Zagrypiona's Blog

Centrum komunikacji i edukacji dla wszystkich zagrypionych i nie tylko. • Witam wszystkich gości, a szczególnie tych któ- rzy są zainteresowani wzajemną wymianą in- formacji. Zachęcam do podsyłania linków i dzie- lenia się ciekawymi ar- tykułami oraz do dysku- sji. Zbiory w działach będą służyły nam wszy- stkim grypowiczom i osobom początkującym do edukacji.

  Data założenia: 03.06.2010 • wykluczeni.info

  Internet bez Antypolonizmu

  Popieram Internet Bez Chamstwa

  Bykom - stop

 • Nie popieram i tolerować nie będę:

  -fanatyzmu:
  -- politycznego
  -- religijnego Fanatyzm zakłada nieomylność ziemskiej - tworzonej przez ludzi - instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny. W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga. Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

  -hipokryzji - jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taka wiarę, czy poglądy - według nich postępujemy.

  -zacietrzewienia - ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi - stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem.

  -głupoty - brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących.

  -owczego pędu - jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: 'bo tak wszyscy robią', 'bo tak powiedziała pani w TV'.

  -manipulacji - podpuszczania, prowokowania, dezinformacji...

  ...
 • Reklamy

Regulamin


Aby uniknąć nieporozumień, ustalam regulamin dyskusji (póki co wstępny). Zasady są szalenie proste. 99,9% ludzi nie potrzebuje regulaminów, jednakże dla owego 0,1% przedstawiam zasady:

1. Podczas dyskusji nie obrażamy innych użytkowników. W kwestii szacunku dla współkomentatorów będzie surowa cenzura, a w ostateczności ban. Jesteśmy wszyscy dorośli i zależy nam na dobru naszym i kraju. Nie damy się podzielić.

2. Zachowujemy porządek na blogu w komentarzach. Nie dublujemy własnych komentarzy i staramy się nie dublować komentarzy innych osób. Nie spamujemy. Posty nic nie wnoszące, uznane jako spam będą usuwane.

3. Przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. Nie podajemy niebezpiecznych linków, nie ujawniamy cudzych danych osobowych. Złamanie tego punktu regulaminu zakończy się dożywotnim banem.

4. Odnośnie sporów między blogowiczami, czytelnikami itd, takie sprawy najlepiej załatwiać prywatnie w 4 oczy. Co za tym idzie, łamy niniejszego bloga będą czyszczone z takowych (chyba że zaistnieje wyjątkową sytuacja dla której przymknę oko dla takowej dyskusji – o ile zostanie zachowane minimum kultury). Liczę na wyrozumiałość. Zależy mi by blog był przejrzysty i czytelny, i aby gromadził informacje kluczowe dla nas wszystkich a nie pierdoły o które zaczniemy się kłócić.

PAMIĘTAJCIE jeśli się kłócimy une/jaszczury/reptilianie/szatani/kosmici/anunacy/ 😉 się cieszą. Ktokolwiek przyczynia się do kłótni o pierdoły WSPOMAGA wyżej wymienionych. Szanujmy się! 🙂

5. Nie będę się czepiać braku polskich czcionek, używania wielkich liter itd. 😉

6. Agitatorom, domokrążcom (spamerom), agentom – DZIĘKUJEMY.

Zastrzegam sobie też prawo do ‚czyszczenia’ od czasu do czasu niektórych działów, jeśli zajdzie taka potrzeba (WIADOMO, ŻE SYSTEM WORDPRESSA ZACZYNA SIĘ SYPAĆ PO ILUŚ TAM POSTACH, A JA CHCIAŁABYM, ŻEBY ZAKŁADKI BYŁY PRZEJRZYSTE). Nie z powodu cenzury, ale z powodu KONIECZNOŚCI utrzymania przejrzystości strony, która ma pełnić rolę bardziej forumową/społecznościową niż blogową.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

JEŚLI NIE ZGADZASZ SIĘ Z TREŚCIAMI ZAWARTYMI NA TYM BLOGU, A WRĘCZ KTÓRE PODNOSZĄ CI POZIOM ADRENALINY – PROSZĘ, DLA SWOJEGO DOBRA, OPUŚĆ TEGO BLOGA. MY  – grypowicze – SIĘ NIE ZMIENIMY, ŻADNA PROPAGANDA NAS NIE ZMIENI. Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WYROZUMIAŁOŚĆ.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Na łamach niniejszego bloga tolerowane nie będą:

– fanatyzm polityczny/religijny:
Fanatyzm zakłada wiarę w nieomylność ziemskiej – tworzonej przez ludzi – instytucji politycznej bądź religijnej. Nierozsądnym i nieodpowiedzialnym jest przypisywanie grupom politycznym nieomylności w sposób bezkrytyczny (obojętnie czy to PO, PiS, SLD czy inne). W przypadku instytucji religijnych, wiara w nieomylność, nieskazitelność, niezdolność do grzeszenia religijnych dostojników jest herezją i obrazą Boga (w każdym razie w chrześcijaństwie). Omylność i zdolność grzeszenia dotyczy tych ludzi tak samo jak wszystkich innych.

hipokryzja – jednostka ludzka powinna być spójna: to samo robi, to samo mówi, to samo myśli. Przypadki rozdwojenia, czy nawet roztrojenia stanowią o chorobie takiej jednostki lub jej nieczystych intencjach. Jeśli wyznajemy taką a taką wiarę, czy poglądy – według nich konsekwentnie postępujemy – wobec siebie samego również.

zacietrzewienie – ludzie którzy w gniewny, agresywny sposób bronią swoich idei, zazwyczaj merytorycznie czują się i są słabi – stąd agresja. A przecież można się pięknie różnić, szanować nawzajem. Podchodząc do problemów w sposób emocjonalny dajemy innym kontrargument do ręki. Tylko spokój i fakty mogą nas uratować.

głupota – brak wiedzy nie jest usprawiedliwieniem. Jeśli czegoś w danej chwili nasz rozum nie pojmuje, np. w wyniku braku wiedzy albo psychologicznego mechanizmu wyparcia nie znaczy to, że to nie istnieje. Rzeczywistość i wszystkie jej zjawiska istnieją bez względu na możliwości percepcyjne poszczególnych jednostek w tej rzeczywistości tkwiących. Nie wspomnę już o pomyłkach które owa percepcja nam nieraz serwuje.

owczy pęd – jesteśmy ludźmi, mamy rozumy. Czasami jednak ulegamy instynktom stadnym, być może z lenistwa? Powinniśmy swoje decyzje, opinie popierać argumentami opartymi na faktach, a nie: ‚bo tak wszyscy robią’, ‚bo tak powiedziała pani w TV’.

manipulacja – podpuszczanie, prowokowanie, dezinformacja… Z przyczyn oczywistych nie będą tolerowane różne bajki i legendy. Takowe będziemy demaskować, nie propagować jako fakty rzeczywiste.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

CENZURA. Na tym blogu nie ma cenzury, ponieważ jego czytelnicy wzajemnie się szanują. Jeśli zaś pojawi się ktoś nowy, nie znający tutejszych zasad – który w sposób chamski, wulgarny i niekonstruktywny wyrazi się o swym bliźnim – zostanie ocenzurowany. To samo tyczy się tych, którzy intencjonalnie łamią zasady dobrego wychowania. Jest wiele blogów, na których szerzy się chamstwo – ten blog do nich nie należy. Jest również wiele blogów gdzie stosuje się cenzurę wypowiedzi – tu takowej nie ma (za wyjątkiem cenzury ze względu na chamstwo i buractwo).

SPAM. Czasami komentarz wpada do spamu, albo oczekuje na moderację. Za zwyczaj z uwagi na linki w nim zawarte (wordpress chroni przed spamem i czasem omyłkowo wrzuca do spamu/moderacji wartościowe komentarze), tak więc z góry przepraszam i proszę o cierpliwość. Każdy komentarz zostanie wyciągnięty z przepastnej skrzynki spamowej.

KONTAKT: forumtt(małpka)wp.pl – jesli ktoś ma jakieś pytania.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Regulamin”

 1. donmajkel said

  gratulacje za blog 🙂 i tak masz niezla reklame na grypa666 🙂
  zapraszam do mnie – cichezniewolenie.wordpress.com 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: