Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

Świńska grypa – jest gorzej niż rok temu o tej porze!!! Szczepmy się!!!

Posted by zagrypiona w dniu 27 października 2010


Dzisiaj w zasadzie mam tylko dwie rzeczy do ogłoszenia.

1. Dziś na naszym (tych co jeszcze TV nie wyrzucili za namową mądrzejszych) ulubionym kanale TVN* w programie ‚Uwaga’ o 19.40 o ile dobrze pamiętam, ma być reportaż o GMO i przekretach zywieniowych w Polsce. Nie wiem co o tym mysleć, ale zamierzam obejrzec by dowiedziec sie co oni tam powiedzą. Dzielę sie tą informacją bo może ktoś też zainteresowany.

EDIT: A więc obejrzałam. Całkiem całkiem. Aż dziwne, że TVN o tym mówi… Przytocze pokrótce o czym było:

badania na zlecenia austriackiego rzadu wykazały, że myszy w 3 i 4 pokoleniu sie ubezpładniają na skutek zywienia paszą GMO (dodano, że badania na myszach sprawdzaja sie w 90% na czlowieku)
w produktach zywnosciowych, najwieksze szanse ze zawieraja produkt modyfikowany to te zawierajace soje (nastepna w kolejce jest zdaje sie kukurydza). Tak wiec dla tych ktorzy mieso zamienili na soje i wpierniczaja sojowe kotleciki, sojowe mleko, sojowe serki i cholera wie co jeszcze – chyba idziecie na odstrzal jako pierwsi a moral z tego taki, ze NWO nie potrzebuje dziwolagow i ekstremistow. W Nowym Wspaniałym Świecie nie bedziecie potrzebni a wiec pracuja nad tym byscie sie nie rozmnazali i wygineli.
– w ktoryms momencie programu pokazano przasnego utytego rolnika, wlasciwie to ‚rolnika’ ktory przed kamera z geba bezzebna usmiechnieta pochwalil sie ze ma 180 hektarow kukurydzy GMO i ktora rzekomo produkuje na pasze, i ze takich jak on rolnikow jest okolo 100 i maja ogromne pola z GMO. Tak wiec stoimy przed faktem dokonanym. W Polsce jest juz GMO uprawiane. Uprawiaja je niedouczeni rolnicy ktorym sie zdaje ze wygrali na loterii. Dodatkowo ‚rolnik’ ten bogato pryska swoje pola ROUNDUPEM. Pewnie dostal w promocji od Monsanto razem z tym ziarnem do zasiewow. (dlatego jak jeszcze raz zobacze uogolniajace peany na temat polskiej wsi i rownie uogolniajaca krytyke ‚mlodych wyksztalconych z wielkich miast’ to nie recze za siebie – ogarnijcie sie i spojrzcie krytycznie i na wies i na miasto, ale bez takiego jadu ktory nakazuje wam wszystkich pakowac do jednego wora).
–  tymczasem w Kanadzie rolnicy bardzo zle wyszli na plantacjach GMO. Musieli 3x zwiekszyc zuzycie srodkow owado i chwastobojczych, plony byly mizerne.
– ostatnia niezwykle oburzajaca rzecza w reportazu byl jakis babon, niby biotechnolog mowiacy ze mamy wybor, glod – albo uprawy GMO. I inne tego typu farmazony ze GMO jest ogromna szansa dla ludzkosci by powstrzymac glod na swiecie. I TO JEST NIESTETY PRAWDA – ZWAZYWSZY NA WYNIKI BADAN NA MYSZACH, ZA JAKIES 5 POKOLEN PROBLEMU GLODU NIE BEDZIE, BO RAK TEJ PLANETY – JA, TY, TWOJE DZIECKO BEDZIE GRYZLO GLEBE.

A jutro o tej samej porze ma byc druga czesc tego reportazu.

2. Druga rzecz to…. GRYYYYPPPPPAAAAAAA!!! Ja zagrypiona czekałam na nia całą wiosne lato i pół jesieni i wreszcie jest. [źródło poniższego tekstu: Czy grozi nam epidemia? Może zachorować 2 mln osób.

W porównaniu z październikiem 2009r. mamy w Polsce dwa razy więcej zachorowań na grypę. [od admina – a w zeszłym roku o tej porze była PANDEMIAAAA i trup ścielił się gęsto jak wszyscy pamiętamy, a w tym roku jest jeszcze gorzej? Dlaczego nie ogłoszono pandemii albo jeszcze czegoś gorszego, dlaczego nas przymusowo nie szczepią? Nie rozumiem…] To oznacza, że wirus zaczął szybko się rozprzestrzeniać. Bardzo możliwe, że grozi nam epidemia [od admina, – epidemia, pandemia, jeden pies – już nawet dziennikarze nie dbają by brzmieć wiarygodnie, byle strachu narobić i owce zagonić do aptek by kupowały szczepionki]. Jeżeli liczba chorych podwaja się co tydzień – a tak właśnie się dzieje – to sytuacja jest naprawdę poważna. Na grypę może zachorować ok dwa mln osób – prognozuje dr n med. Paweł Grzesiowski w „Polityce”.

Dr Grzesiowski zauważa, że obecnie najbardziej aktywny jest wirus odpowiedzialny za pandemię w 2009 r, czyli A/H1N1. Zdaniem dr Grzesiowskiego, w tym sezonie w Polsce może zachorować ok dwa mln osób. – Ciężki przebieg może dotyczyć 1%, czyli ok. 20 tys. chorych – uważa.

Specjalista przypomina, że wirus A/H1/N1 – który rok temu wywołał pandemię – przypomina wirusa słynnej hiszpanki z lat 1917-18. – On także skutecznie atakuje osoby młode, a gdy za cel bierze sobie płuca, powoduje zagrożenie życia – ostrzega dr Grzesiowski. – Kilkadziesiąt tysięcy osób może trafić do szpitali, kilka tysięcy będzie musiało zostać podłączonych do respiratorów, a kilkaset umrze – zapowiada.

Przypomina jednocześnie, że można temu wszystkiemu zapobiec. – Mamy w tym roku powszechnie dostępną, bezpieczną i tanią szczepionkę, [od admina – i wszystko jasne… ale moze by tak jednak ogłosic tą pandemię? Szczepionki bedą lepiej schodzić] która chroni przed trzema odmianami wirusa. Szczepić można się w każdym momencie, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań – wyjaśnia. I przypomina, kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka:

– O szczepieniu powinny pamiętać osoby przewlekle chore na schorzenia układu oddechowego, krążenia, kobiety w ciąży oraz ludzie otyli, a także dzieci i osoby dorosłe z zaburzeniami odporności i powyżej 65 roku życia – wylicza dr Grzesiowski.

Według specjalisty, grypa nie jest jedynie problemem medycznym, ale także sprawdzianem całego systemu ochrony zdrowia publicznego. Niestety – jego zdaniem – Polska nie wyciągnęła wniosków z ubiegłorocznych doświadczeń. [od admina – no ale z jakich doswiadczeń, co sie takiego stało wielkiego? Że sie szczepionki nie sprzedały? No tak…] – Nadal nie mamy dobrego systemu monitoringu grypy w podstawowej opiece zdrowotnej i w szpitalach. Nie propaguje się szczepień. Nawet w grupie lekarzy i pielęgniarek szczepi się poniżej 20% osób – ocenia dr Grzesiowski. [od admina – a na leczenie raka to w kolejkach trzeba stac, do momentu aż bedzie za późno, no ale tak, wszyscy wiemy że łatwiej opylic durna szczepionke niz ‚leczyć’ raka]

Pozdrawiam Drogich Czytelników.

*nie TVN nie płaci mi za reklamę
Reklamy

Komentarzy 37 to “Świńska grypa – jest gorzej niż rok temu o tej porze!!! Szczepmy się!!!”

 1. poliszynel said

  Kłamstwa, oszustwa, ogłupianie i odmóżdżanie oglądaczy idzie pełną parą. Aż strach pomyśleć, że miliony wierzą w tę żydowską propagandę. Koncerny farmaceutyczne zarobią. Rotschild, Rockefeller się cieszą, a ich agentura w Polsce – POPiS/SLD/PSL – dalej bierze czynny udział w żydowskim spisku NWO przeciwko ludzkości. Urządza jeszcze ta „nasza” rodzima agentura różne cyrki medialne, abyśmy nie zauważyli, jak nas robią w konia.

 2. ALFA said

  Czy GMO jest grożne dla zdrowia?
  Oceń wideo

  http://uwaga.onet.pl/211873,reportaze,czy_gmo_jest_grozne_dla_zdrowia,wideo_detal.html

  Jaki wpływ na zdrowie może mieć żywność genetycznie modyfikowana? Czy czeka nas epidemia bezpłodności? Jakie jeszcze zagrożenia niesie ze sobą GMO? Druga część reportażu w czwartek!
  ZOBACZCIE CO JUŻ JECIE

 3. ALFA said

  ZBRODNIE ZWIĄZANE Z SYSTEMATYCZNYM BLOKOWANIEM SKUTECZNYCH, NIE PODLEGAJĄCYCH OCHRONIE PATENTOWEJ TERAPII NATURALNYCH
  Pragnąć zabezpieczyć swój sztucznie rozwijany inwestycyjny proceder .robienia interesów na chorobach., oskarżeni podjęli próbę strategicznej eliminacji dostępu ludzi na całym świecie do naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Aby zrealizować ten cel, oskarżeni zastosowali szereg rozwiązań strategicznych:

  1. Zatajanie ratujących życie informacji na temat naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Oskarżeni celowo i systematycznie zataili i zablokowali dostęp milionów ludzi do podstawowej informacji zdrowotnej, a mianowicie, że organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie witaminy C (kwasu askorbinowego). Nie posiadając tej wiedzy, niemal wszyscy ludzie cierpią na niedobór witaminy C i przez to są podatni na choroby sercowo-naczyniowe i inne.

  Postępując podobnie, oskarżeni systematycznie i umyślnie zataili i zablokowali dostęp milionów ludzi do kolejnej podstawowej informacji zdrowotnej, a mianowicie, że organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie aminokwasu o nazwie lizyna. Nie dysponując tą wiedzą, prawie wszyscy ludzie cierpią na niedobór lizyny i są podatni na nowotwory i inne choroby. W ten oto sposób oskarżeni celowo powodują dalsze niepotrzebne cierpienia i przedwczesną śmierć setek milionów ludzi.
  2. Publiczne dyskredytowanie naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia. Oskarżeni umyślnie i systematycznie oszukiwali społeczeństwo poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych, wprowadzających w błąd i sfabrykowanych informacji, które dyskredytują naturalne, nie podlegające ochronie patentowej metody leczenia w celu ochrony i rozwoju procederu .robienia interesów na chorobach., opartego na lekach objętych ochroną patentową, oraz żeby móc popełniać inne przestępstwa. W ten oto sposób oskarżeni celowo powodują dalsze niepotrzebne cierpienia i przedwczesną śmierć setek milionów ludzi.

  3. Zakazywanie rozpowszechniania informacji zdrowotnej związanej z naturalnymi, nie podlegającymi ochronie patentowej metodami leczenia.

  Oskarżeni celowo nadużywali swych wpływów politycznych w celu wprowadzenia w życie legislacji zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, która zasadniczo zakazałaby rozpowszechniania terapeutycznych i zapobiegawczych informacji zdrowotnych dotyczących naturalnych, nie podlegających ochronie patentowej metod leczenia.

  Jednocześnie ta legislacja stanowi próbę ustanowienia arbitralnie niskich .górnych granic dostępności tych naturalnych i bezpiecznych terapii, ten krok ma na celu wprowadzenie zakazu ich stosowania jako naturalnych środków terapeutycznych. Poprzez nadużywanie Komisji .Codex Alimentarius. Narodów Zjednoczonych, oskarżeni próbowali nawet wprowadzić takie prawa dla wszystkich państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych , czyli w skali ogólnoświatowej.
  Obecnie, gdy wszystkie pokojowe sposoby zabezpieczenia farmaceutycznego procederu .robienia interesów na chorobach. skończyły się niepowodzeniem, oskarżeni zastosowali inną strategię. Umyślnie doprowadzają do eskalacji kryzysu międzynarodowego w celu stworzenia warunków psychologicznych i prawnych, które pozwolą na natychmiastowe i ogólnoświatowe wprowadzenie w życie praw o charakterze protekcjonistycznym, tym samym zabezpieczając przyszłość robienia interesów na chorobach i możliwość dalszego popełniania przestępstw.
  http://www.pg.home.pl/2594.html

 4. ALFA said

  Toksyczna bluzeczka

  Film dokumentalny poruszający problem toksyczności produkowanej obecnie odzieży.
  Toksyczna bluzeczka
  Mowa o używanych farbach, tkaninach, chemicznych substancjach, które zatruwają nie tylko tych, którzy pracują przy produkcji m. in. w Indiach, Chinach, ale też pracowników magazynów i samych noszących ubrania.
  Emisja: środa, godz. 23:45 TV INFO

  • zagrypiona said

   obejrzalam to i braK MI SLOW…

   jak podali nazwy bayer i basf to wszystko stalo sie jasne IG Farben stare ale jare…

   szkoda ze nie podrazyli dalej i nie sprawdzili w jaki sposob firmy produkujace te trucizny partycypuja w leczeniu schorzen ktore one powoduja, to bylaby swietna puenta reportazu. interes sie kreci.

  • ALFA said

   Dostałem kubeł zimnej wody.Jedno co pozostało wyciągać stare ciuchy z przed 20 lat nie modne ,ale jeszcze możliwie zdrowe.

   • zagrypiona said

    albo ewentualnie nie kupowac chinskich/indyjskich. :/ jesli gdzies takie sa…

    kiedys pracowalam w jednym z slawnych sklepow odziezowych na magazynie przy odbiorze towaru, czyli wypakowywanie z kartonow i wklikiwanie do komputera kodow. no i te ciuchy byly w takich folijkach, smierdzialy jak ja piernicze i byly takie jakies mokre w dotyku (wlasnie szczegolnie spodnie dzinsowe). wtedy jeszcze nie wiedzialam co i jak, mloda bylam a byla to moja pierwsza praca. na szczescie pracowalam tam tylko 3 miesiace. 😛 teraz zaczynam rozumiec dlaczego tam byla taka wielka rotacja pracownikow.

    z tym ze, jak te ciuchy polezaly, powisialy to te wszystkie smrody z nich uciekaly, wiec nie wiem moze pranie i wietrzenie pomaga?

    • ALFA said

     Tak mówili prać przed pierwszym założeniem ,ale przypuszczam że chemikalia i tak działają wolę chodzić w starych ciuchach.Najbardziej to mi szkoda naszych maluszków.Tyle chemii mają w kosmetykach .
     Firma Johnsona ,gdzieś czytałam że ma rakotwórcze składniki w ogóle to w kosmetykach dziecięcych jest jej dużo,nawet butelki dla dzieci niebezpieczne .
     Plastikowe butelki niebezpieczne dla zdrowia
     Picie napojów z plastikowych butelek może być niebezpieczne dla zdrowia. Zwiększają one niemal o dwie trzecie ilość związków chemicznych w organizmie, które wpływają na hormony płciowe – twierdzą amerykańscy naukowcy – informuje serwis TVN24.
     Bisfenol A, przypominający żeński hormon estrogen, wykorzystywany jest do produkcji opakowań do żywności i napojów, a także butelek do karmienia dzieci.

     Naukowcy z Harvard School of Public Health (HSPH) stwierdzili, że u osób, które przez tydzień piły tylko z plastikowych butelek zawartość bisfenolu w moczu wzrosła o 69 proc.

     Szczególnie szkodliwe jest podgrzewanie plastikowych butelek podawanych dzieciom. Wzrost temperatury powoduje, że niebezpieczna ilość trujących substancji przenika z plastiku do cieczy. – Dzieci mogą być szczególnie wrażliwe na bisfenol A, co może prowadzić do zaburzenia pracy gruczołów hormonalnych.

     Wcześniejsze badania wykazały, że wysoki poziom bisfenolu A w organizmie prowadzi do wad wrodzonych, problemów ze wzrostem i zwiększa ryzyko chorób serca i cukrzycy.

     Według najnowszych badań, produkty spożywcze przechowywane w sztucznych tworzywach są szczególnie szkodliwe dla mężczyzn. Mają negatywny wpływ na rozwój organów płciowych u chłopców rozwijających się w łonie matki.

     Wyniki niezależnych badań wskazują, że mężczyźni, których zarodki były narażone na działanie bisfenolu, w późniejszym okresie mają problemy z prostatą i jądrami. Istnieje opinia, że substancja niebezpiecznie wpływa też na zmiany w strukturze DNA prowadząc do mutacji w drodze dziedziczenia.

     STRONA JUŻ ZAMKNIĘTA WSZYSTKIE W DOMU PLASTIKI POWYRZUCAĆ SĄ RAKOTWÓRCZE KUPOWAĆ SZKLANE LUB PORCELANOWE GLINIANE

    • Buka said

     Ba,problem w tym,że w tej chwili większość firm,nawet tych bardzo markowych produkuje ubrania właśnie w Azji,potem towar przychodzi do „domu”,metkują go na miejscu i nie zawsze nawet podawane jest info o tym,gdzie został wyprodukowany.Kupujesz i nie masz nawet pojęcia,że np 4 dni temu przybyło to coś po procesie produkcji i szycia w Azji.

  • Magdalena said

   Filmu niestety nie mam mozliwosci obejrzec. Moze ktos moglby cos w skrocie napisac?
   Natomiast tu gdzie mieszkam czesto widze, ze osoby pracujace w sklepie z ubraniami pracuja w gumowych/lateksowych rekawiczkach-czy to przy ukladaniu/wieszaniu ubran, czy to przy kasie. Maja swiadomosc czy zle doswiadczenia? ciekawe…

  • Aja said

   Dołączam się do prośby o streszczenie programu, bo przegapiłam 😦

   • zagrypiona said

    akcja zaczyna sie w Hamburgu, porcie w niemczech dokad zwozone sa wszystkie chinskie cuda. (ciuchy sa pryskane srodkami owadobojczymi ochrony roslin) … a ciuchy produkowane sa w indiach i chinach z uzyciem gownianych chemikaliow na bazie chloru, co ciekawe sami chiniczycy i hindusi czy jak im tam wlaza girami do tych chemikaliow glownie barwnikow i zmiekczaczy do bawelny (najgorsze sa czarne oraz dzins). potem jest dziewczyna ktora pracowala w sklepie i jej zaszkodzilo wdychanie wyziewow z ciuchow. musiala sie zwolnic z pracy (pracowala w H&M – to w ciuchach tej firmy stwierdzono toksyne). potem sa przyklady celnikow i pracownikow portow gdzie sie przeladowuje towar. zachorowali. niektorzy celnicy opracowali prywatnie metody sprawdzania zawartosci kontenera bez otwierania i nie otwieraja toksycznych, kontener jedzie dalej w swiat np do czech czy polski, gdzie badan i srodkow ostroznosci sie nie dochowuje.

    w miedzyczasie okazuje sie ze w chinach i indiach chemikalia produkuje BASF i BAYER. substancje zakazane do stosowania w EU sa stosowane tam bez ograniczen. a wwozone do nas sa produkty nimi nasiakniete.

    potem jest o chinskich zabawkach ze zawieraja plastyfikatory zakazane w EU, a ktore powoduja bezplodnosc, raka i co sobie kto zazyczy.

    no i ogolnie konkluzja jest taka, ze tego wszystkiego nikt nie kontroluje. ze sa dziwne luki w prawie zezwalajace na wwoz tych toksyn w produktach itd itp. no jednym slowem adolf hitler i jego psychopatyczne przydupasy byliby dumni z tego ze dzielo jest kontynuowane, chociaz w nieco innej lagodniejszej wizualnie wersji.

    jak mi sie jeszcze cos przypomni to napisze. 😛 wybaczcie chaotyczny styl mej wypowiedzi.

    • zagrypiona said

     niestety nigdzie tego nie ma w calosci dostepnego onine na youtobie jest tylko 5 minutowa reklamowka a calosc ma jakies 45 minut.

    • Aja said

     Dzięki 🙂
     Nowe ciuchy zawsze śmierdzą, a dodatków jest faktycznie dużo. Dżinsy, sztruksy zawsze śmierdziały kwaśno octem to na żywość koloru) zawsze też „nowe” jest usztywnione, żeby się łatwiej pakowało lub zmiękczone w zależności od przeznaczenia np. swetry. Do tego musi być bakterio- i przede wszystkm grzybo-bójcze, bo mogłoby pleśnieć podczas transportu, szczególnie drogą morską.
     A Chiny w tej chwili produkują chyba wszystko, więc te barwniki z ołowiem i in. we wszystkm: odzieży, zabawkach, naczyniach i sztućcach to norma.
     Kiedyś można było wybierać kraj produkcji, ale teraz to, co ma metkę np niemiecką też ma dopis, że zrobione dla…w Chinach, albo innym kraju Azji. A nawet jak zrobione jakimś cudem w UE, to z chińskich materiałów i na jedno wychodzi.

     Najbardziej byłam wkurzona jak dowiedziałam się kiedyś tam, że sok z jabłek „wiodących producentów” z Polski nie jest wcale z polskich jabłek, tylko kupuje się CHIŃSKI KONCENTRAT, „bo się nie opłaca”.
     Ja już wszystko co mogę to normalnie na domową manufakturę biorę. Roboty może dużo, ale smak i zawartość bez porównania. Gnębię męża, żeby wędzarnię wreszcie zbudował, bo nikt nie chce jeść wędlin ze sklepu. Piekę więc mięso i jest na zimno do chleba, zamiast wędliny. Mogłabym swoje szynki i kiełbaski zrobić, bo peklować mogę, ale z wędzeniem kłopot, a na białą raczej nie ma popytu, więc pozostają pieczone pasztety, rolady i mięsa. A gdybym miała wędzarnię, to można byłoby kupić mięsko od „szczęśliwych” zwierzaków, tak jak jajka od „szczęśliwych” kurek i samemu też sery zrobić, bo z mleka ze sklepu się nie da jeść, jest tak wstrętny w smaku. Pamiętam jak mojemu synowi jak był mały codziennie świeży robiłam i smażony jak był starszy. Pyszny był. Teraz to już niemożliwe, z braku normalnego mleka. Kupuję czasem na rynku od gospodarza, ale on jest rzadko i przywozi ze 2 litry o 7 rano, to ja już się nie załapię, bo wszystko zaraz rozdrapią.
     Zimą mam więcej czasu to i chleb upiekę w życzenia ;)ale mąka ze sklepu, a jeszcze jak studiowałam to można było do młyna pojechać, najlepiej w lubelskie i tam kupić taką mąkę, że tylko pomarzyć teraz.
     To se ne vrati 😦

    • zagrypiona said

     Oooo… Tez bym tak chciala zeby u mnie tak bylo w domu ze sie wszystko samemu robi albo wiekszosc chociaz. Ale niestety nie ode mnie to zalezy. 😛 Tymczasem robimy tylko zaprawy jakies tam na zime, drzemy, konfitury, mrozonki, suszone itd. Zreszta i tak nie moglabym tak jak Ty miec wedzarni czy cus podobnego bo w bloku mieszkam. :/

     No a tez pamietam jak robilismy bialy ser w domu i smazony. Ale to bylo jeszcze w PRLu chyba (a raczej napewno). :/

 5. Aja said

  A co do programu w sprawie GMO zamierzam napisać maila do Kruszwicy, gdzie tą „margarynkę” z rzepaku tego radosnego idioty robią i zapytać czy olej nr 1 w Polsce czyli Kujawski jest robiony z tego rzepaku z Roundapem. Bo, że jest specjalnej odmiany bezerukowej to wiem ze studiów, ale co innego odmiana, a co innego GMO. Ciekawe czy raczą odpowiedzieć.

  • zagrypiona said

   Powodzenia. Oby odpowiedzieli.

   Co do tego ‚rolnika 230 litrow roundapu na 80 hektarow uprawy’ to tez po prostu nie wyrabiam. To jest ta piekna polska wies ostoja ojczyzny? Jak tak to ja sie nie dziwie ze jest jak jest. NASI POLITYCY TEZ PREZENTUJA TEN SAM POZIOM CO TEN ROLNICZYNA wiec mniemam ze tez sa ze wsi sila od pluga odciagani.

   Zapewne gdzies tam po wsiach zyja jacys inteligentni ludzie, ale uwazam ze jest to nikly procent.

 6. Buka said

  Pewnie ten film jest wam już znany,ale może jeszcze ktoś nie widział http://www.youtube.com/watch?v=EyQ4b7fkR1w „Food Inc” i dodam,że w Polsce jest już podobnie.
  A może warto byłoby zalać ich falą maili i wyrazić dezaprobatę dla takich działań,które trują nas i przede wszystkim nasze dzieci,zanieczyszczają nasze środowisko naturalne,burzą naturalne ekosystemy,a co najgorsze mogą w przyszłości mieć zgubny wpływ na funkcjonowanie państwa-bezpieczeństwo żywnościowe,brak ciągłości pokoleń w wyniku narastającej bezpłodności,co z kolei powoduje poważne problemy ekonomiczne itd.

 7. Agatka said

  Nie wiem czy podchodzi do tego tematu aż tak drastycznie. Znam parę osób które się szczepiły i nic im nie jest. Moja mama nawet się w tym roku zaszczepiła śródskórnie bo jest już starszą osobą i lepiej żeby o siebie zadbała.

  • zagrypiona said

   Nikt nikomu nie zabrania szczepic sie, nikt tez nie powinien nikogo do niego ZMUSZAC.

   Co nie zmienia faktu ze w szczepionkach jest kupa trucizn – i to nie jest zadna tajemnica. Jednemu zaszkodzi drugiemu nie. A u innych zadziala z opuznieniem. Niech to dopracuja zbadaja opracuja jakies dowody na skutecznosc, a potem bedziemy sie szczepic.

   PS. A ja znam pare mamus ktorych dzieci pochorowaly sie wlasnie po szczepionkach, i teraz co miesiac dzieciak jest chory/alergiczny itd.

  • zagrypiona said

   pozyczone z grypa666.wordpress.com

   Australijski sondaż nt. szczepień dzieci
   Nadeslala Vismaya
   Od pewnego czasu członkowie rządu i przemysłu medycznego w Australii próbowali wyjaśnić dlaczego dużo rodziców odmawia ochronnych szczepień. Zauważono również, że przeciwnikami szczepień jest duża grupa wyksztalconych rodziców, których oskarża się o ignorancję i nie dbanie o zdrowie własnych dzieci. Starająć się wyjaśnić sprawę AVN (Australian Vaccination Network – australijska sieć szczepień), skontaktował się z ponad 10 000 australijskich rodziców, którzy odmówili szczepień swoich dzieci. Jakie przeważały argumenty rodziców:
   1. Szczepionki nigdy nie były testowane.
   2. Szczepionki zawierają toksyczne dodatki i metale ciężkie.
   Na tej liście znajdują się następujące toksyny: formaldehyd, fenol, aluminium, konserwująca rtęć, która jest znaną neurotoksyną.
   3. Szczepionki są zanieczyszczone ludzkimi i zwierzęcymi bakteriami.
   4. Szczepionki mogą powodować poważne skutki uboczne (drgawki, podaczkę, uszkodzenie mózgu, syndrom nagłej śmierci niemowląt – SIDS, wylewy krwi do mózgu).
   5. Szczepionka może powodować poważne długotrwałe skutki uboczne. Wg. raportów medycznych; obecnie dzieci są mniej zdrowe, cierpią na różne przewlekłe schorzenia (astmę, egzemę, alergie pokarmowe, przewlekłe infekcje ucha, zapalenie stawów, autyzm, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, nadpobudliwość, schizofrenię, stwardenienie rozsiane, raka) i wiele innych przewlekłych autoimmunologicznych chorób, których ciągle przybywa.
   6. Szczeopnki nie chronią przed chorobami zakażnymi.
   7. Lekarze nie są już uznawani za wiarygodnych arbiterów naszego bezpieczeństwa. Stosowany na nich nacisk od czynników odgórnych, szczególnie od rządów. Rodzice przestają im wierzyć.
   8. Lekarze i pracownicy zdrowia rzadko, jeśli kiedykolwiek sporządzają sprawozdania na temat skutków szczepień. Rodzice nie mogą się opierać na danych.
   9. Niektóre choroby dziecięce mają korzystne aspekty, zatem ich zapobieganie nie jest w interesie dziecka. Np, Odra – wzmacnia układ immunologiczny. Badania wskazują, że dzieci nie przechodzące odry częściej cierpią w póżniejszym wieku z powodu niektórych nowotworów. Wiele chorób wieku dziecięcego wzmacnia układ immunologiczny. Coraz więcej rodziców ( i nie tylko) protestuje przeciwko przymusowi szczepień i karom dla rodziców, którzy nie szczepią swoich dzieci.
   A co jest najbardziej zdumiewające nie szczepione dzieci w dalszym ciągu są najzdrowsze w naszym społeczeństwie.

  • Aja said

   Agatko, moja mamusia jest zdecydowanie baaardzo starszą osobą ;). Kiedy była jeszcze nieco młodsza popełniła dwa sezony z rzędu to głupstwo (podobnie jak i tatuś ;))i zaszczepiła sie przeciwko grypie właśnie z nadzieją, że o siebie w tym starszym wieku „zadbała”.
   W życiu tak ciężko nie przechodzili sezonowych infekcji jak w latach szczepień. A tato wcześniej infekcję miał może 2x w życiu.
   Zmądrzeli i przestali się szczepić, przestali też chorować sezonowo, co najwyżej mama łapała katar.

   Mąż też z racji na swoją przewlekłą chorobę był namawiany na szczepienia, ale nie skorzystał. Niektórzy jego znajomi z pracy skorzystali z oferty i wszyscy musieli ciężko przechodzić sezonowe infekcje 2-3 lata z rzędu zanim połapali się w czym rzecz. Teraz na hasło „szczepienia na grypę” słychać w firmie: „he he he, nie dziękuję”.

   Podobnie w mojej firmie i wśród znajomych. Ci którzy korzystali z opłaconych przez firmę szczepień sezonowe infkc przechodzili z nietypowymi ciężkimi objawami i powikłaniami często chorując po 3 tygodnie, niektórzy zachorowywali zaraz po szczepieniu. Kolega chorował 2 miesiące, gorączkował, miał katar, kaszel, był blady, osłabiony i praktycznie do końca zimy czuł się źle. Powiedział potem, że zaszczepił się ostatni raz w życiu.

   Jeśli ktoś jest młody, zdrowy ma odporny organizm, to jedno czy drugie szczepienie może jeszcze przejść bez echa, ale nie znam nikogo od 30 r.ż. w górę, kto po szczepieniu przechorowałby infekcję (nie mówiąc już o grypie!) w zwykły sposób.

 8. antykk said

  To są Ci wspaniali boCHaterowie o których uczą w szkole i z których należy (NIE)brać przykładu. http://niewiarygodne.pl/gid,10552352,img,10552353,kat,1017185,page,11,title,Narkomani-i-satanisci-czyli-autorzy-lektur-szkolnych-Twojego-dziecka,galeriazdjecie.html

  • zagrypiona said

   Ciekawe… Ale dalczego tam jest Huxley? Niech sobie wierzyl; w co chcial i widywal sie z kim chcial, ale ja ‚NWŚ’ traktuje jako ostrzeżenie. Kazdy dzieciak powinien to przeczytac z odpowiednim oczywiscie komentarzem. No chyba ze chcemy dzieciom nie mowic ze niedlugo bedzie tak jak w tej ksiazce. Bez indoktrynacji na nie, wejda w ten piekny nowy wspanialy swiat bez szemrania. Ja tam nie wiem, ale ta lista jest troche kontrowersyjna.

   Jesli chcielibysmy miec ksiazki pisane przez kogos kto nigdy nie wypil. nie zacpal… Ja to sie bardziej martwie, ze dzieci sie ucza pod okiem bezmyslnych nauczycieli.

   A druga rzecz, to wiem z doswiadczenia (obserwacji uczniow), ze 90% nie czyta ksiazek, a streszczenia (w wielkich bolach, bo przeciez streszczenie to az 15 stron). Tak wiec drodzy RODZICE nie martwcie sie o swoje pociechy, ich umysly nie zostana skalane tymi straszliwymi ksiazkami. Tak naprawde to czytaja tylko nieliczni ci ktorych INTERESUJE. I jesli w chwili pierwszego czytania nie beda wiedzialy ze ktos cpal czy byl pedofilem to kiedys do tego dojda. Pozostala reszta bedzie stanowic szara mase o ktora my przebudzeni walczymy i przez ktora w tym kraju jest jak jest – po prostu bo tych 90% nie interesuje to co sie dzieje w okol, w kazdym razie nic ponadto balangi, chlanie, ubranie, zabawe… Poza tym, procz szkoly dzieci maja rodzicow ktorzy ewentualnie moga je douswiadomic.

 9. Mirek said

  http://newworldorder.com.pl/artykul,2610,Dlaczego-zmieniono-stroj-instrumentow-muzycznych-na-A-440-HZ
  jak doczytałem do miejsca że tym też się zajął Rockefelr,
  to mało nie padłem,
  cała muza też ‚zatruta’?

 10. Mirek said

  Ostatnio się dowiedziałem z pierwszego żródła:
  stare mięso ze sklepu idzie na ‚przemiał’ dosypuję się proszku co ma identyczne
  składniki jak proszek do prania, po ‚odświerzeniu’ z powrotem do sklepu…
  (jedząc w restauracji takiego schabowego mnie to często jechało ‚prefumami’?)
  Do przyspieszenie produkcji soli używa się sody kaustycznej,
  to się odcedza, ale część zostaje, wystarczająco do powstania wrzodów.
  miłego dnia.

  • zagrypiona said

   no jest tak jak mowisz. dlatego ja np nie jadam w restauracjach bo sie boje przekretow zakulisowych i ze dodadza ‚cos’ od siebie. 😉 albo ze dadza mi cos czego ktos nie dojadl.

   a mieso mielone kupuje takie ze swiezego mielonego w mojej obecnosci.

 11. miziaforum said

  jest jeszcze gorzej jesli to prawda

 12. nemo said

  „myszy w 3 i 4 pokoleniu się ubezpładniają”

  Taa…
  Bieszczady to masywne masywy zalesione lasami. Pierdolisz zwyczajnie…

  • zagrypiona said

   Jak ci nie pasi to się zgłoś do tvn gdzie coś takiego powiedzieli – ubezpładniają się czyli mają poważne problemy z reprodukcją na skutek tego, że były karmione paszami GMO. Bo chyba nie czepiasz się sformułowania językowego, które poczyniłam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: