Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

29.07.2011 – Geneza zła

Posted by zagrypiona w dniu 29 lipca 2011


Pora na nowy wpis. Ostatnio z częstotliwości mych wpisów jasno widać, że wałkowanie tych samych tematów od roku – z mizernym skutkiem edukacyjnym pośród ludu – nieco mnie przynudziło. Jednakże ostatnio natrafiłam na NIEZWYKLE ciekawy tekst w mojej ulubionej tematyce. Mianowicie, jeszcze jeden genialny tekst o PSYCHOPATII jako źródle całego zła o którym dzień w dzień dyskutujemy, dochodząc niejednokrotnie do teorii tak absurdalnych, że nawet sam holiłut by się ich nie powstydził.

Żyjemy w takich czasach, w których zło/dobro, walka między nimi są silnie zmitologizowane. Jacyś bogowie, dusze, demony, inne wymiary, kosmici, reptylianie, kosmiczni Jezusowie i anioły… Jako ratunek amulety, egzorcyzmy, modlitwy… Jak to wszystko działa, widzimy.* A co jeśli dobro, jest po prostu stanem naturalnym w przyrodzie i w sferze ducha, a zło najzwyczajniej chorobą albo objawem jakichś dysfunkcji po stronie biologicznej? To jest tak proste, że aż niemożliwe do pojęcia przez NORMALNEGO człowieka zindoktrynowanego od urodzenia w taki czy inny sposób, który dodatkowo lubi sobie zadawać niekiedy komplikujące sprawę pytanie: ‚czemu to ma służyć?’ ‚dlaczego on to zrobił?’, szukającego zawsze jakiegoś racjonalnego/religijnego wytłumaczenia na to wszystko złe co się wydarza … W przypadku psychopatów, odpowiedzi na takie pytania nie ma. Bo psychopata myśli zupełnie inaczej niż my, ma swoją logikę. A tą jego logiką kieruje strach o to, że ktoś rozpozna u niego chorobę, że ktoś postawi mu diagnozę, odkryje jego prawdziwe oblicze. I tu się zaczyna całe piekło którego doświadczamy, spirala zbrodni, kłamstw, manipulacji i bezeceństw zatacza coraz to szersze kręgi. To czego jesteśmy świadkami to takie właśnie miotanie się szaleńca. Zdrowi, normalni ludzie, nie powinni pod żadnym pozorem temu miotaniu się wraz z szaleńcem ulegać. I uważać na to jakie reguły i zasady przyjmuje, jakie wtłacza sobie w umysł, bo czasem mogą być to zasady i reguły podstępnie podyktowane przez PSYCHOPATÓW.

Do mnie póki co ta teoria pochodzenia naszych ziemskich problemów najlepiej przemawia i rokuje szanse na poprawę, daje NADZIEJĘ że można z tego jeszcze jakoś wybrnąć, miast czekać na najazd kosmitów, czy też sąd ostateczny, powtórne przyjścia itd. itp. z biernie założonymi rękami.

Zaraz się na mnie gromy posypią, ale cóż… 😉 Że tak powiem, dla mnie to już obojętne.

Zapraszam do lektury wywiadu ze świętej pamięci profesorem Andrzejem Łobaczewskim (autorem książki: Ponerologia polityczna: nauka o naturze zła wykorzystywanego do celów politycznych) w którym jest napisane nieco więcej na temat psychopatów i ich metod:

In memoriam: Andrzej M. Łobaczewski

Kilka cytatów na zachętę:

Co ma decydujące znaczenie to pełne zrozumienie znaczenia nauki zwanej ponerologią, oraz tego jak wiele zastosowań może ona mieć dla przyszłości pokoju i humanitarnej ludzkości. Ta nauka pozwala na to, by umysł człowieka mógł zrozumieć rzeczy, które przez tysiąclecia, były niezrozumiałe: genezę zła. Takie rozumienie mogłoby bardzo dobrze przynieść przełom w historii cywilizacji, która, moim zdaniem, jest obecnie w punkcie samozniszczenia.

Nie, nie można powiedzieć, że tylko psychopaci są złem. Oni są czynnikiem inicjującym. Ale nie tylko psychopaci, gdyż polska psychiatria od dawna jasno rozróżniała charakteropatię i psychopatię. Charakteropatia pokazuje się kiedy następuje uszkodzenie tkanki mózgu I taka osoba ma wady charakteru spowodowane faktem, że coś w mózgu nie działa tak jak powinno, albo występuje utrata tkanki, jak w przypadku Stalina (brakuje tkanki w okolicach 10A i B), a psychopatia jest dziedziczna.

Jest dziedziczona po matce, tak jak daltonizm i hemofilia. Przekazuje ją matka. Tak jest w przypadku psychopatii ogólnej. Schizoidia jest prawdopodobnie dziedziczona autosomalnie [dominacja zmutowanego genu – przyp. tłum.], poprzez chromozomy nie płciowe, nie przez chromosomy X i Y, ale przez pewne serie chromozomów autosomalnych. Dlatego proces dziedziczenia jest inny. Wreszcie, psychiatrzy za najczęstszą uważają psychopatię asteniczną. Ogólnie jest to szeroka kategoria pełna nieco innych uwarunkowań, trudnych do odróżnienia, ponieważ są wynikiem wady płodu, dlatego może mieć charakter dziedziczny, albo nie. Tak więc dokładne badania właściwości biologicznych psychopatii, właściwości genetycznych psychopatii, są bardzo potrzebne, aby zrozumieć dokładnie ten aspekt genezy zła.

Oni muszą albo walczyć ze społeczeństwem, albo zdobyć władzę, i tak jest, właśnie dlatego, że czują się „uciskani.” Z drugiej strony są usuwani, gdyż jeśli chodzi o podstawową psychopatię, oni są niezdolni do pracy fizycznej. Technicznie, są niezdolni do prac technicznych. Są rozmowni, psują pracę, więc majster mówi, „wynoś się stąd, nie potrzebuję kogoś takiego jak ty”. Wszędzie są dyskryminowani przez społeczeństwo normalnych ludzi, i tutaj należy szukać rozwiązania.

Psychopaci zawsze grają rolę szarej eminencji w grupie wojowników. Tak więc, jeśli istnieje grupa takich, grupa trudnej młodzieży, banda chuliganów, to potem … lider jest niekoniecznie psychopatą. Zamiast tego, on reprezentuje inne powiązania. Ale za nim jest grupa psychopatów, i ta grupa rządzi resztą osób lekko charakteropatycznych. Taka jest struktura takich grup. Myślę, że nowoczesne prawo jest ignorantem w odniesieniu do tej rzeczywistości i stąd jego niska skuteczność.


Do tego wszystkiego ja bym jeszcze dorzuciła różne warunkujące mechanizmy społeczne, psychologiczne które psychopaci stosują by ułatwić sobie życie: indoktrynacja od niemowlęctwa na psychopatę albo uległego niewolnika poprzez wpajanie takich czy innych wzorców zachowań czy zasad i reguł; okaleczanie niemowląt, niszczenie więzi dziecko – matka, itd. itp… A więc wpływ środowiska na osobę, zazwyczaj młodą, może wytworzyć w niej skłonności psychopatyczne.

INNE CIEKAWE TEKSTY NA BLOGU: PRACOWNIA4.WORDPRESS.COM
Psychopatia Schizoidalna
Charakteropatie Paranoidalne
Ponerogenne Zjawiska i Procesy

I to by tłumaczyło dlaczego dziedzina medycyny psychiatria jest chyba najbardziej skorumpowaną (obok może onkologii) dziedziną, która zajmuje się wszystkim, tylko nie skutecznym rozwiązaniem naszego problemu. A jak ktoś uczciwy przypadkiem znajdzie się w środowisku i coś ciekawego miałby do powiedzenia to się go ucisza, rzuca kłody pod nogi, bo jest zagrożeniem dla pozycji PSYCHOPATÓW.

*Zagrypiona nie ma nic przeciwko modlitwom. Modlitwa w dobrej intencji nie jest zła. 🙂 Jednakże sama modlitwa to zbyt mało. Bozia dała głowę, rączki i nóżki by z nich też robić użytek w walce ze złem. Zło jest dwojakie, fizyczne i metafizyczne, tak wiec nie wystarczy się przed nim bronic, czy zwalczać go jedynie na poziomie duchowym.
Reklamy

Komentarzy 16 to “29.07.2011 – Geneza zła”

 1. 999AQQ said

  Tak na marginesie orgonów /nie mylić z organami/ i psychopatii…
  Zachowanie wielkiego orędownika orgonu wskazuje na wielce szkodliwe skutki jego używania.

  • zagrypiona said

   Ja tam raczej nie winiłabym orgonu, gdyż w tym przypadku orgon to kwestia wtórna. Znaczy się ‚skutki’ były na długo przed orgonem.

   A tak nawiasem mówiąc, to ja się zastanawiam, dlaczego nie można prowadzić walki ze złem na różnych poziomach jednocześnie: leczeniem psychopatów, modlitwą, edukowaniem uśpionych owieczek, a choćby i nawet orgonem – jak ktoś w to wierzy. Każdy by używał środka w którego skuteczność wierzy najbardziej. A nie tam żreć się zaraz i wyzywać od agentów. Szkoda czasu i energii. No i też nikt nie może powiedzieć że ma całkowita rację i jego sposób jest najlepszy. Każdy z nas może się mylić, więc po to potrzebna jest dywersyfikacja środków działania. No ale do tego trzeba zgody, jedności, WSPÓLNEGO CELU. A my tego nie mamy, wielu realizuje prywatne czy zawodowe cele. Ewentualnie, niektórzy rzeczywiście są psychopatami i mieszają tylko z racji swej choroby.

 2. miziaforum said

  wariatom , psychopatom , szaleńcom , NIGDY NIE NALEŻY ULEGAĆ NA ZASADZIE USTĄP GŁUPIEMU -dlatego ze wariat zostanie tym ustąpieniem pola utwierdzony w swojwj zwichrowanej psychice iż MA RACJE – I NIE JEST TO USTĄPIENIE NA ZASADZIE TAK TAK OD…. SIE gadaj zdrów – WARIAT ZOSTANIE W SPOSÓB TYLKO DLA NIEGO UTWIERDZONY W SŁUSZNOŚCI SWYCH POCZYNAŃ , A SKUTKIEM BĘDZIE CORAZ AGRESYWNIEJSZA DZIAŁALNOŚĆ – bo przecierz przytaknieto mu w np 3 sprawach a w 10 milczeniem przyjęto – wariat uzna milczenie za zgodę i przyzwolenie
  ====================
  WNIOSEK – NIGDY NIE USTĘPUJ TĘP WYSZYDZAJ PUNKTUJ – WYŚMIEWAJ – bez pardonu..

  tylko w ten sposób można zmusić psychopatę do wycofania się z terenu zajętego do swojego niszowego świata

  klasycznym przykładem internetowego agresora psychopaty jest blog tadeusza .k

  ZEN – typ ten ewoluował czepiajac się w ciągu ponad roku istnienia wiadomego bloga różnych ideii i teorii – W KTÓRYCH STARAŁ SIĘ ZAGARNĄĆ CAŁY TEREN –

  tylko stanowcze postawa miziaforum – skutecznie zmuszała go do porzucania – TEMATÓW I ZMIANY OPCJI RELIGIJNYCH , POLITYCZNYCH

  W TEJ CHWILI JEST WŁAŚCICIELEM 5 BLOGÓW LANSUJĄCYCH – FIU BŹDZIU

  JEGO ROZPĄCZKOWANIE SIE JEST KORONNYM DOWODEM DZIAŁANIEA PSYCHOPATYCZNEJ OSOBOWOSCI – oraz wyrachowania byznesowego

  pewne instytucje z premedytacją zatrudniają psychopatów – ZE WZGLĘDU NA ICH GRUBOSKURNOŚĆ I BRAK SAMO KRYTYCYZMU , ORAZ NADZWYCZAJNĄ AKTYWNOŚĆ KTÓRA POZWALA IM BYĆ CZUJNYM 24 GODZINY NA DOBĘ

  JEDNYM SŁOWEM SĄ URZYTECZNI TANI I SZCZEŻE ZAANGARZOWANI W TYM CO ROBIĄ …..

  • miziaforum said

   ps. pomijajac powyższe należy dodać ze ten były – mężczyzna , tak tak BYŁY – wyraźnie próbuje dominować w necie nawet nad własną zoną – banując publicznie ją opie……. sami zauwazcie ze jego agresywne i arcy chamskie ataki w 90 % są skierowane na blogi kobiet …..
   JEST TO JASNY I PRZEJRZYSTY DOWÓD ZE JUŻ DAWNO W ALKOWIE NIE ON ……… a wiec zastapił sobie rekompensując to ze z meskich czynnosci zostało mu już tylko golenie …..

   tak wiec mamy ROZŻALONEGO EKS MĘŻCZYZNĘ – KTÓRY PRÓBUJE AGRESJĄ WERBALNĄ TERRORYZOWAĆ LUB ZDOMINOWAĆ – KOBIETY KOMENTUJĄCE
   ============
   ps troszkę zapewne w tym winy – niejakiej wizgi zbyt mocno akcentuje swą niezależność co doprowadza go do szału ……..

   pps. moze to i dobrze że sie wyżywa w necie i wizga go troszkę tęperuje w zapedach – bo mógłby np. zainteresować się chodzeniem po parkach i skwerach z młotkiem „WAMPIR BYDGOSKI ” a tak mamy nieszkodliwego impotenta frustrata , o którym wszyscy wiedzą że poza pie……. niczego nioe jest w stanie zmienić lub nażucić – ot takie cóś 😉

   • Wizzgaa said

    Ewciu92 – sądząc po avatarze : intryguje mnie twoje kompulsywne wielosłowie na temat Zena! Wszystkie wyrażone przez ciebie „opinie” sformułował już wcześniej mizia > zresztą głosił nieprawdy ,które niejednokrotnie prostowałam .Co do psychopatów , o których wspomina Zagrypiona to istotnie dostrzegam ich przyrost w postępie geometrycznym / Boże ratuj/ i obawiam się ,że lekarstwa nie będzie . Wyszydzanie też nie ograniczy rozmnażania szaleństwa. Zresztą lekarze są podobno coraz lepsi w diagnozie ale chyba utracili motywację do niesienia realnej pomocy.

    • zagrypiona said

     Lekarze nie pomoga. Srodowisko psychiatryczne jest zdominowane przez psychopatow, dlatego sie o tym nie mowi. Zdrowym obywatelom natomiast wmawia sie paranoje i inne tego typu. Na psychopatow z mego artykulu zadzialac tylko moze mowienie o ich chorobie, pietnowanie ich oraz zla ktore czynia. Zeby jak najwiecej ludzi mialo pojecie ze ma do czynienia z choroba i ze nie trzeba sie godzic by nas zdrowych dotykaly jej skutki.

   • Wizzgaa said

    Ewciu ! Zawstydziło cię posądzenie o nadmierne zainteresowanie Zenem ? Nie przejmuj się , nie ty jedna. Nie musiałaś tak błyskawicznie zmieniać avatara . Ja wiele rozumiem .Nawiasem : przy swoim mizi nabierasz cech męskich – nie sądzisz ? Wnioskuję po tekstach. Pozdrawiam i niech szaleństwo nas nie tyka.

  • baba wanda said

   A ty te wpisy zrobiles tu po to, zeby rozpoczac nowa „walke” slowna na nowym blogu, tym razem u Zagrypionej.

 3. galluss said

  Jak żydzi (plemię żmijowe) zgotowali krzyż Narodowi Polskiemu?

  Polecam kanał na youtube http://www.youtube.com/user/2009TROOP

  część 2 http://www.youtube.com/watch?v=PaEDlJQOU68&feature=relmfu
  część 3 http://www.youtube.com/watch?v=sqF3HfH-MvI&feature=relmfu
  część 4 http://www.youtube.com/watch?v=55CzGQOs7jQ&feature=relmfu
  część 5 http://www.youtube.com/watch?v=ylhgcVEUlJs&feature=relmfu
  część 6 http://www.youtube.com/watch?v=HR5CJaUnXeI&feature=relmfu

  Odsłuchajcie wszystkich 6 nagrań i przekażcie dalej, ponieważ filmiki na youtube to najszybsza forma edukacji

 4. miziaforum said

  WEŹ UDZIAŁ ZAGŁOSUJ

  http://polldaddy.com/poll/5588472/

 5. osoba prywatna said

  Jeśli nie chcecie , żeby Was trafil szlag , nie oglądajcie.

  Gaz łupkowy – przekręt rządów Platformy Obywatelskiej

 6. DZIŚ POWSTAŁA STRONA O NAZWIE FILMY PRAWDY:

  http://filmyprawdy.wordpress.com/

  POLECAM ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJAMI, KTÓRE SĄ TAM ZAWARTE.

  Pozdrawiam

 7. Walka dobra ze złem toczy się bez przerwy z nas. To co dla nas dobre nie musi być tak naprawdę dobre dla nas i dla tych wszystkich, co nas otaczają.

 8. miziaforum said

  ADMINIE ZALEŻY CI NA ODZYSKANIU POLSKI NIE USUWAJ TEGO POSTA

  JESTEM ŚMIERTELNIE POWAŻNY – TEN PLAN TO OSTATNIA DESKA RATUNKU !!

  GENIALNY PLAN NA WYRUGOWANIE WROGÓW POLSKI
  PROSTY I ŚMIERTELNIE SKUTECZNY

  SERIO TO NIE ŻART !!!!!!!

  LINKUJCIE PROPAGUJCIE WSZĘDZIE

  BEZ KRWI , AWANTUR I WOJNY

  DO REALIZACJI NAWET OD DZIŚ !!!!

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/03/02/obalenie-rzadu-bez-wychodzenia-z-domu-mozliwe/

 9. miziaforum said

  TEGO CI NIKT NIE POWIE A BEZ TEGO O WOLNOŚCI TO SOBIE…….. MOŻNA PODYSKUTOWAĆ

  WAŻNE !!!

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/03/10/agencja-bezpieczenstwa-narodowego-niezbednie-potrzebana/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: