Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

29.12.2011 – Ku pokrzepieniu, 93 rocznica Powstania Wielkopolskiego

Posted by zagrypiona w dniu 29 grudnia 2011


Dawno nie pisałam. Witam więc po dość długiej przerwie Drogich Czytelników, którzy czasem tu zaglądają. Normalnie nie zajrzałabym tu, jednakże skłoniła mnie do tego zaiste dziwna sytuacja. Mianowicie, niedawno obchodziliśmy 93 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W kraju w którym z uporem maniaka psychopaci wbijają nam do głów beznadzieję, smutek i bierność, wydawałoby się, że to niezwykle ważna data i dobra okazja by podnieść nieco ducha narodu… Spodziewać by się można było fali artykułów na blogach mieniących się patriotycznymi. A tymczasem… Cisza. Wałkowanie jakichś mało znaczących pierdół w stylu: ‚a w Pcimiu Dolnym trzęsienie ziemi – koniec świata bliski’ i tak cały rok sianie strachu i oczekiwanie, a potem następne proroctwa i przepowiednie; albo ‚rewelacja – w tv w newsach itd występują aktorzy!’ – zaiste rewelacja, może dla kogoś kto TV uważał za jako taki autorytet, a przecież wiadomo, tak na logikę że wszystko co w TV to ustawka nakręcana wcześniej i nakierowana na manipulacje umysłami. Więc nie wiem skąd to zdziwienie. Bez względu na okoliczności i tak nas oszukują i tak nie warto się opierać na wiadomościach głównego nurtu – no chyba że ktoś potrafi właściwie interpretować. Ponadto inne jakieś jałowe dyskusje o naprawdę nieistotnych sprawach, które wywołują tylko kłótnie między czytelnikami i marazm. (Nie mówię, że ja jestem w tej sprawie bez winy bo też nic w tym roku nie napisałam. Ja jednak nie pretenduję do miana wyroczni, a wręcz zawiesiłam swego bloga, bo nie lubię tak po próżnicy grochem o ścianę… Chyba reaktywuję tego bloga. Nazbierało się zresztą ciekawych rzeczy do wklejenia tu dla potomności…)

Tak więc:

GWOLI PRZYPOMNIENIA: MÓJ ZBIORCZY ARTYKUŁ SPRZED ROKU

PARĘ MIEJSC Z INFORMACJAMI O POWSTANIU: 27grudnia.pl i powstaniewielkopolskie.pl

I KILKA FILMIKÓW Z TEGOROCZNYCH OBCHODÓW W POZNANIU:

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Co dodatkowo zaskakujące, więcej miejsca niż wyżej wymienione blogi patriotyczne Powstaniu poświęciła Gazeta Wyborcza. Jest to pewien znak, świadczący o czymś dobitnie. Gdy my śpimy zajęci kłótniami, inni zajmują się naszą historią, i może nawet nam ją przepisują. 😉 A lud do którego my powinniśmy trafić z informacją o naszych historycznych sukcesach jest informowany przez nie do końca odpowiednie instytucje czy osoby.

Reklamy

Komentarzy 8 to “29.12.2011 – Ku pokrzepieniu, 93 rocznica Powstania Wielkopolskiego”

 1. […] 29.12.2011 – Ku pokrzepieniu, 93 rocznica Powstania Wielkopolskiego […]

 2. AQQ said

  Od pewnego czasu słucham programu na superstacji 23:15-0:30 „bez ograniczeń”, chcę się przekonać o świadomości narodu. Właśnie stamtąd dowiedziałam się o powstaniu wielkopolskim, które zupełnie zostało pominięte w meRdiach.
  Sprawa jest Nie-wygodna bo budzi nadzieję, patriotyzm mocno potępiany przez globalizm…

 3. MARIAN said

  Bardzo dziekuje za zajrzenie na moj blog i zycze Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku.

 4. DZIŚ POWSTAŁA STRONA O NAZWIE FILMY PRAWDY:

  http://filmyprawdy.wordpress.com/

  POLECAM ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJAMI, KTÓRE SĄ TAM ZAWARTE.

  Pozdrawiam

 5. mocniejszy said

  To też ku pokrzepieniu serc i nie z historii, ale z ostatniej chwili:

  Społeczeństwo wygrało atomowe referendum w Mielnie!

  Piękne było wczorajsze zwycięstwo! To jest początek czegoś większego niż odrzucenie energetyki jądrowej. To początek polskiej rewolucji demokratycznej. Polscy obywatele mogą oderwać od koryta świnie udające polityków bez jednego wystrzału.

  Data 12 lutego 2012 roku zapisała się w historii.

  http://mocniejszy.wordpress.com/2012/02/13/spoleczenstwo-wygralo-atomowe-referendum-w-mielnie/

 6. miziaforum said

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/03/01/morderca-slazakow-bohaterem-p-i-s-u/

 7. miziaforum said

  to cud protestuja w obronie eksmitowanych i załatwiaja mieszkania kto = KOMORNICY W POLSCE

  http://miziaforum.wordpress.com/2013/04/06/cud-protestuja-komornicy-w-obronie-eksmitowanych-polskich-rodzin/

 8. miziaforum said

  PROŚBA ROZSYŁAJCIE TEN LINK PO FORACH POLONIJNYCH

  WARSZAWSKI RZĄD SPRZEDAŁ WASZE I WASZYCH DZIECI BEZPIECZEŃSTWO !!!

  DO POLAKÓW ZA GRANICĄ OSTRZEGAJCIE SIĘ BO NIKT WAS NIE OBRONI !!!

  JESTEŚCIE OD DZIŚ NUMEREM 1 NA CELOWNIKU MUZUŁMAŃSKICH ORTODOKSÓW – TO NIE ŻART !!!

  rozsyłajcie to kopiujac te okienko w całości !!!

  http://miziaforum.wordpress.com/2014/01/24/cia-kupuje-sobie-maroko-za-20-mil-polske-15-mil/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: