Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

GMO


O żywności modyfikowanej genetycznie. O skutkach, o zagrożeniach, o tym kto na tym zyskuje. I nie, to nie to samo co krzyżowanie odmian w czasach króla ćwieczka: nie łączono wówczas organizmów roślin z rybami na przykład. Nikomu zdrowemu na umyśle ten pomysł nawet do głowy nie przyszedł bo i po co?

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Blogi:
zbrodniarze.com – MONSANTO

Artykuły:
UE zreformuje system upraw modyfikowanych genetycznie
Greenpeace: uprawy GMO nie dają większych plonów

Reklamy

Komentarzy 13 to “GMO”

 1. zenobiusz said

  Może, coś z tego się przyda .Im wiecej ludzi, wie tym lepiej.Pozdrawiam.

  http://zenobiusz.wordpress.com/stop-gmo/

 2. Buka said

  http://newworldorder.com.pl/artykul,2192,UE-zreformuje-system-upraw-modyfikowanych-genetycznie
  „Zgodnie z propozycją, która ma zostać przyjęta 13 lipca, Komisja Europejska da większą swobodę w akceptowaniu do uprawy odmian GM i pozwoli rządom decydować, czy chcą je hodować.
  “Idea polega na tym, by utrzymać system pozwoleń na poziomie unijnym, ale państwa członkowskie będą miały całkowitą swobodę w decydowaniu, czy chcą je hodować, czy nie”, powiedziało Reuterowi unijne źródło znające treść propozycji.
  W ubiegłym roku uprawy GM w Europie, hodowane do celów komercyjnych, zajmowały niespełna 100.000 hektarów, głównie w Hiszpanii, wobec 134 milionów hektarów globalnie.
  Plan pozwoli na duże uprawy komercyjne w krajach popierających GM, takich jak Hiszpania, Holandia i Czechy, a jednocześnie prawnie wesprze istniejące zakazy GM w takich krajach jak Włochy, Austria i Węgry.”

  *********************

  dzięki, link dodany do działu GMO

 3. Aśka said

  http://biznes.onet.pl/greenpeace-uprawy-gmo-nie-daja-wiekszych-plonow,18491,3245157,1,news-detal
  dziś, 19:03 14.06.2010
  Greenpeace: uprawy GMO nie dają większych plonów

  Uprawy genetycznie modyfikowane nie dają większych plonów niż uprawy tradycyjne – twierdzi Greenpeace, powołując się na raport „Prawdziwe koszty upraw GMO”. Swój sprzeciw wobec takich upraw ekolodzy i naukowcy przedstawili na poniedziałkowej konferencji prasowej.

  Według Joanny Miś z Greenpeace, informacje zebrane przez tę organizację dowodzą, że wbrew zapewnieniom koncernów zajmujących się produkcją nasion GMO, uprawy te nie dają większych plonów. Wymagają natomiast stosowania większej ilości środków owado- i chwastobójczych, produkowanych przez te same firmy. Dzieje się tak na skutek uodporniania się chwastów na substancje chemiczne i pojawienia się nowych szkodników – tłumaczyła.

  Kierownik zakładu żywności ekologicznej SGGW prof. Ewa Rembiałkowska zaznaczyła, że rolnicy, którzy zdecydują się na uprawy roślin transgenicznych, są uzależnieni od zakupu nasion. Zwykle są związani umowami długoletnimi i zmuszani do ponoszenia coraz wyższych kosztów.

  Uprawa roślin modyfikowanych nie daje więcej żywności, nie polepsza jej jakości i nie poprawia środowiska, natomiast zagraża bioróżnorodności – przekonywała Rembiałkowska. Jej zdaniem, dopuszczenie do upraw genetycznie modyfikowanych zniszczy rolnictwo ekologiczne.

  Zdaniem biotechnolog doc. Katarzyny Lisowskiej, nie ma żadnych przesłanek, by wprowadzić na polskie pola rośliny GMO. Tym bardziej, że stanowisko rządu z 2006 r. zakłada, że nasz kraj ma być wolny od GMO. Przypomniała, że w Sejmie od kilku miesięcy trwają prace nad nowym, rządowym projektem ustawy o GMO.

  Według autorów projektu, ma on dostosować polskie przepisy do unijnych, które m.in. zezwalają na uprawy roślin GMO, uwzględniając odrębne stanowisko Polski co do tworzenia stref wolnych od organizmów genetycznie modyfikowanych. Nowe przepisy mają uporządkować nadzór i kontrolę nad GMO w Polsce oraz wprowadzić obowiązek informowania, kto i gdzie wysiewa materiał genetycznie modyfikowany. Nowa ustawa ma zastąpić dotychczasową z 2001 r.

  „Polska powinna się zastanowić, co jest naszą racją – czy dopuścić do upraw GMO czy wzorem innych krajów, np. Niemiec i Francji, je zablokować” – mówiła Lisowska. W jej opinii, zakazanie upraw transgenicznych nie jest oporem przeciwko postępowi – jak twierdzi część zwolenników GMO; zgoda na te uprawy jest natomiast „uleganiem potężnemu lobby, które raczej szuka zysku, a nie chce zbawiać świata od widma głodu”. Według niej badania udowadniają, że uprawy GMO nie są bardziej wydajne od tradycyjnych i Europa odwraca się od takich plantacji.

  Komisja Europejska na terenie Unii dopuściła dotychczas do uprawy tylko kukurydzę genetycznie modyfikowaną MON 810 oraz w marcu tego roku – ziemniaki amflora, przeznaczone na cele przemysłowe.
  PAP
  Źródło: PAP

 4. pao said

  Oczywiście, że nie dają większych plonów. Wbrew zapewnieniom, jakoby GMO miało wspomóc gospodarkę rolną powstaje coraz więcej dowodów, że efekt zastosowania genetycznie modyfikowanego eksperymentu jest wręcz odwrotny.
  Raport ,,Prawdziwe koszty upraw GMO” przeprowadzony został przez organizację rolne oraz niezależnych naukowców. Ukazuje przede wszystkim , że uprawy modyfikowane genetycznie nie dają większych plonów, wbrew zapewnieniom i głównemu argumentowi reklamowemu firm agrochemicznych.
  Notabene, w wyniku uodparniania się upraw na środki owadobójcze,uprawy GMO wymagają stosowania większej ich ilości, wspomniane firmy są również producentami tych środków.
  Raport jest czystym i oczekiwanym dowodem na porażkę upraw GMO oraz ,że główną i nie wyczerpywalną motywacją dla ich upowszechniania jest zysk koncernów zaangażowanych w produkcję GMO. Raport dotyka również bardzo ważnej kwestii zagrożenia jakim jest GMO dla środowiska naturalnego.

  Więcej o raporcie na stronie Greenpeace: http://www.greenpeace.org/poland/wydarzenia/polska/koszt-upraw-gmo-raport

  Zastanawiające jest to, że liczba wad GMO rośnie,a obawa przed ich inwazją na polskie pola nie maleje.

  http://www.polskaakcjaobywatelska.pl

 5. antykk said

  http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,8660077,Polacy_zmutowali_ziemniaka__Jest_odporny_na_susze.html

  • zagrypiona said

   ciekawe! dzieki za linka… rosnie nam konkurencja dla monsanto. :X ale z drugiej strony oni nie wkomponowywali genow innych gatunkow do tego ziemniaka z tego co wyczytalam, tylko na wlasnym genie pyrki kombinowali…

   ps. jak mozna porownywac sredniowieczne krzyzowanie gatunkow do dzisiejszej bioinzynierii, przeciez w sredniowieczu nie krzyzowano meduzy z kurczakiem itp. a dzialano na tym samym gatunku, tylko na roznych odmianach. w kazdym razie nie wychodzono poza bliska rodzine krzyzowanych osobnikow.

   • exhale said

    NO, to jest częsty argument lobbystów GMO.
    Czemu nie krzyżować, skoro od dawna się eksperymentuje z genami.
    Ale należy oddzielić genetyczn eksperyment wykonywany w ściśle laboratoryjnych wrunkach w celach medycznych, od wstrzykiwania świni hormonu wzrostu człowieka…
    Prof. Żarski się na ten temt wpowiadał w Trójce, w audycji poświęconej GMO.
    Polecam nowy filmik:

    • cierpliwy said

     Coraz bardziej zastanawiam się co jest przyczyną ,że mój komentarz nie przechodzi . Czy kulturalnie doczekam się odpowiedzi ,choćby pod komentarzem ?

     —–
     –oczekiwanie powiedział/a
     Twój komentarz oczekuje na moderację.
     25 Listopad 2010 @ 16:56 0
     0

     oceń to
     oceń to

     Nie wiem ,czy poprzedni komentarz zginął w czeluści zapomnienia ? Nie znalazłem podstrony ,gdzie mógłbym poruszyć tą tematykę ,więc próbuję jeszcze raz .

     Zagrypiona ,czy zechciałabyś zapoznać się z ideą Demokracji Bezpośredniej ?
     W jednym z twoich komentarzy ,zastanawiałaś się co możemy w Polsce zrobić ,żebyśmy nie musieli emigrować zarobkowo .
     Jeżeli ta strona da Ci pewne odpowiedzi , Mam prośbę ,daj na swojej stronie odnośnik ,niech szerzy się idea prawdziwej Demokracji .
     Zaznaczam ,jestem zwolennikiem DB ,a nie wł .strony ani stowarzyszenia .
     Pocieszające jest to ,że w wyborach 56% społeczeństwa nie głosowało ,czyli jest jeszcze szansa na pozytywne zmiany w Polsce ,ale kto tylko może ,powinien się zaangażować .

     dzięki i pozdrawiam .

     http://www.demokracjabezposrednia.pl/
     Odpowiedz ————

     dlaczego twoja reakcja jest tak nie zrozumiała ,możesz wyjaśnić ?

    • zagrypiona said

     juz wiesz, placa mi za blokowanie komentow ktorych tresc i tak mozna znalesc w wielu inncyh miejscach na internecie. wiesz, ciezkie czasy nadeszly i kazdy zarabia jak moze. 😉

     co do informacji, zapytam tych co mi placa czy mozna linka umiescic na stronie. 😉 wiesz nie chce sama decydowac.

     PS. nie musze sie chyba codziennie logowac co? mam prawo czasem nie moc? a Ty jak jestes taki madry to powinienes wiedziec ze wp. zawiesza publikacje komentow jesli ktos pisze po raz pierwszy albo jak sie zmienia emaile jak rekawiczki. zadna teoria spiskowa.

 6. cierpliwy1 said

  Ten gravatar ,jest totalnie przypadkowy ,i nie jest mój ,więc proszę abyś się nim ,nie sugerowała.

  • zagrypiona said

   chodzi o ten gravatar ze zdjeciem? pierwsze slysze aby wordpress dawal tego typu gravatary przypadkowo. 😉 zreszta co on by mi mial sugerowac? nie rozumiem.

 7. cierpliwy1 said

  Coraz bardziej zastanawiam się co jest przyczyną ,że mój komentarz nie przechodzi . Czy kulturalnie doczekam się odpowiedzi ,choćby pod komentarzem ?

  —–
  –oczekiwanie powiedział/a
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  25 Listopad 2010 @ 16:56 0
  0

  oceń to
  oceń to

  Nie wiem ,czy poprzedni komentarz zginął w czeluści zapomnienia ? Nie znalazłem podstrony ,gdzie mógłbym poruszyć tą tematykę ,więc próbuję jeszcze raz .

  Zagrypiona ,czy zechciałabyś zapoznać się z ideą Demokracji Bezpośredniej ?
  W jednym z twoich komentarzy ,zastanawiałaś się co możemy w Polsce zrobić ,żebyśmy nie musieli emigrować zarobkowo .
  Jeżeli ta strona da Ci pewne odpowiedzi , Mam prośbę ,daj na swojej stronie odnośnik ,niech szerzy się idea prawdziwej Demokracji .
  Zaznaczam ,jestem zwolennikiem DB ,a nie wł .strony ani stowarzyszenia .
  Pocieszające jest to ,że w wyborach 56% społeczeństwa nie głosowało ,czyli jest jeszcze szansa na pozytywne zmiany w Polsce ,ale kto tylko może ,powinien się zaangażować .

  dzięki i pozdrawiam .

  http://www.demokracjabezposrednia.pl/
  Odpowiedz ————

  dlaczego twoja reakcja jest tak nie zrozumiała ,możesz wyjaśnić ?

 8. exhale said

  Jeszcze dla zainteresowanych działaniami przeciwko GMO:

  http://www.polskaakcjaobywatelska.pl

  Pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: