Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

Codex Alimentarius


Temat kodeksu żywnościowego pomijany i bagatelizowany w dyskusji w Polsce. Być może dlatego, że pozornie nie wydaje się być niczym groźnym. Spośród osób nie widzących zagrożenia w CA, nikt nie zadaje sobie pytania, dlaczego ów kodeks tak pieczołowicie zajmuje się ustalaniem norm pożywienia jakie powinniśmy konsumować, delegalizacją suplementów i witamin, podczas gdy szkodliwe środki takie jak np. aspartam, mają się doskonale i nikt nie zamierza ich z rynku usuwać.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Blogi:
Stop Codex
naturalnenielegalne

Artykuły:
Codex Alimentarius – zagłodzą miliardy ludzi?
A threat to humankindNanotechnologia w żywności. Producenci wolą to ukrywać

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Codex Alimentarius”

 1. exhale said

  Temat, moim zdaniem , niezwykle istotny, kolejny sposób na kontrolę społeczeństwa, ze szkodą dla niego. Biorąc pod uwagę ostatnią histerie z wycofywaniem ziół ze sklepów zielarskich (przy jednoczesnej dalszej sprzedaży ibupromów, etopiryn i tym podobnych w ,chociażby, sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych) i mając świadomość czym kierują się wydający ograniczające nasz wybór rozporządzenia, rośnie obawa, że dajmy na to czosnek – jako naturalny antybiotyk, również zostanie zabroniony.

  Polecam:

  http://www.polskaakcjaobywatelska.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: