ezra „, syn Jeszua z Yozadak” podczas pisania w Zachariasza „syn Yehoshua z Yohozadak.” Święty kapłan dodaje skrót imienia Bożego, ho, w imię ojca Yozadak w imię Jeszua.
  With one of Israel’s most prominent rabbis indicating the name of the Messiah is Yeshua, it is understandable why his last wish was to wait one year after his death before revealing what he wrote. Z jednym z najwybitniejszych rabinów Izraela podając nazwę Mesjasza Jeszua, zrozumiałe jest, dlaczego jego ostatnim życzeniem było czekać rok po jego śmierci przed ujawniania tego, co napisał.
  When the name of Yehoshua appeared in Kaduri’s message, ultra-Orthodox Jews from his Nahalat Yitzhak Yeshiva (seminary) in Jerusalem argued that their master did not leave the exact solution for decoding the Messiah’s name. Gdy nazwa pojawiła się w Yehoshua przesłanie Kaduri, ultra-ortodoksyjnych Żydów z jego Nahalat Yitzhak Yeshiva (seminarium) w Jerozolimie stwierdził, że ich mistrz nie zostawił dokładne rozwiązanie do dekodowania imię Mesjasza.
  The revelation received scant coverage in the Israeli media. Objawienie zbyt mało miejsca w samym Izraelu media. Only the Hebrew websites News First Class (Nfc) and Kaduri.net mentioned the Messiah note, insisting it was authentic. Strony tylko w języku hebrajskim News First Class (NFC) i Kaduri.net wymienione noty Mesjasza, twierdząc, że był autentyczny. The Hebrew daily Ma’ariv ran a story on the note but described it as a forgery. Hebrajski codziennie Ma’ariv prowadził historię w liście, ale określił je jako fałszywe.

  Jewish readers responded on the websites’ forums with mixed feelings: “So this means Rabbi Kaduri was a Christian?” and “The Christians are dancing and celebrating,” were among the comments. Żydowskich czytelników odpowiedział na forach internetowych „z mieszanymi uczuciami:” Więc to oznacza, rabin Kaduri był chrześcijaninem? „I” chrześcijanie są tańce i świętowanie „, należały do komentarzy.
  Israel Today spoke to two of Kaduri’s followers in Jerusalem who admitted that the note was authentic, but confusing for his followers as well. Izrael dziś rozmawiał z dwoma zwolennicy Kaduri w Jerozolimie, który przyznał, że notatka była autentyczna, ale mylące dla jego zwolenników, jak również. “We have no idea how the Rabbi got to this name of the Messiah,” one of them said. „Nie mamy pojęcia, jak rabin, ale do tego imię Mesjasza”, powiedział jeden z nich.
  Yet others completely deny any possibility that the note is authentic. Jeszcze inni zupełnie zaprzecza jakiejkolwiek możliwości, że notatka jest autentyczne. Kaduri’s son, Rabbi David Kaduri, said that at the time the note was written (September 2005), his father’s physical condition made it impossible for him to write. syn Kaduri, rabin David Kaduri, powiedział, że w momencie zauważyć, został napisany (wrzesień 2005), ojca kondycji fizycznej uniemożliwił mu pisać.

  KADURI’S PORTRAYAL OF THE MESSIAH Kaduri portret Mesjasza,
  A few months before Kaduri died at the age of 108, he surprised his followers when he told them that he met the Messiah. Kilka miesięcy przed Kaduri zmarł w wieku 108, zaskoczył swoich zwolenników, kiedy powiedział im, że spotkał się z Mesjaszem. Kaduri gave a message in his synagogue on Yom Kippur, the Day of Atonement, teaching how to recognize the Messiah. Kaduri wydał komunikat w jego synagogi w Jom Kipur, Dzień Pojednania, ucząc, jak rozpoznać Mesjasza. He also mentioned that the Messiah would appear to Israel after Ariel Sharon’s death. Wspomniał także, że Mesjasz wydaje się Izrael po śmierci Ariela Szarona. (The former prime minister is still in a coma after suffering a massive stroke more than a year ago.) (Były premier nadal jest w śpiączce po cierpienie ogromny skok więcej niż rok temu.)
  Other rabbis predict the same, including Rabbi Haim Cohen, kabbalist Nir Ben Artzi and the wife of Rabbi Haim Kneiveskzy. Inni rabini przewidzieć tego samego, w tym rabin Haim Cohen, Nir Ben Artzi kabalista, żona rabina Haim Kneiveskzy.
  Kaduri’s grandson, Rabbi Yosef Kaduri, said his grandfather spoke many times during his last days about the coming of the Messiah and redemption through the Messiah. wnuk Kaduri, rabin Yosef Kaduri powiedział, że jego dziadek mówił wielokrotnie podczas swoich ostatnich dni o przyjściu Mesjasza i odkupienie przez Mesjasza.
  His spiritual portrayals of the Messiah—reminiscent of New Testament accounts—were published on the websites Kaduri.net and Nfc: Jego portrety duchowe Mesjasza-przypominające Nowy Testament-kont zostały opublikowane na stronach internetowych Kaduri.net i NFC:
  “It is hard for many good people in society to understand the person of the Messiah. „Jest to trudne dla wielu dobrych ludzi w społeczeństwie, aby zrozumieć osoby Mesjasza. The leadership and order of a Messiah of flesh and blood is hard to accept for many in the nation. Przywództwa i porządek Mesjasza z krwi i kości jest trudna do zaakceptowania dla wielu w kraju. As leader, the Messiah will not hold any office, but will be among the people and use the media to communicate. Jako przywódca, Mesjasz nie będzie posiadać każdy urząd, ale będzie pomiędzy ludźmi i korzystać z mediów do komunikowania się. His reign will be pure and without personal or political desire. Jego panowanie będzie czyste i bez osobistych lub politycznych pragnienie. During his dominion, only righteousness and truth will reign. Podczas jego panowania, tylko sprawiedliwość i prawda będzie rządził.
  “Will all believe in the Messiah right away? „Czy wszyscy wierzą w Mesjasza od prawej? No, in the beginning some of us will believe in him and some not. Nie, na początku niektórzy z nas uwierzą w Niego, a niektóre nie. It will be easier for non-religious people to follow the Messiah than for Orthodox people. Łatwiej będzie dla ludzi niereligijnych śledzić Mesjasza niż dla osób prawosławnych.
  “The revelation of the Messiah will be ful lled in two stages: First, he will actively confirm his position as Messiah without knowing himself that he is the Messiah. „Objawienie Mesjasza będzie ful lled w dwóch etapach: po pierwsze, będzie on aktywnie potwierdzić swoją pozycję jako Mesjasz, nie znając się, że On jest Mesjaszem. Then he will reveal himself to some Jews, not necessarily to wise Torah scholars. Wtedy on objawia się niektórym Żydom, niekoniecznie mądrych uczonych Tory. It can be even simple people. Może być nawet prostych ludzi. Only then he will reveal himself to the whole nation. Tylko wtedy będzie on objawił się cały naród. The people will wonder and say: ‚What, that’s the Messiah?’ Ludzie będą się zastanawiać i mówić: „Co to jest Mesjasz?” Many have known his name but have not believed that he is the Messiah.” Wiele z nich znane jego nazwisko, ale nie wierzyli, że On jest Mesjaszem. ”

  FAREWELL TO A ‚TSADIK’ POŻEGNANIE „TSADIK”
  Rabbi Yitzhak Kaduri was known for his photographic memory and his memorization of the Bible, the Talmud, Rashi and other Jewish writings. Rabin Icchak Kaduri był znany z fotograficznej pamięci i jego zapamiętywania Biblii, Talmud, Rashi i innych pism żydowskich. He knew Jewish sages and celebrities of the last century and rabbis who lived in the Holy Land and kept the faith alive before the State of Israel was born. Wiedział, żydowskich mędrców i celebrities ubiegłego wieku i rabinów, którzy mieszkali w Ziemi Świętej i przechowywane żywą wiarę przed Państwem Izrael urodził.
  Kaduri was not only highly esteemed because of his age of 108. Kaduri był nie tylko cenionym ze względu na jego wiek 108. He was charismatic and wise, and chief rabbis looked up to him as a Tsadik , a righteous man or saint. Był charyzmatyczny i mądry, i szef rabinów spojrzał mu w Tsadik, człowiek prawy lub świętego. He would give advice and blessings to everyone who asked. On udziela porad i błogosławieństwo dla każdego, kto zapytał. Thousands visited him to ask for counsel or healing. Tysiące odwiedził go prosić o radę lub uzdrowienie. His followers speak of many miracles and his students say that he predicted many disasters. Jego zwolennicy mówią o wielu cudach i jego uczniowie mówią, że przewidział wiele katastrof.
  When he died, more than 200,000 people joined the funeral procession on the streets of Jerusalem to pay their respects as he was taken to his final resting place. Gdy umarł, więcej niż 200.000 osób dołączył kondukt żałobny na ulicach Jerozolimy, aby zapłacić ich aspektach, jak dostał się do jego ostatniego spoczynku.
  “When he comes, the Messiah will rescue Jerusalem from foreign religions that want to rule the city,” Kaduri once said. „Kiedy przyjdzie, Mesjasz będzie ratowanie Jerozolimie zagranicznych religii, które chcą rządzić miastem” Kaduri powiedział kiedyś. “They will not succeed for they will fight against one another.” „Nie uda albowiem oni na walce z sobą.”

  THE RABBI’S FOLLOWERS REACT Zwolenników rabina REACT
  In an interview with Israel Today , Rabbi David Kaduri, the 80-year-old son of the late Rabbi Yitzhak Kaduri, denied that his father left a note with the name Yeshua just before he died. W wywiadzie z Izraelem Dzisiaj, rabin David Kaduri, 80-letniego syna zmarłego Rabin Icchak Kaduri, zaprzeczył, że jego ojciec zostawił notatkę z nazwą Jeszua tuż przed śmiercią.
  “It’s not his writing,” he said when we showed him a copy of the note. „To nie jego twórczości, powiedział, kiedy pokazałem mu kopię listu.
  During a nighttime meeting in the Nahalat Yitzhak Yeshiva in Jerusalem, books with the elder Kaduri’s handwriting from 80 years ago were presented to us in an attempt to prove that the Messiah note was not authentic. Podczas spotkania w nocy Nahalat Yitzhak jesziwy w Jerozolimie, książki z pisma starszy Kaduri z 80 lat temu zaprezentowano nam w próbie udowodnienia, że Mesjasz nie zauważyć autentyczne.
  When we told Rabbi Kaduri that his father’s official website (www.kaduri.net) had mentioned the Messiah note, he was shocked. Kiedy rabin Kaduri powiedział, że jego ojca oficjalnej stronie internetowej (www.kaduri.net) wspomniał notatki Mesjasza, był w szoku. “Oh no! „O nie! That’s blasphemy. To bluźnierstwo. The people could understand that my father pointed to him [the Messiah of the Christians].” Ludzie mogli zrozumieć, że mój ojciec wskazał na niego [Mesjasz] chrześcijan.
  David Kaduri confirmed, however, that in his last year, his father had talked and dreamed almost exclusively about the Messiah and his coming. David Kaduri potwierdził jednak, że w ostatnim roku, jego ojciec mówił i marzył prawie wyłącznie o Mesjaszu i jego najbliższych. “My father has met the Messiah in a vision,” he said, “and told us that he would come soon.” „Mój ojciec spotkał się Mesjasza w wizji”, powiedział, „i powiedział nam, że przyjdzie wkrótce.”
  Israel Today was given access to many of the rabbi’s manuscripts, written in his own hand for the exclusive use of his students. Izrael Dzisiaj miała dostępu do wielu rabina manuskrypty, napisane w jego własnej strony do wyłącznego korzystania z jego uczniów. Most striking were the cross-like symbols painted by Kaduri all over the pages. Najbardziej uderzające były jak cross-symbole namalowane przez Kaduri całej strony. In the Jewish tradition, one does not use crosses. W tradycji żydowskiej, tylko nie używa się krzyży. In fact, even the use of a plus sign is discouraged because it might be mistaken for a cross. W rzeczywistości, nawet korzystanie z plusa nie jest zalecane, ponieważ może on być mylony z krzyżem.
  But there they were, scribbled in the rabbi’s own hand. Ale nie były one, spisane w rabina własną rękę. When we asked what those symbols meant, Rabbi David Kaduri said they were “signs of the angel.” Pressed further about the meaning of the “signs of the angel,” he said he had no idea. Kiedy zapytał, co oznaczało tych symboli, rabin David Kaduri powiedział były „znaki anioł”. Prasowane dalej o sens „znaki Anioła”, powiedział, że nie miał pojęcia. Rabbi David Kaduri went on to explain that only his father had had a spiritual relationship with God and had met the Messiah in his dreams. Rabin David Kaduri wyjaśniła, że tylko jego ojciec miał duchowe więzi z Bogiem i spotkał się we śnie Mesjasza.
  Orthodox Jews around the Nahalat Yitzhak Yeshiva told Israel Today a few weeks later that the story about the secret note of Rabbi Kaduri should never have come out, and that it had damaged the name the revered old sage. Ortodoksyjnych Żydów z całego Nahalat Yitzhak jesziwy Israel Today powiedziała kilka tygodni później, że opowieść o tajnej notatki rabina Kaduri nigdy nie powinny wychodzić, i że miała uszkodzone nazwę szanowany stary mędrzec.

 12. Mamba said

  http://davidicke.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=4138

  Zapewne niektórzy z odwiedzających forum miało styczność z firmami typu KRUK, SECAPITAL, RAPORT.
  Wklejam ciekawy artykuł jak postępować z takimi firmami aby nie stracić swoich pieniędzy.
  Jest mnóstwo przypadków, w których wykorzystując niewiedzę ludzi i zastraszając ich zarabiają nienależne im pieniądze.

  Cytat:
  PROCEDURA POSTEPOWANIA Z FIRMAMI WINDYKACYJNYMI

  Art. 1 W sytuacji kiedy zwraca się do nas firma windykacyjna należy niezwłocznie porozumieć się nie z w/w firmą (o co ona usilnie zabiega), ale z naszym prawnikiem.

  Jeżeli takiego nie mamy należy go poszukać.

  Prawnik winien być biegły i doświadczony w zakresie prawa dotyczącego wierzytelności; należy zasięgnąć opinii na jego temat i nie kierować się do pierwszego lepszego.
  Pieniądze wydane na usługę prawniczą mogą być nieporównywalnie mniejsze od zaspokojenia żądań firmy windykacyjnej.
  Nasz prawnik również zauważy moment, kiedy ktoś względem nas narusza prawo i kiedy należy zawiadomić wymiar sprawiedliwości (np. policję).

  Art. 2 Z firmą windykacyjną nie ma negocjacji

  i nie należy w żadnym wypadku ich prowadzić.

  1) Celem zabiegów firm ściągających długi od społeczeństwa jest dochodzenie własnych żądań. Priorytetowym zadaniem prowadzącym do tego celu jest pozbawienie obywateli prawa do obrony przed organami państwa, np. doprowadzenie do uznania długu, uzgodnienie rat, terminów wpłat, etc. Firma prowadzi negocjacje tylko na tym polu.
  Należy bezwzględnie uważać, by nie doszło do osiągnięcia sukcesu firmy naszym kosztem. Firma jest cwana, my musimy być bardziej cwani.

  2) Z podmiotami tego rodzaju nie należy w żadnym wypadku nawiązywać lub podejmować jakiejkolwiek korespondencji – ani słownej (telefonicznie), ani (tym bardziej) pisemnej
  (pisma, e-maile, SMS-y, etc.).
  W żadnym wypadku nie należy potwierdzać naszych danych osobowych (w celu naszej „identyfikacji”) lub stosować się do wskazówek, sugestii, rad, ostrzeżeń przedstawicieli w/w firm. Rozwiązaniem przed nękającymi telefonami jest odpowiednie ustawienie wewnętrznych parametrów telefonu, lub zmiana numeru.
  Nie zastosowanie się do tego zalecenia skutkuje przejęciem inicjatywy przez w/w firmę, uzyskania przez nią interesujących dla niej informacji i, z reguły do doprowadzenia nas do niekorzystnego rozporządzenia naszym majątkiem.

  W żadnym wypadku nie wolno, nie tylko „iść na ugodę”, ale wręcz nie należy rozmawiać wcale.
  Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej nie ma obowiązku rozmawiać z kimkolwiek (poza przypadkami ściśle określonymi w obowiązującym prawie).

  Pisma kierowane do nas przez w/w podmioty gospodarcze trudniące się windykacją nie mają żadnego znaczenia finansowego !
  Osoba, która wypłaca firmom windykacyjnym pieniądze na podstawie wątpliwej jakości korespondencji lub rozmów telefonicznych (jeszcze bardziej wątpliwych) należy do naiwnych i zaspokaja niesprawdzone zachcianki podmiotu społecznego (prywatnej firmy), co jest wysoce szkodliwe.
  Pieniądze wypłacamy tylko na prawomocny (!) sądowy nakaz zapłaty lub notarialną ugodę – na co musi być konieczna zgoda i zalecenie naszego prawnika.

  3) Logika postępowania podpowiada, że gdy firma w końcu wygra tzn. na „do widzenia” wejdzie w posiadanie prawomocnego sądowego nakazu zapłaty, (co nie jest z góry przesądzone) to będziemy musieli uregulować zobowiązanie lub okazać naszą niewypłacalność.
  Jeżeli płacimy bez walki na „dzień dobry”, to z góry przesądzamy wynik własnych spraw.
  Koszty sądowe nie są tak astronomicznie duże w stosunku ze stratą, jaką byśmy ponieśli nieroztropnie dając zarobić w/w firmom.

  Pamiętajmy:

  – każda nasza inicjatywa wobec w/w firm prowadzi do nieuchronnej straty naszych pieniędzy;
  – wszystko, co powiemy (nie daj Boże napiszemy: list, e-mail, sms) może być (i będzie) wykorzystane przeciwko nam
  – jeżeli, cokolwiek wpłacimy bez prawomocnego sądowego nakazu zapłaty (nawet 1 gr) pod jakimkolwiek pozorem to przegraliśmy

  Absolutnie nie wolno:

  pisać, prowadzić dyskusji, rozmów, wpłacać, zawierać (np. ugodę), deklarować, ulegać, przyjmować (np. propozycje, wizyty, etc.), wpuszczać, wierzyć, oczekiwać

  wobec firm windykacyjnych !

  Art. 3 Z firmą windykacyjną nie ma sentymentów

  i nie należy ich jej okazywać;

  Firma nam ich nie okaże, ponieważ skończyłaby się jej racja istnienia (zysk).
  Firma windykacyjna prowadzi swoją działalność z pobudek czysto ekonomicznych;
  jedynym (!) motywem (powodem) jej działalności jest uzyskanie korzyści materialnych.

  Art. 4 Osoba zadłużona (dłużnik), jest podmiotem, któremu przysługuje elementarne prawo do obrony.

  Działania firm windykacyjnych zawsze (!) zmierzają do pozbawienia nas tego prawa
  (tzw. egzekucja przed sądowa, polubowna, etc) oraz do uczynienia z nas przedmiotu do zarabiania pieniędzy.

  Art. 5 Obroną należy także objąć naszych spadkobierców

  Dług jest tam gdzie są dłużnicy.
  Zobowiązanie (dług) nie istnieje wiecznie w świecie abstrakcji (np. w dokumentach księgowych). Należy pozbawić naszych spadkobierców (np. dzieci, wnuki, etc) statusu dłużników, którymi mogliby się stać podczas naszej nieobecności lub po naszej śmierci; należy zabezpieczyć naszą i spadkobierców przyszłość pod kątem działania w/w podmiotów gospodarczych korzystając z porad zaufanych prawników.

  Art. 6 Tzw. „dylematy moralne” dłużnika.

  Wobec firm windykacyjnych nie należy się nimi kierować.

  Są to podmioty prywatne i nie zawieraliśmy z nimi żadnych umów; nie pożyczają nam pieniędzy lub innych dóbr, nie są wierzycielami – nie czynią z nas dłużników, ale długi przejmują od innych;
  mogą reprezentować wierzycieli lub wykupić wierzytelności (w celu zarobienia pieniędzy);
  stają się one, zatem wierzycielami tylko w sensie prawnym i prawo jest tą siłą, które należy im przeciwstawić.
  Wszelkie obawy, że wyrządzamy komukolwiek krzywdę są manipulacją naszego źle rozumianego poczucia uczciwości lub manipulacją ze strony samych firm (nikt im nie kazał reprezentować czy kupować czegokolwiek).
  Nie łudźmy się: miłość do Ojczyzny, interes społeczny czy sprawiedliwość nie są wartościami, którymi kierują się omawiane podmioty gospodarcze; wręcz odwrotnie: cwaniacki charakter prowadzonej przez nie działalności określa ich pozycję moralną.

  Art. 7 Żerowanie na wierzycielach.

  Podstawą początku działalności firm trudniących się windykacją jest żerowanie na wierzycielach oferując im reprezentowanie przed dłużnikiem i organami państwa lub wprost odkupienie wierzytelności w zamian za spodziewane korzyści majątkowe.
  Oczywiście należy wspomnieć, iż wierzyciel ma pełne prawo dysponować swoimi wierzytelnościami i nikt do niczego go nie zmusza.
  Szkodliwy charakter prywatnych podmiotów gospodarczych trudniących się windykacją polega na tym, iż podmioty te z czystej chęci zarobienia pieniędzy „wcinają” się pomiędzy obywateli i na własną rękę dążą do swoistego „wymierzenia sprawiedliwości”.

  Pamiętajmy:

  – prawo Rzeczypospolitej Polskiej broni swoich obywateli przed w/w praktykami i należy posłużyć się tym prawem. Pieniądze to nie wszystko.

  Art. 8 Pokusa „świętego spokoju”.

  tj. pokusa, by ulec żądaniom za cenę tzw. „świętego spokoju”;

  1) dotyczy ona osób starszych, samotnych, słabszych psychicznie, etc;
  2) pojawia się pytanie o cenę tego spokoju (np., co innego, jeżeli gra idzie o 100 PLN, a co innego, jeżeli o 30.000 PLN);
  3) osoby słabsze winne zwrócić się do osób silniejszych (rodziny, proboszcza, rzecznika praw, etc.).

  Art. 9 Ugodę, spłatę, pertraktacje, deklaracje wobec firm windykacyjnych (cwaniackich) pod patronatem prawnika prowadzimy i zawieramy tylko w dwóch przypadkach:

  – ponieważ tego chcemy i już
  – ponieważ wg opinii zaufanych przez nas prawników jest to dla nas najlepsze rozwiązanie

  Art. 10 Zauważone działania firm windykacyjnych polegają na:

  – zastraszeniu;

  – przedstawianiu w sposób narastający potencjalnych możliwości firmy windykacyjnej w celu wyegzekwowania pieniędzy (np. skierowania sprawy do agencji detektywistycznej, następnie do „komórki” spraw sądowych, do sądu, do komornika, etc);

  – sugerowaniu niebotycznych kosztów niezastosowania się do żądań

  – pustym nękaniu:

  pisma, telefony, wizyty, skierowania, pozwy które nie mają żadnego znaczenia.

  – blefie,

  który trwa, aż do końca:
  firma, np. będzie próbowała się „dogadać” tzn. nakłonić nas do dobrowolnego spełnienia jej żądań na każdym etapie jej starań nawet, gdy wniosła już pozew do sądu; jeżeli go wycofa należy skorzystać z przysługującego nam prawa do rozstrzygnięcia przez sąd naszej sprawy – pomimo wycofania pozwu, by uniemożliwić jej powtórzenie zabiegów w przyszłości

  – swoistej sofistyce (odwróceniu kota ogonem),

  tzn. takiemu przedstawieniu spraw, by dłużnik, który ma firmie posłużyć tylko do zarabiania pieniędzy, miał wrażenie, że znalazł upragnioną, długo oczekiwaną pomoc, nadzieję i poszedł na współpracę tzn. dał sobą manipulować;
  wyrobieniu przez dłużnika takiego wrażenia, że to on „ma problem”, kiedy w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie: często nasze zobowiązanie jest zobowiązaniem nie ściągalnym, nie jasnym lub zobowiązaniem naturalnym tzn. można je uregulować tylko dobrowolnie, ale firma przyjęła zlecenie, poczyniła kroki lub skupiła dług czyli poniosła koszty, wydała pieniądze na nasze zobowiązanie, i to ona musi je odzyskać i maksymalnie zarobić – w przeciwnym wypadku poniesie straty.
  hazgrun jest off-line

  http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/115268-procedura-postepowania-z-firmami-windykacyjnymi.html

 13. Mamba said

  http://newworldorder.com.pl/post,668,0

  Wpływy Monsanto sięgają do Watykanu.
  Na początek fakty: Wojciech Kaniewski, polski naukowiec z Monsanto Company twierdzi w wywiadzie, że był konsultantem Jana Pawła II ds. etyki w nauce. Sam Kaniewski uważa że żywność ekologiczna jest bardziej niebezpieczna niż GMO oraz ogólnie ma „ciekawe” podejście do tych spraw.
  Informacji nie udało się nam potwierdzić w innym źródle, mamy tylko ten wywiad.
  Watykan
  Wątek Watykanu tylko nakreślimy, dokładniej zajmujemy się sprawami dziejącymi się w Polsce. Działalność Monsanto na świecie jest już pokazana na filmach i książkach.
  Ludzie z Monsanto biorą udział w konferencjach organizowanych przez Watykan.
  Konferencja w dniach 15-19 maja 2009 zorganizowana przez THE PONTIFICAL ACADEMY OF SCIENCES – Transgenic Plants for Food Security in the Context of Development. Po polsku: Papieska Akademia Nauk zorganizowała konferencję pod tytułem: Rośliny transgeniczne dla bezpieczeństwa żywnościowego w kontekście rozwoju.
  Oficjalna informacja dotycząca konferencji: http://www.vatican.va, kopia lokalna.
  Udział brał między innymi Eric Sachs, który pracował w Monsanto Company ponad 30 lat.
  Więcej można poczytać na stronie prawda2.info

  Na stronie cia.bzzz.net można przeczytać, że:
  W 2003 r. arcybiskup Renato Martino zorganizował „Konferencję Pontyfikalną dla Pokoju i Sprawiedliwości” z udziałem pracowników koncernu Monsanto produkującego organizmy modyfikowane genetycznie. Uczestnicy konferencji wychwalali produkowane przez Monsanto zmutowane odmiany batatów i kassawy twierdząc, że stanowią one rozwiązanie dla głodu w Trzecim Świecie.
  Natomiast na stronie wolnemedia.net:
  A kto ma więcej pieniędzy niż potentat Monsanto? W każdym razie przedstawiciele tej firmy zostali w 2003 roku przyjęci w Watykanie. Nie przez samego papieża, ale arcybiskupa Renato Martino i nie usłyszeli tam bynajmniej żadnych przykrych słów. Wręcz przeciwnie, ugoszczono ich godnie i paradnie.
  Obu powyższych cytatów nie zweryfikowaliśmy.
  Co w Polsce?

  W grudniu 2007 roku Abp Józef Życiński (arcybiskup metropolita lubelski, Wikipedia), zabrał stanowczy głos w sprawie GMO.
  Napisała o tym PAP: http://www.biotechnolog.pl, kopia lokalna w artykule pod tytułem Abp J. Życiński: nie należy bać się GMO.
  Czytamy w nim między innymi, że:
  Abp Józef Życiński wzywał we wtorek wiernych, aby nie bali się żywności modyfikowanej genetycznie. „Medycyna nie ma żadnej wiedzy, by żywność zmieniona genetycznie niosła jakieś zagrożenia” – powiedział metropolita lubelski podczas mszy św. z okazji Barbórki w Łęcznej (Lubelskie). […]
  „Tyle razy uczestniczyłem w Stolicy Apostolskiej w dyskusjach o żywności zmodyfikowanej genetycznie (…) i nigdy nie usłyszałem opinii, by żywność, którą zmieniono genetycznie była zagrożeniem dla ludzkiego życia” – zaznaczył abp Życiński. […]
  Abp Życiński przypomniał, że w przeszłości ludzie wielokrotnie straszeni byli złymi skutkami, które miałyby przynieść nowe wynalazki. Nawiązał do XIX-wiecznych przewidywań mówiących, że podróże koleją z wielką na ówczesne czasy prędkością 30 km na godzinę, będą szkodliwie odbijać się na ludzkim wzroku.
  Szczególnie ten ostatni argument jest tak sam jak argumenty Tomasza Twardowskiego:
  Pamiętajmy jednak, że w swoim czasie lęk przed nieznanym towarzyszył wprowadzaniu do życia codziennego większości innowacyjnych, a pozornie kontrowersyjnych odkryć. […] Wiele początkowo niepopularnych inicjatyw później okazywało się przełomowymi odkryciami, a powszechność użytkowania wspomnianych wynalazków jest doskonałą ilustracją tej tezy.
  Z krytyką absurdalnych argumentów Życińskiego można zapoznać się w artykułach:
  • Abp Józef Życinski na usługach koncernów GMO, screen
  • GMO – naciski na Polskę coraz silniejsze
  Sam Tomasz Twardowski napisał i opublikował list do Życińskiego z pochwałami. Nie ma co się dziwić, w końcu obaj panowie używają tych samych argumentów i ich wiedza jest zapewne na podobnym poziomie oraz tak samo „niezależna”.
  List Prezesa PFB do Abp J. Życińskiego, kopia lokalna.
  Kilka ciekawszych fragmentów:
  • Z ogromnym uznaniem i szacunkiem zapoznałem się z krótką i rzeczową wypowiedzią Księdza Arcybiskupa nt. GMO. W moim głębokim przekonaniu sytuacja jest właśnie taka jak zwięźle ujął to Ksiądz Arcybiskup „aby nie bali się żywności modyfikowanej genetycznie. Medycyna nie ma żadnej wiedzy, by żywność zmieniona genetycznie niosła jakieś zagrożenia” (PAP, 4.12.2007 r.)
  • Dziwna jest sytuacja, w której praktycznie nie znajdujemy żadnej „propagandy” i „reklamy” genetycznie zmodyfikowanych produktów (roślin, pasz, ich przetworów czy też innych preparatów, jak leków), a obserwujemy intensywną krytykę […]
  Obecni pracownicy
  Lista osób, które aktualnie pracują w Monsanto Polska.
  • Robert Gabarkiewicz – Człowiek orkiestra. Powiązany z Polską Federacją Biotechnologii
  • Marta Majek – Specjalista ds.Logistyki i Obsługi klienta
  • Aleksandra Maślanka – Specjalista ds Rejestracji i Rozwoju
  • Agnieszka Kamińska – Dyrektor Marketingu
  • Paweł Mikołaj Głowicki – Menadżer ds. produktów nasiennych
  • Grażyna Przędzińska – Finance & Credit Lead Poland & Czech R, więcej
  • Anna Wietrak – Asystentka w Dziale Kredytu, więcej
  Menadżerowie handlowi / rozwój produktu
  Lista ze strony http://www.seminis.com.pl
  Radosław Grabowski
  • kom. 664 143 543 begin_of_the_skype_highlighting 664 143 543 end_of_the_skype_highlighting
  radoslaw.grabowski@monsanto.com

  Leszek Kołtun
  • kom. 696 898 365 begin_of_the_skype_highlighting 696 898 365 end_of_the_skype_highlighting
  leszek.koltun@monsanto.com

  Łukasz Rycombel
  • kom. 602 411 391 begin_of_the_skype_highlighting 602 411 391 end_of_the_skype_highlighting
  lukasz.rycombel@monsanto.com

  Tomasz Wesołowski
  • kom. 664 196 396 begin_of_the_skype_highlighting 664 196 396 end_of_the_skype_highlighting
  tomasz.wesolowski@monsanto.com

  Anna Pawłowska
  • kom. 602 311 460 begin_of_the_skype_highlighting 602 311 460 end_of_the_skype_highlighting
  anna.pawlowska@monsanto.com

  Marcin Liszewski
  • kom. 602 321 694 begin_of_the_skype_highlighting 602 321 694 end_of_the_skype_highlighting
  marcin.liszewski@monsanto.com

  Współpraca
  Zachęcamy do pomocy w demaskowaniu działań Monsanto Polska. Sprawa dotyczy nas wszystkich.
  Wszelkie informacje można nam nadsyłać pozostając anonimowym.
  Naszym celem jest przekazywanie rzetelnej informacji. Czyli robimy dwie rzeczy:
  1. Zbieranie informacji w rzetelny sposób.
  2. Przekazywanie tych informacji, informowanie ludzi.
  Zbieranie informacji
  W ramach zbierania rzetelnej informacji można:
  • Zająć się sprawami do zbadania.
  • Dokładnie przeanalizować wszystko co piszemy w celu znalezienia ewentualnych błędów. Zwolennicy GMO mogą się wykazać
  • Własna, dalsza analiza wątków które drążymy. Może coś pominęliśmy.
  • Wskazywanie i analiza zupełnie innych spraw, wątków, tematów, na które nie wpadliśmy.
  • Wyciąganie informacji, dokumentów, itp. od instytucji państwowych, firm, ludzi…
  • Są bardzo obszerne dokumenty, których ze względu na dużą ilość spraw na razie nie jesteśmy w stanie przeanalizować. To też jest zadanie dla dociekliwych.
  Przekazywanie informacji
  W ramach przekazywania informacji dalej, informowania ludzi można:
  • Jeśli masz konto na Facebook-u, wiesz co robić
  • Poinformować znajomych o problemie. Np. podając adres tej strony poprzez maila, komunikator, forum, itd. Można wspólnie obejrzeć któryś z filmów, które udostępniamy.
  • Rozreklamować stronę opisującą problem lub nasz profil na Facebooku. Pamiętajmy, że Monsanto stosuje agresywny marketing przy pomocy kilku firm specjalizujących się w tym.
  • Bardzo istotne jest informowanie o problemie osób decyzyjnych oraz mediów! Monsanto ma wtyki w rządzie, instytucjach państwowych, w mediach. Ale jest też duża grupa ludzi, która zupełnie nic nie wie o problemie.
  o Można, a nawet trzeba, pisać maile, listy, doniesienia, dzwonić i informować prasę, ministerstwa (np. Środowiska, Rolnictwa), polityków, prokuraturę.
  Dla Monsanto niekorzystny jest rozgłos. Jak zrobi się głośno o tej korporacji, to niektórzy ludzie zaczną szukać, grzebać, węszyć, dociekać. A wtedy dotrą do publicznie dostępnych, oficjalnych dokumentów pokazujących, że coś tu śmierdzi. Między innymi dlatego powstała fikcyjna organizacja GBE Polska, żeby oficjalnie nie podawać nazwy Monsanto.
  Aktualna sytuacja
  W obecnym rozwoju sytuacji najważniejsze jest:
  1. Informowanie mediów – Niektóre media (dziennikarze, redaktorzy) są pod wpływem Monsanto, a niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego co się dzieje. Media muszą zrozumieć, że prawdy nie da się ukrywać w nieskończoność, a dziennikarze współpracujący z Monsanto w końcu zostaną zdemaskowani (np. na tej stronie). Dlatego musimy cały czas kontaktować się z mediami, żeby w końcu zajęli się sprawą. Nie muszą w ciemno kopiować informacji z tej strony, nie muszą nas wcale reklamować, mogą przeprowadzić własne „dochodzenie”. Czy na tym nie polega praca dziennikarza? Ciągle słyszy się o aferach politycznych, a dlaczego nikt nie pisze o sprawie, która ma kluczowy wpływ na nasze zdrowie Panie i Panowie dziennikarze, bez jaj!
  Poniżej podajemy przykładowe kontakty:
  • Agora
  o Gazeta.pl %u2192 redakcja_portalu@agora.pl
  o Gazeta Wyborcza %u2192 listydogazety@gazeta.pl , tel: (0-22) 555 60 00 begin_of_the_skype_highlighting (0-22) 555 60 00 end_of_the_skype_highlighting, 555 60 01
  o Metro %u2192 metro@agora.pl , tel. (0-prefiks-22) 555 50 19
  o Tok Fm %u2192 022-44-44-044 begin_of_the_skype_highlighting 022-44-44-044 end_of_the_skype_highlighting , na stronie formularz
  • Grupa ITI
  o TVN24 %u2192 tel.: ( 48 22) 324 24 24 , kontakt@tvn24.pl
  o TVN %u2192 tel: (22) 856 61 61 begin_of_the_skype_highlighting (22) 856 61 61 end_of_the_skype_highlighting , widzowie@tvn.pl
  • Telewizja Polska
  o TVP SA %u2192 tel.: (22) 547 44 50 begin_of_the_skype_highlighting (22) 547 44 50 end_of_the_skype_highlighting , formularz kontaktowy na stronie
  o TVP Rolna %u2192 rolna@tvp.pl , tel. (022) 547 69 60 begin_of_the_skype_highlighting (022) 547 69 60 end_of_the_skype_highlighting
  • Inne
  o Rzeczpospolita %u2192 I.Skoneczna@rp.pl , tel. ( 48 22) 463-03-66
  o PAP (Polska Agencja Prasowa) %u2192 ( 48 22) 509 22 34 , newsroom@pap.pl , centrumprasowe@pap.pl
  o Radio ZET %u2192 tel.: (022) 583 33 00 begin_of_the_skype_highlighting (022) 583 33 00 end_of_the_skype_highlighting , radiozet@radiozet.pl
  2. Informowanie rządu – Czyli wszelkich osób decyzyjnych: polityków, ministerstwa, instytucje, itd. Podobnie jak z mediami, niektórzy są pod wpływem Monsanto, niektórzy nie wiedzą co się dzieje. Osoby decyzyjne muszą być poinformowane o problemie, bo wtedy jest chociaż mała szansa, że ktoś się za to weźmie. Niektórzy mogą zostać później oskarżeni o niedopełnienie swoich obowiązków (czasem karalne). Nie będą mogli przyznać w swojej obronie, że nie wiedzieli. Łatwiej będzie udowodnić działalność na szkodę państwa.
  Poniżej podajemy przykładowe kontakty:
  • Komisja ds. GMO %u2192 To tak jakbyśmy pisali do Monsanto, ale można spróbować: gmo@mos.gov.pl , tel. 0225792366 , na stronie więcej kontaktów
  • Ministerstwo Środowiska %u2192 info@mos.gov.pl , Monika.Dziadkowiec@mos.gov.pl , telefony podane na stronie
  • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi %u2192 kancelaria@minrol.gov.pl , tutaj telefony do różnych departamentów
  • Ministerstwo Zdrowia %u2192 kancelaria@mz.gov.pl , telefony do ministra: (22) 634 93 26 begin_of_the_skype_highlighting (22) 634 93 26 end_of_the_skype_highlighting , (22) 831 23 24 begin_of_the_skype_highlighting (22) 831 23 24 end_of_the_skype_highlighting , na stronie więcej numerów
  • Główny Inspektorat Sanitarny %u2192 inspektorat@gis.gov.pl , 0 22 536 13 00 begin_of_the_skype_highlighting 0 22 536 13 00 end_of_the_skype_highlighting , 0 22 635 61 94 begin_of_the_skype_highlighting 0 22 635 61 94 end_of_the_skype_highlighting , 723 996 220 begin_of_the_skype_highlighting 723 996 220 end_of_the_skype_highlighting
  • Prokuratura Generalna %u2192 wia@ms.gov.pl , rzecznik@ms.gov.pl , 22 318-98-36 begin_of_the_skype_highlighting 22 318-98-36 end_of_the_skype_highlighting , 022 318-98-98 begin_of_the_skype_highlighting 022 318-98-98 end_of_the_skype_highlighting , 0 695 700 064 begin_of_the_skype_highlighting 0 695 700 064 end_of_the_skype_highlighting
  W przypadku instytucji państwowych, najlepszym sposobem jest napisanie i wysłanie tradycyjną pocztą pisma podpisanego swoim imieniem i nazwiskiem. Można w nim np. napisać o swoich obawach odnośnie działalności Monsanto, o tym że nie chcemy być skazani na nieprzebadane (lub „zbadane” przez Monsanto) jedzenie, itp. Zupełna dowolność.
  O swoich doświadczeniach z kontaktowania się z mediami i rządem możesz nam napisać.
  Warto jeszcze podsumować co tak właściwie jest naszym celem. Przede wszystkich chcemy wyeliminować wpływy Monsanto w Polsce na media, rząd, itd. aby mogło dojść do rzetelnej dyskusji na temat GMO, gdzie liczy się interes obywatela (konsumenta, zjadacza chleba). Wiadomo, że dla Monsanto GMO jest super i nie podlega to dyskusji. Chcielibyśmy również doprowadzić do zamknięcia spółki Monsanto Polska sp. z o.o. przez sąd, o czym już pisaliśmy.

 14. antykk said

  Aktualności z Izby zielarskiej http://www.izbazielarska.org.pl/wpisy.php?d=li

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: