Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

06.11.2010 – Aktualnosci (propaganda, GMO, faszyzm, chemtrails)

Posted by zagrypiona w dniu 6 listopada 2010


Dzisiaj zbiorczo kilka linków, informacji (wraz z komentarzem), którymi chciałabym się podzielić z Drogimi Czytelnikami…

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

1. Pierwsza rzecz to obecna propaganda wokół 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Nie jest istotne czy oparta na faktach bądź nie, ale na tym że właśnie teraz się o tym mówi, po katastrofie rządowego samolotu i po problemach finansowych tej instytucji. Skoro proceder trwał od 1994 i było wiele okazji by brudy owe wywlec, musi istnieć jakiś szczególny powód wywleczenia ich właśnie teraz. I pewnie nie jeden: dyskredytacja pilotów którzy się rozbili, a więc uprawdopodobnienie, że za sterami samolotu też pewnie robili przekretasy, stąd ‚wypadek’. A drugi powód to użycie tejże propagandy osłonowo, by ciemny lud mógł łatwiej przyjąć likwidacje  pułku.  Sądząc po komentarzach oświeconych czytelników pod artykułem na GW, idzie jak po maśle. Jednakże jeśli chodzi o rzekome powody (korupcja, wyłudzenia), to ja proponuje być konsekwentnym i pójść za ciosem – zlikwidować WSZYSTKIE ‚polskie’ instytucje gdzie do tego typu nadużyć dochodzi. Będzie oszczędniej i sprawiedliwiej.

Komentowany artykuł:Plamy na 36 Pułku

Tutaj o 36 Pułku: wikipedia

Z tego co widać, Pułk ma tradycje. Nie rozumiem dlaczego trzeba by było go likwidować za to, ze władza sobie po prostu nie radzi z kontrola i finansami. To tak jakby z powodu grypy amputować płuca albo nos, jednocześnie wciąż prowadząc niehigieniczny tryb życia. Bez sensu.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

2. W zeszłym tygodniu na TVN-ie naszej ulubionej stacji, był program o GMO. Dla tych którzy nie oglądali przekazuje przydatne linki gdzie można program obejrzeć. Z racji tego ze był emitowany na TVN-ie może być przekonywującym źródłem dla opornych niedowiarków.

http://www.vitalmania.pl/forum/topics/uwaga-tvn-chemia-zabija-nie

http://www.vitalmania.pl/forum/topics/uwaga-tvn-lobbing-na-rzecz

http://www.vitalmania.pl/forum/topics/uwaga-tvn-czy-powinnismy

http://vitalmania.pl/forum/topics/uwaga-tvn-jedzenie-z-obcym

—–

Czy powinniśmy obawiać się żywności genetycznie modyfikowanej?

Lobbing na rzecz GMO

Chemia zabija nie tylko chwasty

Jedzenie z obcym genem

Z racji emisji tegoż dokumentu przez wyżej wymieniona stacje TV, niektórzy burzyli się ze ‚o matko, co się stało, TVN puszcza, musi być w tym jakiś spisek, precz z TVN-em‚. A mi się wydaje, ze bez względu na cokolwiek, na to czy była to zagrywka PR, czy tez ze ta wiedza która przekazano nie ma już żadnego znaczenia bo GMO i tak już hula po naszych polach i nic nie można zrobić – bo liczy się to czy jakaś owca może otworzy jeszcze oczy. My blogowicze już nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wielu nowych śpiących i ich obudzić. W każdym razie ja wciąż widzę te same nicki/twarze, a momentami spadek zainteresowania edukacja. Wiec nie wiem, moim zdaniem dobrze ze puścili. Sama mam takie osoby w rodzinie, które inaczej niestety nie przyswoiłyby tego typu wiedzy.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

3. Stop faszyzmowi. W piątek była dyskusja w tokefemie na temat faszyzmu odradzającego się na świecie: faszysta Sarkozy wygania Romów i nie pała miłością do Muzułmanów – pewnie będą następni; faszyści Polacy urządzają marsze popierające niepodległą Polskę (o marszu więcej tutaj: http://newworldorder.com.pl/post,825,0. Aj waj szybko trzeba zorganizować kontrmanifestacje, przecież trzeba bronic czarnych, Romów i kosmitów – a tak naprawdę to chodzi o ż… chociaż znając koleje losu to im włos z głowy raczej nie spadnie). Co ciekawe, słowo faszysta, przez dziennikarki prowadzące było używane wymiennie ze słowem nacjonalista/narodowiec. Tak, jakby każdy nacjonalista/narodowiec był faszystą, wielbicielem Hitlera i tym podobnych indywiduów, dybiący tylko na życie murzyna, żyda czy homoseksualisty.

W związku z powyższym, ze swojej strony pragnę uzupełnić temat, prezenterkom brakło czasu i zapomniały wspomnieć o innych przypadkach faszyzmu na świecie (informacje zebrane w ciągu minionego tygodnia, i żeby nie było niedomówień – chodzi o faszystów palestyńskich, muzułmańskich, chrześcijańskich, brazylijskich i tych z UNESCO!):

27.10.2010
http://newworldorder.com.pl/artykul,2600,Izraelski-premier-chwali-za-atak-na-Flotylle-Wolnosci
– nie dajcie się zwieść to nie faszyzm ani nawet nie nacjonalizm. Tak po prostu powinno postępować KAŻDE szanujące się państwo (no prawie każde, a właściwie to tylko jedno, bo jest najbardziej zagrożone). Otwierać ogień do nieuzbrojonych obcokrajowców, a najlepiej to zamknąć granicę i nie wpuszczać, a tych co będą wewnątrz, wysiedlić ewentualnie zneutralizować. W końcu oni nic innego jak tylko ‚chcą nas zabić!’ Choćby wzrokiem, ale zawsze!

29.10.2010
http://palestyna.wordpress.com/2010/11/02/zydowscy-osadnicy-spalili-kosciol-w-zachodniej-jerozolimie/ – tego to już nie mam siły komentować. Nie wiem jak po prostu. Powiem tylko, że niedawno spalili też meczet i Koran – bo z faszyzmem trzeba walczyć, a jak wiadomo muzułmanie i chrześcijanie to najwięksi faszyści.

01.11.2010
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Mossad-znal-miejsce-kryjowki-dr-Mengele,wid,12810984,wiadomosc.html?ticaid=1b2a0
– naprawdę chcieli go pojmać, osądzić i stracić, ale w ostatniej chwili stwierdzili, że nie będą psuli sobie relacji z Brazylia (PS. Brazylia, wiadomo faszystowski kraj, miałaby za złe gdyby pojmali dziadka, który torturował i zabił mnóstwo osób).

04.11.2010
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Izrael-zawiesil-wspolprace-z-UNESCO,wid,12818967,wiadomosc.html – faszystowska Palestyna, wysługująca się UNESCO próbuje wymazać państwo Izrael z mapy świata. Trzeba się bronić przed tą faszystowska instytucją! Zresztą komu do głowy mogłoby przyjść równe traktowanie palestyńskich i izraelskich zabytków. Chyba tylko faszystom wielbiącym Hitlera?

PS. Nie wiem ile z tych doniesień jest prawdziwe. Ale choćby nawet połowa to i tak zarysowuje nam jako taki obraz. Proszę zauważyć, że są to informacje zaledwie z okresu około jednego tygodnia. Co by było gdyby śledzić codziennie? Faszyści są wszędzie!

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

4. Chemtrails… Podobno przyznano się do ich istnienia i dowiedziono że chemtrails to nie teoria spiskowa. Co więcej ONZ zakazało ich stosowania ze względu na szkodliwość dla ludzi i środowiska…

Tu artykuł o tym: http://www.globalnaswiadomosc.com/chemtrailsdowodyzbrodn.htm

A tymczasem….

Reklamy

Komentarzy 19 to “06.11.2010 – Aktualnosci (propaganda, GMO, faszyzm, chemtrails)”

 1. ALFA said

  Roundup Ready 360 SL
  Roundup Ready 360 SL jest herbicydem stosowanym razem z kukurydzą Roundup Ready (NK603), która jest odporna na niego. Obecnie produkt nie jest dopuszczony do stosowania w Polsce, ale trwają badania prowadzone przez Monsanto, które są wymagane do rejestracji Roundup Ready.
  Ciekawy jest fakt, że Monsanto nie chciało podać informacji o toksyczności Roundup Ready 360 SL, która teraz jest badana. Obecne badania mają pokazać, że jednak toksyczny nie jest, co jest proste do uzyskania, skoro badania przeprowadza Monsanto.

  ❗ Tu nie chodzi tylko o sam herbicyd, ale też o GMO z tym związane, co dodaje powagi sprawie. W dalszej części analizy wyraźnie widać, że te badania mają służyć również późniejszemu dopuszczeniu kukurydzy NK603.

  Polecamy filmy dostępne na naszej stronie, aby uzyskać szerszy obraz problemu. Technologia Roundup Ready to kontrowersyjna sprawa. Niektóre ze sztuczek stosowanych przez Monsanto są opisane na stronie Herbicyd Roundup, np. badanie samego glifosatu, który toksyczny nie jest, z pominięciem dodatków, które są silnie toksyczne.
  https://zbrodniarze.com/roundup_ready_360_sl

  • antykk said


   Niemieckie badania potwierdzają, że konsumenci, którzy chcą kupować produkty ekologiczne mogą mieć poważne problemy. Rośliny genetycznie modyfikowane przenoszą bowiem swoje cechy na uprawy sąsiadujące z nimi. Doświadczyli tego rolnicy w krajach, gdzie od kilkunastu lat uprawia się GMO. Kanadyjski farmer, Percy Schmeiser, od kilku lat jeździ po świecie i opowiada o zagrożeniach jakie niosą za sobą uprawy GMO.

   – Przyjechałem do Polski, by mówić ludziom o tym, co się stanie, gdy wprowadzi się uprawy GMO. Prowadzimy z żoną farmę, na której uprawiamy rzepak, ale nigdy nie uprawialiśmy roślin genetycznie modyfikowanych. Nasze pole zostało jednak zanieczyszczone przez GMO i w ten sposób moje uprawy stały się w pewnym stopniu genetycznie modyfikowane. A jeśli farma została zanieczyszczona przez GMO to farmer nie może sprzedać upraw, ze względu na zanieczyszczenia. Musi zapłacić firmie, która jest właścicielem patentowych nasion. Farmer traci wszystkie swoje nasiona, cała swoją uprawę – mówi Percy Schmeiser.
   Światowy potentat w produkcji nasion GMO, firma Monsanto zażądała od Schmeisera opłat licencyjnych za modyfikowany rzepak. Farmer nie przestraszył się i poszedł do sądu. Po kilku latach procesu okazało się, że nie musi płacić odszkodowania.” (65 róznych ciekawych filmów z opisem PL)
   nr65. http://vimeo.com/16446123

   • zagrypiona said

    no wlasnie, najbardziej absurdalne jest to, ze ci ktorych uprawy zostaly skazone przez GMO, musza jeszcze placic monsanto za licencje. ja sie dziwie jak taka ustawa to popierajaca mogla wejsc w jakims kraju. chyba tylko za lapowke (no chyba ze monsanto tak sobie bezczelnie bez zadnego poparcia prawnego zada tych oplat, to juz calkiem – sie zastanawiam co oni cpaja?). powinno byc na odwrot ze to monsanto placi odszkodowania za to ze ich uprawy niszcza ludziom ich pola.

    dzieki za linka

    PS na forum vitalmania.pl mozna sciagnac wszystkie czesci (chyba wszystkie, znalazlam 4)

   • antykk said

    Szczury to bardzo inteligentne stworzenia! http://www.sfora.pl/Jedzenia-z-McDonaldsa-i-KFC-nie-chca-jesc-nawet-szczury-a26190

 2. ALFA said

  5 sposobów aby uniknąć GMO
  # GMO 5 sposobów, aby uniknąć tego w Twoim jedzeniu * Organizmy zmodyfikowane genetycznie w skrócie GMO (ang. Genetically Modified Organisms) to organizmy, których geny zostały celowo zmienione przez człowieka.
  # 1. Kupuj lokalnie produkowaną żywność Na razie GMO jest wykorzystywane jedynie przez duże korporacje, które kupują bezpośrednio z dużych gospodarstw rolnych lub z zagranicy . Kupując lokalnie produkowaną żywność wspierasz rolników tradycyjnych i ekologicznych z regionu. Chronisz miejsca pracy i bogacisz region.
  # 2. Kupuj żywność pochodzącą z upraw ekologicznych Proces certyfikacji ekologicznej zapewnia, że żywność jest wolna od GMO. Przyszłość żywności ekologicznej jest jednak zagrożona przez uwolnienie GMO. Rolnictwo GMO i ekologiczne nie mogą koegzystować. Kupując produkty ekologiczne dostarczasz pełnowartościowe produkty dla Twojego organizmu.
  RESZTA TU:
  http://www.slideshare.net/fnbgorg/5-sposobw-aby-unikn-gmo

  • zagrypiona said

   popieram, trza sie najesc zdrowego, bo niedlugo juz nie bedzie. w TVN gadal rolniczyna (polski) ze takich jak on stosujacych ziarno monsanto na powierzchniach conajmniej 80 hektarow jest setka. a chetnych pewnie przybedzie bo monsanto w promocji daje roundup. i to wszystko juz sie dzieje w Polsce. nie za granica. a wiatr wieje i rozsiewa to badziewie (monsanto+roundup).

 3. ALFA said

  Wpływ chemtrails na zdrowie człowieka

  W ciągu ostatnich 10 lat, niezależne testy Chemtrails w całym kraju wykazały niebezpieczną, niezwykle trującą mieszankę: bar, szklane włókna powlekane nano-aluminium (CHAFF), promieniotwórczy tor, kadm, chrom, nikiel, suszona krew, zarodniki pleśni, żółte mykotoksyny grzybni, dwubarek etylenu i włókna polimerowe. Toksyczny, bar jest podobny do arsenu [4]. Znany jest jego negatywny wpływ na serce. Aluminium [glin] uszkadza mózg. Liczne testy (gleby, wody, i powietrza) wykonane przez niezależnych naukowców pokazały obecność tych związków, które wykraczają poza skalę dopuszczalnych poziomów.
  Nawet ze wzrostem wyleczalnych chorób, temat nie został powiązany z tym co Clifford Carnicom trafnie określił “aerosol crimes”–„aerozolowe zbrodnie”, które powodują cofanie się funkcji poznawczych (uszkodzenie mózgu). Nasz układ odpornościowy jest w stanie oblężenia przez całą dobę i to doprowadziło w milionach (prawdopodobnie miliardy) ludzi nie tylko do jednej choroby, ale często do wielu chorób. Skóra to największy organ naszego ciała, jest przepuszczalną membraną. Oznacza to, że pochłania wszystkie toksyny z naszego powietrza, w tym Chemtrails i inne niebezpieczne substancje chemiczne, wchłania się prosto przez skórę do naszego ciała. Zatruta deszczówka, (śnieg który dotyka naszej skóry) wchłania się tak samo. Gdy powietrze, którym oddychamy jest wypełnione szerokim asortymentem niebezpiecznych toksyn, to z każdym oddechem zatruwamy nasz układ immunologiczny i osłabiamy cały system odpornościowy. Te trucizny mają również wpływ na nasz mózg, a tym samym na nasze funkcje poznawcze.
  W codziennym życiu obserwujemy nie raz, że zachowanie niektórych ludzi jest dziwne, mimo iż nie prowadzi się statystyki, to są już to miliony ludzi. Zdarzało mi się wiele razy, gdy na zadane pytanie przypadkowej osobie, otrzymywałam odpowiedź nie związaną z pytaniem. Obserwuje się również niekontrolowane wybuchy wściekłości w miejscach publicznych. Wzrost przemocy, strzelaniny na uczelniach i szkołach. Wypadków samochodowych, które nie powinny się wydarzyć. W mediach pełno jest takich informacji.
  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2612&tytul=Wp%C5%82yw+chemtrails+na+zdrowie+cz%C5%82owieka

 4. antykk said

  Nie ma poliszynel.wordpress.com

 5. Buka said

  Reuters podaje informację,że Novartis chce wprowadzić do sprzedaży swój wynalazek-tabletkę z mikroczipem,którą ma aktywować kwas żołądkowy.Te inteligentne pigułki miałaby zbierać informacje o zdrowiu pacjenta i dalej przesyłać do odbiornika na skórze człowieka,a następnie np do telef.komórkowego lub przez net do lekarza.Ale to nie koniec,otóż mają zamiar umieścić to w innych lekach (ciekawe czy będzie wiadomo których?)i w ten sposób uniknąć pełnego badania klinicznego.Innymi słowy połkniesz pigułę i już jesteś zaczipowany,ciekawe też jaką pojemność i jaki program poza oficjalnym może to zawierać…
  http://www.sfora.pl/Oto-rewolucjny-lek-Tabletka-z-mikroczipem-a26065-30

 6. […] Reportaż do pobrania na blogu Zagrypionej: https://zagrypiona.wordpress.com/2010/11/06/6-11-2010-aktualnosci-propaganda-gmo-faszyzm-chemtrails/ […]

 7. mietek22 said

  Mam pytanie do szefowej bloga, być może głupie ale ciekawi mnie to gdyż dokonałem pewnej obserwacji, do rzeczy;
  jak w godzinach nocnych wyglądają chemtrails?? Są w ogóle widoczne?

  • zagrypiona said

   powiem szczerze ze nie mam pojecia. ale przypuszczam ze zapewne nie wygladaja lepiej… z nocnych obserwacji dziwactw na niebie mam tylko cos takiego:

   ksiezyc

   zeby noca widac bylo ewentualnie chemtrailsy to chyba musi byc ksiezyc czy cus. jak dotad to tylko przy nim widzialam smugopodobne wytwory. co do pryskania to nie wiem. nie czuje sie upowazniona zeby cos konkretnego powiedziec.

   moze tu beda wiedziec wiecej? oni sie zajmuja chemtrailsami: http://zatruteniebo.wordpress.com/

   • mietek22 said

    ok, Dziękuje Bardzo,

    Pytam gdyż dziś około godziny 18 zauważyłem nad swoim domem na dość niskim pułapie jak na samolocine pasażerską za którą ulatniały się dziwne bo blado pomarańczowe chemtrails’y, oczywiście być może to tylko złudzenie optyczne, wpływ światła odbitego od księżyca itp.

    Zapoznam się z linkiem za który również dziękuje^^

 8. TZJ said

  Temat o chemtrails więc tutaj zapytam. Czy ktoś zaobserwował jakąś regułę w zmianie pogody po opryskach? Z jednej strony chyba w ciągu np. 2 dni nie powinno to coś dotrzeć tak blisko ziemi z drugiej, tutaj moje obserwacje. W miniona niedziela i poniedziałek to były ostatnie dni pięknej pogody nad Świętokrzyskim, także w te dni można było od rana zobaczyć na raz po kilkanaście śladów na niebie co więcej pojawiały się nagle bez żadnego szumu samolotu lub czegoś podobnego. Mam zagwozdkę po prostu bo raz że to chyba pierwszy raz od kilku miesięcy taka ilość śladów jaką widziałem a dwa ta zmiana pogodny na pochmurną trochę paskudną i ogólnie dołującą (uwielbiam gdy świeci słońce), może taki też ma to cel?

  • zagrypiona said

   Latem dalo sie zaobserwowac ze nieraz jak z rana opryskali to te chmury posladowe potem mialy tendencje do przeksztalcania sie w deszczowe… No ale sa to tylko obserwacje i domysly. To by ktos musial zbadac laboratoryjnie co w takiej wodzie deszczowej jest albo w pyle ktory osiada np na oknach.

   Moim zdaniem bardziej moze chodzic o trucie… A ci tam od opryskow twierdza ze to by ochronic nas przed sloncem. Przed ocieplaniem sie klimatu. Kiedys czytalam artykul na ten temat w ktorym bylo ze jesli nie beda nas opryskiwac to sie usmazymy od ciepla w ciagu nastepnych 30 lat i zycie na ziemi zniknie. Ale moim zdaniem to bzdura nie trzymajaca sie kupy.

   Moja odpowiedz zapewne nie jest dla Ciebie satysfakcjonujaca, bo ja raczej na chemtrailsach sie nie znam, tyle wiem co z obserwacji i co gdzies wyczytam. Moze tu mogliby Tobie lepiej odpowiedziec na pytanie: http://zatruteniebo.wordpress.com/ ? Oni sie zajmuja glownie chemtrailsami.

 9. TZJ said

  Cóż mogę jeszcze dodać, aktualnie pogoda jest paskudna wilgotność wysoka, powietrze jakieś zgniłe. Kto wie może działają kilku etapowo np krok pierwszy to zasnucie nieba dymem (jak w matriksie) brak promieni słonecznych ludzie robią się smutni, apatyczni. Wszystkie zdjęcia jakie są dostępne robione są przecież przy ładnej pogodzie, co teraz opryskują i w jakiej ilości możemy się tylko domyślać. Może dopiero teraz są to już trucizny które spadną na ziemię z deszczem, potem na danym terenie zakończą pryskanie, pogoda się na krótko poprawi i cały cykl zacznie się od nowa.
  Ale to tylko takie moje gdybanie, dzięki za odpowiedź.

 10. miziaforum said

  islamska wiosna wolnosci od pogardy ekonomicznej
  a może?

  ==================================================
  !!! scenariusz jak w tunezji !!!
  TO BYŁA ISKRA KTÓRA PADŁA NA PROCH

  Płonące budynki, wojsko na ulicach, dziesiątki zabitych, a na końcu – prezydent uciekający z kraju. Przez Polske przetoczyła się prawdziwa rewolucja. Czy można było się tego spodziewać?

  Zaczęło się od wózka z owocami. W połowie stycznia policja i straż miejska zabrała przenośny stragan młodemu mężczyźnie, który nie miał pozwolenia na handel. W akcie protestu Marek. W . podpalił się przed budynkiem Sejmu.

  Potem były zamieszki, jakich Polska nie widziała od dziesięcioleci. W stronę policjantów i wojska leciały butelki z benzyną i kamienie, służby bezpieczeństwa odpowiadały pałami, gazem łzawiącym, a nawet – według przedstawicieli ONZ – ostrzałem snajperskim. Prezydent kraju Bronisław Komorowski grzmiał o terrorystycznym spisku i wzywał do szybkiego rozprawienia się z rebelią.

  Gdy bunty ogarnęły większość głównych miast a świstające kule nie odstraszały rozwścieczonych tłumów, władza zmieniła taktykę. Premier Donald TUSK przemówił do rodaków. Zapewnił, że ich zrozumiał. Obiecał obniżenie cen, uwolnienie zatrzymanych i demokratyczne zmiany. Zakazał żołnierzom używania siły. Ale było już za późno, naród nie chciał słuchać. Prezydent salwował się ucieczką do Rosji.

  Rozruchy na ulicach ciągle trwają, a chaos wykorzystują przestępcy byli członkowie partii rządzącej, którzy uzbrojeni plądrują sklepy i mieszkania. Zginęło co najmniej kilkadziesiąt osób, a niektóre źródła podają, że lista ofiar śmiertelnych zawiera już ponad sto nazwisk.

  Jak to możliwe?! – mógłby ktoś zapytać. Przecież Polska to taki spokojny, bezpieczny kraj; może nie zamożny i nowoczesny, ale na pewno pozytywnie wyróżniający się na tle niestabilnej gospodarczo Europy wschodniej. Prywatyzacja – wyprzedaż 90% majatku narodowego jest tego dowodem. Większość zapewne nie spodziewała się, że to miejsce wybuchnie. Mało kto zwracał uwagę na fakt, że tym gospodarczym rajem przez lata rządzili aferzyści , którzy zakazami i jawnym łamaniem praw obywatelskich i konstytucyjnych zapewniali sobie posłuszeństwo.

  Wielki zawód polski prezydent sprawił U.E która wiązała z polską tak wiele programów pilotażowych oraz eksperymentalnych projektów gospodarczych.
   

  INFO – mizia na podstawie – przecieku   😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: